2009 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

Nevinciğim ne kadar güzel ve umut verici bir hikaye yazmışsın. Atlatılan onca badireden sonra bu mutluluğu sonuna kadar hakettin. Allah seni evladına, evladını da sana bağışlasın

nekadar güzel cümlelerle ifade etmişsiniz kızlar çok güzel ve duygu yüklü rabbim hepimizi korusun çok şükür meleklerimizi sağsağlim kucağımıza aldık darısı geride kalan arkadaşlara ve onların güzel hikayelerine inşallah

nevincim negüzel yazmışsın yol arkadaşım bir bir kavuştuk bebeklerimize ikimizde aynı zamanlarda aynı üzüntü ve sevinçlerimizi yaşadık allah analı babalı büyütsün yavrıularımıza sağlıklı ve uzun ömürler versin.

üzüntümün ve sevincimin ortağı,sevgili yol arkadaşım,
iyi dileklerin için sağol.Allah herkesi mutlu sona ulaştırsın,yavrusuna kavuşanların mutluluğunu daim etsin...

arkadaşlar Allah hepimizin meleğini bizlere bağışlasın :Saruboceq: inşallah bizlerde hikayemizi siznle paylaşırız opuyorumnanaktan

bütün hikayeler mükemmel.hamileyken cok hayal ettim bu topigi sükürki nasip oldu hepimize.kizimdan firsat bulursam bende yazicam uzun uzun

evliligimizin üstünden 1.5yil gectikten sonra "artik bir bebegimiz olmali " die düsündük ve 3aylik bi denemenin ardindan temmuz ayinda cift cizgiyi görmüstüm ve engüzel evlilik yildönümü hediyemizi almistik.okadar sevincliydimki gördügüme söylüyor görmedigimi arayip haber veriyordum.tam doktor randevumuzu almistikki lavaboya girdigimde leke gördüm ve zorlu 3hafta beni bekliyordu ama olmadi 3hafta yatsamda tutunamadi melegim ve 25temmuzda vedalasmitik.bebegimle.ilk haftam cok zor gecti bunalima girmekten sonanda kurtuldum ve cabuk toparlamistim.sanki düsük yasayan ben degildim ve deli gibi tekrar hamile kalmak istiyordum.cok pozitiftim ve hep iyi seyler düsünüp hep iyi seyler diliyordum ve Rabbim beni cok bekletmedi tekrar 3aylik denemenin ardından hamile kalmistim.test yaptim günüm 1hafta gecmisti fakat test hala tek cizgiydi.ama nedense hamile oldugumu düsünüyordum ve testi atmamistim gidip gelip bakıyordum ve o an,tam testi atmak icin elime aldim oda ne 2 cizgi bana bakiyordu.12saat sonra cıkmıstı.tekrar tekrar test yaptım ve HAMILEYDIM.... kese kalp atisi kollar bacaklar vee bir prensesimizin olacagini ögrendik.hamileligım cok güzel geciyordu sükürki hıc üzmedi prensesim beni..sonrasinda o doyum olmaz tekmeler baslamisti.uzanip dakikalarca saatlerce tekmelerini izliyordum.derken 9.ayimiz dolmaya basladi.normal dogum bekliyorduk ama kizimin gelmeye niyeti yoktu.40.haftamiz doldu ama hala ne acilma nede sanci vardi.derken cok stres olmus olmalıyımki tansıyonum hep yükselmeye basladi ve doktorum sezeryan tarihi verdi.13 ağustor sabahi dusumu aldim kizimi tekrar tekrar oksadim ve hastanenin yolunu tuttuk.asırı bi heXCanım yoktu dualarimi okuyordum bol bol.taki önlügü giyene kadar.önlügü giydim basladim aglamaya heycan ve merak birbirine girdi.sonuc olarak ameliyathanenin yolunu tuttuk.ameliyathanede aneztezi uzmaninin tatli diliyle şpinale karar verdik.dedikleri gibi iggne canimi yakmadi.yada bebegimin sevdasiyla aci hissetmedim.icimde bi oynamalar hissetmeye basladim ve bebegimin ciktigini anladim.ilk sorum neden ağlamiyor oldu ve bir viyaklama..doktor bu kiz uslu olcak galiba dedi.yanimda kizimi temizlediler yanıma getirdiler ve yok bôle bi güzellik dedim.o an tüm dünya durdu sanki mutluluktan sevinc gözyaslarim durmuyor akiyordu.sonrası karanlik..... gözlerimi actigimda ameliyathaneden odama cikariliyordum.herkez beni bekliyor ve esim kamera elinde "dünya güzeli bi kizimiz"var diodu.ve ilk emismemiz,harika bi duyguydu.ertesi gün hemen ayaga kalkmistim cok sükür ve ogün bugündür bi sorunum olmadi.herkeze böle kolay dogum diliyorum.enazindan büyük bir ameliyattan rahat ciktim.ve suan düsünüyorumda yok böle bi güzellik,sanki öncesi yoktu.kizim hep vardi hayatimdaymisdi gibi..., Allah im hic kimsenin kucagini bos birakmasin,isteyen herkeze bu mükemmel duyguyu nasip etsin insallah

