2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

noracım zaten o psikopat ailelerin istediği kocanla aranın bozulması. sen kocana daha yakın ol.onların yanında hele ayrı bi neşeli ol.taktik olarak sölim hahaha görümcem yemek yemediğimi sölüor ama ben yemek yien pis boğaz olmayan biriyim.dmeir fazlam var düşünün yani kanım coşmuş.onun kansızlığı var o kadar tıkınmaya.abur cubur. laf soktu bana gene yemezsin sen bebek aç kalcak die. evet ebru şallı gibi olcam mümkünse hiç kilo almıcam manyağım ben deip kahkaha attım. bu kız deli mi die baktılar. laf soktuklarında dalga geçtiklerinde absürt cevaplar ver. kasma kendini. zaten bizim gibilerde ipler çoktan koğmuş ilişkiler laçka olmuş saygıdan eser yok sıkma kendini kocana da kızma.çok sevinirler. taktik dieştir. heheheh ferhunde gibi oldum. bak benim ki de 4 gün sonra gelior. ev şenlik. git eşinle barış.o senin en yakın dostun.
böle huzur bozanları allah bildiği gibi yapsın. o kadar mutsuzlar ki seni de öle görmek istiorlar.o kadar işleri yok ki çevrelerinde en yakınlarına sarıolar.

evet canım iki bacağının arasında sivri minik bir şeydi...bakalım doğru çıkacak mı doktorun dediği...yine de doğana kadar emin olunmuyor..hani senin dedğin gibi kapalı kutu:dance:

kusura bakma NORRAA cım ya, moralinin bozuk olduğunu okumadan yazmıştım bunu, takılmak istemiştim ama sen üzgünmüşsün meğer. neyse attık di mi şimdi o siniri üzerimizden? ben iyiyim şimdi. sen de iyi ol, takma çatlak kaynananı görümceni kafana. eşinle aranı bozmalarına izin verme. ve lütfen bebeğini bu tartışmalardan ayrı tut. onun yeri hep ayrı

norracımm inan cok kızgınım onlara seni ve bebisi uzdukleri icin. esinde arada kalıo zavallı napsın. neyseki anne kimi sever ozlerse bebiste onları sevio bu demekki babaanne ve tayfasına soguk olacak buda guzel bir gelisme. sende yuz verme bidaha herkes yerini bilsin haddini bilsin tamam iyiyiz melek gibiyiz ama bu ustumuze gelip canımızı sıkmalarını gerektirmio ter yuzumuzude bilmeleri gerek...

norra cım üzüldüm senin için ama takma kafana bebegini düşün o şimdi herşeyi hissediyor...
eşininde üstüne çok gitme sonucta evinn kapısını kapatınca evde yalnız kalan sizsiniz(ayhhh annem gibi konustum..)
u dönemler daha hassas ve duygusal oldugumuz için çevrendekilerde daha dikkatli olması gerekir.. bence tartışmalara hiç girme onlarla çokda muhatap olma tatlım yaa..

Norraa bence hic birsey icin suan strese girmeye gelmez...ben ilk bebegimde esimle cok tartisiyordum ama sebebi ailesi degildi...neredeyse 9 ay stres icinde gecti ve bebegimin bu yasanilanlardan ne kadar etkilendigini sonradan anladim..simdi oglum allaha sükür cok saglikli ama en ufacik bir olayda agrasiflesiyor ve bagirmaya basliyor..onu görünce kendimin hamilelikteki halini hatirliyorum..unutma onlar herseyden etkilenir ve ilerideki hayatlarinida etkilemis olursun..benimde ailesiyle problemlerim oldu ama ben esimle arami bozmalarina izin vermedim..ve simdide cok nadir görüsüyorum..kimsenin isine karismiyorum onlarda benimkine..en iyisi biraz politik davranmak..

Benim eltim Allah razı olsun ondan ablam gibidir. Oda çekmiş yıllarca kaynanamdan oyüzden politik ol. Kocanla aranıza girmesine izin verme. Tatlı tatlı söyle laflarını der bana hep. Şimdi öyle yapıyorum gerçekten iyiymiş. Başka türlü olmuyor der hep.. Bebişini düşün gerisi boş..

Norracım çok üzüldüm seni bu kadar üzdükleri için ama diğer tüm arkadaşlarında dediği gibi lütfen bebeğin için bu kadar üzme kendini. Biliyorum çok zor eşinin ailesiyle anlaşamama, problem yaşama ama bence bunun hırsını mümkün olduğunca eşinden çıkarma. Çünkü o senin can yoldaşın... Mutlaka tartışmalar olucak problemler yaşanacak ama bunları asgari seviyede tutmaya çalış canım. Özellikle de yatağını ayırma canım. Bu bana anneannemin öğüdüdür. Çünkü biribirini seven hiçbir eş beraber yattıktan sonra küskün kalkamazlar canım.. Bence en azından doğuma kadar sarmaşık'ın dediği gibi politik davran. Annesinin ve ablasını kısacası ailesinin anlayışsız kaba olmasından onu eşini sorumlu tutma.

arkadaşlar az önce çok üzücü bir haber aldım, kendimi tutamayıp ağladım işyerinde. bizim plazada üst katta bir arkadaş vardı benimle aynı dönem hamile kalan. daha geçen gün konuşmuştuk ikili test yaptıracaktı. çok tatlı bir kızdır, onun da ilk hamileliği düşükle sonuçlandığı için endişeliydi. bugün üstkattan bir arkadaşı görünce o hamile arkadaşı sordum o nasıl diye. "duymadın mı sen, bebeğini aldırdı, raporlu şimdi" dedi. meğer ikili testinde ciddi bir problem görmüşler, sakat olacak diye almışlar bebeği. birden acayip duygusallaştım konuşamadım ağlamaktan. acısını anlıyorum, allah ona sabır versin. boşverin kayınvalidelerinizi , bebeklerimizin sağlığına dua edelim arkadaşlar. gerisi boş. elbet düzelir.

