2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benim yavastan yine uykum gelmeye basladi, gozler kapaniyo, degerlendireyim ben bu firsati, optum herkesi, muckkkk..

ebrus valla o kadar haklısın ki cesaretlenmiştim 2 aydır herseyi mahvettim senin verdiğin linkte görünce şeytan dürttü sanırım neyse ben kaçtım bu gece kimbilir rüyamda kaç kere doğurcam tabi uyursam

Öyle canım.. Benim ki arada ayaklarını sokuyor tee kukuma doğru ama bu bir rahatlama hissi felan vermiyor :) Bu arada, bu haliyle normal doğurma olasılığımız çok az olduğu için sez. tarihinden önce açılma, sancı, doğum başlaması gibi birşey olmasından korkuyorum ben de.. Acilen ameliyata alınma durumu felan.. neyse... hayırlısını dileyelim gene de...
..

sorma ya sanki ayaklari kukumdan cikicak saniyorum, bi tekmeliyor, hah simdi keseyi patlatacak diyorum, nasil canimi acitiyor sipa, dogru tuvalete kosuyorum..benimde tek dilegim sezeryan tarihini beklemesi, hele doktorum tatildeyken...bi kac gundur cok kosusuturdum diye tedirginim ama salida sonra direk yatis yapicam; cumada annem geliyor zten..hayirlisi..

ah be tatlim seni mi kiricam, koyarim foto bitince...kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile5

ya ben sitede görünüyorum ama yoktum az önce oturdum geçmişi okudum amma kaynatmışınız kaç sayfa birkaç saatte
tansiyonumu şimdi yine ölçtüm 12 - 8 - benim için yüksek ama başım ağırmıyo o yüzden rahatım
aslında ben şunu farkettim bana gündüz yatmak ya da normalinden fazla uyumak anormal saatlerde yaramıyo - geceleri uyuyamıyorum diye gündüzleri yatıyorum ve başıma vuruyo
aslında bugün bir tuhafım - akşam yemeğinden sonra etrafı toparlim dedim heryerimiz kutu koli olmuş - çekmece raf toparladım dizdim 2 çöp poşeti çöp çıktı dergi kağıt kutu ambalaj - neden atmıyosak zamanında bana iş oluyo sonradan
birde etrafı toparlarken birdenbire ağlamaya başladım - ağladım ağladım - neden bilmiyorum öylesine sebebsiz - şey düşündüm durdum - ya bebek daha erken gelirse ve annem yetişemezse diye - ya resmen çocuk gibi olmuşum annem için ağlıyorum düşünebiliyomusunuz
öyle işte - şimdi iyim ferahladım - belkide içim dolmuştu ağlamam gerekiyodu
Hala bebişimin odasına halı almadık - bu hafta benim evde bitmesi lazım temizlik açısından - yoksa stresten ölecem
Nurdancım saol canım benim beni düşündüğün için - banyon bitiyomuş gözün aydın hepimiz bir oh çekecez şu banyo bitince - hakikaten bir foto koy artık okadar konuştuk topa tutmayız seni :)

Benim de 10-6 olan tansiyonum son kontrolde 12-8 çıktı. Ama doktor hiç yorum yapmadı, yükselmiş vs diye.. Belki de son zamanlarımızda vücudun ödeminden felan normaldir, bilmem ki.. (Nurdan bu konuda daha iyi yorum yapar :) ) İşleri de stres yapma canım.. Haklısın, insan ister istemez minik eksiklikleri kafasında dağ gibi yapıyor. Ama sen değil miydin stresin hiçbir şeye faydası yok diye.. Biraz da hormonların etkisiyle ağlama ihtiyacı duymuşsundur.. Önemli olan bunu depresif bir ruh haline getirmemen.. Herşey olur biter, üzme canım kendini yok yere.. hiçbir şey dünyanın sonu değil.. Yeterki sağlık olsun...

benim yavastan yine uykum gelmeye basladi, gozler kapaniyo, degerlendireyim ben bu firsati, optum herkesi, muckkkk..
İyi geceler Nurdan'cımm...
ebrus valla o kadar haklısın ki cesaretlenmiştim 2 aydır herseyi mahvettim senin verdiğin linkte görünce şeytan dürttü sanırım neyse ben kaçtım bu gece kimbilir rüyamda kaç kere doğurcam tabi uyursam

Amaniiiin, bi de ben sebep olmuşum buna.. :sinifsinif: bak yaaa.. hiç aklına gelir mi insanın?? neyse canım, sen başka şeyler düşün, unutursun.. bebeğini düşün, onu kollarına aldığın, onu kokladığın anları düşün.. böylelikle zihnindeki rahatsız edici görüntüler de biraz kaybolur..