2008 Ağustos ayında, ilk denememizin olumlu sonuçlandığını çook büyük bir heyecanla öğrendik. Ondan sonraki 2 hafta resmen rüyada gibi yaşadım. Allah'ım, meğer hamile olduğunu bilmek ne müthiş bir duyguyduopuyorumnanaktanDerken hafif lekelenmeler, bir sefer gelen jölemsi şeffaf parça, üzerine kanamalar ve beni kahreden adet sancıları... 7 Eylül 2008 sabaha karşı meleğim vücudumu terketti

ılk birkaç gün elbette oldukça zorluydu. Ama kendimi bırakmamalıydım. Biliyordum, meleğim yukarıda biryerlerde bana kavuşmayı bekliyordu. Sadece henüz zamanı gelmemişti..ve yine biliyordum ki, içimdeki acıyı dindirebilecek tek şey en kısa zamanda meleğime kavuşmaktı. O nedenle kararım verdim. Bundan sonra üzülmeyi kesinlikle bırakacak ve ileride kuzucuğumun yuvası olacak vücudumu bir an önce ona layık bir saray haline getirecektim.

Çabalarım sonuç verdi. Korunma sürem olan 3 ay dolar dolmaz yeniden meleğim geldi. 40 hafta 2 gün kaldığı bedenimde bana ciddi bir eziyet etmedi. Hamilelik kendimi çok değerli hissettiğim, huzurla geçirdiğim bir dönemdi.

Derken 1 Eylül gece saat 01.00 civarı o uzun zamandır beklediğim, "belden vuran" sancılar başladı. Sancı geldikçe oh çekiyordum. Sonunda kuzucuğuma kavuşma vakti gelmişti. Belki de birkaç saat sonra güzeller güzeli meleğim kollarımda olacaktı ve bu sancılar onu bana getirecekti. Başlarda bu olgunlukla karşıladığım sancılar sabah 6 civarı gerçekten çok zor katlanılır hale gelmişlerdi. Hastaneye gittik. Bir süre orada nstye bağlandım ve sancılarımı o yatakta çektim. Bundan hiç hoşlanmamıştım. "Açılman 1 santim, burada çok uzun bekleyebilirsin" dediklerinde seve seve eve döndüm. Evde akşamüstü 4 civarına kadar kaldım ve her sancı geldiğinde eşime belimi ovdurttum. Biraz olsun rahatlatıyordu. Sıcak duşta uzunca bir süre kaldım. O da iyi geldi. En son annem ve eşimin ısrarlarıyla soluğu yine hastanede aldım.

Gider gitmez muayene oldum ve açılmamın 4 santim olduğu, artık yatış ypılacağı söylendi. 16.30 gibi yattım. Hemen epidural istedim. 1 saat kadar hazırlıklar yapıldıktan sonra epidural aldım. 2 saat için oldukça rahatlamıştım. Sonra epiduralin etkisi geçince yine bir süre sancılarla başbaşa kaldım. 2. dozu verdiklerinde yine rahatladım. Sonrasında 2 doz daha epidural vuruldu ama onlar etki etmedi nedense.

