2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hayırdır arkadaşım önemli bişey yoktur işallahh :Saruboceq: bebişini düşün :emir_bebek:

esimle tartistik biraz, hatta baya, yine ailesi yuzunden, bende aldim yastigimi yorganimi diger odada yattim sinirimden, butun gece agladim....ben napicam bunlarla bilmiyorum...:çok üzgünüm:

Günaydın kızlar,
Umarım herkes iyidir. Doktordan güzel haber alanların gözü aydına.s.Benim midem bugün çok fenakafamçokkarıştıHer an çıkarabiirmişim gibi geliyor:bbo:Olsun ne yapalım, bebişim kendini hissettiriyor bana:1rolleyes::emir_bebek:

anlayabiliyorum seni noraacım ilk hamileligimde bende senin gibi çok agladım ve faturasını agır ödedim :çok üzgünüm: o yüzden sakın diyorum hiçbişey senden ve bebeginden degerli deil canım :teselli:

anlayabiliyorum seni noraacım ilk hamileligimde bende senin gibi çok agladım ve faturasını agır ödedim :çok üzgünüm: o yüzden sakın diyorum hiçbişey senden ve bebeginden degerli deil canım :teselli:

Burdaki bazi arkadaslar bana cok kizicak ama dun sinirden ben bu bebegi istemiyorum dedim, senin manyak ailene bi masumu dogurmak istemiyorum dedim, bebegim cok uzulmustur boyle dedigim icin ama hala cok ofkeli ve sinirliyim....ailesine duydugum tum hincimi esimden cikardim dun sanirim...:çok üzgünüm:

günaydın herkese...umarım güsel bir gün olur..benim sabhları istem dışı kusmalarım oluyo midem ağzıma geliyo sanki kaslıyorum çok korkuyorum bu kasılmalar için...ama tutamıyom elimden bişi gelmiyo...bu arada
gizze kız dide erkek sağlıkla gelsin bebşleriniz ..hepimizinki inşallah...benim daha çok var cinsiyeti öğrenmeye...arkadaşlar çin takviminde ne çıkmıştı sizde

canım teşekkür ederim.benim çin takviminde de erkekti...rüyamda da hep erkek çocuk görüyordum..hayırlısı artık..ikisi de başımızın tacı:sm_cool:

esimle tartistik biraz, hatta baya, yine ailesi yuzunden, bende aldim yastigimi yorganimi diger odada yattim sinirimden, butun gece agladim....ben napicam bunlarla bilmiyorum...:çok üzgünüm:

Allah o büyükleri nasıl biliyorsa öyle yapsın zaten. Hiç kimse haddini bilmiyor. Sen bebeğinden başka hiçbirşeyi düşünme. Eşinde seni düşünmüyorsa onuda düşünme. İlk zamanlar bende yaşadım böyle tuhaf şeyler. Şimdi umursamıyorum bile. Allah korusun bebeğe bişey olsa sıkıntıdan oldu demezler bir çocuk tutamıyor derler. Onlar iki gün üzülür yenisi olur derler. Olan sana ve bebeğine olur. Hiçkimse bebeğinden önemli değil arkadaşım. Hiçkimseyi değiştiremezsin oyüzden kendini yıpratma. Ne hali varsa görsünler.:eek:klava:

NORRAA arkadaşım pekmezin faydasını gerçekten bilmiyor muydun? şaka gibi ya, herb,ş,, biliyorsun bunu bilmiyorsun, şaşırdım. ayol dünya alem bilir pekmezin faydalarını. ben de hiç sevmem pekmezi, pek bi kıyar içimi.içmek gerekiyor ama arkadaşlar. içelim güzelleşelim.
acaba pekmez tahinle karışınca değerinden kaybeder mi? bilen var mı?

