2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

geçmiş olsun gamze, bozma moralini , bak hemen hemen yarımızın kanaması var ama doktora giden güzel haberlerle dönüyor. senin de öyle olacak inşallah. öyle değil mi arkadaşlar en az 10 kişinin lekelenmesi yok mu?

Evet canım benimde bi kaçgün önce oldu lekelenmelerim 2 gün falan sürdü çok korkmuştum allaha şükür kesildi şimdi. Geçer canım inş. Seninde telaşlanma canım

maviş eminmsin cnm 5 haftalıkken 3-4 mm olur 9mm 6-7 hafta barası oluyo dr bişi sölemedimi veya senmi yanşlış anladın usg kağıdı varmı elinde

Bitanem sakın sakın üzülme ağlama bak pisikolojın cok önemli ya bebeğin için dediği gibi filim izle komedi olsun ne bılım ya ama onu kaybedeceğini düşünme sakın okı bak gecen hafta benımde başıma geldı yattım bı gun boyunca ve ertesi gün mecburıyetten dolayı işe gittim ona ragmen (rabbim sana emanet meleğim koru bizi ) dıye dua ettım sende et :Saruboceq: yaradan herseye kadir yer gök duayla bitanem sakın üzülme

amanda aman bak sen şu kerataya yawf boyumuz baya uzun olucak ozaman yanlış görmüş yada anlamış olmayasın bıtanem yada ailede varsa doğrudur o zaman

maviş eminmsin cnm 5 haftalıkken 3-4 mm olur 9mm 6-7 hafta barası oluyo dr bişi sölemedimi veya senmi yanşlış anladın usg kağıdı varmı elinde

canım benim sat 22 kasım ne biliim geçen çarşanba doktora gittim doktor 5 haftalıksın dedi 9mm dedi kağıt var elimde ama neresinde yazıyo bilmiyomki zaten ben sat göre daha fazla çıkıyom ama doktor 5 hafta demişti belki bidahaki gidişimde kesin belli olur ne kadar olduğu

saol canım inşallah rabbım herkeze nasip eder bu güzel duyguyu.ama sen yalnıs anlamıssın canım 5 haftalıkken gıttıgınde bebegın boyu 9mm degılde kesesı 9mm dır muhtemelen.cunku ben 6+5 haftalıkkken gıttıgımde karından baktı doktorum sadece kesemızı görmüştük ve 22 mm di.senınkıde muhtemelen kesenın boyutudur:1hug:

sen bebegının kalp atısını duydunmu pekı canım.eger kalp atısını duymadıysan kesenızın boyutudur 9 mm :1hug:

kızlar ben baya bi afet bölgesindeimm :) sormayı unuttum ya size.en önemlisi buydu. folic acid kullandım 3 ay hamile kaldım hala kullanıorum.kaç mg kullanıosunuz. arttırılıo muu

benim ilaç da 5 mg günde 1 tane alıyorum:CüvCüv:

amanda aman bak sen şu kerataya yawf boyumuz baya uzun olucak ozaman yanlış görmüş yada anlamış olmayasın bıtanem yada ailede varsa doğrudur o zaman

valla bilmiyom ki canım yanlışmı acaba bidahaki gittiiğimde sorarım güzelce ama benimde boyum uzun eşiminde 1,75 civarıyız ikimizde hele ben hem enine hem boyuna

Kalp atışını henüz duymadım doğrudur belki ben yanlış anlamışımdır belkide kesenin boyutudur

evet maviş, katılıyorum arkadaşlara, ya 5 haftalık değilsin ya da bebiş 9 mm değil. bunun uzun boylulukla filan da alakası yok. bence sen 7 haftalık olabilirsin... usg ne tekrar bak bence. ya da kontrole gittiğinde doktoruna daha net sor.

Ah şu kanamalar yok mu? Benim 3 günde 4 defa oldu. 1. kutu progestan bittikten sonra, 2.ye başlamadan aradaki 3 günden bahsediyorum. 1 haftada 3 defa doktora gittim. 3 defa usg, her seferinde iyi haberlerle döndüm. Toplam 2,5 hafta yattım. Raporluydum hep. Evde yalnız, çok iyi anlıyorum seni..

En son şunu düşündüm, ilaçlarımı kullanıyorum, istirahat ediyorum, en ağır işim evde yemek yapmak. Sınıfta ders anlatırken bol bol oturmaya çalışıyorum (matematik öğretmeniyim, normalde oturmam sınıfta). Peki yapabileceğim başka bir şey var mı? Yok!! Peki stresin düşüğe etkisi var mı? ÇOK!!