Sana da iyi geceler canım..

sorma ya sanki ayaklari kukumdan cikicak saniyorum, bi tekmeliyor, hah simdi keseyi patlatacak diyorum, nasil canimi acitiyor sipa, dogru tuvalete kosuyorum..benimde tek dilegim sezeryan tarihini beklemesi, hele doktorum tatildeyken...bi kac gundur cok kosusuturdum diye tedirginim ama salida sonra direk yatis yapicam; cumada annem geliyor zten..hayirlisi..
Salıdan sonra bir güzel dinlen canım.. Sen de hem işte hem evde epey yıprandın.. opuyorumnanaktan

insallah yarin bitiyor salida kadin gelicek...yarin mobilyayi kurucak, son rutuslari yapicak..bugun dusakabini kurdu, ama bizim duvarlar yamukmus, tam oturmadi kuvete, duvara sabitlanince:)))yarin kuvetle kabin arasinda kalan bosluklari doldurcak bisilerle; allahim ne sorunlu banyoymus, ama adam iyi usta cikti valla, temiz calisiyor, agir ama temiz..Tibet yarin biterse kuvette yaticakmis kutlamak icin:))

Ne alem adam su Tıbet kaydirigubbakcemile3

eveett..kırık kırık regl sancıları başladı bende...hayır olsun ne diyelim..

Ooooo.. aramısa hoşgeldin cicim... zemuszemus

ay nazanilahi yaa sana ozel sms atıp soyledim ya derya ve sibel dogurdu falan diyee askoll sms leridemi okumoyrsunnn

kaydirigubbakcemile3 çok ıyı yaa

Cok guzel.. yuzunuz gule gule kullanın ınsallahh...

Bakmayın saatın 7 gorundugune.. 5 ten berıdır ayaktayım... mafoldumben bıttımm ben yaaa.. işe falan mı gırseydımm acep, sabah 5 te kım ne dıye kalkar.. Allammmmmmmmmm uykumu kaybetttımm.. hükümsüzdür dedim.. hala tık yok mafoldumben

ya ben niye yürüyemiyorum...1-2 adım attımmı başlıo kasılmam ve başı aşağıda olduğu için acayip canım yanıyo..valla yaa..normal doğum için bol bol yürüyün diyolar ama olmuyo olmuyo işte..yapamıyorum

aynen bende ya hemde yuruyesim gelmio artık cok fena penguen modunda oldugumdan olsa gerek.

Aman canım dikkat et kendine.. Doğum yaklaştıkça anneye müthiş bir enerji gelirmiş. Hatta okuduğum yerde kadınlar genelde bu enerjilerini evde temizlik yaparak kullanırlar ama aslında yapmaları gereken dinlenmeleri çünkü bu enerji onlara doğum esnasında lazım olacak diyordu.. Maşallah de kendine, bir de enerjine aldanıp öyle akşama kadar dolaşma sokaklarda.. Artık kalan kalsın boşver.. zemuszemus

dun gece banada oldu o saat 12 yi gecmisti ben evi topladım mutfagı topladım heryeri derli toplu yaptım bugun ev cok toplu. hani sanki heran doguma hazır olmalıymısım gibi hissettim..sanırım millet gelene kadar evimi toplu tutmalıyım ...

cok guzel benim netten begendigimde bunun ayaksızı , sadece legeni, kovası ve masrapasında var. bakayım belki alırım belkide mothercareden kuveti alıp yanına bi legen masrapa uydururum

Bakmayın saatın 7 gorundugune.. 5 ten berıdır ayaktayım... mafoldumben bıttımm ben yaaa.. işe falan mı gırseydımm acep, sabah 5 te kım ne dıye kalkar.. Allammmmmmmmmm uykumu kaybetttımm.. hükümsüzdür dedim.. hala tık yok mafoldumben

canım kıyamam sana seni cok ama cok ii anlıorum cok cektim cocugun sucu olmasada sebepsiz uyandıgım zamanlar cok oldu.. neyseki saat 5 cok guzel bi vakit sessizlik bereket ben cok severim sabahları.. ama 2-3te sap gibi dikilince sinir oluo insan..

bide gecenlerde temmuz annelerinde okudum, kızın biiri yazmıski eskiden gozume uyku girmeyen ben bebek emsin uyusunda hemen yatayım die bekliorum cok uykum gelio yazmıs. neyseki uykumuzun gelecegi gunlerde olcak nasipse..

karnımın en altı sivrilmis..basının oldugu yer yani. okadar acıoki dokununca sanki orayı cimcikleyip bırakmıssın gibi sızlıo dokununca..

bacaklarımda tuyler cıkmaya basladı yine gerizeka modeli ama yukarda tık yok, kızada aysonu gitmeyi dusunuyodum ne olcak bilmem ... keske dogumdan sonrada bukadar uzun cıkmasa.. bide bacaklarıma bebeyagı suruom dustan sonra onun etksi varmıdır tuylenmede... ama uzuva hicbisey surmuom dokunmuom walla..evrisin dedigi gibi wcye gitme aracı simdilik

bende saat 6dan beri ayaktayim, evi turluyorum:KK43:((saat 7.30 hala uyku gelmedi, bide sanki benim sipa tetikte bekliyo, ne zaman uyansam oda uyaniyor, tekmelre basliyor, uyu be cocum diyorum, bak baban ne guzel horluyor, sende uyu,isimiz var bununla:KK43:((

canım kıyamam sana seni cok ama cok ii anlıorum cok cektim cocugun sucu olmasada sebepsiz uyandıgım zamanlar cok oldu.. neyseki saat 5 cok guzel bi vakit sessizlik bereket ben cok severim sabahları.. ama 2-3te sap gibi dikilince sinir oluo insan..

