2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

dimi evroşum yaa sancıda yokki olsa canım feda oda yok anacım

neyse ben gidip uyuyayım biraz karga bokunu yemeden kalkmıştımda

başka türlü vakit geçmezzzz

AHHHH bütün alıntılarım boşa gitti. geçmişi okudum okudum , alıntılar yaptım, bi de baktım kk da sorun varmış.... tühhhhh
neyse aklımda kalanlarla idare edelim;
BABY, PıNKY ve ishal olmuş diğer tüm arkadaşlar, kendinize iyi bakın. gerçekten de salgın olduğunu düşünmeye başladım. tüm topik teker teker ya ishal ya kusma ya kabızlık.... herkes songünlerde hasta....
MERCıMEK gözünaydın canım. bence de sen miyadını doldurana kadar senin tosun paşa sezeryanlık kıvama gelmesin de.... maşallah diyelim, mercimeği fırına vermişsiniz ama barbunya pişmiş galiba....
.
DEFNEcim sen de mi kanamalı meme müzdariplerinden olmuşsun? hemen hemen herkesin başına geliyor galiba. bana herkes sıkı sıkı tembih etti mutlaka önceden krem sürmeye başla diye. ben de lansinoh aldım çoğunluk gibi, günde bir kere sürüyorum. inşallah işe yarar. emzirmek zevkli olsun istiyorum. çok acı çekince o müthiş keyfi alamıyormuşsun. gerçi biraz emdikten sonra uyuşmaya başlıyormuş. ama kanaması çok kötü yauw.... inşallah seninki de düzene girer biran önce.

selam kızlarr,nasılsınızz eger doguran olduysa bana az bucuk özet gecebılırmısınızzz :kedi: gecmısı okumaya imkanım yokmaalesef.ama hep aklım sizde.özellıklebenım satdaslarımda aklım

ay nazan ne alemsin yaaa pilin bitmez merak etme
ıkınmayıda illa beceririsn ne yani bu yaşına kadar hiçmi ıkınmadın yaaaaa
yok kuzum ıkınmadım. yani öle kabızlık bi durumum hiç olmamıştı da....

yaf ben bunu çok iyi biliyorum ama işte gelde anlat birde sağlıkçı olacak annem ya 30 senedir hastanelerde kafayı sıyırdı kadıncağız :S her konuya maydanoz oluyo çok biliyo ya herşeyi - valla ben tabiki epidural olacam ama 2 hafta konuşur durur şimdi
benim annem de emekli ebe.... 15 yılı geçti o emekli olalı. herşey onun zamanına göre o kadar çok değişmiş ki o yüzden annem hiç mi hiç müdahale etmiyor, hiçbirşeye karışmıyor. onun zamanında usg bile yokmuş.... bebeğin cinsiyeti hep süpriz olurmuş. ve de herkes normal doğum yaparmış. kimileri 2 satte az sancıyla kimileri 15 saatte çırpına çırpına.... işte yazık o da korkuyor şimdi benim için, zor olursa diye, sezeryan olup kurtulsaydın kolayca be kızım diyor başka da karışmıyor.... doktorum epidüralli normal doğum öneriyor, ama sezeryan olacak olsaydım şundan eminim ki kesinlikle epidüral istemezdim. tamamen bayıltsınlar.... normal doğumda da istemiyorum aslında epidürali... baktım ki sancılar dayanılmayacak bişey o zaman isterim diyorum. tabi bi yerden sonra geç kalınmış oluyor iğne için. ilk gelen sancılara göre bi tahmin yürütüp karar vermem gerekecek.

günaydın kızlar uykusuz gece geçirmişsiniz yine bende bende yavru kuş 1:25 ti bi uyandı sat 3 ü geçiyordu hala uğraşıyordum anneciğim kalktı kalktı geldi ama varlığı bile yetiyormuş uykusuzum ama psikolojikman rahat olduğum için daha dinçim
sütüm artmıyor kızlar ne yaptıysak aynı doymuyor kuzu hala mama destekli devam ediyorum ne yapacağım bilemedim ama olduğu kadarda emziriyorum
toipk rüyalrı bende de mevcut ama uykusuzluktan tam hatırlıyamıyorum
DERYAcım, herkes hep aynı şeyi söylüyor bak, sakın kafana takma sütüm az diye.. en çok o etkiliyormuş az gelmesini... yoksa mutlaka bebek emdikçe çoğalacaktır sütün. hep bunu düşün canım. biz de sinerjimizi kullanıp senin için dua ederiz, artar sütün.

selam kızlarr,nasılsınızz eger doguran olduysa bana az bucuk özet gecebılırmısınızzz :kedi: gecmısı okumaya imkanım yokmaalesef.ama hep aklım sizde.özellıklebenım satdaslarımda aklım
BURKO nun listesine mi baksan acaba? ya da DİDE bebeklerin listesini yapmıştı, çok güzel düzenlemiş, dur ben sana o linki atmaya çalışayım. bekle canım.

yarın da DıDE doğuracak....
belki GYPSY de yarın doğurur. evde oturmuş sancı bekliyor garibim.

