2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlar ya sizde durum nasıl,benım kasıklardakı baskı iyice arttı son günlerde.artık bebegmın her kafasını cevırısını yada kolunu oynatısını hissediyorum,yürüken zorlanıyorum bazen uzun süre ayakta kalınca baskı dahada artıyo, yataktan kalkmak zaten zorlastı resmen.iyice kafaya yer edındı galıba kuzum.ayy zaten son 19 güne girdik heycan hat safadaaaadelikafadulden

DOGUM SEKLı KONUSU

simdi arkadaslarım bu çok hassas bir konu, yani din kadar siyaset konuları kadar hassas ben bunca yıllık yasamımda bunu anladım,

normal dogurmak isteyene sezaryan yap demek çok abes oluyor sezaryan olacagıda ila norma yap diye diretmek abes oluyor herkes tersleniyor herkesbildigini inandıgını yapmalı canı nası istiyorsa nası rahat edecek hisseedcekse ona girismeli ,

oyle disardan birinin iknası ile olacak sey degil zaten bu konu

ayrıyetten bazılarınızında yazdıgı gibi etrafta pek çok ornek var birbiri ile çelisen
normal dogruup haftalarca poposunun ustune oturamayan da varr sezaryan olup yıllarca kıs aylarında dikisi sizlayanda varrr

iste buna birde epidural ekleniyor
epidural olup beli agrıyanda varr bası agrıyanda var mis gibi benim gibi hiçbiryerine agrı girmeyende varr
kisiye gore uygulamaya gore ortama gore herseye gore değisen bir konuyu tartısmak çok sacma

song unlerde bana niye sezaryan yapcand iyenler çokca çıkıyor
hatta dun komsunun teki dedi geziyorsun ama rahat dogum yaparsın e dedim ben normal dogurmayacam rahatlıkla ilgisi yok gezinmemim
e niye dedi dedim ilki sezaryan e dedi benimde oyle idi ikinciyi normal yaptımy apabilirsin
dedim yapabilcek olsamda yapmak istemiyorum hani ben susturayımdiye ilki sezaryan dedim kesip atayımdiye ama hanım baskın çıktı
ay alahım illet oluyorumm dedim istemiyorum
e için temizlenir bilmemne bunlara katılmıyroum
herseyin dogalı mantıgınada katılmıyorum
bu benim fikrim gorusumu
kendimi o acılar içinde o pozisyonlarda o halde dusunemiyorum fena oluyorum dusundugum anda beden benim bedenim kimseye benim yontemimi yapındiye baskıda yapamam ancak bana sorana anlatıyroum sezaryan nasıldır epidural sezaryanda neler yasadım

kimse kimseye ahkam kesmeye kalkmamalı bukonularda yani sadece sorana fikir soylemekten yanayım hassas konu cidden kiziyor insan yani kendimden biliyorum empati burdada soz konusu ben nası uyuz oluyorsam normal yap diyenlere normalyapcaklarda ben sezaryan yapın dedgimde bana uyuz olcaklar ne gerekkkk herkesk secimini kendi ozgur iradesi ile yapyıor zaten yorum katmaya gerek yok arkadaslar artı eksileri saymakla bitmez her ikisininde hiçbiri hiçbirinebaskın çıkmazbelkide yontemlerin
degisken etkenler oldugu surece de netlesemez bukounu iyismi çok uzatmamak

kızlarrrrr size birşey soracağım.su gibi akıntılarınız oluyormu oluyorsa ne sıklıkta ve yoğunlukta rengi nasıl ve kokusu varmı? başak yazmıştı sanırım su kaçırıyorum diye sanki bende kaçırıyormusum gibi geliyor.pöfff yarın 7 de kontrolum var ama rahatsız etti beni.

