2009 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

sakın gitme diye hemen yazayımETLİK ARAŞTIRMA VE EĞİTİM HASTANESİ birileri önerse dahi gitme canım ilgi alaka sıfır hijyen sıfır sağlık bakanlığına şikayet edeceğiz çok zor iki gün geçirdim orda sadce ben değil orada doğum yapan bi çok kikşi aynı muameleye maruz kalıyor berbattı herşey son anda oraya karar verdik daha doğrusu verememİşken doğum oldu çok pişman olduk

canim,belliki zor bir dogum yasamissin. ama herseyi atlattin ve minik oglusun kollarinda. dusunup canini sikip durma. tabiki yetkili yerlere bildirin cezalari neyse ceksinler ama lohusaliginin da tadini cikar. oglusunu kokla benim icin.

merhaba agustos anneleri bende temmuz annesi oldum..pazar günü nışanım acık kahverengi pazartesi pembeleşti salıyı bekliyim dedim dr korolüm vardı pazartesi gece 12 de sancıyla uyandım gecer dedim uzandım suyum geldi hemen eşimi cagırdım suyum geldi çok şaşırdı hemen beni aldıgı gibi hastaneye dogum sancılarım başlamıştı önlügü gidirdiler bana işte dedim büyük adım bebegime devamlı hemşireler kontrole geliyorlardı norman dogum için hiç bir engel yok dediler acılmalarım başlamış tı 3 santım 5 santım derken sabah oldu birde bende bulantı kusma cok oldu sancılarımdan dolayı sabah saat 9 oldu dedim yeter artık beni sezaryana alsınlar dayanamıyorum dr geldi 8 9 santim acılma olmuş saat 10 30 doguma aldılar 10 35 bebegim geldi okadar güzeldiki anlatamam gözlerinle görüyorsun herşeyi yaşıyorsun cok güzeldi dogumdan sonra sanki ben yaşamamışım gibi oldum o sancıları ama bebegimi hastanede bıraktım 4 gündür orda kan şekeri düşükmüş bebegimin işte böyle darısı diyer hamişlerimizin başına birde bebegimi alsaydım :çok üzgünüm::a015:

canim,belliki zor bir dogum yasamissin. ama herseyi atlattin ve minik oglusun kollarinda. dusunup canini sikip durma. tabiki yetkili yerlere bildirin cezalari neyse ceksinler ama lohusaliginin da tadini cikar. oglusunu kokla benim icin.

çok saol ikazın için orayı uymuştum iyi değil diye sanada büyük geçmiş olsun canım

bebeğine de sanada geçmiş olsungözün aydın olsun canım
deryacım,eylem ve kardelen gözünüz aydın.allah analı babalı büyütsün..

amin sağol canım

evet ççok korktum desem yani hep sezeryana alıştırmışım tamam normal doğum sancısı çekiyor insanlar ama bazıları çok abartoıyordu heralde bağrıyor ortalığı biribirne katıyorlardı resmen beliki canları yanıyordu ama neden ben burda bekeltiliyorum diyoprum yanıt yok o dahada kötü ettim ah deli kafam ne güzel doktorumu hastanemi bıraktığıma yanarım bu doğumumda üzücü oldu.gerçi normal doğum diye gidip yine sezercik olacakmışım bu kuzumda ablası gibi oldu demekki bana yazılanda buymuş .
alt açam işi karışıyor gerçekten kızda üstten alta doğru temizliyorduk bunda tam tersi ya hala şaşırıyorum altını açıp temizlerken ama alışıcaz yusufum