arkadaşlar bişi takıldı kafama, size de sorayım. belki benim devamsızlık yaptığım günlerde konuşulmuştur ama ben bi sorayım yine de...
özel hastanede doğum yapacaklar!!!!!
doğuma giren ekibe bahşiş tarzı bişeyler verilir mi? hemşirelere filan.... sizler vermeyi düşünüyor musunuz? ya da ne biliim bu işin bi rajonu var mıdır? eşim tutturmuş "vermek gerekir" diye de.... bana da saçma geldi. eee biz zaten 2.000 tl gibi bir fark vereceğiz acıbademe. zaten orda herşey yeterince kazık.... ben vermeyelim, birer kutu çikolata veririz bebeğimizle ve benimle ilgilenen hemşirelere, doktorumuza da bi hediye alırız sonradan götürür veririz diyorum ama eşim "senin verdiğin para hemşirelere gitmiyor ki, hastaneye gidiyor" diyor. ayyy eşim neyse de kayınbabam çok abartır şu bahşiş işini. öle varlıklı bir adam da değil ama gönlü zengin eli açık , düğünde de saçmıştı paraları. önceden uyarmak lazım....

nazo ne bahşişi yaa garsonmu bunlar bahşiş vericen yada kuafördeki çıraklarmı kaydirigubbakcemile3

Selamlar herkese, sabah 8 den beri foruma giremiyorum sinir oldum geçmişide okuyamadım halen çok yavaş

Dün doktordaydık Çağan 3 kilo civarı dr tam kilo vermedi, 5-24 Ağustostan arası doğum olabilirmiş normal doğurabilirmiyim dedim tabiki ama her zaman B planına hazır olacaksın sadece A planına odaklanma dedi : ) plesantada hafif kireçlenme varmış son haftalarda olabilir normalmiş..
nts ile tanıştım bizde hayatımda yattıgım en yumuşak yatak a uzandım nerdeyse uyuyordum : ) biz ntsyi sevdik kaydirigubbakcemile3

sonra annemle b.köye gittik eksiklerimizi tamamladık hiçbir eksiğimiz kalmadı çok şükür
bizdn haberlr böyle, geçmişe bakmaya çalışayım

GYPSY,
bak tickerlarımız bile diyor ki;
ESRA 2 GÜNÜN VAR
NAZAN 4 GÜNÜN VAR
.
hiç benimle aşık atmaya kalkışma da doğur şu oğlunu artık... kokoreçini de doğumdan sonra yersin... ne pis boğazsın ayol, daha yeni ishal olmadın mı sen. dikkatli beslenmen lazım.

ben doktoruma güzel bi çiçek yaptırıcam yardımcısınada küçük bi hediye düşünüyorum
kızın adı cennet çok yardımcı olur bana her muaynede seviyorum o kızı ondan alıcam yarım elma gönül alma
ama bence bahşiş biraz kaba bi durum nacizane fikrim

nazo ne bahşişi yaa garsonmu bunlar bahşiş vericen yada kuafördeki çıraklarmı kaydirigubbakcemile3

eee zaten ben de senin gibi düşünüyorum da eşim tutturdu bahşiş veririm ben diye. ayyy rezil mi edecek bu adam bizi acıbademde. o da bilmiyor rajonu ben de... en iyiyi yeni doğum yapmış arkadaşlarımıza bi soralım, ne yapmışlar....

saol canım benimde aklıma geldı oraya bakıyodum yerimseniben sende buralardasın senınde daha doğurmaya nıyetın yok gibi
arkadaşlar bişi takıldı kafama, size de sorayım. belki benim devamsızlık yaptığım günlerde konuşulmuştur ama ben bi sorayım yine de...
doğuma giren ekibe bahşiş tarzı bişeyler verilir mi? hemşirelere filan.... sizler vermeyi düşünüyor musunuz? ya da ne biliim bu işin bi rajonu var mıdır? eşim tutturmuş "vermek gerekir" diye de.... bana da saçma geldi. eee biz zaten 2.000 tl gibi bir fark vereceğiz acıbademe. zaten orda herşey yeterince kazık.... ben vermeyelim, birer kutu çikolata veririz bebeğimizle ve benimle ilgilenen hemşirelere, doktorumuza da bi hediye alırız sonradan götürür veririz diyorum ama eşim "senin verdiğin para hemşirelere gitmiyor ki, hastaneye gidiyor" diyor. ayyy eşim neyse de kayınbabam çok abartır şu bahşiş işini. öle varlıklı bir adam da değil ama gönlü zengin eli açık , düğünde de saçmıştı paraları. önceden uyarmak lazım....

valla ben bişe vermeyı düşünmüyorum.zaten dogum için para ödiycez ki bu dogum ektra bı iş gerektırmıyor onlar için.ama doktor için bişeler düşünüyorumda daha tam karar veremdım çiçekmı versek çikolatamı die.ama ebe hemsıre falan hepsine bişe düşünemem şahsen:umursamaz:

bence bahşiş değilde senin dedğigin gibi çikolata hediye almak daha uygun olur, ben öyle yapıcam

NAZOOOOO
o iş tickerlarla olsaydı
önümüzde 13 kişi doğurmazdııııı
sen benden önce doğurucan görüşcezzz
kokoyuda bu akşam yeme planlarım var
yarın annemlere gidicez orda balık yicemmmm
haftasonuda annem bizde olur koko yemeye çıkamayızzz
zemuszemus

eskiden öyleymiş ya, ama o zamanlar devlet hastanesi doğumevi filanmış, bahşiş normal kaçarmış... şimdi böle lüks hastanelerde bahşiş olur mu hiç di mi? zaten ben heran herşey olabilir diye çok şık bi çikolatacıdan 2 kutu çikolata yaptırdım bile bebek hemşirelerine veririz diye. bi de ellrine para tutuşturmak hiç olur mu ayıp di mi?

minişimmmm
naber nasılsınnn
çok özledik kız seniiii
son günlerde yapılırmı bu heee
ne zaman aktif olucaksınnn
zaten bebişlerden sonra doğru dürüst yazışamıcazz

nesrinnnn
maşallah çağana kuzum
bence sende normal doğumu unutt bebişlerin maşallahı var baksanaa

X