2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

insallah yarin bitiyor salida kadin gelicek...yarin mobilyayi kurucak, son rutuslari yapicak..bugun dusakabini kurdu, ama bizim duvarlar yamukmus, tam oturmadi kuvete, duvara sabitlanince:)))yarin kuvetle kabin arasinda kalan bosluklari doldurcak bisilerle; allahim ne sorunlu banyoymus, ama adam iyi usta cikti valla, temiz calisiyor, agir ama temiz..Tibet yarin biterse kuvette yaticakmis kutlamak icin:))

neyse bişi kalmamış ...geç oldu ama temiz oldu diyosun yani..iyi bari sefasını sürersiniz artık..
adam da haklı napsın..gına gelmiştir artık..

kuvet aldınızmı ben bugun mothercareden baktım sadece kuvet vardı bide setler ama setin icinde havlsu vs si vardı ben zaten 2 tne havlu aldım . napsamki karar veremedim..netten bakıorum olmazsa netten alıp tırlamı getirtsem yoksa simdilik bir legen bir kovamı idare etsem netteki gelene kadar..

baby ben normal bir küvet aldım ama renksiz su saydam beyaz olanalardan çünkü katkı maddesi en az ondaymış aklında olsun takım falan almadım 20tlye aldım hoş aldığım yerde kazıklanmışım 15tlyede varmış ailen doğuma gelmiycekmi onlar alıp getirse netten daha kolay olur bence becerebilirsen kova leğen olabilir bunun tek artısı filesi bbebeği üstüne yatırıp yıkadığımız yoksa leğenden farklı bi işlevi yok yani

Bakıyorum ben yokken liste gönüllüsü falan aranmaya başlanmış:kızgın:Çok kırıldım. Daha da buraya gelmem:dilcikar:Şu altta görmüş olduğunuz listenin güncellenmiş ama düzenlenmemiş halidir. Yoğun istek üzerine listada köklü bir değişiklik yapacağım ama 15 dakikaya kadar evden çıkmam gerek. Şimdilik idare ediverin:

kkliste.png
burko listeye normali bekleyenlerde ekleniyor mu ekleniyorsa benide ekler misin :Saruboceq:
Mercimekim, mok çanağı dediğin altını değiştirirken totosunu temizlemek için mi kullanılıyor? Mothercare'de görmüştüm, 3 bölmeli bir kap, mok çanağı dediğiniz o mu acep?
bende totosunu temizlemek adına bir kap aldım ama öle bölmesi falan yk bildiğimiz maşrapa teyzemde öle kullanmıştı yetmişti zaten burda 3 bölmeli kapta görmedim ben kafamçokkarıştı
aftabru+, Ebruska+, evros+, irem34+, jenny_sh+, mercimekim+, tazefasulye+

ooo kizlar sizide mi uyku tutmadi:)))
valla benim en erken ikii buçuğu buluyo uyumam ama eşim yattığı iiçin bvende yatakta dönüp duruyorum bugün nöbetçi bende evde nöbetteyim burayada bişi olmasın dimi ama kaydirigubbakcemile3 kandil sebebiyle biraz geç girdim topiğe :Saruboceq: :Saruboceq:

valla benim daha bi sürü eksiğim var. ne rahat tipim di mi? sanki temmuz sonuna kadar doğurmayacakmışım gibi geliyor. ama cuma günü sabahtan tahtakaleye gittim. ve akşam 6 ya kadar dolaştım. düşünebiliyor musunuz, o davul gibi ayaklarla, ve de çok enerjiktim. ben bile şaşırdım. kardeşim ve kuzenimin canı çıktı, pestil oldular ben daha yorulmamıştım bile. neden? çünkü zevkle geziyordum. kızımın şeker malzemelerini aldık. tahtakale sarf malzemeleri ve süslerin fiyatları açısından internetten daha pahalı gibi geldi bana. birmax var ya site, işte orası daha ucuz resmen. ama ben görerek almak istedim, o yüzden dolaştım o kadar saat. saç bantımı filan da aldım. cmts akşam da şekerlerini yaptık kızımın. çok şirin oldular. yarın gündz albüme foto eklerim.

