2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

canım sende hayırlısıyla kurtulacaksın bi bakmışsın bebişin kucağında anlamayacaksın bile sonra hep beraber tekrar burda toplanacağız herşeyi paylaşacağızkaydirigubbakcemile5

Evet evet... Değil mi? alkisalkisalkis

günaydınn arkadaşlarım nurdan dan haber vaaarr

dün gece 2 de suyu geldiği için hastaneye gitmişler açılma ve sancılar başladıgı için sezeryna aalmışlar. Saat 5.40 da teoman kollarımdaydı diyor,
3360 gr 49 cm boyunda gamzeli maviş bi oğlum var diyor.38+2 günlük.
Ikiside çok saglıklıymış.

Dün bahsettiği o yogun kıvamlı akıntı nişanmış.

Hoppaaa =) Nurdan'ın gözü aydın, darısı başımıza.. Demek kendi gibi gamzeli bir sıpa doğurmuş =) Ay ne mutluuuuu opuyorumnanaktan

benimki kusak gibi hastanede sardılar 2.gun ve beni cok rahatlatıo gercekten. cıkarınca biraz yanmam oluyo ama bazen varkende oluyo . takmamıstım hemsire kızdı iilesmen icin takman lazım dedi. kusak gibi cırtcırtlı bisey dikisimide iceri alıo kalcamın yarısınıda.

Öyle bişi görmüştüm sanırım nette dolaşırken. Şu mu , bakar mısın?

Hamilelik, Lohusalık ve Sezaryen Kemeri E-hamile.com | hamile, iç giyim, gebe, gebelik, doğum, emzirme, sezeryan

Nurdan da mı doğum yaptı. Maşallah Teo'ya.. Yaa beni fena heyacan bastı, nolcak bilmiyorum.. Sınava geç kalmış öğrenciler gibiyim. Herkes mutlu sona erişti sanki ben bi yerde hata yapmışım gibiyim ne alakaysa...
Sonlara kalmak çok da iyi değilmiş haaa..

Pzt. benim de tarihim belli olacak ve tahminim hafta sonuna doğru ben de emişenler kervanına katılırım..Gerçi hala içimde kalsın istiyorum ama yok artık yavaş yavaş çıkma zamanı geldi..

Çok hoşsun ayçacım yaaa =)) Çok gülüyorum sana :)

Ay burcucum pazartesİ mİ gİrİyorsun sende sezaryana hadİ sende guzel haberlerİnle don İnsallah topİgİmİze

evrİmİn durumu cİdden farklı gercekten onu baz almayın bİr yİl ara İle aynı yerİn kesİlmesİ Çok daha agrı olusturuyordur emİnİm

ya Çok heyecanlı sİzler adına da benheyecanlanıyorum hala

canan nasılsım songunler uyunmuyormus dİmİİ kuzum msnde dİyordun bana oturucanmı daha dİye:))

mİde yanması son gunler bende Çok yasadım basından berİ yarmı sİse gavİskon İÇmİsken son bİrkaÇ hafatda İkİ sİse bİtİrdİm yanımda gezİyordum artık

ayaklarım ara ara İnİyor araara sİsİyoryİnenİ zaman tam eskİ halİne doncek bİlmİyorumm

Sağol Esracım. İnşallah sorunsuz atlatırız. Bu arada GAVISCON zaten tüm gebeliğim boyunca en yakın dostlarımdan biri olmuştu. Son 2-3 haftadır ayyuka çıktı. Hatta şifonyerimin üstünde deodorantım, nemlendiricim, lierac'ım ve gavsicon'um şeklinde duruyor. Geceleri yatmadan önce sütümü içip, dişlerimi fırçalayıp, karnımı kremleyip, gavisconumu içip öyle yatıyorum. Alkoliklerin hep elinin altında alkol bulundurması gibi, benim de her odada bir şişe gavisconum bulunuyor =))

inşallah senin de rahat geçer canım..çok az kaldı..allah yardımcın olsun..evrim de inş.en kısa sürede toparlanır..

