2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

gunaydin kizlarr,
doktordan geldim, pasam 3kg olmus, 48-49cm..allahima sukur 3kglari da gorduk...
bugun yine parmaklandim ama 4 parmak yedim bu sefer, ciyak dedim resmen ,bu sefer acidi..ya ben sezo olcam bosu bosuna genisletti yani...
donermi dedim, cok sasirirm donerse dedi, kilosu oturdu, pozisyonu yerlesti cok zor artik dedi.ay adamda 3 boyutlu varmis nasil sevindim ama hvesim kursagimda kaldi, uygun pozisyon bulmadi foto icin sadece yanaklari ve dudaklari gordum, alahim o ne guzellik, gozlerim doldu, isiricam...

canım benim gözünaydın seninde evet 3 kg ları görmek ne harika bi duygu değilmi bende 3 kgları gördüm oralarda kaldı bebişim :nazar:
foto felanda alamıyoski hiç yerinde durmuyo sabit

aman allahım maşallah sübhanallah esraaaaaaa yeri ben onun sarkık yanaklarını yaaaaaaa :nazar:

ESRA maşallah kuzuna tam öpmelik olmuş tombik yanaklım tuuuu tuuuu maşallah çok sevimli :))

Nora Maşallah Teo ya

gunaydın dun gece erken uyudum
gece 4te mide bulantısı yanması ile uyandım cırcır kusma biarada perperisan oldum
suanda bisey yemeye cesaret edemiorum bakalım ne olcak
ya milletin salgını bana gecti yada benimki dogum oncesi sendromu olandan
birazda tiksinti var ilk gunlerdeki gibi
gun icinde yazarım gelismeleri

geçmis olsun canım ya herkeste bir ishal nedir acaba normal heralde

arkadaşlar bişi takıldı kafama, size de sorayım. belki benim devamsızlık yaptığım günlerde konuşulmuştur ama ben bi sorayım yine de...
özel hastanede doğum yapacaklar!!!!!
doğuma giren ekibe bahşiş tarzı bişeyler verilir mi? hemşirelere filan.... sizler vermeyi düşünüyor musunuz? ya da ne biliim bu işin bi rajonu var mıdır? eşim tutturmuş "vermek gerekir" diye de.... bana da saçma geldi. eee biz zaten 2.000 tl gibi bir fark vereceğiz acıbademe. zaten orda herşey yeterince kazık.... ben vermeyelim, birer kutu çikolata veririz bebeğimizle ve benimle ilgilenen hemşirelere, doktorumuza da bi hediye alırız sonradan götürür veririz diyorum ama eşim "senin verdiğin para hemşirelere gitmiyor ki, hastaneye gidiyor" diyor. ayyy eşim neyse de kayınbabam çok abartır şu bahşiş işini. öle varlıklı bir adam da değil ama gönlü zengin eli açık , düğünde de saçmıştı paraları. önceden uyarmak lazım....

canımverilir bak 4 kez ameliyat olan biri olarak soyluyorum kimsede yadırgamadı simdiye kadar:) iyide hemsirelere vermesen bile hasta bakıcı adı altındaki tiplere verilmesi gayet normal hadi birak hemsire dr sayılır diye dusun dun diyelim ama seni sag salim getiren sedye ile ameliyata goturen getiren hasta bakıcı kadnı adamlara verilir bahsis emin ol onlarda yadırgamazlar beklerler dahaçok ilgilenirler daha çok odan paspaslanır ilgi alaka farklı olur vs vs
hemsirelerede pasta borek çorek meyva suyu vs veriyorduk biz yanibenim bilmum amaliyatlarda oyle yaptık: )
ama hemsirelere direk para sıkıstırdıgımızı hatırlamıyroum dogumda yaptıkmı bilmem
dogumda ama mujdeli olay nikah dairesinde yasanan gibi defteri ben imzalattım diye gelirler yok resimlerinizi ben yapıstırdım diye gelirler ya nikanh zamanı damata dogumda bu hesap bebgi çikaran falan etrafta dolanır ama racon son yıllar degistimi acıbadem olydukca luks hastane tamamen farklımıdır hasta bakıcılr yuzsuz degilmidir beklemezlermi bilmiyorum simdi
amaa hemsireye olmasa bile hastabakıcı adamlara falan verin bence

