2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anam kimsler yok yaaa biri giriyosa akabinde çıkıyo hemen mecburen
ne zaman düzene giricez arkidişlerrr
şöyle hepimiz aynı anda girebilsek ne muhteşem olarrr
mesela şimdi uyuyo bizimki birazdan ciyaklar o arada neva uyur dido gelir sonra o gider derya gelir şeklinde geçip gidicekmi günler yaaa

betülcüm maşallah oğluna çok tatlı sen tatarda diilsin bebiş kime benzedi böyle??
humana çayın faydası varmı bende bilmiyorum
günde iki fincan içiyorum bende sütümde normal geliyor bıraksam birşeyler değişirmi emin değilim ama tadı güzel

didom ne hödük insanlar var memlekette ya faydası olucana zararı olmuş
iyi demişsin sende senin pskiloji sana yeter anacım yaaa
bizimmkide gece maminin horlamalarına sıçrıyo ağzına yastık tıkayım boğucam herifi
horul horul uyuyo ya deli olcem ne kadar uykusu ağır
bide sabah kalkıp demezmi
''aşkım oğlumuz gece hiç hiç uyanmadı dimi ''
gelde katil olma ya sabııırrrrr tabii canım hiç uyanmadı ne uyanmasıı bütün gece mışıl mışıl uyudu
çatlak adam dalgamı geçiyosun benleee diyorummm

uykum var ama uyuyamıyorum böyle fırsat zor bulurum biliyorum ama uyuyamıyorum bu pişikler beni öldürdü beter etti her yerim kabuk kabuk oldu bide kaşınıyorum deli gibi nolcak bilmiyorum mafoldumben

uykum var ama uyuyamıyorum böyle fırsat zor bulurum biliyorum ama uyuyamıyorum bu pişikler beni öldürdü beter etti her yerim kabuk kabuk oldu bide kaşınıyorum deli gibi nolcak bilmiyorum mafoldumben

of cnm sendemi kaşınıyom..bana uyku yok göbek bacak ayak herbiyerim fena kaşınıyo..yara içinder ..mümkün diil tutamıyortum kendimi..gel kızımda kurtar beni şu bitlerden diyorum..ama sen doğurdunda kaşnıyon...sinir bozucu bişi kaşnıdıkcada geçmiyoki...soda sür cnm ii geliyo...kaç şişe bitirdim bilmiyorum...

canim eczaneden pepanten krem al o cok iyi geliyor soguk suyla hep temizle.

selam kızlar artık internet bana lüxs oldu benim cadı kızım iki kadını ayakta tutuyor sabaha kadar uykusuz kalıyoruz çok karnı agrıyor mama gaz yapıyor zannedersem devamlı kakası bıcık bıcık bir düzene girmedi bende her şeyi göze aldım bir haftadır ilaçlarımı almıyorum sütümü sagıp döktüm ilaçtan arındı ve emzirmeye başladım ama sütümde gözle görülür şekilde azalma birde göbegimizde bir sorun olmuştu hastalandıgında çok agladıgı için kanadı sonra kurudu valla korkumdan banyo bile yaptıramadım gerçi o işlerle annem ilgileniyor yarın nsaipse banyo yapıcak fıstıgım birde edepsizki sormayın gitsin çok kucak istiyor kucakta uyuyor yatagına koyunca viyaklamaya başlıyor .
herşeyi biranda yazdım kızlar kusura bakmayın anca giremiyorum bir çırpıda yazayım dedim ama yine mızıklıyor benimki
arkadaşlar primanın yeni dogan bezini kullanıyorum ama çok tahriş etti burçinin poposunu ve kukuyu kremliyoruz pudralıyoruz ama ne çare molfiksin yeni doganını bulamadım markette maşka aldım kilosu düşük olnalarından ama onlarda biraz büyük gibime geldi birkaç aylık olana kadar kullanamıyacagım bana başka marka tavsiye edebilirmisiniz sizler neler kullanıyorsunuz?

benim suanda en buyuk sorunum sarılık henuz gecmedi korkuyorum ama normal sınırlar icinde oldugundan takip edin artmasın dediler. artıs yok ama gecmedide daha. 3 saate en gec emziriorum

benim suanda en buyuk sorunum sarılık henuz gecmedi korkuyorum ama normal sınırlar icinde oldugundan takip edin artmasın dediler. artıs yok ama gecmedide daha. 3 saate en gec emziriorum

sorma baby bizdede ayni sorun var degerleri normal snirda ama hala hafif sari gozleride, hergun takip ediyorum siz bi daha test yaptirdinizmi, bende emzirmey calisiyorum bol bol, ama yinede korkuyorum..