aftabru
canım üzülme sonuçta bebeğinin saglıklı olduğunu gördün organlarını gördün değilmi bunlar bile yetmeli sana.seni çok iyi anlıyorum bende ikili ense ölçümü ve dört boyutlu için başka doktora gittim adam bir sürü şey ölçtü ve bana ne olduğunu söylemedi.ense kalınlığının bile kaç olduğunu söylemedi kağıtta 1,6 gibi bir şeydi herşey çok iyi dedi.hatta boyunu sorduğumda güldü daha küçücük bir şey boyunu bilemeyiz ölçtüğümüz baş popo mesafesi dedi.ultrason kağıdında boyunu okudum.cinsiyetini sordum 4.aydan sonra dedi.oysa dört boyutluda bilinirdi.bende kendi doktorumdan başkasına bir daha gitmemeye karar verdim,doktorla kurulan bağ çok önemli ben adeta uçarak çıkıyorum.o yüzden bizi panikleten değil rahatlatan doktorlara gitmeliyiz.dört boyutlu görüntüyüde vermemişti doktor bende ona sinir olmuştum.ama bebeğin iyi onun dışındakileri takma kafana canım

dide
gözünaydın canım oğlun oluyormuş.ay bende meraklanmaya başladım artık

kızlar lekelenmelerden korkmayın eğer kırmızı kan değilse.ben kaç defa lekelenmem var diye koşarak gittim güzel haberlerle döndüm.doktorum en son 11+3 iken kahve lekem olmuştu bana korkma artık bebeğin büyüdü lekelenme olabilir dedi.kızkardeşimin doğuma kadar olmuş lekelnmeleri

geceleri uyuyamama bende de var.gece boyunca bütün eklem yerlerim ağrıyo.ne tarafa dönsem rahat edemiyorum.ilerki aylarda ne yaparım bilmiyorum

canım şimdi bende üzüldüm ve içimi korku sardı bende haftaya çarşamba ikili test yaptırıcam sonucunu alana kadar ömrümden ömür gidecek şimdi ya sonuç güzel çıkmazsa diye dr bir sorun olmassa belki 3 lü teste gerek kalmaz demişti ama ben hepsini yaptırıcam malum yaş kemale eriyor artık

aftabru cok gecmis olsun cok uzuldum arkadasın adına ins gercekten dedikleri gibidir bebek. cunku ne olursa olsun bilinmiyo rahmin icindeki minnacık bebisin akibeti gercekten cokta saglıklı dagabilio. aglayıp bebisinide uzme

Hoşgeldin helin, saol canım, haklısın, takmıyorum artık.
.
Bebeğim 7,5 cm olmuş bile ona seviniyorum, gelişimi iyiymiş. Sata göre bir hafta önde.

norracım canım bende cok üzüldüm şimdi.arkadaşlarında dediği gibi ne yaparsan kendine ve bebişine yaparsın.onlar anlasaydı zaten böle yapmazdı.eşini sarıl ve heşeyi öle atlat.

aftabru moralini bozma.artık bebişinin iyi olmasıyla avut kendi doktoruna gittiğinde alırsın fotosunu...

gazı olan arkadaşlar valla bu dönem de tutamıyosunuz bende aynı kaçıveriyo.kıslar bende şimdi göbüşlü halimin fotosunu koyucam bakarsınız...

NORRAAA, yaşa sen, ne güzel haber verdin çok mutlu oldum. demek TAHİN HELVASI çok faydalı hı? bayılırım ben helvaya. hatta ekmek arasına koyup yerim o kadar yani.... e o zaman pekmezi tahinle karıştırıp yerim, başka şansı yok zaten pekmezin.

ayy canım çok üzüldüm ya. Allah kimseye yaşatmasın. Karar vermekte zor. İnsan ister istemez etkileniyor bende 10gnü sonra gidicem test için. Allah yardımcımız olsun, kötü şeyler yazmamış olsun. :Saruboceq:

aftabrucum üzüldüm tatlım.allah hepimize hayırlı sonuçlar almayı nasip etsin.bizimde daha ikili olmadı korkuyorum valla.:Saruboceq:

2li testte sorun görüp aldırmak.....ahh ya kıyamam ama benm arkadsımda aynısını dediler onalrda 2 hafta düşünüp aldırmamamaya karar verdiler ve 5.ci ayda herşey normaldi ve saglıklı bir bebkler
olcaktı..bu onların imtihanıydı belkide ve üstesinden gelmişlerdi ama dogumu 1 hafta kal bebekleri kakasını yutmuş ve ölmüştü Rabbim kimseyi bebegiyle imtihan etmesin inş. hepimiz saglıkla eli ayagı dügün yüzü güzel huyu güzel bebeklerimize kavusuruz..

norra cnım şuan önemli olan senin tabii buna bağlı olarak bebeğinin sağlığı.canım sakın aileye olan öfkeni eşinden çıkarma bazen suçlu olanı değil suçsuz olanı cezalandırıyoruz.o ne yapabilirki böyle bir ailenin çocuğu olmak tek suçu.zaten eşinle aranı bozmak onları mutlu eder.bu zevki onlara tattırma.eşini yanına almaya çalış.önemli olanın eşi ve çocuğu olduğunu hissettir.eşin sana destek olursa kaynana falan hepsi laf.etki tepkiyi gösterir biliyorsun.sen süreklü eşinin üzerine gidersen bir yerden sonra patlar.üzüntünü duygularını paylaş ama hırsını çıkartırcasına değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…