Selamlar herkese, sabah 8 den beri foruma giremiyorum sinir oldum geçmişide okuyamadım halen çok yavaş

Dün doktordaydık Çağan 3 kilo civarı dr tam kilo vermedi, 5-24 Ağustostan arası doğum olabilirmiş normal doğurabilirmiyim dedim tabiki ama her zaman B planına hazır olacaksın sadece A planına odaklanma dedi : ) plesantada hafif kireçlenme varmış son haftalarda olabilir normalmiş..
nts ile tanıştım bizde hayatımda yattıgım en yumuşak yatak a uzandım nerdeyse uyuyordum : ) biz ntsyi sevdik kaydirigubbakcemile3

sonra annemle b.köye gittik eksiklerimizi tamamladık hiçbir eksiğimiz kalmadı çok şükür
bizdn haberlr böyle, geçmişe bakmaya çalışayım

massallah kuzucuanesrin sekeri naptınben saldım cayıra valla pastaçikolata yemiyorum ama cipsler borekleryiyourm bakıyorum seker firlamıyor sonkaki ogunde yine yiyorum:) insalah son donem sapıtmamla bebege bir olumsuz etki olmaz sekerim iolcerek gidiyorum ama ne bilim çok saldımm

slm kızlar bende sancılar bu gun kesıldı tık yok 1 inde randevum var bakalım ne dıcek dr. NAZAN cnm dudaklarını ben görmedımde buruna gelınce kocam lazzzzz annesınınkı ınce uzun esımınkı abısınınkı babasınınkı kalın buyuk kaydirigubbakcemile3tam laz burnu bakalım benımkıne benzıcekmı

evrişim ya ben normalde o kadar yanan bir insan değildim.şimdi her yerimden buhar çıkıyo resmen menopozlular gibi oldum. kayınvalidemde gülüyo bak bana yanıyon diyodun gördün mü şimdi diye dalga geçiyo.allah yüzümüze baktı bide havalar bu sene yağmur falan normalden serin geçiyo ya geçen sene ghibi olsaydı heralde buzdolabında yaşamak zorunda kalırdıkkafamçokkarıştı

Sanıırım ole mafoldumben

Selamlar herkese, sabah 8 den beri foruma giremiyorum sinir oldum geçmişide okuyamadım halen çok yavaş

Dün doktordaydık Çağan 3 kilo civarı .............

Masallah petrık ogluna.. Allah nazarlardan saklasın..

gunaydin kizlarr,
bugun yine parmaklandim ama 4 parmak yedim bu sefer, ciyak dedim resmen ,bu sefer acidi..ya ben sezo olcam bosu bosuna genisletti yani...
donermi dedim, cok sasirirm donerse dedi, kilosu oturdu, pozisyonu yerlesti cok zor artik dedi.ay adamda 3 boyutlu varmis nasil sevindim ama hvesim kursagimda kaldi, uygun pozisyon bulmadi foto icin sadece yanaklari ve dudaklari gordum, alahim o ne guzellik, gozlerim doldu, isiricam...

Oooo.. masallahh yavrumun yavrusuna..

