2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

aman allahım çok tatlısınız...çok güzel bi foto olmuş..anne sevgisiyle nasıl kucaklamışsın burçini..maşallah..

iyi akşamlar herkeseee
bugün doktordaydık. bebeğim 3200 gr olmuş, boyu da 50 cm. 14 ağustos spinal sezeryan beni de ekleyinnn... normal yapamayacağıma karar verdim dolayısılya parmaklanmaktan kurtuldummm... umarım herkes iyidir yeni bebekler var mı geçmişe göz atıyorum hemen...

maşallah yavruna..valla kendini neye hazır hissediyosan o verdiğin en doğru karar olcaktır..zorlamanın alemi yok...

ben gidiyorum..yarın artık hamile olmayacağım.hayatımda bir sayfa kapanıp yepyeni güzel pembiş bir sayfa açılacak inşallah.Hepiniz sağlıcakla kalın şimdilik.doğum hikayemde sonda,lavman,hastane önlüğü,gaz sancısı içeriklerine yer vereceğim.bu sözü vermiştim.duygu boyutu zaten anlatılamaz.çok kişiseldir çünkü.öperim gül göbüşlerinizden..

:gitme:..yetişemedim..Dido'mm canım benim hayırlı haberlerini bekliyoruz..allah sağlıklı bi şekilde neva'ya kavuşmanı nasib etsin..tüm gece dualarım seninle olacak..:1hug:..öperem seni..
cnm yine sormayı unuttuğum şeyler oldu orada normal d

neyse sabah 11 de gelin dedi bende hala heyecan yok sanki bu çocuğu ben doğurmayacağım valla.. laelaelaelaelae nst de kasılmalar 60 ı buldu uzun tuttular biraz iyice sıkıldım allahtan kurtulduk bir daha sadece doğuma gidicem :eek:

maşallah kuzucuğuna..tarihiniz hayırlı olsun canım..

ya napim şyazan yoktu burda bende facebokta oyuna daldımmm vakit olduruyorum uykum gelsin diye bekliyorum offf geçse su son gecelerrr uyuyamıyorummmm

dido nun sezaryan sabah 9 gibi idi dimi evrimmm haberi geciktirmessin dimiii meraktayızzz

günaydın. topikde kimsecikler yok. aklımda didom var. hayırlı haberlerini alırıs inş. bir an önce.
nevayı merak ediyorum bende yaa

yok öyle sık değişme alışmak değilde uykusu dağılır uyuyana kadarda oooooooooo kaka filan yapmamışsa yada herşeyi yaptın durmuyor ağlıyorsa altınada bakarsın yoksa ellemene gerek yok
zemuszemus saol derytacım beklediğim cvp buydu işte. mucizeylen esra da benlen dalga geçtiler püslerrrrrrr...:dilcikar:

gulizz ozlemm hayırlı olsun sezaryan tarihlerinizz
aynen geçen biri demisti eylul ekimde hareketleni topik diye valla oyle olcaksimdi gece en çok giren dide de pek giremiycek yarından sonra pervin ben canan adas falan kalcaz e malum bizimde son gunler pervin le canan topigi kurtarırmı acbaa.)

aman allahım çok tatlısınız...çok güzel bi foto olmuş..anne sevgisiyle nasıl kucaklamışsın burçini..maşallah..

maşallah yavruna..valla kendini neye hazır hissediyosan o verdiğin en doğru karar olcaktır..zorlamanın alemi yok...

:gitme:..yetişemedim..Dido'mm canım benim hayırlı haberlerini bekliyoruz..allah sağlıklı bi şekilde neva'ya kavuşmanı nasib etsin..tüm gece dualarım seninle olacak..:1hug:..öperem seni..

maşallah kuzucuğuna..tarihiniz hayırlı olsun canım..