Saatler geçiyor, kuzum içimde dışarı çıkabilmek için kıpır kıpır kıpırdanıyor ama istenilen açıklık bir türlü oluşmuyordu. Bu arada bana lavman yapıldı. Hiçbirşey hissetmedim ama içimden birşeyler aktı gibi geldi. Ben rezil oldum insanlara diye düşünürken doktorların kendi aralarında tartıştıklarını duydum. "Hastanın mı, bebeğin mi?" diye sordu biri. "Bebeğin mekonyumu" dedi diğeri. O an gerçekten telaşlandım. Kuzucuğum stresten dışkısını yapmıştı. ışlemi hızlandırmaya karar verdiler ve suni sancı eklendi serumuma. Açıkçası önceden çektiklerimden fazla bir sancı çekmedim suni sancıyla. Yine saatler geçiyor, nstden gelen ses beynimi deliyordu. Aralarda bebeğimin kalp atışlarının düzensizleştiğini farkeden doktor, koşturarak yanıma geldi. Derin nefes almamı ve sola yatmamı tembihledi. O andan sonra nst ekranını sıkı sıkı takip etmeye başladım. Ne olursa olsun bebeğimin sağlığından daha önemli değildi. Sancılarla başa çıkabilirdim ve bunu yapacaktım. Birkaç saat de öyle geçti.

Doktor geldi. Bebeğimin kanala çok güzel bir şekilde yerleştiğini ve bütün gücüyle rahim ağzını zorladığını söyledi. Ancak açılmam hala 8 cm'i geçmemişti. Kendi aralarında tartıştıklarını, gerekirse beni sezeryana alacaklarını söyledi ve bunu kabul ettiğime dair bir belge imzalattı. Bebeğimin hayatı tehlikeye girecekse sezeryan yapalım dedim. O gitti, doğumuma en fazla katkısı olan doktor geldi. Yarım saat içinde normal doğum yapabilecek durumdasın. Bu aşamada seni sezeryana sokmaya kıyamam dedi. Bugün doğumunu yap, yarın sinemaya gidersin dedi. Bana durumum hakkında bilgi verdi. Doğumuma bir de doçent girecekti. 20 dakika boyunca gelen her sancıda morarırcasına ıkınmamı tembihledi ve beni yine odada yalnız bıraktı.

O 20 dakika var gücümle dediğini yaptım. Gerçekten de sancı gelince ıkınmak kendimi daha iyi hissetmemi sağlamıştı. En azından birşeyle meşguldüm ve kuzuma yardımcı oluyordum. Sonunda 3 doktor, hemşireler ve hasta bakıcılar odama doluştu. ışte başlıyorduk.

Doktorlardan biri karnıma bastırırken diğer ikisi alt tarafta bebek için çıkış açmaya çalışıyorlardı. Birkaç denemeden sonra doçent vakumla almaya karar verdi. Daha önce bana ümit veren doktorun o sözlerini hiç unutamayacağım. "Bak bundan ötesi yok artık. Sancı gelince gücünün son damlasına kadar ıkınıyorsun ve bebeğin kucağına gelecek, anlaştık mı güzelim"

Dediğini yaptım. 1 dakika içinde de meleğimin mekonyuma bulanmış minik ayaklarını gördüm.

Sonrasındaki işlemler malum. Plasentanın çıkması, dikişler vesaire.

26 saat süren maratonun sonucunda hayatımın en büyük armağanını aldım kucağıma. Belki doğum hikayem korkutucu gelmiş olabilir. Ama bende bıraktığı tek etki şu:

Bir kadın eğer isterse yavrusuna kavuşabilmek için aşılmaz denilen zorlukları aşabilir. Bu bize doğuştan verilmiş çok büyük bir meziyet. Yaşadığınız her ne olursa olsun, o minik vücudu elinize verdiler mi; o yaşananlar bir filmden sahneler gibi kalıyor aklınızda. Sancıları ya da benzer sıkıntıları hiç hatırlamıyorsunuz. Açıkçası, sancı çekerken "bir daha doğurmayacağım" diye geçiriyordum. Şimdiyse dünya güzeli minik kızıma bakarken, "ona bir kardeş lazım" diye geçiriyorum. Ben bir anneyim. Dünya yüzeyinde bir anneden daha güçlü kim olabilir ki....

Son düzenleme:
ne garip ağustos annelerinin çoğu öncesinde bi düşük yaşamış. neyseki Rabbim kısa sürede elimize bebeklerimizi almayı nasip etti.

şükürler olsun diyor insan doğum öykünü okuduktan sonra ve çok haklısın canım " Dünya yüzeyinde bir anneden daha güçlü kim olabilir ki.... " opuyorumnanaktan

Adaşçım, tüylerim diken diken oldu valla... Ne güzel anlatmışsın! Tebrikler diyorum, başka da bir şey demiyorum :)

Kızlar hepinizin doğum hikayesi harika..