bide gecenlerde temmuz annelerinde okudum, kızın biiri yazmıski eskiden gozume uyku girmeyen ben bebek emsin uyusunda hemen yatayım die bekliorum cok uykum gelio yazmıs. neyseki uykumuzun gelecegi gunlerde olcak nasipse..

haha o zamanda ters tepki yapar, asil simdi uyuyup, o zaman zinde olabilsek...

bende saat 6dan beri ayaktayim, evi turluyorum:KK43:((saat 7.30 hala uyku gelmedi, bide sanki benim sipa tetikte bekliyo, ne zaman uyansam oda uyaniyor, tekmelre basliyor, uyu be cocum diyorum, bak baban ne guzel horluyor, sende uyu,isimiz var bununla:KK43:((

haha o zamanda ters tepki yapar, asil simdi uyuyup, o zaman zinde olabilsek...

aynen aynen bizde biri yatıo biri kalkıo ben hangisiyle napcamı sasırıom :)

sevidnim önemli birşey olmamasına... geçmiş olsun...

hep sırıtarak uyanasın şu zor günlerde inşallah...

Ya anlamıyorum ki.. cocugumun da suçu yok.. benım acıldı gosler.. açılış o açılışş..

,

Adıyla yaşasın ınsallahh..

Maminle nice uzun yıllar bır arada gecırmenızı dılıyorum.. Evlatlarınızla nıce nıce yıllara.

Çok çok sevındım.. ehlinden duyalım gerekenlerı.. bıze yakısanı yapalım.

ne güzel ne hayırlı bi güne denk gelmiş...allah mutluluğunuzu daim etsin..Yahya'yla birlikte nice mutlu senelere..a.s.

öperem seni..:))

için rahatlamıştır eftelya..bak ne iyi oldu..çok şükür..

ah bi de benimki inse pek iyi olacak da..bekliyoz artık..memişleri dert etme..cuk cuk zamanı dolgunlaşacak zaten..maşallah tü tü tü..nasıl oldu sancıların??

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Evlilik yıldönümünü de sevişmeden geçirmek ne tatsız olur be Esram? :roflol: Gerek mübarek gün olması, gerek karnının burnunda olması...

Bu arada hepimizin kandili mübarek olsun. Ben bebek isteyen arkadaşlarım için dua edicem en çok. Bİr kaç arkadaşım var, hiç bir sorunları olmadığı halde hamile kalamıyorlar. Yazık, rabbim hayırlısını versin tabii ama, oncağızlarım da kucağı boş kalmasın :gitme:

:roflol: delü gadın sensin... Çok güldüm mucizem yaa :)))

İyi bakalım geçmiş olsun. Korktuk valla..

DERYA muhtemelen bir daha bir kaç gün sonra girersin, bunu da okumayabilirsin. Aslında ne çok şey var sana sormak istediğimiz...
Evinize hoş geldiniz, Yusuf en kısa zamanda corklaya corklaya emecektir annesi :)

Oyyy, geçmiş olsun canım.. pek fenaymış valla :KK43:

Canan, benim doktor hiç bi şey sallamıyo ama tansiyonu çok önemsiyor. 13 ün üstünde olursa mutlaka haberim olsun diyor. Sen de bir arasana doktorunu?
hepinize çok tşk ederim kızlar çooooookkk saoluna.s.

gecenin 3 ünde uyandım 7 sine kadar ayaktaydım allahım bana bişiler oluyor bebeğe aldığım cicileri kendime aldığım cicileri oyuncaklarım yaptım görmeden duramıyorum :roflol: :roflol: :roflol: yeni yeni geceleri uyanıp bişiler yemeyede başladım sanırım benim oğlan gece kuşu olacak Allah beni ona alıştırıyor :))) eskiden gecede 8 kez wc ye kalktığımı bilirim ama hemen uyurdu şimdi sabahlıyorum yaaa bari öğleye kadarda uyuyabilsem nerdeee:))

cok guzel benim netten begendigimde bunun ayaksızı , sadece legeni, kovası ve masrapasında var. bakayım belki alırım belkide mothercareden kuveti alıp yanına bi legen masrapa uydururum[/QUOTE]

markalıların plastikleri bebek sağlığı açasından daha doğal daha knışlı olur diye düşündüm ben ( Allahım nasıl cümle oldu görgüsüzler gibi:)))) SEVİ BEBE nin takımı bunlar ayaklığıda öyle küvete uygun sallanma yapmıyor öyle güzel oturuyor tavsiye ederim bunları.Maşrapamızıda beyaz alıcaktım ama kalmamış gelince aricaklar değiştircem dayanamayıp resmini çektim ölesine bi gün gecede napim napim baktım muhabbeti geçmiş küvet setinin ekliim dedim :1rolleyes:

slm herkese aman allahım ne kaynatmışsınız ben en son 1129 da kalmışım ve şuan 1139.cu sayfadasınız. geçmişi okumaya çalişayım.. doguran yok dimi?umarım herkes iyidir..

X