Esrakoooooo; başın derttee senin arkadasım,nası koruyacaksın sen bu kızı mıilletten, sıkıstırmak ısteyecekler, opmeye kalkacaklar :))) işin iş valllaaa... hay masallahhhhhhh :nazar:

nora maşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh teoya allah nazardan saklasın kılosu boyu oy oy

esrakooooooooooooo aynı ablamın kızının doğdugu gıbı 3890 dı doğunca ama ne tatlı olucak doğunca bı bılsen dıger bebeklerın yanında prenses gıbı olucak maşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

gunaydin kizlarr,

gozun aydın canım 3 kiloyudra devirdin massallah
ya madem donmedi hala niye parmaklanıyorsun anlamadımkı sezo olcan sende bu gidisle galiba hayırlısı buymus demek gerk arkadasım hiçbir yontem uzernide israrcı olmamaya kararverdim ben artık dr neyi uygun gorurse o

PİNKY o bahsettiğin naylon örtüden almak lazımmış yauw.... tertemiz özel çarşaflar serilecek şimdi biz hastaneden dönünce altımıza. eee kanamamız olacak? pedler ya tam korumazsa da yatağa da geçerse? belki de havlu gibi bişey sererler çarşafın üstüne, tam popoo hizasına.... o da olur....

yokbe hayatım ne kanamanın okadar olması falan yataklara gececek kadar adet olunca yataklar naylonmu seriyorsunuzki simdi seresiniz yok oyle baartıbirsey zaten hastanede ilkgunler yogunluk olcaksa olcak heme sezeryan olcaklar ikigunorda ev egelince oyle naylon sermelikbirsey yokkk

AYYYY ESRAKO, gözlerime inanamıyorum. senin kızın 4 kilosunun bir kilosu galiba kafasında... ne be bu yanaklar? ayyy tüüütüüüü tüüü tüüüüüüüüüüüüü maşallah arkadaşım. resmen sarkmışlar şimdiden.... bu ne tombik prenses.... o kadar çok merak ediyorum ki doğduktan sonraki görüntüsünü , acaba gerçekten böyle mi olacak yanakları?

ay dimi ama bir kilo kafasında tabirin super uymus dgru diyorsun :) bende okadar merak ediyorumki surat boylemiçıkcakk

ay evrim saldırırımı valla opmeye kalkan olursa dahan evel oglumdan çok çektik mikrop kaptı bogazına aylarca mikrop yerlesti balgam la ugrastık saldırırım alimallah yuzunedn opmeye falan kalkarsa babam yapsa yakasına yapısırım :)) opturmem kızımı sen hiç merak etme:)

petrikim çağanada maşallah ya hepimizinkı 3 kılo ve cıvarı allah nazarlardan saklasın hepsini

nazan bu bahşiş konusunda san bir örnek vereyim. abimlerin orda özel hastane yok .devlet hastanesinde dogum yaptı eşi. annemlerinde babaanne olma aşkıyla bebği ilk teslim eden ebeye bahşiş vermiş yani eski adetlerdendir diye. sonraodayı ziyaret eden edene. yani ardı arkasıda kesilmemiş.

ben şahsen asiyeciğime güzel b çiçek düşünüyoru odgumhane çalişanlarınada pelitden bi kutu tatlı yeter..yerimseniben

yahu hastaneye yeterince para veriyoruz zaten.üstelik dogum hemşirelerine o kadar çok bahşiş veriliyorki nerdeyse 2 maaş alıyolar. benm kuzenimin eltisi özel bi hastanede dogum hemşiresi. kız kendisi söyledi. nerdeyse maaşım kadarbahşiş alıyorum diye. onun işi bebeği temizleyip giydirip aileye teslim etmek çünkü. malum ilk bulşuşma anıı o gerçekleştirdiği için çok çok kazanıyor..:)eee bide istanbulda bilindik bir hastane olunca::)