basak bile bile bebeginin saglıgını tehlikeye atıosun..iikide esin anlatmıs problemini.nie bu inat anlamadım gitti. cocuk senin cocugun yinede sen biilirsin diycektimki sezeryan tarihin alınmıs hayırlı olsun canım

hımmm bende tam seni düşünerek yazdım mesajımı sen gelmişsin bile bakmadan yazmışım.aman dikkat et tansiyonuna.çok çok az kaldı.seninle aramızda 1-2 gün vardı galiba.yanluşmı hatırlıyorumki acaba.

esrako bence cok haklısın isteyen istedigi gibi doguurur millete neki agzı olan konusuyo..

ardada sagolsun 9 aydır 2-3 kere girip topigi karıstırmayı basardı . kimsenin dogum seklini yorumlamak kimsenin haddine deil

basak bile bile bebeginin saglıgını tehlikeye atıosun..iikide esin anlatmıs problemini.nie bu inat anlamadım gitti. cocuk senin cocugun yinede sen biilirsin diycektimki sezeryan tarihin alınmıs hayırlı olsun canım

evet kesinlikle doğru söylüyorsun.başak ben de çok kızıyorum bu konuda sana.lütfen canım ya çocuk senin çocuğun can senin canın neden biraz daha itina etmiyorsun kendine.

kafasını hissetmiorum tam asagıda en ucta karnımda bir sivrilik bir cıkıntı olustu elleyince acıo..ama eller kollar ayaklar hissediorum cok sukur. yatagı bırak oturdum yerden kalkamıorum ..yani aynıyız canım

birde ter-ates bastıran kasılmalar var..egerki cocouk ittirmiosa sizin tarifinize gore kasılma yasıorum

nasıl olduda birden günah keçisi oldum anlamış değilim.öncelikle kimseye ahkam kesmiş değilim böyle bi saygısızlık yapmamda.benim yazdıklarımı neden hep yanlış değerlendiriyosunuz onu da anlamış değilim.bana da herkes normal yap diyo ama ben de de can tatlı ben de sezeryan istiyorum kasteddiğim şey yalnız bundan ibaretti.yani ben çevremde bana nasıl söylendiğini ve benim de bu konuda ne düşündüğümü yazdım ve bu konudda düşünceleri olan arkadaşların da fikirlerini merak ettim.bu kadar masumca yaklaşırken yaralarınızı deştiysem ya da bazılarınızın doğum sancılarını başlattıysam kusura bakmayın.burası herkesin özgürce fikirlerini dile getirebildiği bir yer madem sizin de buna saygı göstermeniz gerekirdi.ve tekrar söylüyorum yazdığım şeylerin neresi size dokundu merak ediyorum.kelimesi kelimesine yazarsanız sevinirim.eğer gerçekten şahıslara karşı bir saygısızlığım olmuşsa özrümü de dilerim.

su gıbı akıntım derken mesela ben akıtımın geldıgını hissediyorum.pecete koyuyorum hem her tuvalette degıstırilip daha hijyen oldugu için hemde rengını vs kontrol etmek için.benım akıntım gecen hafta acık sarı bazende beyazdı şeffa yani.4 gunden berı sırf şeffaf gelıyo.ama su gelmesı böle olmuyo sanırım.su ayaga kalktıgında gezınırken hatta yatarken bıle gelırmıs.senınkı ölemı?bence hıc rahatsız olma panık yapma bosuna.sabah randevuda doktoruna anlatırsın.yanı camasırını ıslatıyosa doktorunu ara ama akıntı seklındeyse son ayda artarmıs akıntı.

gelgitcim bu su kacırma olayı gecenlerde konusuldu ama kesin bisi cıkmadı ortaya bildigim kadarıyla bitek basakta net kacırma var

bu sorununu dile getirirken listede herkesn sezeryan olacagını alaycı bir dille anlatmıssın madem normal dogum cok ii nie topikcek sezeryan oluosunuz die birde hesap soran bir havan var. dedigim gibi hem aramızdan olmaya calısıosun ama bunu yaparkende cok uzaklasıosun gruptan.. agresif bir tavrın var. girisin falsolu aslında yazmıycaktim size falan filan..yada gecenki gibi bisoru sorup kimse cevap yazmayınca azarlayıcı tripler..senin sorunun bu..