Ne yapmalı? Rahat ol, bebeğin sana tutunduysa, sen 1. kattan da düşsen, trafik kazası da geçirsen (allah korusun) o sana gelir. Hamileliğinin tadını çıkar, allah izin verirse, rahatça uyuyabileceğimiz son aylarımız bunlar.

Doktorun değerlerini normal buluyorsa hiç bir şeye takılma, ben dediğim gibi 3 defa doktora gittim bu hafta, doktor her şeyin tamammen yolunda olduğunu söyledi 3 ün de de. EEee? Neden sıkayım kendimi? Sanki kendimi sıktığmda -allah korusun kaybedersem- daha mı az üzüleceğim? Boş ver, her şey insan için.. Moralini yüksek tut, git kendine bir hamile giysisi al, bir defter al, usg fotolarıyla birlikte günlük tut, mutlu et kendini, bebişini ve çevreni...

valla bilmiyom ki canım yanlışmı acaba bidahaki gittiiğimde sorarım güzelce ama benimde boyum uzun eşiminde 1,75 civarıyız ikimizde hele ben hem enine hem boyuna

btnm en altta yazar ?mm dıye ama hadi bakalım cnm bnm 1,2 hafta daha sabrette ondan sonra buyucek ıyıcene onlar buyudukcehihoyyyt:sm_cool::teytey:sositososito mutluluktan uçucaz

comely,taze fasulye,aftabru,minik kelebek beni dikkate alan ve dua eden bütün arkadaslarımdan allah razı olsun.gece doktora gittiğimde ultrasonda baktı kalp atışalarını duydum hatta gördüm kesede bi problem yok dedi.hatta birz daha büyümüştü bebek.ben korkutan hala kahverengi lekelerin olması.çarşambaya doktora gidene kadar rahat yok.bi iyi haberler alayım. rahatlıcam bende.allahım tam kabullenmişken,alışmışken,varlığını hissetmişken,onun için planlara başlamışken acısını yaşatma bana yarabbim.:1no2::Saruboceq:

gamze,lütfen üzülme.burcu (taze fasulye) çoook doğru yazmış,herşeyden önce moralini yüksek tutmaya çalış.çoğumuz yaşadık,Allah'a şükür herşey yolunda.
minik kelebek,gözün aydın canım,boylarımız aynı.bugün ben de doktora gittim,12 mm olmuşuz.
kızlar,sağlık ocağına gidip kaydoldunuz mu?olmadıysanız olun yoksa benim gibi fırçayı yersiniz.benim evim sağlık ocağının hemen yanında,okulum da 2 dakika mesafede.yani sağlık ocağının hemşireleri komşularımı da iş arkadaşlarımı da yakından tanıyorlar.hamile olduğumu 1 hemşirenin duyması bütün apartmanın ve okulun duyması demek...o yüzden sağlık ocağına gidip kaydolmadım.bugün hastaneden çıktım,eşim 'seni sağlık ocağından aradılar,hemen gidip kayıt yaptırman gerekiyormuş' dedi,şok oldum.dedektif gibi peşime düşmüşler,eşimin iş yerini arayıp numarasını almışlar.kendi arkadaşlarımdan saklarken eşimin arkadaşları öğrendi. gidip ebeden fırçamı yedim,nasihat dinledim.haksız da değildi ama ben yine de 13. haftaya kadar saklayacağım.tabi eşimin arkadaşları çenelerini tutabilirlerse...(izmir-merkez olsa kim kime dum duma ama burası ilçe ve herkes birbirini tanıyor)
8. haftayı dolduran arkadaşlar,buyurun sağlık ocağına...

canım baktım kağıda gs 11mm diyo edc 3. 9,09mm diyo
canım dedıgım gıbı bebegının kesesıdır muhtemelen.çünkü kalp atısını görülene kadar kesenın boyutu ölçülüyo.hadı bakalım sırada bebegını görmek var.hayırlısı olsun canım

ayy canım bende ilçede oturuyorum ve dibimde saglıkocagı.bende yarın kesın okkalı bı fırca yiycem emınım.ebelerı hemsırelerı falan tanıdıgım içn bı kalp atıslarını filan duyup öyle giderim dedım ama doktor bana hamıle oldugunu ögrenınce sakın gecıkme demıstı kaydolmaya gel demıstı klava:,fırca yıycem ama amannn cokda tın :1closedeyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…