veee işte kavuşmaa hikayemizzz
23 temmuzda dr. kontrolümüz vardı hersey cok normaldi o güne kadar ara ara sancılar falan oluyordu..önce ultrasona girdik sonra çatı muayenesi yapalım dedi dr.umuz çatı muayenesinde sancılarımın başladığını doğumunda başladığını ama çatımın çok dar olduğunu sadece 1 cm lik açılma olduğunu öğrendik.drumuz ellleriyle çatıyı açmaya çalıştı ama olmayacaktı bebek sıkışmış hemen karar vermemiz gerekti ertesi gün sabah 08:00 da sezeryan kararı alındı.başta çok üzüldüm ağladım.eve geldik herşeyimizi hazırladık banyomuzu yaptık saçımızı falan o gece uyku tutmadı gece saat 1'2den sonra bişey yiyip içmedim. sabah kalktık önce dua ettim sonra annem eşim abim ve kardeşim hastaneye geldik...dr.umuz karsıladı herşeyi anlattı bana odamıza yerleştik ameliyat kıyafetlerimi giydim serumumuz takıldı sedyemiz geldi ve ben herkesten ayrıldım ameliyathaneye getirdiler kameramızla ..başıma bone takıldı içeride 10 kişi vardı herkes ben ve bebeğim içindi anestesi uzmanı dr.umuz karsıladı bizi önce beni rahatlatmak için konuştu sonra sedyeye oturdum sırtımdan spinal anestezi yapıldı bacaklarımda hemen ağırlık ve uyuşmalar başladı uzandık tekrar sedyeye..sol koluma tansiyon aleti takıp bağladılar sağ kolumda serum vardı zaten birde bilgisayara bağlı mandal takıldı parmağıma ve kolum bağlandı.önüme demir geldi ve ameliyat önlüğüm açılıp o demire geçirdiler ben artık o tarafı göremiyordum.anestezi dr.umuz ve 2 hemşire başımdaydı dr.umuz geldi 5.dk.sonra kızına kavuşuyorsun hadi bakalım dedi ve müzik eşliğinde başladı herşey dokunmaları duyuyorsun ama hissetmiyorsun. henüz karnımı açarlarken kızımın içerden seslerini duymaya başladık sonra aniden sesi ameliyathaneyi çınlattı hemen çıkmıştı pamuğum saat 08:24 tü.ilk sorduğum saçları varmı oldu evet var dediler yanıma getirdiler minicik bişey öptüm 2 kez sonra aldılar çocuk dr.u muayene edick doğum sertifikası için ayak izleri alınacak dediler...bebeğim gitti sonrası sıkıcıydı dikişlerimiz oldu bi an önce bitsinde kızımın yanına gideyim istiyordum nihayet oda bitti sedye geldi ve aşağıya indik gene asansörden cıkınca ilk eşimi gördüm beni görünce ağlamaya başladı bende ağladım sonra hepimiz ağlaştık çok duygusal bi andı bebeğim benden önce gelmiş ve beşiğinde yatıyordu hemen kızımı verdiler emzirdim nasılda emdi annesini cork cork maşallah öğrenmişte gelmiş fıstığım...bacaklarımın hissizliği 3 saat sürdü sadece o 3 saat çok ağrı çektim karnımın içi yanıyordu sonra ağrı kesici yapıldı yürümeye kalktım yavaş yavaş düzeldim akşama ayaklandım 1 gece hastanedekaldık mis kokulu kızıma kavuştuğumuz için çok mutluyuz eşimle bakmaya doyamıyoruzz iyikide erken gelmiş buarada annemde iyiki yanımdaymış o olmasa ne yapardım bilmem her ne kadar hemşireler çok ilgili ve iyi olsalarda..
doktorumuz AHMET GÜLER'e bize özel EGEPOL hastanesini tavsiye ettiği için ve hamileliğimin başından beri yanımızda olduğu için...
doğumumuzu yaptıran FATMA ıPEK AYDAL hanıma,
EGEPOL hastanesine
bizimle ilgilenen tüm hemşirelere
kızım ve benim için ellerinden geleni yaptıkları için ilgilerinden dolayı çoook teşekkür ederiz.. bizi çok rahat ettirdiler...

ve işte bukadar cok uzatmak istemedim şimdi ikimizde çok iyiyiz ben hemen ayaklandım sadece karnımın kesik yerinde biraz acı var bu arada 7 cm.lik bi yer açılmış ameliyat için.37+6 da 2650 gr. ağırlığında 48 cm. boyunda minik kelebeğim kozasından çıktı..darısı bekleyenlerin başına...

