2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Ya neden kaydoluyoruz biz kızlar?? Anlamadım ben?

canım,bizi takibe alıyorlar.tansiyon,kilo,tavsiyeler...hatta bilgilerimi yazdıkları formun üzerine baktım da 'gebe ve lohusa takip formu' yazıyordu.demek ki doğumdan sonra da takibe devam ediyorlar.
bu arada benim hamile olduğumu hastaneden öğrenmişler,oradan gönderilen listede adımı gösterdi."bildirimin 17 aralıkta yapılmış,hala gelmemişsin." dedi.ben keseyi görebilmek için 15 aralıkta devlet hastanesine gitmiştim,bilseydim hiç üşenmez,izmir'e giderdim...

Hmmmm, e benim tayinim çıkabilir 3 hafta sonra napsam? Onu mu beklesem?

istersen bunu gidip sağlık ocağındakilere sor.hizmetleri faydalı elbette ama biz doktor kontrollerimizi aksatmıyoruz,bence pek sorun olmaz.bugün benim tansiyonumu ölçtüler,beslenme ve hareketlerim konusunda tavsiyelerde bulundular,kan tahlili istediler(bunlar hep doktorlarımızın yaptığı şeyler zaten) şubatta kontrolüm varmış,martta da aşı olmaya gidecekmişim.

kızlar ben geldim yemek yiyesim yoktu sofraya oturdum yıne abarttım sanırım gercı cokda değil ama yedım işde ohh sefam olsun bebişimi cumartesı görücem bu hafta sonu bi şey sorucam sıze ya sımdı cumartesı gıdıcemya bıde ondan sonra ayın 14 unde gıdıcem 14 de sımdı renklı ultrasona giricemde cumartesıde gırınce bebişime bişey olarmı sizce?

kızlar ben doktora gittim uyuz bi karıydı sinir oldum orası ayrı, 6 haftalık bebişim ama kalp atışı yoktu normal karnımdan baktı zaten devlet hastanesiydi 2 hafta sonra gene gel dedi üzüldüm ya internete göre 7 buçuk haftalık olması gerekiyo 11 gün geçince silik bi çizgi çıkmıştı idrar testimdede sanırı geç döllenme olmuş
6 haftalıkken kalp atışı duymayan arkadaşlar varmı ya son adet tarihim 12 kasımdı bu arada

Ya doktoru aradım, midem çok yanıyor, gaviscon içsem olur mu dedim. Olur dedi. Şişeye sarıldım, ne göreyim ; BOOŞŞŞ :çok üzgünüm:senağlama Talcid çiğnedim ama o da etkili değil gaviscon kadar..

6 haftalık değilsin ki sen? 12 kasım sat ın ise 8 haftalıksın? Bence o karının bi moktan haberi yokmuş, bi özele gitsen? Anlaşmalı özele ya da?

6 haftalıkta karından belli olmaz en erken 7 haftada görünür karından..

gidecem özele iki hafta sonra kız karından gördü keseyi sanırım ay bişey demediki ben sordum 6 haftalıksın dediii offfffffff

aslında bu doktorları şikayet etcen oğlumun doktoru tavsiye etti o yüzden gittim oğlumda gittiğimn doktor doğum zamanı tatilde olcam dedi o yüzden bu bayan git dedi bende özeline gitmeden doğum evinde bi gideyim göreyim dedim hiç hoşlanmadım kadından acaip sinir oldum

özelinede gidip 100 ytl bayılcak kadarda salak değilim o karının meymelet suratına
geç döllenme diye tahmin ediyom ben öle olamzmı ki

çok güzel ya.tebrik edrim.benim bebbişim tam 7. haftada 9 mm'di şuradan ortalama değerlere bakabilirsin canım
Gebelik kesesi ölçümü normal değerleri-Dr.Alper Mumcu (www.mumcu.com)

maviş eminmsin cnm 5 haftalıkken 3-4 mm olur 9mm 6-7 hafta barası oluyo dr bişi sölemedimi veya senmi yanşlış anladın usg kağıdı varmı elinde

hımmm eğer erken yumurtlama olmadıysa bence de biraz büyükyerimsenibenkesenin boyutu olabilir ikisi de yazıyor ya karışmıştır belki

özelinede gidip 100 ytl bayılcak kadarda salak değilim o karının meymelet suratına
geç döllenme diye tahmin ediyom ben öle olamzmı ki

ben ce geç döllenme olmuştur.ya da görünmeyebiliyor bebişler.ben de ilk gittiğimde kese bile görünmedi doktor geç döllenmedir dedi.sonraki gittiğimde tam lması gereken haftasındaydı.bir de bazı bezgin doktorlar görme için uğraşmıyorlar.çok sinir oluyorum onlara.biz onların iki dudağının arasına baarken onlar böyle sorumsuz davranabiliyorlar.

gözünaydın canım
ultrasona göre kaç haftalıksın ben 8+0 iken boyu 16mm idi sonra 9+0 da 19,4mm en son 10+0 da gittim 30 mm idi ama belki kişiye göre değişiyordur

slm kızlar.bizimki 6 haftalıkken 6mm idi.kafamı kurcalayıo duruyo.gerçi doktor herşey normal dedi ama içimde bişey kaldı işte.

canım kahverengi akıntılardan korkma onlar eski kanlar ve bir süre daha gelecektir rahim eski kanı dışarı atıyor önemli olan rahimde yeni kanama olmaması ben iki kez kanama geçirdim 3 hafta tattım 2 hafta kahverengi lekeler devam etti doktorum korkmamamı rahimde yeni kanama olmadığını söyledi
bol su iç düşüğe en iyi ilaç dedi doktorum dinlen geçecektir
birde ben prognexy kullandım ve vajinal almamı önerdi doktorum
yine de kendi doktoruna görün mutlaka

slm arkadaşlar yeni üye oldum daha çözemedim nereyi bulursam yazıyorum bende şuan 8 hafta 2günlüğüm tahmini doğum 8 ağustos çıktı heralde doğru yerdeyim bide hamilelik cetveli nerden çıkıyo

slm arkadaşlar yeni üye oldum daha çözemedim nereyi bulursam yazıyorum bende şuan 8 hafta 2günlüğüm tahmini doğum 8 ağustos çıktı heralde doğru yerdeyim bide hamilelik cetveli nerden çıkıyo

evet doğru yerdesin.hoşgeldiin.inşallah hepimiz için hayırlısı olsun.evet biri bizi şu hamilelik cetveli için yardımcı olursa seviniriz.bende beceremedim
CADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…