Burko bravo diyorum sana... Ben hiç sancı nedir bilemedim bilemiycem de, o duyguyu tatmayı öyle çok istedim ki..Kısmet olmadı..

şükürler olsun diyor insan doğum öykünü okuduktan sonra ve çok haklısın canım " Dünya yüzeyinde bir anneden daha güçlü kim olabilir ki.... " opuyorumnanaktan

Adaşçım, tüylerim diken diken oldu valla... Ne güzel anlatmışsın! Tebrikler diyorum, başka da bir şey demiyorum :)

Kızlar hepinizin doğum hikayesi harika..

Burko bravo diyorum sana... Ben hiç sancı nedir bilemedim bilemiycem de, o duyguyu tatmayı öyle çok istedim ki..Kısmet olmadı..

İnsan yaşamadan bilemiyor değil miopuyorumnanaktanHepimize bravo kızlar. Herkes kendine göre zorluklar çekti. Hayat asıl şimdi başlıyoralkisalkisalkis

Dunurum beni aglattin yaa (, gercekten bu kadar sancidan sonra bravoo, ben 2 saat sanciya dayanamadim, sen 26 saat cekmissin..allah sizi hic ayirmasin meleginle...

Dunurum beni aglattin yaa (, gercekten bu kadar sancidan sonra bravoo, ben 2 saat sanciya dayanamadim, sen 26 saat cekmissin..allah sizi hic ayirmasin meleginle...

AMİNNN güzelim. Allah hiçbir anneye yavrusunun kılına zarar geldiğini göstermesin:Saruboceq:

selam bende ağustos annesiyim 31 ağustosta doğum yaptım....dr um 1 ay önceden benim zorlamam ve rahatsızlığım nedeniyle 31 ine gün verdi ben sezeryan o ise normal istiyordu...onun tavsiyesi üzerine çalıştığı hastanede doğum yapmaya karar verdim ve 31 i pazartesi günü sabah 9 da ordaydım ekip çok iyiydi hepsi birbirinde mükemmel bazı tahliller yapıldı sonuçları beklerken bir yandanda etrafı izliyordum yanımda sancı çeken biri vardı ve bu beni çok kastı dr ara ara kontrole gelip sancım olup olmadığını soruyordu ve benimde hafiften kasılmalarım başladığını hissettim ve korkmaya başladım ....ve o an gelmişti saati hatırlamıyorum bana masaya gidip yatmam söylendi gittim ve anestezi uzmanı geldi hep bayılmıycamı zannederken kendime engel olamadan bayılmışım uyanma anında etrafımda bir panik vardı ve ben sanki hala ameliyattayım ve beni keserlerken uyanmışım zannettim oysaki beni odama almışlar bebeğimi oğluşumu gösterdiler hayal meyal hatırlıyorum önce eşimisonrada babamı istiyorum diye ağlamışım sonrası biraz acılı bir süreç ama her şeye değerdi....sonradan eşimin söylediğine göre dr kalbimin temiz olduğunu çünki açtıklarında bebeğin iri olduğunu ve kordon dolanması olduğunu normal istesemde yapamayacağımı söylemiş ve ben bunu duyduktan sonra Allah"ıma binlerce şükrettim ... dr um suzan hanıma dr öznur hanıma dr uğurkan beye anestezi uzmanıma ve hemşirelerin hepsine çok teşekkür ediyorum (Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi) opuyorumnanaktan

Allah hepimizin yavrusunu analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