mide yanması bu hafta o kadar arttı ki 3-4 günde 1 şişe gavisconu bitirdim..bu ne yaaa..normalde de yaşadım ama bu hafta gibi olmadı..çok kötü yaaa..:KK43:(

Çok teşekkür ederim... Bak gaviscon ile ilgili duygularımı yukarı yazdım =)

Gece 2.30 sıralarında cebim çaldı, "ben Özgür" diyor, Evrim'in eşiymiş. Daha yatmamıştım. Bir an çok korktum. Yazık Evrim'in memişler dolmuş, Kuzeycik hepsini emememiş tabii.. Kalan sütler nasıl ağrı yaptıysa, acıdan ağlıyormuş Evrişim. Pompa soruyor Özgür, nereden bulabilirim, diye. Dedim gel, bende var. Hatta steril durumda. Yarın alırsın, şimdi nereden bulacaksın? Onur ve Özgür buluştular, pompayı gönderdim. Bugün de bir ara gideceğim yanına. Yazık kızcağıza yaa mafoldumben

herkese selam .neva uyuyorken takılayım biraz..artık tamamen iyileştim diyebilirim.3. gün göğüsüm çk fene oldu içinde kitleler vardı sonra neve boşalttı da rahatladım.pompa da aldım tabi.sıcak suyla ıslatılmş havlu ile kompress yapmak çok iyi geliyor aklınızda bulunsun..bir de emzirme öncesi ılık su ile yıkamak.
neva'yı duyma testine ve topuk kanı almaya götürdük.topuğu delinirken bakamadım annemein kucağına verdim.çok fena oldum.çok ağlamadı iyi ki.bu ayın sonunda aşıya götüreceğim kendi başıma.koyarm ot koltuğuna atarım arabaya ço heyecenlı olacak..yeni annelerimiz varmış çok sevindim bu güzel haberlere..bu gün annem gitti.ağladı giderken nevayı öptü kokladı ben de üzüldüm.ama er ya da geç gidecekti.kızımla başbaşayız..bu da ayrı bir güzellik.
dideeeee açmayın başka topik kendi adıma konuşayım zevkle okuyorum sizi, eminim diğer arkadaşlarım da öyledir. sizden öğrenecek ccoook şeyimiz var gitmeyin biyere sakın....
herkes doğursun sonra burada devam edelim o zaman.ben de ayrılmak istemiyom sisden.
kizlar ya son hafta kazigi yiyorum, catir catir catliyorum yaa:KK43:((ust bacagim baslamis simdide, basenlerin yanindan inen catlaklar, ayy cok igreennncc...moralim bozuldu yine:KK43:((
benim de üst bacakta oluşmuşu son dönemde sinsi sinsiş çatladılar
deryam iyi sayılırım ama çok sancım var oturamıyorum kalkamıyrum hep annemin desteği ile sen hani demiştin ya annem küstü gitti yalnız kaldım diye aklıma o an sen geldin ne yaptın bi başına inanamıyorum bende anormallikmi var dedim ama nazanla konuştum oda aynı sıkıntılarda
sütüm geliyo ama göğüsümün birini takmış almıyo velet çok inatçı napcamı şaşırdım iyice şişti o göğsüm zar zor kafasını tuta tuta veriyorum ama o göğüsüm çok sancılanmaya başladı kanamam durmadı pişikler ayrı bi dert
off çokmu dert yandım
esracım tam yaşadıklarımı anlatmışsın..bir de miyomu aldı doktor orası daha da fena ağırıyor.hiç düzelemeyeceğim sandım ağlamak istedim dikişlerimin ağrısından ağlayamadım..öksüremiyorum boğulacak gibi oluyorum..dayanıyrum suya..ama çok şükür çok iyiyim..her işimi kendim yapıyorum..kzımın poposunu yııyrum giydiriyorum..çok zevkli.
bide iki gün boyunca sıçamadı oğlum allahım feryat figan hep sonra bu sabah şükürler olsun bi sıçtı altınız temizledik derken bidaha bidaha tam 5 oldu buda normalmi anlamaıdm gitti bu saate kadar 5 kez sıçtı
öksüremiyorum hapşıramıyorum gülemiyorum dikşlerim acayip ağrıyooo