teşekkürler kızlar opuyorumnanaktan ama bende hala heyecan yok kendimden şüphe etmeye başladım ya ne tuhaf insanım ben arkadaşlarımın doğumlarında bile daha fazla tepki vermiştim :uhm:

sokaklardan gelorummmmm
koko yedikkk sahilde takıldık mis gibi temiz hava bebekte yürüdük
çekirdek çitledikkkk
güzel bi akşamdı
bide bu güzel akşamın üstüne gece bi güzel sancım gelirse daha harika olarrr :Saruboceq:
ohhh afiyet olsun yarasın esracım bir yiyecekle daha helalleştin yanikaydirigubbakcemile3 sabahları burda olurdun yoksa duan kabul olduda doğumamı gittin yoksa hadi hayırlı haberler gelir inşallah
cnm yine sormayı unuttuğum şeyler oldu orada normal doğum yaptıran ebeyle konuştum o kadar tatlı ki kadın normal doğurasım geldi vallahi sositososito

bende sabah bunları yazarken çatlak namına birşey yoktu ama şimdi karnımda uzun kırmızı çizgiler var çatlakmı acaba eşim giydiğin şey iz yapmış dedi ama rahatlayamadım hemen birkaç saat içinde olur mu acaba :uhm:

benim bebişimin artık boyunu söylemiyor ama kilosu 3200 civarı 3500 gibi doğar dedi iyi bakmışım bu defa :kedi: boğazım durmuyor ki hamurişi ve tatlı yasak güneşe çıkma dedi 07.08.09 olan tarihimiz doktorun toplantısı dolayısıyla 08.08.09 oldu zaten çin takvimine göre bu tarih daha iyi dedi ben hiç araştırmadım çin takvimide neymiş eşimde banane çinlilerden ya dedi delikafadulden neyse sabah 11 de gelin dedi bende hala heyecan yok sanki bu çocuğu ben doğurmayacağım valla.. laelaelaelaelae nst de kasılmalar 60 ı buldu uzun tuttular biraz iyice sıkıldım allahtan kurtulduk bir daha sadece doğuma gidicem :eek:
maşallah bebeğine canım tarihinde hayırlı olsun
aslında bende cok istedim doktorun mecburen sezeryan yaparıs demesini, eşim bile diyor ki adı üstünde normali olanı normal doğum ama cok tırsıyorum bennn :) bir de cok büyük bir hata yaptım herkes üzerime gelince annem eşim normal doğum videosu izledim, tutamadım kendimi başıma gelicekleri bilmek istedim. görünce %100 karar verdim ben yapamam cok korkağım, önceden hamile kadın gördüğümde bile bayılacak gibi olurdum korkudan :))
valla bende ok korkuyorum güliz ama inatla bekliyorum normal doğumu hepimiz için hayırlısı olsun herkes kendini daha iyi bilir en doğru kararı kendin vermişsindir tarihin hayırlı olsun maşallah bebeğine
ben gidiyorum..yarın artık hamile olmayacağım.hayatımda bir sayfa kapanıp yepyeni güzel pembiş bir sayfa açılacak inşallah.Hepiniz sağlıcakla kalın şimdilik.doğum hikayemde sonda,lavman,hastane önlüğü,gaz sancısı içeriklerine yer vereceğim.bu sözü vermiştim.duygu boyutu zaten anlatılamaz.çok kişiseldir çünkü.öperim gül göbüşlerinizden..

tarifi imkansız duygular içindeyim.değişik bir dinginlik ve vakaret çöktü bana düşünün artık..iyi ki varsınız kimsesizliğimin kimseleri oldunuz.seviyorum sizi

didecim gece girmediğim için karşılasamadık ama neva şu an doğmuş bile olabilir allah sana ve bebeğine sağlık uzun ömür verir bir an önce güzel haberlerini bekliyoruz

özlem gözun aydın tarihinide almışsın.saglıkla kavuş inş. bebişine.:)

evroş
ben dogumdan korkmuyorum yüzyıllardır süregelen bii olay ve insanlar en ilkel şartlarda bile doğum yapmış tabiikide o kadar basit değil dunyaya can getirmek.herşey olabilir. muhakkak zorlukları vardır. ama bu bedelin karşılıgındaki haz mutluluk ve bir ömre bedel bir güzellik olunca akan sular duruyor...Rabbime guveniyorum.ondan yardımistiyorum ve hayırlısıyla kavuşacagımız o gunu bekliyorum..

ayrıca dogum videosu hiç izlmedim ve izlemeyide düşünmüyorum. yaşayıp görces.:)

evroş
ben dogumdan korkmuyorum yüzyıllardır süregelen bii olay ve insanlar en ilkel şartlarda bile doğum yapmış tabiikide o kadar basit değil dunyaya can getirmek.herşey olabilir. muhakkak zorlukları vardır. ama bu bedelin karşılıgındaki haz mutluluk ve bir ömre bedel bir güzellik olunca akan sular duruyor...Rabbime guveniyorum.ondan yardımistiyorum ve hayırlısıyla kavuşacagımız o gunu bekliyorum..