birde bizim gozde capaklanma basladi sari sari tek gozunde, devam ederse doktoru arasammi?? sozde doktorum hee elim ayagima dolaniyor benim..

farkediyor diyorsun ha didom valla benimçay bitti bugunsabah içtim birtekbirdaha içmedim bakayım azalcıkmu sut hayır gogus kalkanına doluyor dokuyorum bosa gidiyoyani biraz azalsa yine sutolcakbelkide dengeli beslenme ve bol su içmekse içiyorum kompostolar içiyorum ayrıca ısırgan otu tohumu vs yiyorum bilmemne pekmezi ile karıstırıp yarın dr a sorcmabakalım

iki haftalık olunca daha kotuyemi gitti dido herkesbunu soyluyorya asıl kolik yani ciddi gazsorunu iki haftalıktan sonra baslıyormusheyecanla oyle birsey olcakmı diye bekliyorum o f allahım zaman geçse ikihaftalık olsa mi iyi olmasamı anlamadım

bu arada bizimkide salı gunu iki haftalıkoluyor sakamaka inanamıyorum.)

bizdede çıktı nezaman uzunkollu baıcaklıa tulum ugiydirdim body ustune o gun çikti o gun biraz firtinalı idi nerden giyridnim hemen çıktı hala geçmedi banyodan sonra biraz azaldı ama yokolmadı isilikdedi dr
simdi birbodyi giydiriyorum bir ustune battaniye koyuyorum ne yacpcagımı sasırdımm

bu arada arkadasımınıda bebegi varbenden yirmi gun onde onundab urnu tikalı imis niye tıkanırnedendirbilmem ama olabiliyor demekki

allahımyarın dr a gidiyoruz bagdat caddesinde dr sokaklara çıkcambelki hanım dururda onbes dk yuruyus yaparız pusetine koyup allahım ruya gibi caddede yuruuyus yapmakkkk insallah durur

giderken diyetisyenime falan ugrayacaz insalah yaygarayı basmadzda yolculuk iyi geçer

benim suanda en buyuk sorunum sarılık henuz gecmedi korkuyorum ama normal sınırlar icinde oldugundan takip edin artmasın dediler. Artıs yok ama gecmedide daha. 3 saate en gec emziriorum

bizdede vardı pervincim iki gunde geriledi diye dr birdaha bakmaya gerekyok dedi rengi çoksarıya donmezse dedi donmedide yarın asıl muayynenis olan oglumun dr una gidiyoruz bakalımo neler diycekbudr a guvenim sonsuz çunku

Nurdan bızım dogumdan ıtıbaren sag goz capaklı ıdı hastanenın Çocukdr u goz pınarını ovalayan bırmasaj gosterdı bıryılsonunda geÇmesse mudahele gerekır falan gıbısalak salak laflarettı
sonra yok anne sutu yok demlı cay falan damlattık sıldık sonra dr tobreks dıye bır damla verdı onu damlattıkbugunresmen Çapak yoktu dıyebılırım yanı endıs etme Çapak Çok Çocukda oluyor ama yınede dr una sor tabı

Çapak konusu bızde de basladı.. Bugun Tobrex aldık.. onu damlatmaya basladım.. sureklı ılık su ıle de çapağını temızlıyorum kulak cubugu ıle, gözü temız tutmak adına.. bır de masaja basladım, göz pınarlarının akmasını sağlayan zarı yırtmak içinmiş.. cocugumun guzel gozu kuculdu bırden.. resmen sınırlerım oynadı.. ne kadar tahammulsuz,taakatsız oldum.. hıc bır sey olmamalı gıbıme gelıyor evladıma.. olunca da oynatıyorum.Allah akıl fikir vere bana bir an önce.

Nurdanım.. lutfen ıhmal etme.. akıntı yeşile dönüşürse durum sevımsızlesır. Bır an once caresıne bakmaya basla derım.. Kuzey ın sabah basladı, oglen damlayı alıp damlatmaya basladım.

Agrılarımdan, sıkıntılarımdan bahsetmek ıstemıyorum. Bıtınce haber verecegım sıze. Yazdıgınız ıyı dılekler, guzel dusunceler ıcın hepınıze cok tesekkur ederim.

Yıne ne kadar faydalı oluyoruz bırbırımıze.. baska bır boyuta gırdık ama sımdı daha da kıymetlendı yaşananlar.. cok uzun sure bız yıne hala beraber olacagız.. orası kesın artık.