ulen bide derler sezo kolay konforlu bilmemne yok derler sezolu olan anne sayılmazmış
öyle diyen herkesin herkesin yüzüne tüküreyim hatta tükürmekle kalmayıp balgam bile atarım
bune acı kardeşim normal doğursam herşeyden kolay olurdu off yaa

esrakoyu okudum okudukça şok oldum inanamadım maşallah dedim
hemen nazanı aradım aynı benim dururumda o bile dedi sende böylemişsin rahatladım dedi oda bi anormallik var sanmış kendinde yalnız değilsin dedim
bide bnim canım hiç kıymetli değildir bu hallere düştüm inanamıyorum kendime
aynı ben ayyyynı
aa diger bir hatırlatma simdi akılma geldi sizlerden biri demisti
kayısı kompostosu yapıp goturduk hastaneye ondanmı bilmem kalkıp bolbyurumemdenmi bilmem hiç gaz sorunum olmadı hiçç surekli gaz çıkardım surekli tuvalete çıktımçok iyiydim bukoonudada zaten gaz sancıya neden oluyor dun mesela çok gelen gidne oldu odadan pek çıkamadım yatagımda yattım ece doymadı habire emzirdim ayaga çok az kalktım aksama adet sancısı gibikuçuk kuçuk gazsıkıstırmam oldu hemen kalktım yurudum ve gaz çıktı kayısıyı ihmaletmeyin bolbol da yuruyun sezaryan olacaklar
ben de götürdüm kayısı kompostosu hiç gaz sorunum olmadı..öneririm..bir de incir yedim bol bol..stüm hemen geldi.
ANGELEYES BETÜL DEN HABER VARRRRR..

3500 52 cm İSMİ Yagız. Dün sezeryan olmuş. bende kendini toplasın diye bugun aradım. ikiside çok saglıklıymış. emmesinde bir sorun yokmuş çok çabuk adapte olduk diyor..:)
ablası henuz minik kardeşini görmemiş birazdan gelicekler diyor.dün çok agrıları varmış o yuzden beni o halde görmesini istemedim dedi.:) yarın sabah taburcu olucakmış. herkese çok çok selamı.
maşallah.ekledim diğer tarafa.
tubişim sendede hareketlenmeler olmuş topiğe takip edememk çok gıcık bi durum yaaaa

evroşuım bugün doğumamı gidicek rabbim yardımcısı olsunn

kuzey çok tatlııı ya bayıldım

didommm neva benim gelinim bilesin başkasına yar etmem beğendinmi yeni damadını
kendi kendine gelin güvey olmak diye buna derler dimeee :)))))))))
bi gelem İstanbula gezdirin bizi.muameleyi beğenirsek düşünürük:))yahya çok babayiğit benim kızım minyon ona göre.
nurdan sanada yazdım özelden
canan sanada yazdım canım
herkese şapur şupur bize yarabbi şükür
ecemle dun eve geldik hala ruyada gibiyim boyle bir ask yok saatlerce koklayasım opesim var allah herkesin bebisini saglıkla kucagına versin. sezeryan olacaklarada ayrıca yardım etsin gercekten cok zormus. cok agrılarım oldu pc basına oturmayı bırakın yuruyemiodum bile.. hhala daha ii oldugum soylenemez. dogum hikayemide yazıcam pekte romantik deil :)) cunku bisey anlamadım :)) sonrasıda acı verici yani agrılı..cok sukurki ikimizde iiz ve evdeyiz . hamilelk guzelmis ama annelik bambaska inanamıosun bumu karnından cıkan die. emrah hala daha bana bu senin karnına nası sıgmıs dio:))