ayrıca dogum videosu hiç izlmedim ve izlemeyide düşünmüyorum. yaşayıp görces.:)

bencede izleme ben izlemediğim zaman daha cesaretliydim aslında az çok doğumun nasıl olacağını tahmin edebiliyorum 7 haftalık bebeğimin kalbi durduğunda suni sancıyla düşürtmüşlerdi bana tabi o küçücüktü kıyaslanamaz ama..korksamda sonuna kadarnormal istiyorum sağlık engeli olmadığı sürece senin yazdığın şeyleri düşünüp rahatlatmaya çalışıyorum kendimi

Dularım Dide'yle bugün...
Allahım yardımcısı olsun, sağlıkla gelsin Neva bebeğimiz..

benim gibi 9 ay bulantı yaşayan var mı kızlar?hala çıkarıyorum bu ne kadar normal mahvoluyorum az kaldı ama ben bıktım bu bulantılardan :sinifsinif:mafoldumben

Ah dido dido, şu an bebek sıvı ortamından çıkıp oksijenli ortama kavuşmuştur. Sen de birkaç saate alırsın bebeğini kucağına.. Ağlamak istemiyorum yaaa..

Kadriye, o çirkin ördek yavrusu seni ısırsın emi..Çok güzel bebek maşallah.

Ebruska'nın ki de öyle.. Bebeklerin hepsi güzel allahım..

Esrako, senin kızın yanaklarına pinpon topu sıkışmış olmasın. Maşallah..

Evriş, hayırlısı olsun, mübarek bi günde doğum yapmak da güzel..Sensiz bi topik düşünemiyorum, napcaz sen gidince..

Ben de normal doğumdan hiç korkmuyordum ama kısmet olmadı.

benim gibi 9 ay bulantı yaşayan var mı kızlar?hala çıkarıyorum bu ne kadar normal mahvoluyorum az kaldı ama ben bıktım bu bulantılardan :sinifsinif:mafoldumben

yok benim 3.ay sonunda bitmişti ama çok duyuyorum 9 ay bulantı yaşayan.. Hatta benim dr.demişti ki bir yandan kusan bi yandan doğurmaya çalışan çok hastam oldu diye..Düşün yani.. Hamilelikte herşey yaşanabiliyo, üzülme

Monologu devralıyorum..

Kendimden utanıyorum.. Hani kayınvalidem hiç arayıp sormuyo bişey ihtiyacınız var mı demiyor demiştim ya.. Az önce süpriz bir kargo geldi.. Battaniyeler, zıbınlar, ayakkabılar, bir sürü örgü yelek hırka, uyku tulumu falan falan çıktı içinden. Çok mutlu oldum.. Zaten anlam veremiyordum ilgilenmemelerine.. Akşam arayıp teşekkür edicem..

Monologu devralıyorum..

Kendimden utanıyorum.. Hani kayınvalidem hiç arayıp sormuyo bişey ihtiyacınız var mı demiyor demiştim ya.. Az önce süpriz bir kargo geldi.. Battaniyeler, zıbınlar, ayakkabılar, bir sürü örgü yelek hırka, uyku tulumu falan falan çıktı içinden. Çok mutlu oldum.. Zaten anlam veremiyordum ilgilenmemelerine.. Akşam arayıp teşekkür edicem..
alkisalkisalkisalkisalkisalkis ça ça ça AYÇA demek sürpriz geldi.ohh güle güle saglıklı gunlerde kullanın inş. ayy saolsunlar dimi.. benm annem daha çok yardımcı oldu bana kayınvalidem annen çok örmüş ne gerek var dedi. ve annem bissürü kıyafet takımda almış onarın epsini getirince bu defada kayınvalidem mahçup oldu. yarılşa girdiler mubarek ..:)

bugun kuyumcuya gidicem dogum hediyeme karar vericem.eşim sen git begen ben alırım dedi. malum son zamanlar ben çıkamam diye kendim begenmemi istedi. ayyh ne alsam hiç fikrim yok. taşlı yüzüklerin her sayısını aldık malum 2.5 yılda dogum gunu yıldönumu şu bu derken tek taş 3 taş 5 taş kalmadı. dogum için ne alsam.şööle hem yatırım amaçlı hemde şık bişi..fikri olan varmı......

X