Son düzenleme:

canım hayırlı olsun bebeğin sanada çok geçmiş olsun herşeyin rahat geçesi çok güzel bişey olsa gerek

serapcım çok güzel anlatmışsın canım ama ben seni başka hastanede dogum yapıcaksın diye biliyordum ne ara karar verdin anacım egepol hastanesini bir arkadaşımda yarın sabah dogum yapacak orada valla ben geç kaldım ege saglıkta olacak dogumum ama orasıda çok güzel inşallah seni,nki kadar rahat dogum olur benimkide

serapçım kızınıda gördüm maşallah allah uzun sağlıklı ömür versin ikinizede darısı biran önce başımıza

Doğum hikayelerinizi okuyunca gözlerim yaşardı bende Ekim annesi olacağım inşallah Hayırlısıyla Allah herkesin bebeğini sağlıcakla kucağına almasını nasip etsin kolay doğum nasip etsin inşallah

doğum yapan bütün arkadaşlarım hepinize çok geçmişler olsun rabbim analı babalı büyütsün hayırlı evlat etsin hepimizinkini ve bekleyenler hepinize çok kolay doğumlar diliyorum tecrübeme dayanarak sölüyorum su anda normal yada sezeryan hepsi bir şekilde luyor bitiyor kısaca buda benim hikayem
19 temmuz sabahı kalktığımda karın ağrısıyla uyandım ama sancı falan değil bildiğiniz karın ağrısı felaket bir ishal bir gün önce çok fazla sarma yemiştim beni bozdu heralde dedim öğlene kadar tuvaletten çıkamıyorum bu arad arada karnıma sırtıma ağrı giriyor ama ben bağarsaklara bağlıyorum ziraa doğuma sata göre 2 hafta var daha :) kayınvalidem var yanımda işte ishale iyi gelen bi kaç şey verdi yedim içtim ishal azaldı geçti öğleden sonra ama bir tuhaflık var 20 dak.bir gelen bir sancı var belli belirsiz geçmiyor emin olamıyorum bi türlü böle çelişkiler içindeyken saat 6 oldu eşimi aradım hastaneye gidelim bende bi tuhaflık var die kayınvalidemde geldi gittik pazar günü nöbetçi ebe var sadece muayene olduk nst ye girdik açılma var 1 cm sadece daha var ama en geç yarın olur dedi eve geri döndük kanaman olrsa suyun gelirse sancılar 5 dak bire düşürse gel dedi tabii haberi duyan ailem annemler teyzoşlar hepsi bizde eve döndük sancılar sıklaşmaya başladı şiddeti artıyor ev kalabalık milletin arasında sancı çekiyorum :) sancılar 7 dak bire düştü annemler gidelim hastaneye dediler ne olur ne olmaz die gece saat 01.30 hastaneye geldik tekrar muayene açıklık 2 cm olmuş hemen yatırdılar sürekli nst saat 04.30 a kadar sancılar artarak devam etti ama sancılar arsında nefes aldırıyor yani açıklık yaklaşık 4 cm oldu artık sancılar çok kısa aralıklarla geliyor ebe suyumu patlattı su patladıkatn sonra ayağa kalkmak yasak sürekli nst ye bağlı olarak sancı çekiyorum yalan yok doktorum sabah 8.30 da geldi artık hastaneyi ayağa kaldırdım bağarmaktan doktorum geldi şimdi doğuma hızlandıracaz dedi tabii ben can havliyle doğum olsun bitsin die hemen yapın napcaksanız dedim bu arada annem kayınvalidem görümcem yanımda benimle beraber ağlıyolar gece ya kimse yok doğumhanede rahatız babam geliyor tam yanıma gelecek bir sancı geliyor öle bağrıyorum ki babam ağlayarak çıkıyor sonra eşim geliyor yüzü bembeyaz dayanamayacak sen git diyorum serum taktılar ben o an pek anlayamadım suni sancı işte gidio gelio az kaldı dio o kadar canım yanıo ki ya bu az dediğiniz zamn ne kadar dedim 10 dakkamı 1 saatmı ne kadar bu az zaman yani beklentiye sokmak istemem ama saat gibi dedi başladım ağlamaya ben bir saat daha dayanamam beni sezeryana alın die oda sakince canım bu zamandan sonea sezeryana girersen çok yazık olur ana oğul ne güzel çabalıyorsunuz çok az kaldı artık sık dişini dedi bende mecbur sıktım saat 10 a doğru doğum masasına alındım ebeyle beraber sancı geldikçe başladık ıkınmaya bebek iyice gelince doktorum geldi o ses hala kulağımda ıkın ıkın :)))başka türlü bu sancılardan kurtuluş yok var gücümle ıkınıyorum doktor iğne yaptı kesi yerini uyuştudu ben artık ıkınmalar arası uyuya kalıyorum neredeyse yorgunluktan kesi yapıldıktan sonra kuvvetle ikinci ıkınmam ve işte o an canımın içi doktorun kollarında sürekli sayıklıyorum inanmıyorum bittimi die bebişimi gösteriyolar mucizemi işte o an herşeyin bittiği an anlatamam asla tarif edemem o anı anlatacak kelimeler yok çünkü hayılısı ile hepiniz yaşayacaksanız inşallah rabbim bu mucizeden kimseyi mahrum bırakmasın yavrularımızı bizlere bağışlasın inşallah biraz fazla uzattım galiba kusura bakmayın