sizler nasılsınız iimisiniz umarım hersey yolundadır aklım hep sizdeydi ya yok böle bisey
pervinim gözünaydın.ece topiğin flash bebeği oldu..ne beyin fırtınaları bir bilsen:))
selam arkadaşlar,
nihayet hayata dönebildim ve nete girebildim.
bir tek sayfa bile geriye bakmadan hemen iki satır yazayım dedim. zira benim zilli heran yaygarayı basabilir. evde trafik hiç dinmiyor zaten. leyla gibiyim.
.
4 ağustos salı günü saat 17:06 da kızım cereni göbeğimden zorla tahliye ettik ve de 17:16 gibi minik meleğimle dudak dudağa öpüştük. allahım bu nasıl bir duyguymuş.... tarifi mümkün değil. hıçkırıklara boğuldum. belki duymuşsunuzdur; sabah 7:30 dan akşam 16:30 a kadar suni sancı çektikten sonra pes ederek (bebeğimin kalp atışları düzensizleşice normal doğum sevdamdan anında vazgeçtim) epüdralli sezeryan oldum. yani BURKO cum lütfen listeye beni hem NORMAL hem de SEZERYAN olarak ekler misin? bir de beklenen doğum tarihi 31 temmuz , gerçekleşen doğum tarihi 4 ağustos olacak. ayrıca da kızım 49 cm kilosu 2960. tam bir çitlembik. bembeyaz tenli siyah saçlı. oysa bizde siyah saç yoktur. belki zamanla açılır. hastanenin sayfasındaki resme bakıp aldanmayın, o kadar çirkin değil kızım. çooook tatlı teyzeleri. ben de albümüme foto ekleyeceğim. bakarsınız.
.?
şimdi çıkmak zorundayım arkadaşlar. tebrik edemediğim tüm arkadaşları gönülden tebrik ediyorum. ESRAKO GYPSY ile konuştum. BABY, FASULYEKO, ANGELEYES, COMELY, EVRİŞ ve SEERNİ, canlarım, sizinkilerin fotolarına bakmak için de ilk fırsatta gireceğim. hepinizi canı gönülden tebrik ediyor bebeklerinizle çooook güzel bir ömür diliyorum. allah hepimizin bebişlerine uzun sağlıklı ömür versin.
fotolar çok güzel..cidden hastane fotosundan çok farklı ceren kızımız.diğer tarafa ekledim..müsaden vardı de mi
dide de girmiyo kaç gündür..
geldim yavrum.vaktim oluyr ama uyumak istiyorum.
Sabahki bulantı yüzünden yattım, 2-3 saat uyumuşum. Zor bir gece geçirdim. Umarım bu gece de öyle olmaz. Sabaha kadar her türlü anesteziyi aldım, Doruk'u doğurdum. Emzirdim... sürekli kafamda kurup durdum. Allahım çok heyecanlıyım. Arada sakinleşiyorum, gayet normal karşılıyorum. Ama çoğunlukla çok heyecanlıyım... Gce de bunları düşünüp düşünüp uyuyamadım. Sonra sabah da midem bulandı, ne alaka bilmiyorum.

Pazartesi saat 10:30 da sezaryene giriyorum. 9 civarı hastanede ol, dedi doktorum. Bir takım testler vs yapılacakmış, kan alınacakmış. Saat 24 'ten sonra su bile içme, dedi. Anestezi şeklini hastaneye gittiğimde anestezist ile görüşecekmişiz. Epidural istiyorum, inşallah düşündüğüm gibi olur. İstanbul'dan bir yığın arkadaşım var epidural olup da çok rahat etmiş olan. Ağrısı - sızısı olmayan. İnşallah ben de ESRAKO gibi rahat bir süreç geçiririm.