eylül'ümün gelişi

25-08-2007 de evledim...ve hiç korunmadım bebk istiyoduk eşimle...aylar geçiyodu yok yok moralim bozulyodu hep ...en sonunda dr gittim 10. ayda çok sabırsızdım hemen olsun istiyodum yumurtlamada problem varmış ilaçla uyarıldı ama yine olmadı..ara verdim 2 ay kadar tekrar dr gitmeye karar verdim yine ilaç ilacı içtim ama iğne zamnı gelmeden önceden plan yapmıştım memlekte gitcektim dr söledim yumurta o boyuta gelmedş boşuna iğne vermim (çatlama iğnesi ) ii tmm dedim bende ama değerledirin yinede belli olmas dedi...3 gün sonra ben memlekte gittim eşim gelmedi..gelmicekti zaten...orda evi temizleidm yapmadığım iş kalmdı kasığımda bi ağrı oluyodu tmm dedim kist oluştu ...10 günlük tatilden sonra evime döndüm regli günüm geldi tık yok 3. gün oldu artık bi test yapım dedim ..abimdeydim ..o zaman içinde habire bakıyodum oldummu diye yoğun akıntı geliyodu çünkü wc girdim test elimde tmm bu defa oldum dedim ıh ıh olmamşım heycan bastı testi aldım elime ama heycandan teste idrar jkalmdı hepsi boşa gitti..görümceme gittim ordan davetliydik banyoya girdim yaptım inanmadım bu benimmi dedim hiç beklemiyodum ilk kes üzülmicektim negatif çıksaydı beklemiyodum çünkü...sonrasında heycanlı beklyiş...mide bulantıları...iştahsızlık ..sonrasında iştah açılmalrı çok kilo almam derken 5. aya kadar 17 kiloı almıştım..dr böle gidersen bırak normal doğumu sezeryan bile zor olur demişti..tabi ben korktum biraz tuttum kendimi..deli gibi normal doğum isityodum sezeryandan çok korkuyodumhiçte yürüyüş spor yapmıyodum...4.5 aylıkken sancılarım geldi hastanede yattım birgün hep dua ettim bari 36. haftayı görim diye...hep korklulu geçti hamilelğim ..oysa tehlikeli bişi yoktu ..evhamlıyım ...sonrada 9. aya girdim 37. haftalıkken sancı gelmey başldı ama yalnacı sancı olduğunu biliyodum ama açılmam 2cm di önceden çok okudum bu konuları kbenziyodu 39 hafatayıda gördük artık minik kuşum gelsin istiyodum çünkü karnım çok çok büyüktü gören herkes abartısız ikizmi diyodu..hatta mahalleden 2 kişi iddaya tutuşmuş ikiz diye ..töbe töbe.özel hastaneye gidiyodum ben dr tansiyonumu ölçüyodu yüksek çıkıyodu ama dışarda evde hep normal böle giderse sezeryan olursun ödeminde var diye diye beni korku sarıyodu...hergün nst giriyodum sancı çıkıyo ama ben hissetmiyodum bazılarını...açılma 39.haftada 3cm olmuştu hatta dr beni o günü yatırmak istemişti suni sancı verelim diye olmas dedim ben eve bi gidim yarın gelirim.nst de bebeğin kalp atışları bi ara alrm vermişti bi ara ama sancı ile birlikte olmuştu dr onuda baz aldı tehlikeye atmayalım dedi ben yarın gelirim diyince sorumluluk benden çıkar dedi...ama sancı yokkende hep doğrutmak istiyodu...yok dedim bu böle olmıcak sancım geldiğinde devlet hastanesie gitcem ben dedim..39+4 te sancılarım gelmeye başdı 1 saat aralılarla ben yine yalnacı sancı diyorum k.validem bana bakıyo varmı bişi yok yok bşi diyorum oysa sancım geliyo ..ben inanmıyorum amadoğum sancısı olduğuna...aklıum aciğer geldi ay dedim olsada yesem dedinm kvalidem hadi