2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kızlae güzel dilekleriniz mutluluğumu paylaştığınız için teşekkürler
evim ilçede ben ilde doktora gidiyorum hastaneye varır varmaz dayanamayıp kendimi tuvalete attım.sonra hemen doktor çağırdı doktora tuvalete gittim ama dedim oda bebeğin büyük artık yinede görürüz dedi.
karından o ayrıntıları gördüm.artık hep karından bakıyo

eftelya
canım ilk üç ay o kadar önemli değil ama üç aydan sonra artık düzenli beslenmelisin bebek büyüdükçe besin ihtiyacı artıyor

noraa değişmeyeceğini bildiğin için kaynanana karşı duyarsızlaşmayı dene bir süre.önemli olan eşinin sana yaklaşımıdır.inanın kızlar laf anlamaz kişilerle tartışıp tekrar başa dönmek insanın kendisini yıpratıp sinir harbi yaşattırıyor sadece.duyarsızlaş ama hamileyim diyerek ona hizmet etme.insanları bazen bizler alıştırıyoruz.biz incelik saygı diyoruz ama zamanla karşımızdaki görev zorunluluk gibi algılıyor.ben çok şanslıyım eş ve kayınvalide bakımından.tüm kararları bana bırakır kayınvalidem.eşim istemediğim bir şeyi benden önce kayınvalideme söyler.

lalce
enfeksiyon geçiriyorsundur.bende oldum.kahve yeşil koyu sarı akıntı vardı.kaşıntı yanma mantar belirtisidir.bınlar yoksa mantar değil canım.bana doktorum c vitamini içeren vajinal tablet verdi ve geçti

İyi akşamlar arkadaşlar.. Bende uzun zamandan beri sizi takip ediyorum okuyorum ama ilk defa yazıyorum. Uzun uğraşlardan 2 aşılamadan sonra bizde bebişimize kavuştuk benim düşük ihtimalim var (polikistik over hastasıyım) ve doktor hamileliğim boyunca eve hapsetti diyebilirim karnım çok şişti bende hergün göbeğimden iğneler vuruyorum düşmesin diye ayrıca haplarda kullanıyorum. O kadar şiştim ki dedim yürüyüş yapabilirmiyim en azından yarım saat bana kızdı o kadar uğraştın bebeğinin ölmesini mi istiyorsun al kiloyu ne olacak sanki dedi normal doğum şansım sıfırlanmış oldu neredeyse Anlayacağınız eve hapis durumdayım ve hergün buradayım pazartesi randevum var bakalım ne olacak ? :1rolleyes: Hesaplayıcılardan doğum tarihi 25 ağustos yazıyor ama bence daha erken olacak :ecrin_bebek: İnş. hepimiz sağlıklı bir şekilde şirin bebişlerimizi kucağımıza alırız

Selam kızlar, karneleri dağıttık, pazartesiyi bekliyorum, malum tayinim belli olacak, heyecanlıyım hihoyyyt

Bu arada ben takvimimi 3 gün öne alıcam, çünkü son iki doktorda da (farklı hastanelerde) 3 gün önde çıktı bebişim.

Adını hatırlamıyorum, sinay mıydı? Atmayayım ama, taze fasulye niyetinde beni yemek zorunda kalacağını yazmış :) Arkadaşım seve seve, zaten fazlalıklarım var, bel bölgemden verebilirim :)

eşinin işi daha da zor o zaman. dinsizin hakkından imansız gelirmiş, sen de deli gibi davran, ruh hastası gibi, korksun gitsin. sonra da çevirirsiniz kazı "hamilelik hormonları" filan diye

norraacım aftabru'ya katılıyorum, sen de psikopata bağla.. Benim kayınvalide de seninkinin bir alt modeli. Bana geldikleri haftasonu, "anne salata malzemesi çıkarıver dolaptan" demiştim. Ben de balıkları yıkıyordum, hazırlıyordum bir yandan, marulu çıkarmış, koymuş. "Anne maydonoz, anne dereotu, anne havuç,..." diye ayrı ayrı söyledim. Sanki bilmiyor, salata için ne gerektiğini.

Dİnlendiğim dönemde ütüler birikmişti haliyle. "Ben ütü yapayım mı" dedi. "Onur'un gömleklerini ütüleyiversen yeter" demiştim. Sadece onları ütülemiş. :))) Mümkünse o otursun, sen hizmet et.. Ah benim anneciğim, hem bana, hem eşime deli olur.

helinciğim tebrikler canım, çok sevindim değerlerin iyi çıkmasına.

dinlen canım, hiç bir iş yapma.. Moralini yüksek tut..

ama beni hastanede önce wc ye gönderdiler özellikle uyardılar gidin diye. sonra da doktor sordu "gittiniz mi wc ye" diye. hani sanki mutlaka boş olması gerekiyormuş gibi üstünde durdular

aftabru bildiğim kadarıyla vajinal usg'de mesanenin boş, abdominal (karından) usg'de dolu olması gerekiyor.

Hoş, benim abdominal bakıldığı halde, muayene öncesi heyecandan hepsi gidiyor. Hatta hatırlarsanız "lavman etkisi yapıyor, çok rahatlıyorum" demiştim. :)) Dün 3-4 saat boyunca wc ye gitmeden gitmiştim doktora. Ne güzel de tutuyordum, kapı aralığından kadını gördüm, bana gülümsedi, anam benim motor bir başladı çalışmaya, tutabilene aşk olsun...
Tansiyonumu da muayene sonrası ölçtürüyorum, öncesinde kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor çünkü :)

merhaba kızlar nasılsınz.ben mide bulantılarım yuzunden giremedim şimdi biraz daha iyiyim.epeyde kilo verdim.bundan sonra alırım herhalde fazlasıyla kilo.