Allah o büyükleri nasıl biliyorsa öyle yapsın zaten. Hiç kimse haddini bilmiyor. Sen bebeğinden başka hiçbirşeyi düşünme. Eşinde seni düşünmüyorsa onuda düşünme. İlk zamanlar bende yaşadım böyle tuhaf şeyler. Şimdi umursamıyorum bile. Allah korusun bebeğe bişey olsa sıkıntıdan oldu demezler bir çocuk tutamıyor derler. Onlar iki gün üzülür yenisi olur derler. Olan sana ve bebeğine olur. Hiçkimse bebeğinden önemli değil arkadaşım. Hiçkimseyi değiştiremezsin oyüzden kendini yıpratma. Ne hali varsa görsünler.:eek:klava:

Hayir kizdigim nokta bizi bosver ailemi de rahat birakmiyorlar, ya benim bildigim bi mesafe olur dunurlerle dimi, her aile problemlerini bizimkilere anlatiyorlar, sonra ben ve esim zor durumda kaliyoruz..Esim beni dusunuyor, ama dedim ya dun baya yuklendim, o yuzden oda arada kalmaktan yoruldu artik...

şimdi okudum norraa moralinin bozuk olduğunu. üzülme arkadaşım, oluyor her ailede, ben de mesela dün eşime kızdım, ayrı yatmadık ama herzamanki gibi de değildik. darıldım çok ona. özür filan diledi ama ben zaten doktor yüzünden üzgündüm pek onu takmadım.
bence sen de bekle gör bak eşin hatasını anlayacak. kayınvaliden yüzünden mi? manyak kadın....

Burdaki bazi arkadaslar bana cok kizicak ama dun sinirden ben bu bebegi istemiyorum dedim, senin manyak ailene bi masumu dogurmak istemiyorum dedim, bebegim cok uzulmustur boyle dedigim icin ama hala cok ofkeli ve sinirliyim....ailesine duydugum tum hincimi esimden cikardim dun sanirim...:çok üzgünüm:

canım seni çok iyi anlıyorum ama kızgınlıklada olsa bu şekilde ne olur konuşma allah korusun vaktine saatine denk gelir hani dilek kapılarının açık oldugu bir andır minik yavruna birşey olsun istemessin degilmi.
eşinin ailesine bebegi göstermessin olur biter sen bebegini düşün canım bu kırgınlıklarda geçer.
ben eşimin annesine kızdıgım için tel bile konuşmuyorum çocugum dogana kadarda söylemiycem sıkıysa eşim itiraz etsin valla evlatlarım için yakırım dünyayı bilir eşim benden tırsar:mymeka:

günaydın kızlar hepinize.... ne güzel bazı arkadaşlarımız cinsiyetini bile öğrenmişler darısı bizim başımıza aman neyse onlar sağlıklı olsunda yeter bize gerisi çokta önemli değil.....

bende en son geçen cumartesi gittim dr.a ve ense ölçümümüz yapıldı 1,11 mm çıktı gelişimi falan normal dedi dr. banada ultrasonda saatlerce göstermiyor yok o buyu yok bu şuyu demiyor üstünkörü gösteriyor bana ama ne yapalım katlanacağız artık.... ikili test için kan verdik bakalım en geç önümüzdeki pazartesi çıkacak rabbim inşallah hayırlı sonuçları duymayı nasip eder....

NORRAA arkadaşım pekmezin faydasını gerçekten bilmiyor muydun? şaka gibi ya, herb,ş,, biliyorsun bunu bilmiyorsun, şaşırdım. ayol dünya alem bilir pekmezin faydalarını. ben de hiç sevmem pekmezi, pek bi kıyar içimi.içmek gerekiyor ama arkadaşlar. içelim güzelleşelim.
acaba pekmez tahinle karışınca değerinden kaybeder mi? bilen var mı?