Bu arada.. 78 e cıkmıstım.. 69 a ınmısım.. su andakı durumum bu dur.. cok ıstahım yok acıkcası.. agrı,sızı ıstah falan bırakmıyor.. agrıyı kestıgımızde ınsana donusup bısıler yıyebılıyorum.. o da Kuzey ın hatrına.. süt olsun dıye.

Sizleri sevıyorum.. ıyı kı varsınız.. ıyı kı yıne bır aradayız.

ah evrimcim agrılar sızılar geçiyorda önemli olan kuzulrın iyi olması benimde burçinin göbegi kanıyor teyzesi bu akşam acile gittik dr karacigerin gelişmediğgi için bir vitaminin eksikligi oluyormuş ondan kaynaklanır korkma dedi ve kanı kesmek i,çin vitamini igneyle yapıcaz dediler ve yaptılar içim biraz rahatladı gelişimi iyi saddece bu kanama cnımı sıkıyordu şimdi uyuyor birazdan altını açıcam uyuklarken doldurdu cadı sonr tekrar girmeye çalışırım bira büyüdüklerinde girmemiz daha kolay olur heralde siteye

bugun ikikere silmeme ragmen gozu yine yapisikti, anne sutu damlattim, ama yarin devam edersen doktorunu ariycam..hergun yikiyorduk Teo yu, buguin hapsirdi, gun asiri yikiycam artik, gobegimiz yarin yada yarindan sonra dusucek sanrim.
Ya bende ayni durumdayim aklim cikiyor bisey olucak diye, cok panik oluyorum ..biraz kendime gelmem gerek..bugun sariligina baktim bana sari gelmedi ama gozlerde hala var..cok uyuyor ama..sizin minnoslar gunde kac saat uyuyor, bzizmki emerken bile uykuda??normalmi acaba??belki 1 saat ancak uyanik

CANLARIM CıĞERLERıM;

Hepinizi çok özledim. Geçmişi daha sonra okuyacağım. Şimdilik sizlere biraz "bizden" opuyorumnanaktan bahsedeceğim.

Hastanede geçen ilk 2 günün ardından 3. günde evimize geldik. Hastanede Doruk emmeye başlamak istedi ama, pek başarılı olamadı. Benim de bilmediğim bir sorunum varmış meğer, göğüs ucu problemi. Göğüs uçlarım çok küçük olduğu için Doruk tam randımanlı emmeye başlayamadı. Doğru bir biçimde meme ucumu alamadı, tabii ki yaralar, bereler...

Evimize geldiğimiz 3. günde Doruk'un kullandığım kremin kokusunu sevmediğini anladım. Yavrucuk yanına bile yaklaştırmadı beni. mafoldumben Hem göğüs ucum yok, hem sütüm tam değil, hem krem kullanamıyordum, hem silikon ucu da almıyordu mafoldumben Hem de rengi sararmaya başlamıştı yavrumun, sütü bir şekilde vermek zorundaydım. Pompaya baş vurdum. Pompa ile sütümü çekip, şırınga ile Doruk'a içirip, en azından aç kalmamasını sağladıktan sonra meme ucu verme çalışmalarına başladık. Çok şükür 4. günde çalışmalarımız sonuç verdi. Gene hemen ememiyor, birkaç dk cebelleşiyoruz ama, olsun varsın, ben buna binlerce kere şükrediyorum. Hem rengi de normale döndü bugün. kaydirigubbakcemile5
Bu arada uyku konusunda aştı kendisi, ben hem sarılık, hem meme ucu, hem dikişlerimle uğraştığım gibi, bir de uykudan uyandırmaya çalışıyordum sıpayı. Annem - Onur - Gözde - ben muhteşem bir ekip çalışması ile çok sürmeden işleri yoluna koyduk. Bugün daha fazla uyanık kaldı, çok mutluyum opuyorumnanaktan

Bu arada misafirlerrr, misafirlerr, misafirlerrrrrrr !!! Allah yokluklarını göstermesin ama, hepimiz kaymış vaziyetteyiz.

Bunlar yetmezmiş gibi Banu (görümcem) hastalanmış, iki gece acile gitmişler. Ve bugün bize geldiler klava: Banu o hasta haliyle yatağıma oturdu, Doruk'un pompasını, emzirme yastığını elledi. Savunma şu, hastalığı bulaşıcı değilmiş !!! Kaldı ki, annem bir gün önce kayınvalidme Banu'nun gelmesinin uygun olmadığını, hasta insanın yeni doğmuş bebekle temas etmemesi gerektiğini söyledi ! Buna rağmen geldiiii, yatağıma oturduuuu, Doruk'un eşyalarını ellediiiii... Onlar çıkar çıkmaz Doruk'un odasını (bizim yatak odamız) steril hale getirdik annemle. Uğrayabilirse yarın da gelecekmiş ((( Buna bozuluyorum ama, daha çok bozulduğum bir şey var; bu insanlar (kayınvalidemler) marketten alınan ürünleri silmeden buzdolabına yerleştirmezler. Kendileri için bu hassasiyeti gösterirken başkasına (kendi çocuğu - torunu) neden göstermezler ?