geçmis olsun canım ya herkeste bir ishal nedir acaba normal heralde

canımverilir bak 4 kez ameliyat olan biri olarak soyluyorum kimsede yadırgamadı simdiye kadar:) iyide hemsirelere vermesen bile hasta bakıcı adı altındaki tiplere verilmesi gayet normal hadi birak hemsire dr sayılır diye dusun dun diyelim ama seni sag salim getiren sedye ile ameliyata goturen getiren hasta bakıcı kadnı adamlara verilir bahsis emin ol onlarda yadırgamazlar beklerler dahaçok ilgilenirler daha çok odan paspaslanır ilgi alaka farklı olur vs vs
hemsirelerede pasta borek çorek meyva suyu vs veriyorduk biz yanibenim bilmum amaliyatlarda oyle yaptık: )
ama hemsirelere direk para sıkıstırdıgımızı hatırlamıyroum dogumda yaptıkmı bilmem
dogumda ama mujdeli olay nikah dairesinde yasanan gibi defteri ben imzalattım diye gelirler yok resimlerinizi ben yapıstırdım diye gelirler ya nikanh zamanı damata dogumda bu hesap bebgi çikaran falan etrafta dolanır ama racon son yıllar degistimi acıbadem olydukca luks hastane tamamen farklımıdır hasta bakıcılr yuzsuz degilmidir beklemezlermi bilmiyorum simdi
amaa hemsireye olmasa bile hastabakıcı adamlara falan verin bence

insanın gönlünden muhakkak bişey vermek geçiyor zaten de benim derdim ayıp olmasın rajona uygun olsun. komik duruma düşmeyelim. eşim hastabakıcılara filan bahşiş dağıtsın o zaman, bebeğimizi getiren hemşireye ve doğumda benimle ilgilenen ebeye de çikolata yaptırayım. hoş zaten halihazırda iki paket çikolatam var. eee bak PİNKY hemişireye de bahşiş veriliyormuş... ayyyy bizimki hiç hoşlanmaz altta kalmaktan. eğer duyarsa hemşirelere bahşiş filan verildiğini kesin hepsine dağıtır. çok tatlı zaten acıbademin hemşireleri, çok ilgili çokşirin tipler. ama mesela doktorumun asistanı var çok güzel bi hatun, onu pek sevmiyorum ben. ona hiçbişi yapmayacağım. murat yaylanın asistan hemşiresi vardı mesela o kadın müthişti, onu sadece 3 kere gördüğüm halde hemen hediyesini alıp vermiştim, amniyosentez sonucumu müjdelemişti bana... dünya tatlısı bi kadındı... en güzeli insanın içinden geleni yapması ama olmuyor işte , bazen böyle rajonu da hesaba katmak gerekiyor. eşimin içinden gelir hemşireye para verir, sonra da dalga konusu olursa üzülürüm ben. eskide kaldı sanki o adetler diye biliyordum ama bak pinkynin kuzeninin eltisi epey bahşiş alıyormuş.
ufff kafam karıştı. neyse biz aynı düğündeki gibi hazırlıklı olalım da eşim artık duruma göre davransın. bunu da ben düşünmeyeyim di mi ama....

ay evrim saldırırımı valla opmeye kalkan olursa dahan evel oglumdan çok çektik mikrop kaptı bogazına aylarca mikrop yerlesti balgam la ugrastık saldırırım alimallah yuzunedn opmeye falan kalkarsa babam yapsa yakasına yapısırım :)) opturmem kızımı sen hiç merak etme:)

ya cnm zaten nasıl kıyarlarkı bılmem ben dokunmaya kıyamıyorum o mınıcık yuzlerıne o kadar yumusaklarkı keşke herkez anlayıslı bılınclı olsa:eek:klava::eek:klava:

ben bi yarım saat kadar uzanacağım arkadaşlar. kızım pek harektli değil bugün sabahtan beri. uzanınca belki kıpırdanır. kendimi dinleyeyim azcık uzanıp.
sonra görüşürüz.

nurdan maşallah yavruna bende bugün 3 kiloları duyarım inş.

esrako inanmıyorum maşallah ne kadar tatlı bişey o öyle ya görmek için sabırsızlanıyorum doğunca çok geciktirme fotoları çatlarım valla...