Kan yaptigini biliyorum uzumden dolayi ama ben baska faydalari da var sandim, o yuzden sordum, cunku zaten kuru uzum ve siyah uzum yiyorum bide pekmez yersem dana gibi olurum, o yuzden...
mesela tahin helvasi yiyorum, cok miktarda protein ve E ve B vitamini acisindan zengin, hucre yenilenmesinde faydali diye..2 corba kasigi tahinde 1/2 kg biftekteki protein varmis, o yuzden pekmezle karistir ye...

kızlar erkekler bebişlerimizin cinsiyetleri belli oluo :) aftabru sakın sıkma kendini.gör bak sorunsuz bebişinle kavuşacaksın ve çok sağlıklı bebişin olucak. bazı doktorlar öle romantizmden anlamıorlar :):):) snki damızlık kontrolü varmış gibi davranıorlar. ben burda o türlerleyim. felaket dövesim gelio herkesi ağlamak huyum değildir hastanede hüngür hüngür ağladım. o kadar iyi anlıorum ki seni. kendinden çok bebişini düşünüosun o iyi olsun diye ve hakkında hiçbir şey öğrenemiorsun. kızlar ciniyet öğrenenler 13 haftalıkken mi öğrendi

şimdi okudum norraa moralinin bozuk olduğunu. üzülme arkadaşım, oluyor her ailede, ben de mesela dün eşime kızdım, ayrı yatmadık ama herzamanki gibi de değildik. darıldım çok ona. özür filan diledi ama ben zaten doktor yüzünden üzgündüm pek onu takmadım.
bence sen de bekle gör bak eşin hatasını anlayacak. kayınvaliden yüzünden mi? manyak kadın....

kayinvalidem, kayinpederim ve gorumcem, toptan manyak bir aile,dun istemeden cok kotu sozler soyledim esime ee duvar olsa tepki gosterirdi o da hakli, ama beni deli ettiler artik..bazen esimi cami avlusundan mi almislar diyorum alakasi yok onlarla, ama nasil bu kadar anlayissiz ve bencil insanlar oluyorlar...

günay dın herkese... dide gözun aydın . ogluşun oluyo.. ayy yaa benm daha 2 hafta var kontrolume. 10.haftadayız henuz.14 şubatta randevum.. bende çok merak ediyorum bir an önce bişeyler almak istiyorum
hayırlı saglıklı sıhhatlı olsun da bebeişim inş. Allah hepimizin bebeklerini tamamaına erdirsin. saglıkla kucaklarımıza alalım inş.
ben bulantılarımda artık sadece sabah olmaya başladı .. sabah sabah çıkartmak çok zor midemde zaten bişey yok... inanaın aglıyorum ögürmemek için...
ama gun içinde rahatım çok şükür artık yemekleri kendim pişiriyorum:)

teşekkür ederim canım..bir şeyler alma konusunda ben kendimi zaptedemedim..1 çanta dolusu şey aldım.bir yelek bir süveter ve bir hırka ördük kayınvalidemle...almak istemedim ama tutamadım kendimi...inşallah yakın zamanda daha iyi olursun

canım seni çok iyi anlıyorum ama kızgınlıklada olsa bu şekilde ne olur konuşma allah korusun vaktine saatine denk gelir hani dilek kapılarının açık oldugu bir andır minik yavruna birşey olsun istemessin degilmi.
eşinin ailesine bebegi göstermessin olur biter sen bebegini düşün canım bu kırgınlıklarda geçer.
ben eşimin annesine kızdıgım için tel bile konuşmuyorum çocugum dogana kadarda söylemiycem sıkıysa eşim itiraz etsin valla evlatlarım için yakırım dünyayı bilir eşim benden tırsar:mymeka:

haklisin canim ama dedim ya kizginlikla agzimdan cikti...:çok üzgünüm:..hic gorusmiyim onlarla diyorum busefer benim ailem olmaz ayiptir diyor..bari benimkiler bizi kendi halimize biraksa, bidaha yuzlerine bakmicam, ama habire gorusuyorlar..biz kusuncede olmuyor...