Bu konularda nasıl önlem alıyorsunuz? 3-5 aylık olsa, hadi bilemedin 40'ı çıksa bir derece! 4 günlük çocuk bu duruma maruz bırakılır mı? Sinirimden çatladım.

Bugün Doruk'u emzirmeye çalışıyorum. Zaten tam uyanmamış, memeyi alamıyor, kayınvalidem de Doruk'u sarsıyor, kafasına tık tık tık parmağıyla vuruyor klava: Deli oldum, allahtan o sırada annem geldi de, kendi anneme "anne hadi siz çıkın Doruk emmiyor" dedim, öylelikle gönderdim. Gıcık oluyorum. Bir de ben o pozisyondayken nasıl emdiğini görmek istiyor. Sanki benim şeyim şeyime denk !! Sokuyor kafasını Doruk'la arama, sanki kendi emecek kaydirigubbakcemile3 Hayır, her şey yolunda olur da, "ay canıım, du bakayım ne güzel emiyor" dersin. Dikişleri ağrıyori göğsüm acıyor, Doruk emmiyor, kadın gelmiş çocuğumun kafasına vuruyor ! Aaaayyhhh ! Dıhandım haaaa...

Son düzenleme:

Nurdancım, öncelikle sizi tebrik ederim. Maşallah Teo çok şeker yaa.. Ömürlü oldun, birlikte çok mutlu olun inşallah! Hastanede hep aklımdaydınız. Dedim, bunlar şimdi fotoları koymuşlardır... Güzel mesajın için teşekkür ederim. Ben de annemin cebinden attım sana, umarım almışsınıdr.

Bir arkadaşım dedi ki; sezaryenli bebekler haftasını doldurana kadar çok uyurlarmış. Biz de aynı sizin gibiyiz. Bugün nispeten daha fazla uyanık kaldı. Sık sık emzir, kan şekeri düşüp de sarılık riski artmasın. En fazla 2-3 saat koyuyorum araya. 2 saat oluyor genelde. İyiyiz çok şükür.

Yaa valla çok özledim sizleri. Evrim'in yazdıklarına noktasına, virgülüne kadar katılıyorum.

Ve konuyla ilgisi yok ama, huzurunuzda özür diliyorum kendisinden, geçen gün yatağına oturduğum için ! ınsan başına gelmeyince anlamıyormuş. Yavrumu ben öpmeye, dokunmaya kıyamıyorum. Bir de kendi insanım (kayınvalidem, görümcem) gelip böyle davranınca çıldırıyorum.

Neyse şu yoğunluğu bir atlatalım, en kısa sürede aranıza döneceğim. Hepinizi kucaklıyorum, sıpalarınızı uzaktan kokluyorum :)

birde kizlar ben surekli ona bakip agliyorum, sanirim hormonlar costu(hele eve geldik dunden beri salyasumuk agliyorum emziriken ona baktikca..sizdede varmi??

aynı ben :) Çok manyak bişi bu yaaa.... Aşk sanırım. Kör kütük aşık olmuş gibiyim. Ondan başka hiç bir şeyi gözüm görmiyor.

Yaf cok ozlemısımm sısı..

Aynen!

Annesinin güzel evladı :)

Ben sisi yerim. İkinizi de ! Ne zaman bir araya geleceğiz Evrişim?

Ayyynen !

buda bisim koklasma anlarımısdan bir kare

Maşallah, allah nazarlardan saklasın.

Emzirme anları benim öldüğüm anlar. Bence dünyanın en güzel karesi annenin çocuğunu emzirme anıdır. 2. en güzel karesi ise babasının omzunda gazının çıkması için gezindiği anlardır. O görüntüye de ölüyorum, bitiyorum.

Monolog sırası bendeymiş meğer. Sıpamı emzirip yatacağım. Memişler süt doldu :) ıyi geceleeeerrr...

capak yok ama rengi sarıydı bugun daha acılmaya basladı bakalım ins gececek

canımsın bende aynı seyleri dusunuyorum.Allahım aklıma mukayet ol sen die dua ediorum surekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…