Nerelerdesin gelgit? bulantın dışında iyisin değil mi?

Kahverengi değil de, kavuniçi mi? Öyleyse ben basit bir akıntı olduğunu düşünüyorum. Hani vajinal salgı artar ya.. Mantar çok yoğun, peynir kesiği gibi olur. Bence seninki olsa olsa basit bir enfeksiyon oloabilir. Ben 1-2 defa vajinal enfeksiyon olmuştum, öyle yoğun bir akıntım oluyordu ama daha çok sarı-yeşil renk idi..

çok saolun kızlar.izmirdeki doktorumu aradım.çok ii doktordur. gebelik mantarıdır dedi.reçete yazıp ilacı yollucaklar çünkü burda yabancı ilaçlar satılmıo.yani dengini bulamam.allahım kimseye yaşatma bu korkuları.nassı ağladım ben bile şaşırdım içim gitti allahım lütfen sağ salim bebeklerimizi bize kavuştur. kızlar daha anne adayıyız düşünün bir de anne olunca nolucaz

okuorum geçmişi o yüzden şu ana gelemedim hala.baya hızlısınız :):):)

Hiç korkma canım yalnız değilsin:roflol:Ben de 74-76larda dolaşıyorum gaz ve tokluk durumuma göre. Hamile olduğumu bilen bir arkadaşım bugün "İnsanlar sana hamile misin diye sormuyor mu artık? Bayağı belli oluyor "dedi:bbo:Ama ben daha 8+4üm:1no2:

Aşk olsun kızlarya hiç fikir vermiyorsunuz.
Ne yapayım ben şimdi ya bir şeydeyin:uhm:

kötükedihüso
merhaba kızlar nasılsınz.ben mide bulantılarım yuzunden giremedim şimdi biraz daha iyiyim.epeyde kilo verdim.bundan sonra alırım herhalde fazlasıyla kilo.

hoşgeldin gelgit herkes merak ediyodu sen nasılsın diye.iyi olduğunuza sevindim.
comely cim benim tüp bebek belki o yüzden öledir ama nette sata göre 10+5 cıkıyo.

Ben 66 ile başladım 67 yim. Gaz, kabızlık durumuna göre 67.7 yi gördm en çok.. Ama göbeğim, :asigim: o liseden beri benimle birlikte, hiç yalnız bırakmadı sırnaşık şey .. 52 kg iken de olan tek çıkıntı göbeğim idi. Tabii o zamn şimdiki hacminin onda biri kadardı.

Anlayacağınız akşamları 4-5 aylık görüntüsünü rahat rahat verebiliyorum..

Sakıncası yoksa hangi doktora gittiğini öğrenebilir miyim?

Teşekkür ler taza fazulye.
mecbur öle yacagım artık.

dnzyildizi84 Merhaba canım sen hangi doktora gidiyorsun balıkesirde.
benim doktorum Nurettin serinkan.
İnşallah cümlemiz bebeklerimizi saglıkla kucaklarız..

hayır canım tarifler bolumune bir tarif yazmıstım comelyde ordan okumus soruyo bu topikte tarif ve yemek muhabbetine cok karsıyım

canım 26mm cok buyuk bildigim kadarıyla 22mme kadar buyyp catlıo ama allahın hikmeti bwelli olmaz. dua edelimde daha cok buyuyup kiste cevirmesin cunku catlamayan yumis buyuyup kist oluyor yada kuculup catlamadan yok oluyorki catlasa bile heray kalma ihtimali %20 bbiliosun yani kimse sana kesin kalırsı idyemez heleki bu durumda kntrol ettir yumisi kiste donusmesin

allah sana sabır versin canım.bu kaynana milleti aynı kabileden..inşallah eşin bebişin ve sen kendi başınıza güzel bir aile olursunuz.

bende de başladı göbeğimde babymom.kendim alıcam ama dr.a gitmeden önce.hazır ağdayla.bence sen de kendin yapabilirsin.
norracım pes diyorum başka da bişey demiyorum...

epilasyon öncesi ve sonrası antiseptik sklüsyon kullanıyorum ben.enfeksiyonlara daha açığız bu dönemlerde.sana da öneririm..

aftabru
göbeğimde hiç değişiklik olmadı sizleri yanıltmak istemem
aslında zaten göbekli bir insanım 48 kilo olduğum üniversite yıllarında bile göbeğim hep çıkıntı halinde vardı.şimdi foto eklesem gebelikten sanılacak ama gebelikten değil
bende heyecanla bekliyorum göbişimin büyümesini

Evet evet evet... EŞimle birlikte yumurtalı kahvaltılar yapıcaz.. Çok seviyorum, kah omletli, kah kayısı kıvamında haşlamalı kahvaltılar.. İkimizin de öğretmen olmasının avantajları :)

gunaydın herkese
sabaha kadar 2 kez wcye tasındım sabahta oyle gece yatmadan oncede oyleydi
wc gormek istemiorum resmen

baska problem yok gobusun resmini gecmeye calıstım ama basaramadım ya evde yanlız olunca olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…