Aftabru gözün aydın canıım, hiç canını sıkma arkadaşım ya.. Yeter ki bebeğin iyi olsun,kendin ii ol.. dr.undan alırsın gene resimlerini bebişinin..sırf sıkıntın bu olsun be arkadaşım yerimseniben

Norraacıım, kıyamam canım sana yaa.. ama lütfen bebeğini düşün.. Hiç kimse ondan önemli değil dimi? o yüzden hadi hemen silkelen ve kendine gel :teselli: Biraz da hormonşların bi oyunu bu, daha da bi hassaslaştık.. hadi arkadaşım takma kafana, herkes yaptığından utansın yerimseniben

Hayir kizdigim nokta bizi bosver ailemi de rahat birakmiyorlar, ya benim bildigim bi mesafe olur dunurlerle dimi, her aile problemlerini bizimkilere anlatiyorlar, sonra ben ve esim zor durumda kaliyoruz..Esim beni dusunuyor, ama dedim ya dun baya yuklendim, o yuzden oda arada kalmaktan yoruldu artik...

Ben senin yerinde olsam açarım ağzımı yumarım gözümü. Sessizsin galiba biraz. Onlar adamına denk gelmemiş. Bende salak gibi kaynanamın yanına evlenmiştim 6ay oturabildik beraber oda burnumdan geldi zaten. Aldım kocamı yallah başka eve. Çıkmadan evden de benzettim bi güzel. Kaç kere gelcem şu dünyada yaw. Çekemem onun moruk anasını. Ayrı eve çıktık 15gün sonra hamile kalmışım düşün artık stresi. Şimdi haftada bir ya görüyorum ya görmüyorum. Hiç birşeyime karışamıyor. Karışsa bile suratına bakıp dinliyorum lafı bitince çeviriyorum kafamı yorum bile yapmıyorum tamam. İnsanlara anladıkları dilden konuşmak lazım. Heleki senin gibi hamileyken yapacak bunları inan suratına bakmam, ona pek üzülmemde çocuk olunca onun yüzünü nasıl görür onu bilemem. Oyüzden sessiz kalma. Edepsiz olmak lazım rahat etmek için. Bende biraz geç anladım ama olsun. Sıkma kendini.Onlara rahat batıyor afedersin..Delirttiler yine beniiiiiiidelikafaduldendelikafadulden

BABYMOM, sen b vitamini takviyesi alıyor musun? benim anladığım kadarıyla sen biraz gergin oluyorsun hormonlar yüzünden ki bu normalmiş. kimisinde sinirlilik kimisinde aşırı duygusallık yaparmış hormonlar. ve galiba b vitamini takviyesi sinirleri de biraz yatıştırıyormuş. tahammül sınırlarının daraldığını düşünüyorsan doktoruna bir danış bakalım. bulantı mevzuuna gelince; senle ben aynı seyrediyoruz. ben de sabahları iştahsızlık baş dönmesi bulantı kusma hala devam ediyor. akşam yemeğinden sonra genelde bulantıların yerini gaz sancıları alıyor. gaz dediğim de genelde mide gazı. bağırsaklar olsa daha kolay. ama benimki ağzımdan çıkmak istiyor ama beceremiyorum. kıvranıyorum. millet nasıl rahat rahat geğiriyor özeniyorum. ben tarzan gibi göğsümü yumruklayıp bağırmak istiyorum sanki içimdeki canavar ancak öyle çıkarmış gibi.

benim aldıgım materna adlı multivitaminin icinde tum vitaminler var ama haklısın bende cok fena gerginlik ve duygusallık yapıo ikisi bir arada. bide malum regl haftamız bu hafta ondanda aynı belirtileri yasıyoruz. geceleri ayaklarımı ates baasıo yorgandan dısarda yatıyorum. asagıda aldıgım vitaminlerdeki bilesimler var. oysa nekadar cok isterdim papatya cayı icip gevsemeyi mısıl mısıl uyumayı ...mirmirmirmir

Formülü :
Beta-karoten (Vitamin A) 1500 IU,
Vitamin A (Asetat) 1500 IU,
Vitamin D (Kolekalsiferol) 250 IU,
Vitamin E (dl-Alfa Tokoferil Asetat) 30 IU,
Vitamin C (Askorbik Asit) 100 mg,
Folik Asit 1 mg,
Vitamin B1 (Tiamin Mononitrat) 3 mg,
Vitamin B2 (Riboflavin) 3.4 mg,
Vitamin B6 (Piridoksin Hidroklorür) 10 mg,
Niasinamid 20 mg,
Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 12 mg,