2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

bende aynı durumdayım bir heves çıkıyorum yürüyecem diye merdivenleri yürüyerek iniyorum arabaya gidene kadar sanki kasıklarım yere düşecek gibi oluyor neyse arabada yatarak çarşıya gidiyorum tam ii oldum toplandım derken 2 adım sonra yoruluyorum kasılıorum ne hikmetse nstde bişey çıkmıyo laelaelaelaelaelaelaelaelaelae
evros ama adam bize yarin bitince dus alabilirsiniz ddi, bizi kandirdi mi((sikildimorda burda dus almaktan((

valla canım en son duşakabin takdırdık görümceme 24 saat temizlik falan yapmayın banyoya girmeyin açılır dediler ama belki orda kullanılan malzeme çabuk kuruyan cinstendir CADIARZUCADIARZU

ESRAKO, salı sabah kahvaltı yapıyoruz di mi lokalde? benim doktor randevum salı günü 2 de.... o yüzden 10 da orda olsak fena olmaz. GYPSY FASULYEKO ve EBRUSKA da gelirler inşallah. siz de erken gelmeye çalışın kızlar. en geç 10.30 da orda olalım.

evet karnım taş gibi oluyor..1-2 dk.sürüyor ve bu süre içersinde nefes almakta zorlanıyorum, tıkanıyorum resmen..

kızlar,
eşim iki dakikada bir beni çağırıyor. en iyisi gidip yatağım.
öpüldünüz. iyi geceler....

Nurdan..duşakabini bugün taktırdıysanız yarın yaparsınız banyonuzu..ama o boşluklara silikon kullanacaksa kurumasını beklemelisiniz..

Kızlar bahsettiğim yazıyı aşağıda gönderiyorum..

Vücutta doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler: | Ayşe Öner

Vücutta doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler:

--------------------------------------------------------------------------------

- Gebeliğin son aylarında rahim göğüs kafesine kadar yükselir, yaptığı basınç nedeniyle nefes almak zorlaşır, mide ve bağırsak şikâyetleri olur. ilk gebeliklerde doğumdan bir-iki hafta önce, sonraki gebeliklerde doğumdan yaklaşık birkaç gün önce bebeğin başının doğum kanalına yerleşmesi üzerine rahmin yüksekliği 2-3 cm azalır. Bu durum gebe kadında rahatlama yaratır. Daha rahat nefes alıp verir. Mide ve bağırsak şikayetleri azalır. Bunun yanı sıra idrar torbasına basınç arttığı için sık idrara çıkılır.
- Gebeliğin 28. Haftasından itibaren rahimde zaman zaman kasılmalar, sertleşmeler meydana gelir. Bunlar normaldir ve genelde ağrısızdır. Bazen ağrılı olduğunda bunlara yalancı doğum ağrısı denir. Rahmin doğuma hazırlık yaptığı bu kasılma egzersizleri son haftalarda oldukça sıklaşır.
- Doğumdan bir-iki gün önce hormon düzeyindeki değişiklik nedeniyle vücuttan su atılması ve iştah azalması meydana gelir. Bu nedenle 1-2 kg. kilo kaybı görülebilir.
- Doğumun gerçekleşeceği gün vücutta doğumda kullanılmak üzere kullanılan enerjinin bir kısmı açığa çıkarılır. Birçok gebe kadın bu enerjiyi doğumda kullanmak yerine kendilerini zinde ve dinamik hissettikleri için temizlik, alışveriş, gezme gibi işlerde kullanır. Bu enerjinin amacı dışında kullanılması, gebe kadının doğumda kolay yorulmasına, doğumun zor ve uzun olmasına neden olabilir. Onun için gebelerin 38. Haftadan itibaren kendilerini her zamankinden daha iyi ve zinde hissettiklerinde, bunun doğumun yaklaştığını belirten bir belirti olduğunu düşünüp, enerjiyi başka amaçla kullanmaları, aksine istirahat etmeleri ya da hafif işlerle oyalanmaları gerekir.- Bazı gebelerde doğumdan bir-iki gün önce vücudun bağırsakları temizleme işleminden dolayı ishal meydana gelebilir.
Doğumun yaklaştığını gösteren bu belirtiler her gebe kadınca yaşanmayabilir ya da fark edilmeyebilir. Bu da normaldir.

Nurdan..duşakabini bugün taktırdıysanız yarın yaparsınız banyonuzu..ama o boşluklara silikon kullanacaksa kurumasını beklemelisiniz..

secil oyle komik ki, L seklinde dusun dusa kabini, Linin kosesine dogru 1er cm aciklik, uclarina dogru sifirlaniyor, oraya silikon yetmes baska bi malzemeyle doldurup, silikonu ustune cekicem diyo..nasil bi yamukluksa duvar ve zemindeki??neyse 1 gun daha bekleriz artik saglam olsun da...

evet nazan benim için ok dir ben yine seni alırım soyak migros un oradan 10 gibi yine çıkar on dk da sana gelirim ok mi diger arkadaslarda umarım okurlar ve net olarak yanıt verirler

Ebruss bu bebislerin asagi inip rahar nefes alma olayi bizimkiler icinn gecerli omicak sanirim, hala kafalar yukarda nereleri giricek dogum kanalina di mi:))))

ya kızlar normal doğum istiyorum kısmetse ama ne zaman doğum videosu izlesem içimi korku kaplıyo mesela az önce izledim ve çok korkuyorum oysaki az da olsa normal doğumu biliyorum ilk bebeğim karnımda öldüğünde suni sancı verip düşürmüşlerdi acısını tahmin ediyorum ama bilmiyorum ya

Belki de senin yazdıklarından görüp bulmuşumdur Ayşe Öner'i.. geçmiş zaman, o kadar çok şey okuyup inceledik ki artık neyi nerden duydum hatırlayamıyorum..