valla kızlar bahşiş konusunu siz niye düşünüyosunuzkı ben valla hıc düşünmüyorum umurunuzda bıle olmasın bnm kayınvalıden ve eşim halleder o konuları bana zaten düşmez DÜŞÜNMEYIN BENCE SıZDE:ecrin_bebek:bebişlerı düşünün kızlarrrrrrrrrrrrrr:emir_bebek:

günaydınnnn günaydınnn deniz kızımda bende çok iyiyiz. 3. 050 gr kızım son ultrasonda 3.200 görünüyordu. epiduralle başlayıp genel anesteziyle bitti doğumum. kızım alındıktan sonra belimde çok ağrı hissettim, belki psikolojiktir bilmiyorum - kızım alındıktan sonra ayık kalmanın bir anlamı olmadığını düşündüm galiba dikiş aşaması hiç heyecanlı değildi-bayıltmalarını istedim daha doğrusu mızıldandım bağırdım beni uyutsanız daha iyi dedim onlarda öyle yaptılar, bu arada aramızda çok ankaralı yok ama belki rastgelen olur,
resim ekleyeceğim fırsat bulunca şimdi kaçıyorum hepinizi öpüyorum, sağlıkla iyi haberlerinizi almak dileğyle...
Allah analı babalı büyütsün maşallah kuzuna Defne problemsiz emzirirsin inş.

günaydın kızlar..,
dr.kontolümüz iyi geçti çok şükür..oğlum 3.460 gr.olmuş..henüz kanala girmemiş ama yüzü arkaya bakıyor...olması gerektiği gibi yani..beklemedeyiz anlıycağınız..çanağa haftaya bakılcak..durum budur..

maşallah kuzuna Seçil kilosu çok iyi

massallah kuzucuanesrin sekeri naptınben saldım cayıra valla pastaçikolata yemiyorum ama cipsler borekleryiyourm bakıyorum seker firlamıyor sonkaki ogunde yine yiyorum:) insalah son donem sapıtmamla bebege bir olumsuz etki olmaz sekerim iolcerek gidiyorum ama ne bilim çok saldımm

Sağol cnm, senden dirayetliyim diyete halen devam :) diyet dışı dün yarım simityedim okadar
tek sorun doymuyorum, porsiyonları büyüttüğüm halde doydugumu hissetmiyorum feci iştahlıyım bu da kiloya yansıdı tabi 71 olmuşum

şekerim yükselmiyorsa dalglanmıyorsa problem yok bence ama kızının kiloya ihtiyacı yok maşallahı var :) zaten 6 günün kaldı bişicik olmaz ama abartma tabi : ))

Evriş, comely teşekkür ederiz

ya nazan merak etme kimse verilan bahsis ve para vs hediyeye aaa ne acayip insanlar para verdi demez memnuniyetle alırlar hiççç merak etme)))

artı mujdeli haberler sonrasıhep bahsis dagitilir memleketimizide bu boyle dgilmidir
yeni araba alir ilkbenzinciye girersin ki iki kez basımza geldi o pompacılar nerdennn anlıyor ilkbenzin alındıın çokmerak ediyorum anında çakıyorlar ve bekliyorlar abi ilk mi hayırıl olsun vs bir kere bizat kendi aldıgım arabada yasadım vermek durumunda kaldım birkede evli iken oldu yani bekleniyor mujudeli mutlu haberlerde bahsis kimse turk insanı yani en azınan yadırgamaz ayıplamazalay konusu hiçhiç olmassınız merak etme en çok bosyere para daıtımıs olabilirsiniz oda atlan deve degli:))

ama gelen yiyceklerden ikramlardan kuru pastalardan falan hemsirelere bankoya goturmek tamamen adettendir ona eminim bak onu yapın
icinmizden geliyorsa tabi

nazan uzan bakalımya son donem artıky erleri daraldı bizimkide az oynuyor oturup elim karnımda bekliyorum esrayada dun onu dedim bu ne heyecan ben olsam sonlara gelemezdim aldırırdım sezaryanla yani korku çokkotu yaa

merhaba güzel hamişler doktordan güzel haberlerle gelenlere maşallah 3 kilolar görülmüş geçilmiş maşallah bebeklerimizede
esar esra aman yarabbi hay maşallah kızına ALLAH nazarlardan saklasın tontişini topiğimizn moskotu olsun küçük hanfendi

X