Kayınvalidemler geldi bugün. ama Onur'un anneannede kalıyorlar. Yarın Banular (görümcem) geliyor, pazar Gözde (kardeşim), pazartesi de Doruk geliyorrr =))

Ay kızlar, bazen heyecandan kalbim duracak sanıyorum =)

bugün EVRİM ile konuştuk, yarın görmeye gidicez bir pürüz çıkmazsa! Ağrıları çok kötüymüş yazık, ama "siz bana bakmayın, beni baz almayın" diyor, daha geçen sene miyom ameliyatı olmuştu çünkü, şimdi aynı yer kesilip dikilince ağrıları da çok fazla oluyormuş. Hatta gece açık eczane bulup iğne yaptırmışlar. Topiğe girememe sebebim bu! diyor. Sizi unuttum sanmayın! diyor. Dedim "olur mu öyle şey, sen iyileşmeye bak, bu bir süre böyle olur, sonra yeniden toparlnırız, zaten topik de oldukça sessiz" dedim. Kıyamam yaaa...

Bugün annemi zorla ikna ettim, dışarı çıktık. Hiç pijama takımı almamıştık, pazardan kaprili, kolsuz, önden düğmeli bir takım aldık. Ama eve dönene kadar annem dokuz doğurdu =) Bana da bol bol malzeme çıktı tabii. Dedim "şimdi seni pazarın orta yerinde güzel bir keklemek vardı, sancım tutuyo diye ya, yüreğine iner diye korkuyorum". Sakın yapma valla heyecandan sapıtırım, diyor kaydirigubbakcemile3 Zaten telefon her çaldığında bir tuhaf oluyormuş. Dedim; annem korkma, öyle kasılmam falan yok, sakin ol, hem daha benim asıl tarihime 10 gün var vs..
canım benim Allah kolaylık versin..pazartesi günü güzel haberlerini heyecnala bekliyor olacağım..burko yanın da olacak mı.telefonun kimde olacak???

dün gece 2 de suyu geldiği için hastaneye gitmişler açılma ve sancılar başladıgı için sezeryna aalmışlar. Saat 5.40 da teoman kollarımdaydı diyor,

yerim ben onun gamzelerini..hemen foto gelse çok merak ediyorum
Gece 2.30 sıralarında cebim çaldı, "ben Özgür" diyor, Evrim'in eşiymiş. Daha yatmamıştım. Bir an çok korktum. Yazık Evrim'in memişler dolmuş, Kuzeycik hepsini emememiş tabii.. Kalan sütler nasıl ağrı yaptıysa, acıdan ağlıyormuş Evrişim. Pompa soruyor Özgür, nereden bulabilirim, diye. Dedim gel, bende var. Hatta steril durumda. Yarın alırsın, şimdi nereden bulacaksın? Onur ve Özgür buluştular, pompayı gönderdim. Bugün de bir ara gideceğim yanına. Yazık kızcağıza yaa mafoldumben

onu ben de yaşadım fena bir durum..bir de tutturmayı öğrenmek gerekiyor memeyi..dou olunca ucu küçülüyor ve tutamıyr bebiş tutsa da hepsini ememiyor tabi..pompayı evrim gerekmez diye almamıştı..evdeyim çalışmayacağım demişti..neyse iyi ki sen de varmış.umarım düzelir hemen.dün ben aradım uyuyodu kayınvalidesiyle konuştum.

herkes nerede yahu?? ben geldim ..esrako ecemiz nasıl? sen nasılsın? sana bişe sorucam..hangi bezi kullanıyorsun.ben huggiesle başladım sonra prima aldım..prima daha ince daha hoş..ama yandan çiş çıktı iki kere.bu gün tüm elbiseleri batmıştı.tek başıma değiştirdim ter içinde kaldım.çarşafın altında alez de yoktu.beşiğine geçmiş.alez taktım artık

bende gun sayiyorum ama gunler gecmek bilmiyorki anam :KK70::KK70::KK70: oyle heycanliyimki ilk bebegiim oldugu icin herhalde herseyi hazir 2hafta oncesinden hazirladim yatagi dolabi elbiseleri hepsi hazir sadece melegimi bekliyoruz simdi 3gun once doktorla randevum vardi hersey yolunda dedi bebis dogum bozisyonu almaya basladi kafasinin yerini fallan kontrol etti tabii ben bisi anlamiom mal mal bakiom:KK70::KK70: her an dogum yapabilirsin dedi bol bol dinlen yuruyus yap acili ye cinsel iliskiye gir dedi dogum kolaylassin diye :KK70::KK70:

Ben hamilelikte bol bol kaydığım için, düşmeden bu günlere gelebildiğime şükrediyorum..
ayy evet sen kısın kaymıstın sankı dımı öle bıse hatırlıyorum.valla en korktugum seylerden bırı kaygan zemınde kayman.neyse Alalh ımıza şükür geldık bu günlere.hayırlısıylada kucagımıza alırız inşallah

ayy canım yaa kıyamam.şu süt dolunca sızlama işide baya kötüymüş gecenın bı yarısı sokaklara düştüğüne göre.neyse bugun gıdersen evrıme bızden cok selam sölee.kuzey beyıde kokla bızım yerımıze,hatta resım cekde 3 gunde nasıl buyumus görelım hele

Teo da geldi demek.. Ay Allahım ne güzel yaaa :nazar:
Hadi oğluuuum sende gel artıııııııııııııııııııııııııık delikafadulden

herkese selam .neva uyuyorken takılayım biraz..artık tamamen iyileştim diyebilirim.3. gün göğüsüm çk fene oldu içinde kitleler vardı sonra neve boşalttı da rahatladım.pompa da aldım tabi.sıcak suyla ıslatılmş havlu ile kompress yapmak çok iyi geliyor aklınızda bulunsun..bir de emzirme öncesi ılık su ile yıkamak.
neva'yı duyma testine ve topuk kanı almaya götürdük.topuğu delinirken bakamadım annemein kucağına verdim.çok fena oldum.çok ağlamadı iyi ki.bu ayın sonunda aşıya götüreceğim kendi başıma.koyarm ot koltuğuna atarım arabaya ço heyecenlı olacak..yeni annelerimiz varmış çok sevindim bu güzel haberlere..bu gün annem gitti.ağladı giderken nevayı öptü kokladı ben de üzüldüm.ama er ya da geç gidecekti.kızımla başbaşayız..bu da ayrı bir güzellik.
.

evet siz tecrübeli annelerden öneriler beklıyoruz sekerım.bu sıcak kompres işini duymustum.cok işe yarıyormus.ama şu pompa işinı bendemı halletsem ne yapsam.gerek yok die bende almadım.ama gerek duyulacak bişe sanırım.
ayy kızınla basbasa kaldınız demekkı,artık herseyıyle tamamen sen ilgileneceksın.neysekı iyileştim diyorsun,yoksa sancısa dikişlerin cook zorlanırdın

Ah kuzum benim ya:sinifsinif:Bir taraftan dikişler bir taraftan memişler mahvolmuştur kızcağız. Allah sabır versin. Ben de aramak istiyorum ama uyuyordur uyandırırım ya da bebişle ilgileniyordur diye çekiniyorum da bir taraftan. Gidersen beni de bir çaldırıversene ben de sesini duyayım

selam kızlar doguran anneleri tebrik ediyorum geçmişi okuyacak kaar vaktim yok burçin banyo yaptı bugün göbegi düştükten sonra 3 gün yıkamadık sildik ama banyo gibisi yok ama cadı annem başını tersten yıkarken ayaklarının üstüne bastı ve kafasını kaldırdı burnuna sabun kaçmış biraz nefes problemi oldu valla çok korktum biran panikledim şimdi iyi uyuyor.
birde kızlar çok üzgünüm dün itibariyle kızımı anne sütünden kesmek zorunda kaldım artık mamayla besliyecegim birkaç gündür çok hastaydı ve durmadan aglıyor acı çekiyordu durmadan emmek istiyordu karnı çok şişti nedeyse göbek deligi patlamaya geldi emmeyi bıraktırdım sonradan aklıma geldi içtigim ilaçlar özellikle tansiyon ilacım ve ignelerim süte karışmış olmalıydı yavrum etkilendi bende sütümü sagıp döküyorum vermedim şimdi yavrum çok rahat uyuyor aglamıyor en azından acı çekmiyor çok üzülüyorum ama ilacımıda alamlıyım tansiyonum çok yüksek ben ayakta olmalıyımki yavrularıma bakayım sizce çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen

Herkese selam

İnanamadım resmen kırmızı yazı görünce heycandan o satırdan bu satıra atladım ilk okumada ne olduğunu bile anlamadım
Maşallah Teo ya - Nurdan artık okadar sıkılmıştı ki anladı yavrucak bekletmedi annesini
Dün bile msn de konuşurken can sıkıntısından ölüyodu nurdan demek ki böyle olması gerekiyomuş
Çok sevindim sağlıkla büyüsün Teoman

Kabus gibi gece yaşadım yine - sabah 8 e kadar sıfır uyku - sonra kalktım salona geldm sızmışım ve 9 gibi asfalt makinaları ile uyandım öyle bir evi sallıyolar ki vitrindeki bardaklar zangır zangır ötmeye başladılar korktum deprem mi oluyo diye
Of ya nolcak böyle bilmiyorum ki- başım feci ağırıyo gözlerimin altı simsiyah hortlak gibiyim
Üstüne birde kasık ağırıları sol tarafımı hissetmiyorum resmen içinden çürümüş gibi sanki
Esra haklıydı son hafta uyunmuyo anacım ama gece yapılacak bişey de yok ne yapacam hiç bilmiyorum :sinifsinif:

Kadriyecim sen kendini hiç üzme canım - bebeğin için hangisi en iyise onu yap - madem sütün dokunuyo devam etme sakın ama doktora da danışsan iyi olmaz mı - acaba ilaçlarını değiştirseler ya da bilmiyorum ama başka bir çaresi yoksa mamayla devam edecen Sen kendini üzme her anne emzirecek diye bir kanun yok ki - kendini kötü hissediyosun belki ama gaddarca değil ki bu - bebeğine zarar veriyosa emzirme

Çok teşekkür ederim... Bak gaviscon ile ilgili duygularımı yukarı yazdım =)

dimek herkeste aynı sıkıntılar..bitsin artık yaa..çok kıcık oluyom mide yanmasına.

kıyamam ben ona..allah sabır versin..konu anlaşıldı..hemen gidilip bi pompa alınıyor..sen hangi marka almıştım taze'm???

neva'yı duyma testine ve topuk kanı almaya götürdük.topuğu delinirken bakamadım annemein kucağına verdim.çok fena oldum.çok ağlamadı iyi ki.bu ayın sonunda aşıya götüreceğim kendi başıma.koyarm ot koltuğuna atarım arabaya ço heyecenlı olacak..yeni annelerimiz varmış çok sevindim bu güzel haberlere..bu gün annem gitti.ağladı giderken nevayı öptü kokladı ben de üzüldüm.ama er ya da geç gidecekti.kızımla başbaşayız..bu da ayrı bir güzellik..

çok sevindim düzelmene..demek teksin artık..herşeyiyle kendin ilgilenmek daha bi heyecan verir artık..biraz daha ele avuca geldimi değme keyfine..
bilgilendirmelerin için ayrıca teşekkürler canım..arada girin bisi yalnız bırakmayın..

selam kızlar doguran anneleri tebrik ediyorum geçmişi okuyacak kaar vaktim yok burçin banyo yaptı bugün göbegi düştükten sonra 3 gün yıkamadık sildik ama banyo gibisi yok ama cadı annem başını tersten yıkarken ayaklarının üstüne bastı ve kafasını kaldırdı burnuna sabun kaçmış biraz nefes problemi oldu valla çok korktum biran panikledim şimdi iyi uyuyor.
çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen

Kadriye'm..eğer o ilaçları kullanmak zorundaysan başka şansın var mı?gaddarlık olarak düşünme bence..yapman gerekeni yapıyosun sen..sen iyi olmalısın ki yavrularına bakabilesin..
dr.una sordunmu peki? yan etkisi olmayacak ilaç verebiliyomu? yoksa da sıkma canını..keyf-e keder bişi yapmıyosun sen..