berber çıkalım allaım dedi tmm dedim çıktık yolda sancı geliyo tınlamıyorum..panik olmasın diye..eve geldik bi güsel oturup yedim .. yattık gece 2.30 gibi kalkdım wc belimden bi sancı girdi ter bastı bu ne dedim nişanda gelmişti pek anlam vermedim çatı muanesinden sonra lekelenme olmuştu çünkü bu biras daha yoğundu...suhura kalktı herkes ben onlarla beraber yedim sancı artık 5 dk indi.artık itiraf ettim evet sancı geliyo dedim...hadi hastaneye dedi eşim görümcem yok ya dedim bu yalancı sancı gitmem ben dedim..ya gidelim dedlier olmasa geri döneris ii tmm dedim ama çantayı almak yok resil olmak var çantayla geri dönerek...tmm dedier.kvalidem görümcem başladılar ağlamay ya banene ben doğurmıcam bu ne böle ya diyorum...taksi çaığrdılar gidyoruz benim sancı yok abla dedim sancı yok geri dönelim olsun olsun diyo bişi olmas derken bi bastırdı ellerimi sıktım ..gittik tabi herkes uykulu o saatta sabahın 5 de gittik muane oldum 7 cm hemşire şaşırdı çok rahatsın diye..doğru doğum haneye çıkın dedi çıktım oaray çıkana kadar 8 olmuş..nst ye bağladı dr soruyo açmısın yok dedim yeni yedim nerdenb bilim doğuma gelcemi dedim ...yarım saat sonra o masaya çıktım herşey hazırdı ama bebğim kanala girmemişti..inatla popoyu kaburgama dayıyodu zaten ağzımdan çıkmak istiyodu harelde son ayda yürüyüş yapmıştım bol bol aşay insin dişye ama inat etmişti..oraya çıktıktan sonra hemşire buzkopan yaptı bi yerden hatırlamaya çalışıyorum ne olduğunu ama hatırlayamdım onu yaptıktan sonra ben sancılar yarım sn de bir gelmeye başdı bana suni canı yaptı bu dedim ..delircek gibi oluyodum ıkınıyodumda ama bebğim inat ediyodu innmemeye rtık yorulmuştum orda yatmaktan yarım saattir yatıyodum yalvardım dr nolur otuim biraz yok ıkınmaya devam sancın gelince biyandanda uyuyo gıcık şey..diğer dr geldi istersen in ordan aykata ıkın ilaç gibi geldi bi müddet öle devam ettim..bağırmadım hiç ama anneme çok kızdım ne diye 5 tane doığurdun diye...allahım dedim 2. çocukmu delimiyim ben yok yok asla...dr geldi tmm çık dedi masaya dedi çıktım başımda 3 erkek 3 kadın dr 1 hemşire vardı allahım ozaman kadar erkek dr asla gitmem diyodum o acıyla onumu düşünüyodum araştırma hastanesiydi orası asistandı çoğu..biri karnımdfan bastrıdı bende ıkındım benim minik kuşum geldi..nasıl rahatlık anlatmam o an ..doğum sancısını yarım saat çektim...diğerleri benim için sancı diildi ..sonrasında 1 saat orda kaldım oda çok kötü idi yorgunluk bir yandan bebğim ağlıyo hiç durmadı 1 saat boyunca..plesenta ..dikişler derken sonunda tekerlekli sandalyey oturdum odama geçtim görümcemle eşim nasıl ağlıyo bana sarılıp bende başladım ama titriyorumda yorgunluktan..yarım saat sonra bebğimi getirdi hemşire allahım bu nasıl bişi dedim benimmi şimdi bu.. emzirdim nasıl emiyo ya.......bebğim bize 24-8-2009 da geldiyıl dönümü hediyesi olarak şükürler olsun rabbime..allahım herkese böle kolay doğumlar nasip etsin inşallah.allahım isteyen herkese versin ..dua ettim herkese..devrik,karışık yazmış olabilşirim ..kusuruma bakmayın.