İyi uykular kızlar, ben yavaştan kaçar yerimseniben
İyi geceler sana da..

olduuuuu:))) zaten yazik herkesi baydim derdimle, bide foto koysam topa tutarlar beni:))))
gecen hafta 1 gun gittim geldim ise, tum isleri dosylarida hallettim, ama evde olmak gibisi yokmus yaw...

Diii mi yaw, ben de çok sevdim evde olma işini..Sanırım çok sıkılmışım son zamanlarda işten.. Ossun sen gene de bir banyo fotosu gönder be kuzu.. zemuszemus

Canlar, ben size cepten haber vereceğim. Annem şimdi kendi evinde.. Salıdan sonra dönecek olursa, gelmeyi istiyorum kısmetse..

duvarda gönyesizlik var işte..silikonu bi şekilde kullanacak tabiki..dediğin gibi 1 gün daha beklersiniz artık..yüzdünüz yüzdünüz kuyruğuna geldiniz..bişey kalmamış rahat ol artık..

Diii mi yaw, ben de çok sevdim evde olma işini..Sanırım çok sıkılmışım son zamanlarda işten.. Ossun sen gene de bir banyo fotosu gönder be kuzu.. zemuszemus

..

ah be tatlim seni mi kiricam, koyarim foto bitince...kaydirigubbakcemile3

canoooo tansiyonun nasil olduu???

ya ben sitede görünüyorum ama yoktum az önce oturdum geçmişi okudum amma kaynatmışınız kaç sayfa birkaç saatte
tansiyonumu şimdi yine ölçtüm 12 - 8 - benim için yüksek ama başım ağırmıyo o yüzden rahatım
aslında ben şunu farkettim bana gündüz yatmak ya da normalinden fazla uyumak anormal saatlerde yaramıyo - geceleri uyuyamıyorum diye gündüzleri yatıyorum ve başıma vuruyo
aslında bugün bir tuhafım - akşam yemeğinden sonra etrafı toparlim dedim heryerimiz kutu koli olmuş - çekmece raf toparladım dizdim 2 çöp poşeti çöp çıktı dergi kağıt kutu ambalaj - neden atmıyosak zamanında bana iş oluyo sonradan
birde etrafı toparlarken birdenbire ağlamaya başladım - ağladım ağladım - neden bilmiyorum öylesine sebebsiz - şey düşündüm durdum - ya bebek daha erken gelirse ve annem yetişemezse diye - ya resmen çocuk gibi olmuşum annem için ağlıyorum düşünebiliyomusunuz
öyle işte - şimdi iyim ferahladım - belkide içim dolmuştu ağlamam gerekiyodu
Hala bebişimin odasına halı almadık - bu hafta benim evde bitmesi lazım temizlik açısından - yoksa stresten ölecem
Nurdancım saol canım benim beni düşündüğün için - banyon bitiyomuş gözün aydın hepimiz bir oh çekecez şu banyo bitince - hakikaten bir foto koy artık okadar konuştuk topa tutmayız seni :)

sana daral gelmis bence..sicaklarinda etkisi var tansiyonunda belki, sikma kendini kuzum; hersey olacagina varir, panik yapma temizliktir, halidir v.s. hersey hallolur, sagligini beisini dusun..a.s.

evet nazan benim için ok dir ben yine seni alırım soyak migros un oradan 10 gibi yine çıkar on dk da sana gelirim ok mi diger arkadaslarda umarım okurlar ve net olarak yanıt verirler
Canım ben gelecek olursam Üsküdar'dan bir taksiye atlar öyle gelirim. Beşiktaş'tan geleceğim için sizinle buluşmam ters olur bana.. Sizi habersiz bırakmayacağım, merak etmeyin yerimseniben
Ebruss bu bebislerin asagi inip rahar nefes alma olayi bizimkiler icinn gecerli omicak sanirim, hala kafalar yukarda nereleri giricek dogum kanalina di mi:))))
Öyle canım.. Benim ki arada ayaklarını sokuyor tee kukuma doğru ama bu bir rahatlama hissi felan vermiyor :) Bu arada, bu haliyle normal doğurma olasılığımız çok az olduğu için sez. tarihinden önce açılma, sancı, doğum başlaması gibi birşey olmasından korkuyorum ben de.. Acilen ameliyata alınma durumu felan.. neyse... hayırlısını dileyelim gene de...

Yavrum sen neden izliyorsun böyle şeyleri ? Ben hiç izlemedim.. Hiç de merak etmedim.. Bana ters tepeceğini biliyorum çünkü.. Boşu boşuna insanın içini kaldırır öyle videolar.. Ben korku filmi bile izlemem zati.. Boşyere içime korku düşürmeyeyim diye.. zevk de almam zaten. Doğum videosu da bana korku filmi gibi olmasın diye hiç yeltenmedim..

kızlar ben kaçıyorum uyuyamazsam gene gelirim biraz deneyim eşim telde kızıyo kötü alıştırıyosun oğlanı doğunca bizi heç uyutmucak diye öptüm hepinizi ii geceler :gitme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…