Cano..ben de çok geç yatıyorum ama mide yanmam olmadığı sürece iyi uyuyorum bu ara...göbeğin aşağıya inmesi rahatlattı beni biras.

Denizkızı Özlemden ufak bir haber - yattığı hastaneyi aradım akşam 8 de ziyarete açık mı diye - açıkmış gidecem ancak oradaki bayana sordum durumunu Özlem hala doğum yapmamış - doktorun gelmesini bekliyolarmış - 11 de çağırmışlardı hala gelmemiş doktor nekadar sinir bozucu bişey delirmiştir beklemekten
Neyse akşam gidince doğumuş olacak Özde bebek bilgi veririm

Cano..ben de çok geç yatıyorum ama mide yanmam olmadığı sürece iyi uyuyorum bu ara...göbeğin aşağıya inmesi rahatlattı beni biras.

ya benim fizyolojik sıkıntımdan öte psikolojik sanırım - uykum var ama bitürlü kapanmıyo gözlerim :KK43:(((
inşallah bunları da atlatacaz

AYCA YA BENE HALA HUZUNLENİYORUM

hamilelikbitti kizim artık içimde degilbenartık hamile degilim falan diye delimiyim neyim

yabalkonda oturuyorum yine su an hamile ikende oturuyordum ya hep burdan yazıyordum sizesu an yine sanik hamileymisim gibi geliyor arad karnıma elim gidiyor allah korusunsanki saglıklı dogum yapmadım hani oyle birhuzunleniyorumki kucagımdada delimutluyum tabi amahamileligi çok sevmisimben sanırım yaa ikinci kezz

hehe belki bi üçüncü kez hamile kalırsın belli mi olur:)))))))

Ah kıyamam ben ona...Olsun olsun bol bol sütü olsun da bu günler nasılsa geçer..

ya benim fizyolojik sıkıntımdan öte psikolojik sanırım - uykum var ama bitürlü kapanmıyo gözlerim :KK43:(((
inşallah bunları da atlatacaz

bebek gelince hepten kapanmayacak o gözler..idmanlı oluyosun işte...

birde kızlar çok üzgünüm dün itibariyle kızımı anne sütünden kesmek zorunda kaldım artık mamayla besliyecegim birkaç gündür çok hastaydı ve durmadan aglıyor acı çekiyordu durmadan emmek istiyordu karnı çok şişti nedeyse göbek deligi patlamaya geldi emmeyi bıraktırdım sonradan aklıma geldi içtigim ilaçlar özellikle tansiyon ilacım ve ignelerim süte karışmış olmalıydı yavrum etkilendi bende sütümü sagıp döküyorum vermedim şimdi yavrum çok rahat uyuyor aglamıyor en azından acı çekmiyor çok üzülüyorum ama ilacımıda alamlıyım tansiyonum çok yüksek ben ayakta olmalıyımki yavrularıma bakayım sizce çokmu gaddarlık bebegi anne sütünden mahrum etmek yüragim parçalansada mecburum yavrum acısına dayanamıyorum o agladıkça bende aglıyorum kaç gündür acısından yüzlerini yoldu resmen
doktorun ne diyor bu duruma.. çok zor bi seçim ama elbette gaddarlık değil, gereken neyse onu yapmalısın ama dr. ne diyo önemli bu...

desteginiz için sagolun kızlar hamileyken kullandıgım tansiyon ilacını kullanıyorum dr dozunu artırmıştı halen yüksek tansiyonum düzelmedi dr kullanıcaksın dedi içerigini okudum anne sütüne geçer yazıyor dr birşey olmaz dedi ama yavrum çok etkilendi bende mecbur kesicem sütten o acı içineyken ben nasıl rahat ederim.
onlar için inanınki hastaneden çıktıktan sonra hiç yatmadım allaha şükür agrılarımda dayanılmazdegildi allah gerçekten zor durumda olanın yardımcısı oluyormuş

X