Çok çok geçmiş olsun Entelliye, Allah bebeğini analı babalı,sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah.. Baya zor olmuş doğumun, okudukça gözümde canlandırdım bir yandan, ama şimdi daha iyisindir herhalde. Bebekle yaşamaya alıştın mı, zorluyor mu seni, emzirebiliyor musun?

Ve işte Babacı Kızımın Doğum Hikayesi

2 ağustos gecesi yatmadan önce nesquikli süt içiyordum eşimin yanında, eşim oo kızım bu akşam sen bu işi başarırsın diyordu. Çünkü aylar önce rüyasında kızımızın doğum tarihini 3 Ağustos olarak görmüştü ben de tabii ki gülerek oldu canım falan diyordum :ecrin_bebek: Ama kızım sabah ezanına kadar uyuyalım öyle gel emi babacım dedi ve biz yattık

Gece 03:50 de İlker kalk suyum geldi diyerek kendimi banyoya zor attım aslında su muydu değil miydi eminde olamıyordum biz aman su muydu falan derken arkasından bir damla nişan da gelince tamam dedim hastaneye gidiyoruz annemi arayalım 5 dk içinde kapının önünde olsun dedik hastane çantamızı aldık yanımıza annemi de aldık bahçeşehirden okmeydanındaki Türkiye Hastanesine doğru yola çıktık çok şükür gece saati olduğu için yollar boştu tam sabah ezanı okunuyordu ki biz hastanenin kapısından girdik hemen acile gittik orada beni arabaya alıp doğumhaneye götürdüler ama bende ne bir sızı var ne de biz sancı yürüyebilecek durumdayım yani
Nöbetçi kadın doğumcu beni muayene etti 1 cm açılma var dedi normal mi düşünüyorsunuz dedi "evet" dedim sonra odaya alıp nst ye bağladılar sancı durumunuza bakalım dediler nst de sancı görünüyordu ama ben yine hissetmiyordum saat 07:30 da 3 ağustos da izinden dönecek doktorum geldi o da muayene etti evet 1 cm açılma var dedi nst sonuçlarına baktı hissediyormusun dedi yok dedim bunun üzerine suni sancı verelim dedi 08:00 de başladık suni sancı almaya ilk başlarda hah hah şeklinde gülüyordum çünkü acı yoktu hiç 1-2-3 saat devam etti arada hemşire geldi sancılarınız artıyor nasıl hissediyorsunuz dedi dedim hafif adet ağrısı gibi bunun üzerine tekrar kontrol açılma yine aynı 12:30 da tekrar doktorum geldi nst ye bağlıyım tabii 80-100 de kasılma var dedi hissediyormusun dedi eh biraz dedim tamam o zaman 1 saat daha bekleyelim olmazsa sezaryen mecburen dedi nst de kalp atışı 110 nun altına inince problem başlıyormuş tabii eşimin gözler makinada son 1 saat kıvrandım ama ben 4 dk da bir kasılma var 100 lere vuruyor ve ben eşimin elimi ttutup karnım karnım diye ortalığı yıkıyorum dayanamıyorum artık diyorum 13:20 de hemşire tekrar muayene etti yumuşama var dedi doktora haber verdiler doktor sezaryene alıyoruz dedi beni hemen hazırladılar 13:30 da sezaryene alındım eşimi annemi kayınvalidemi öpüp gidiyordum ama gözüm hiç bir şey görmüyor benim karın ağrısından tekrar sezaryen bölümüne alındım narkoz verirlerken ay dedim epiduralde ne kadar zordur dedim ve uyumuşum sonra titreyerek uyandım sezaryadan sonraa yarım saat bilincim yerinde değilken karnım karnım diyerek inlemişim suni sancı çekerken bağırırdıklarım bilinçaltıma işlemiş neyse sonunda kızımı kucağıma verdiler ve emmeye başladı minik kızım
hem normal doğum hem de sezaryeni yaşamış oldum kısmet sezaryenmiş

kızım sağ sağlim doğduya acılar helali hoş olsun canım Ece mizi çok seviyoruz Allah güzel hayırlı uzun ömürler versin. Onu Allah'ın bize verdiği mucizeyi çoooook SEVİYORUZ.