insallah yarin bitiyor salida kadin gelicek...yarin mobilyayi kurucak, son rutuslari yapicak..bugun dusakabini kurdu, ama bizim duvarlar yamukmus, tam oturmadi kuvete, duvara sabitlanince:)))yarin kuvetle kabin arasinda kalan bosluklari doldurcak bisilerle; allahim ne sorunlu banyoymus, ama adam iyi usta cikti valla, temiz calisiyor, agir ama temiz..Tibet yarin biterse kuvette yaticakmis kutlamak icin:))
norraa eşine kötü haber ver o zaman burda tadilat tamamlandıktan sonra tam olarak kuruması için en az 24 saat etrafın ıslatılmasına izin vermiyolar
valla benim daha bi sürü eksiğim var. ne rahat tipim di mi? sanki temmuz sonuna kadar doğurmayacakmışım gibi geliyor. ama cuma günü sabahtan tahtakaleye gittim. ve akşam 6 ya kadar dolaştım. düşünebiliyor musunuz, o davul gibi ayaklarla, ve de çok enerjiktim. ben bile şaşırdım. kardeşim ve kuzenimin canı çıktı, pestil oldular ben daha yorulmamıştım bile. neden? çünkü zevkle geziyordum. kızımın şeker malzemelerini aldık. tahtakale sarf malzemeleri ve süslerin fiyatları açısından internetten daha pahalı gibi geldi bana. birmax var ya site, işte orası daha ucuz resmen. ama ben görerek almak istedim, o yüzden dolaştım o kadar saat. saç bantımı filan da aldım. cmts akşam da şekerlerini yaptık kızımın. çok şirin oldular. yarın gündz albüme foto eklerim.

tüm enerjiyi kızın veriyoda ondan bende oğlum için bişeylere gezerken yorulmuyorum kendim için gezerken resmen yamuluyorum

ebruska esim telefonda adını gordu bugun çok alem ebruska da kim yahu artık ruslarlamı takılıyorsun diyor:)))) dedim yok ya kk dan arkadas bulusmaya gelecek o yuzden cepleri kaydettik dedim :))) cidden ebruska lakabın falanmı ??

Evet biraz Rus havası var Ebruska'da :) Aslında oldum olası lakap kullanmayı sevmem.. Ama Ebru'yu haliyle kabul etmedi forum, çoktan birileri almıştı. Üni.den arkadaşlarım Ebruşka diye seslenirdi bana, tr karakter kullanmayınca Ebruska oldu :)

bende totosunu temizlemek adına bir kap aldım ama öle bölmesi falan yk bildiğimiz maşrapa teyzemde öle kullanmıştı yetmişti zaten burda 3 bölmeli kapta görmedim ben kafamçokkarıştı
Küvet aldığım yerden alayım dedim ama kulplu maşrapalardan vardı orda. Kulpsuz olsun istedim. Öyle olunca kaldı o mok çanağı işi :) 3 bölmeli kabı Mothercare'de gördüm ben birtek.. Başka yerde de var mıdır bilmyorum canım..

ya ben niye yürüyemiyorum...1-2 adım attımmı başlıo kasılmam ve başı aşağıda olduğu için acayip canım yanıyo..valla yaa..normal doğum için bol bol yürüyün diyolar ama olmuyo olmuyo işte..yapamıyorum

NORRAAcım ya sizin şu tadilat işleri de amma uzadı. inşallah biran önce biter ve tekrar iş çıkarmaz. çok yoruldun be kuzum sen. neyse işte belki de böylesi daha iyidir, insan diğer türlü yani boş kalınca çok fazla derin duygulara dalıyor... sen oyalanıyorsun işte... kolay gelsin canım.
ay nazanilahi yaa sana ozel sms atıp soyledim ya derya ve sibel dogurdu falan diyee askoll sms leridemi okumoyrsunnn
aaa valla dikkat etmemişim. deryayı gördüm de sibel yazmıyordu sanki. tekrar bakarım.
valla ESRAKOcum benim cep telefonlarımla aram çok bozuldu şu hamilelik boyunca. bütün arkadaşlarım çok şikayetçi. ben de illet oluyorum. zırt pırt şarjı bitiyor. neyse bi tane yeni aldım, artık daha sıkı takip edebileceğim. senin smsleri çok geç gördüm. sağol....
buarada ikisine cevap yazacak fırsatım olmadı. (malum ben senin kadar hızlı yazamıyorum ya) sen neden epidüral olamayacaksın diye üzüldün onu hiç anlamadım. şahsen ben sezeryan olacak olsam epidürali hiç düşünmem bile. tam olarak uyuyayım işte, ne gerek var ki uyanık olmaya....

Yine bekleriz :) Paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederiz. Sen de Melik Kaan'ı bizim için öp.. İyi geceler..