kimsenın yarasını falan deşmedın canım,hanı yazmıssınya herkez burda normal dogumu övüyor ama listede herkez sezeryan die.ben sana onu acıkladım,taze burcu arkadaasımızda bu sezeryan mevzusunu görünce bıraz celallenıp yıne nıe acıldı bu konu gibilerınden feveran etmıs.orda adını kullandım ne yazıdıgımda acıkca ortada.kimseyı ne yadırgarım ne bişe.herkez seçimlerınde özgür.sen sezeryan istersın ben normal isterım bu bukadar acık ve net.sonucda doguracak olunan bebek senın bebegın vucüd senın vucüdun.buna kimse karısamaz ve herkeın savundugu bı yöntem var,kimi sezeryanı dogru bulur kımı normalı.görüş farklılıkları bunlar ve cok dogal seyler.boşuna gerilmeye gerek yok bence:umursamaz:

sorun da ordaya otururkene hissettim akıntıdır dedim ama hisseder hissetmez peceteyi değiştirdim.yarım saat sonra mutfakta birşey yapıyordum bu sefer dahada fazla geldi.ondan sonra yazdım zaten size ancak su kaçırmanın nasıl birşey olduğunuda bilmiyorum ki doktora sorayım.

başak yaaa bu yüksek tansiyon çok önemliiii
benim doktor demiştiki tansiyonun yükselirse sakın evde düşürmeye uğraşma hemen hastaneye gel bebeği almamız gerekir demişti
yani hala 29 ü bekleniyor olması çok ilginç bence
başka b i doktorada gözüksenmi acaba??

ya bende tam emın degılım kafasımı degılmı ama ben kafası oldugunu düşünüyorum çünkü asagıda içerde resmen hareketlenme var.demekk bası asagıda oldugu için zorlandıgımız kesın.

bu ter boşalma olayı 4 -5 gundur var.bı ara bı gelıyo aman Yarabbim oda ne.resmen sac diplerım boncuk boncuk ter oluyo,sırtımdan asagı ter akıyo,ama hıc dıkkat etmedım kasılmam sırasındamı oluyoki.ama bakıyorum kaıslmalarım cok şükür şimdilk düzensız.bazen saatte 2 kere bazen hiiç bazen 3 kere oluyo.

kızlar relax sakin hormonlarınıza yenik düşmeyin
bak geriliyorum
bak sancım geliyoooo
ayyyy doğuruyorum
biri beni nstyee bağlasınnnn
delikafadulden

effriiimmm uyumaya gittiiii
didoooo helaaa temizliyooo
mucize kayıplarda bugünnn

evet herkes normal doğumun güzelliğinden bahsederken çoğunuzun nerdeyse herkesin sezeryen olacağını görmem ben de soru işareti oluşturdu bunu da yazıp sonunda kahkahayı basmadım.siz yanlış değerlendirmişsiniz.agresifliğime gelince saolsun aranızda sadece bir kişi bunu hamileliğin getirmiş olduğu bir agresifiyete bağlarken siz bunu benim normal halimmiş gibi değerlendiriyosunuz.bu agresiiyet o yüzden çığ gibi büyümeye başladı.burda herkes sorunlarını yazıp rahatlarken ben tam tersine kasılmaya başlar oldum.hatırlatırım ben de hamileyim ve 38. haftamdayım.gerginim.burda dostluklarınız yerine sitemlerinizi üstüme çekmekten ben de yoruldum.yapmış olduğum yoruma herkes kendince bişeyler yazar çıkardı.ama neden üstüme biraz daha gelmeye devam ediyosunuz..normal doğum sancılarımı hızlandırmak için mi?lütfen sizde biraz anlayış gösterin.daha ne kadar açık konuşabilirim bilmiyorum.ama eminim kji bu kadar net konuşmam birileri için yine agresiflik olucak.beni anlayan birileri varsa şunu söyliyim bu kadar laftan sonra sakin olamıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…