.ha bu arada hamilleğimi toğlam 28 kg ile tmmladım ..
[/COLOR

4. yılımıza girmiştik, rahata da cok alışmıştık eşimle. Hayat keyifliydi arada acaba zamanı mı bebek yapmanın diye konuşsak ta cesaret edemedik bir türlü. Hem istiyordum hem de sorumluluğu taşımak zor gelecek diye düşünüyordum. En çokta hamilelik gözümü korkutuyordu. Karnı kocaman bir hamile görünce bile bayılacak gibi oluyordum korkudan.. Şimdi ki aklım olsa o 4 seneye 2 cocuk sığdırırdım. Yaşamadan bilemiyo insan. Anne olmadan anlayamıyo gerçekten…18 Aralık 2008’de reglim gecikince öğrendim, henüz 1 aylık bile değildi. ışyerinin tuvaletinde görünce çift çizgiyi korkudan saatlerce ağladım. 9 ay hem cok zor hem cok kolay geçti benim için. Hamilelik şekeri dışında sorun yaşamadım. Ama o kadar evhamlı olmuştum ki durduramıyordum kendimi. Acaba sağlıklı mı, bir yerinde bişey var mı? Sürekli olumsuz düşünüyordum nedenini bilmeden. Doğum yaklaştıkça daha da korkmaya başladım. Tam 3 doktor değiştirmek zorunda kaldığım için doğuma girecek doktoru doğumdan önce tam 2 kez gördüm.. bu da güvensizlik yarattı bende. 37+5’te kendi isteğim ile spinal sezeryana karar verdik. 7 aylık hamileyken erken doğum sancısı yaşadığım için normal doğum yapamayacağıma karar verdim. 14 ağustos sabahı kalktım, öğlen hastenede olacaktık. Eşim, annem, babam, kuzenler hep beraber gittik. Devlet hastanesi olduğu için üst kata çıkmadan aşağıda vedalaştım herkesle, hamileyken o sahneyi düşündüğümde bile ağlardım ama hiç ağlamadım. Bir arkadaşım da orada hemşire idi, oda doğumuma girecekti resim çekmek için. Birlikte yukarı cıktık. Geceliğimi giydim doğumhanede, lavman yapıldı. Saat 14.00 te girdim doğumhaneye ama 16.40 ta girebildim doğuma. Geçen sürede normal doğum yapmaya çalışanların sesleri, önümden sedye ile gelip geçen sezeryanlılar yavaş yavaş korkmaya başlamıştım. Neyse sıra bana geldi ameliyat önlüğümü giydim ameliyathaneye girdim, ama vazgeçmiştim doğurmaktan J hele spinal hiç bana göre değildi, nasıl uyanıkken yaptıracağımı düşünmüştüm ki kendime inanamıyordum. Çaktırmadan yattım sedyeye. Herkes hızlı hızlı hareket ediyor kalbim fırlayacak gibi çarpıyordu. Koluma serum taktılar. Önce spinal yapılıp sonra sonda takılacaktı. Spinali yapacak doktor korktuğumun farkındaydı, doğruldum yerini bulmaya calışıyorum iğneyi yapmıyorum korkma dedi ama o sırada yapmış gerçekten hiç acımadı. Bacaklarım kollarım göğsümün altından itibaren uyuşmuştu, uzandım tekrar birde baktım ki serumu takarken damarı bulamamışlar kolum balon gibi şişmiş onu görünce zaten korkudan ölüyorum tutamadım kendimi, bu arada sondayı takmaya çalışıyolar o da ne dokunuşları hissediyorum, başladım ben hissediyorum demeye oysa biliyorum dokunuşları hissedeceğimi. Ama sakinliğimi koruyamadım. Sakinleştirici ile uyuttular beni 9 dakika sürmüş işlem doktorun işi bittiği gibi uyandım bebeğimi götürmüşlerdi bile. O kadar çok kızdım ki kendime ilk anını göremedim diye, öyle çok ağladım ki. Doğduktan tam 2.5 saat sonra gördüm oğlumu. Yeryüzündeki en güzel yüz en güzel koku inanamıyordum gözlerime. 51 cm boyunda 3.060 gr, sağlıklı eli ayağı düzgün Allah’ın özene bezene yaratıp bana hediye ettiği şahane varlık. Artık o benim her şeyim. Ben onsuz nasıl yaşamışım, 30 yılımı nasıl bu duygudan yoksun yaşamışım cok kızıyorum kendime. 72 saat hiç uyumadan onu seyrettim gözümü kırpmadan, psikopat annelerden oldum anlayacağınız, herkesten her şeyden kıskanıyorum onu, kimse dokunsun istemiyorum, çok büyük bir aşk yaşıyoruz oğlumla, eşim hiç hoşnut değil bu durumdan… buldumcuk annelerden olacağım hiç aklıma gelmezdi hele ikinci bebeği düşüneceğim. 2 yıl sonra bir tane daha istiyorum hemen.. çocuk yapmayı düşünenler sakın ertelemeyin, yeryüzünde yaşanabilecek en güzel duygu, hiçbişey bunun önüne geçemez, oğlum doğduğundan beri o kadar güçlüyüm o kadar gözüm kara ki hayata karşı ben bile şaşırıyorum kendime.. spinal sezeryan çok büyük rahatlık yanında sakinleştirici de olursa tadından yenmez J düşünen arkadaşlar ben cok rahat ettim hiç yatmadım bünyeden bünyeye değişir belki ama spinal ile doğum yapacaklara tek tavsiyem doğumdan 8 saat sonra sade nescafe ve bitter çikolata ile su almaları, ne baş ağrısı ne de halsizlik yaşamadım. Umarım herkesin doğumu benim gibi kolay geçer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…