Nurdaaan, izne ayrıldın mı sen kuzum? ben son olaylardan biraz kopuk kaldım.
.
gecen hafta tadilat baslayinca 1 hafta erken ayrildim izne, ohh cok rahatmis:))gerci daha bisi anlayamadim:))

neyse bişi kalmamış ...geç oldu ama temiz oldu diyosun yani..iyi bari sefasını sürersiniz artık..
adam da haklı napsın..gına gelmiştir artık..
aynen, bide cocuk gibi 5dakikada bir isigi acip seyrediyor banyoyu, cok komik adam yaa...

canlar ben çıkıyorum yine uğrarım anneleri kuzulara iyi bakın..

paylasimin icin sagol canim:))a.s.

Aman canım dikkat et kendine.. Doğum yaklaştıkça anneye müthiş bir enerji gelirmiş. Hatta okuduğum yerde kadınlar genelde bu enerjilerini evde temizlik yaparak kullanırlar ama aslında yapmaları gereken dinlenmeleri çünkü bu enerji onlara doğum esnasında lazım olacak diyordu.. Maşallah de kendine, bir de enerjine aldanıp öyle akşama kadar dolaşma sokaklarda.. Artık kalan kalsın boşver.. zemuszemus

ya ben niye yürüyemiyorum...1-2 adım attımmı başlıo kasılmam ve başı aşağıda olduğu için acayip canım yanıyo..valla yaa..normal doğum için bol bol yürüyün diyolar ama olmuyo olmuyo işte..yapamıyorum

kasılma olduğunu nasıl anlıyorsun? ben de mesela çok sert hissediyorum karnımı ayağa kalkınca , taşşşş gibi oluyor... ama bana hiç kasılma gibi gelmiyor. zaten nst de de kasılma hiç çıkmadı. benim kız kendi kendini kasıyor, bana hiç dokunmuyor yavrum. ben de normal doğum istiyorum ya, ama bu aralar olsun istemiyorum, vakti yaklaşınca yürümeye başlayacağım ben. şimdilik yürüyüş yapmıyorum. gerçi cuma günü 6 saat nonstop yürümüşüm ama.... o keyfi değildi

evros ama adam bize yarin bitince dus alabilirsiniz ddi, bizi kandirdi mi:KK43:((sikildimorda burda dus almaktan:KK43:((

Nurdan'cım çok sevindim izne ayrılmış olmana.. her ne kadar evindeki işler bitmese bile bir de o halde işe gidiyor olsaydın daha bir zor olurdu senin için.. Banyonuz da bitince oohh mis gibi olacak her yer.. Güle güle, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.. Eh madem o kadar zahmet verdi size, bir de banyo fotosu isteriz biz :))

secil bende zor yuruyorum artik, asil o manyak enerji 2-3 gundur bende de var ve sonuna kadar kullandim malsef oraya kos buraya kos derken..salidan sonra dinlenicem, bisi yapmiycam..

Nurdan'cım çok sevindim izne ayrılmış olmana.. her ne kadar evindeki işler bitmese bile bir de o halde işe gidiyor olsaydın daha bir zor olurdu senin için.. Banyonuz da bitince oohh mis gibi olacak her yer.. Güle güle, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.. Eh madem o kadar zahmet verdi size, bir de banyo fotosu isteriz biz :))

olduuuuu:))) zaten yazik herkesi baydim derdimle, bide foto koysam topa tutarlar beni:))))
gecen hafta 1 gun gittim geldim ise, tum isleri dosylarida hallettim, ama evde olmak gibisi yokmus yaw...

Aman canım dikkat et kendine.. Doğum yaklaştıkça anneye müthiş bir enerji gelirmiş. Hatta okuduğum yerde kadınlar genelde bu enerjilerini evde temizlik yaparak kullanırlar ama aslında yapmaları gereken dinlenmeleri çünkü bu enerji onlara doğum esnasında lazım olacak diyordu.. Maşallah de kendine, bir de enerjine aldanıp öyle akşama kadar dolaşma sokaklarda.. Artık kalan kalsın boşver.. zemuszemus
haklısın canım, doğuma birgün kala aşırı enerji verirmiş allah doğumda kullansın kadın diye... ben anlatmıştım bu topikte, belki ordan okumuşsundur. ama benim doktor "iki hafta daha gelmez, rahatınıza bakın" deyince bu enerjiyi hiç o şekilde yorumlamadım. nitekim kızım hala popoyu göğsüme dayamış bekliyor. bu hafta da gelmesin de ondan sonra zaten heran onu bekliyor olacağız. çok heyecanlanıyorum. çoooookkkkk hele de doğuranları duyunca, çok fena oluyorum, bir yanım sabırsızlanıyor, bir yanım feci korkuyor, bir yanım "ayyy daha koltuğa kılıf diktirmedim" diyor, bir yanım merak içinde , bir yanım son derece dingin.... sürekli değişiyor ruh halim.

X