bebeğin tekrar hayırlı olsun canım babacı kızınada maşallah alkisalkisalkisa.s.
topiğimizin kaderi önce normal doğum sancısı sonra sezercik midir nedir delikafadulden
darısı sırada bekleyen arkadaşlarımıza onalrında hikayelerini okuruz inşallah :Saruboceq:

kızlar hepinizin dogum hıkayesını gözlerım dolu dolu okudum.herkez herne acı cekmıs olursa olsun sonunda buna degdıgını düşünüyorya,annelık bu diyorum işte.tüylerim diken diken oluyor,Rabbım banada dogum hıkayemı güzel anılarla yazmayı nasip etsın inşallah

eceme kavusmam...

4 agustos sabahı esim annem kvaldem hep beraber hastaneye gittik 9 da. yatıs islemleri vs den sonra onlarla vedalasıp ameliyathane tarafına alındım. ve hazırlıklar basladı. drum 10 bucuga dogru geldi. o sırada spinal sezeryan olacagım icin bitakim hazırlıklar gerekliydi. sonda takıldı acımıo ama rahatsız edici bisey oraya bisey sıkısmıs gibi. bide farkında olmadan doldurmaya baslıosun takılır takılmaz...sonra 2mi 3mu sise serum yedim. lavman yapılmadı cunku gece 5gibi kendiligimden wcye cıkmıstım. neyse ayaklarıma bandajlar taktılar parmak uclarımdan diz kapaklarıma kadar sımsıkı yaptılar. sonra ameliyathanenin ameliyat kısmına alındım. anstesi uzmanı sırtımdan igne vurdu drum geldi ayaklarım uyusmaya basladı.bana drum bitakım acı denemeleri yaptı hafiften hissediodum sonrasında anestezi uzmanı burnuma oksijen baglayacagını soyledi ama megersem beni sarhoslatmıs uyanıkmısım ama ben ruya aleminde gibiydim sesleri duyuyorum ama flu insanların hareketleri vs hersey flu. 10.55te ece dogmus sadece aglama sesini duydum ben kendimde pek deildim yani kimi dio gul kimin kızın oldu :) drum kgsunu tiini soyluo ben bisiler diorum ama onlara ne dedigimi bilmiorum. sonrada druma sordum beni neden uyuttun die oda uyutmadıgını fakat vucudumun rahat olmadıgını cok kastıgımı o yuzden hafif sarhoslattıklarını soyledi yani ameliyat boyunca gozum acıkmıs :)) etini cekiorum hissediomusun diorum biraz diodun dedi ama normalde hissetsen o acıya dayanamazdın fakat cok gergindin dedi. neyse ben 2ye dogru kendime geldim bacaklarım cozuldu agryla uyandım herzamanki gibi sonrasında odama cıkardılar emrah bebisin resmini gosterdi cok tatlıydı sonra soyledik bebisimi getirsinler die oyle guzeldiki. oyle romantik aglama anımız filan olmadı acıkcası.geldiginde gozleri kapalı idi ben onla konustum sesime tepki verdi ıı ıı die bana cevaplar verdi . sonrası mutlu baslangıcımız..boyle idi maceramız. Allah herkesi yavrusuna kavustursun insallah saglıkla

a.s. Eylem, Sakaleyn, Serap, Entelliye, Fasulyeko, Babymom hepinizin bebişleri hayırlı olsun, sanıyorum ki bebişlerinizi kucaklarınıza almak tüm acılarınızı unutturdu..senağlama Doğum hikayelerinizi okuyunca bir burukluk bir heyecan doluyor insanın içine.Rabbim evlatlarınıza uzun, mutlu ,güzel ömürler versin inşallah.. Darısı bizlerin başına..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…