2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tazecim canım eve geldin gozun aydın olsun. cok sukur emmeyede baslamıs doruk onada cok sevindim. ins bundan sonra hersey yoluna girer. bende sinir oluyorum benim kvaldede nezaman cocugu emzirsem gelip opmeye koklamaya baslıo sinir oluyorum resmen okadar samimi olmak istemiorum . gecen dedim emerken opulmekten hoslanmıo napayım bisileri soylemezsek anlamıolar. kaldıki ben rahatsız oluyorum zaten emzirmye baslayınca beni ates basıo cocugunda kafası terlio ikimizde cebellesioz.herkes kendi keyfinde.. bide butun gun sevmez aksam oglu gelince buldumcuk olur ve sevmeye baslar bide ben gidince nası dayanıcam cocuga dio annemlerden 5gun sonra gidicek napcam ben bu lohusa psikolojisiyle bilmem. okadar sevdigim kadına kıl olmaya basladım resmen sesi bile batıo bana. temizlikci kızı aradım gelde 2 gun temizlik yap dedim onumuzdeki hafta icin hem vakit gecer hemde kızın pesinde dolansın bana dadanmasın die:) annemler carsamba gidio kızı cuma ctsi cagırdım

butopiğe giren anneler için habe rvereyim dedim

Ayça ve Seçilin RÜZGAR bebekleride dunyay gelmiştir. hatta ikiside sabah saatt 8,55 de dunyaya gözlerini açtılar..
Jenny Cananımızında ECEsi 16,25 de dunyay gelmiştir sizlere duyrulur..

tazem burcumdan sonra seçil de sesimi çıtır buldu.hehe çıtır sesli anne oldum:)

biz de damla damlatıyoruz 5 gündür geçiyor gibi geçmezse salıya tekrar doktora götüreceğim

bibora damlanın adı 1 günlük küçük tüpler
ben de 78 le doğuma girdim geçen pazartesi 68 kiloydum ama göbek var bakalım ne olacak bu göbek yazlık kıyafetlerimin hiç birine giremem moralim bozuldu hamilelik sonraso korsesi kullanan var mı ben 1 ay sonra falan alıp giymeyi düşünüyorum
59,5 la hamile kalmıştım dal gibiymişim diyorum şimdi

ya geçmiş olsun
emerken bile kaka yapıyorlar hatta altını değiştir tekrar emzirirken bile yapıyorlar minik kuzular

göbek bağı düşmedi daha doktor 2 ay düşüremeyen bebeği gördüm dedi
inşallah bir an önce düşer

sarılık tehlikesi geçince 3 saat arayla uyandırıp meme ver dedi bebek hemşiresi aç kalmasın dedi

ay aman üzme kendini doruk için sütün azalmasın yeterki
anlayışsız olunca insan en yakının bile olsa çok kızabiliyorsun hasta olursa Allah korusun üzülmezler mi ?? oyy oyy
aman koru oğlunu

ay güldürdün beni esram süpermiş horultu sesi
annen yanında değil mi sana yardımcı olan var yani
bana annem ve kayınvalidem dönüşümlü yardımcı oluyorlar
20-25 güne ben de tamamen kaparım bebek bakımını onları da yormamış uykusuz bırakmamış olurum

prima kullanıyorum 1 numarası çok iyi

sordum 2 ay düşmeyen bebekler bile oluyormuş
daha yıkayamadık kuzucuğumu siliyoruz sadece

bende tüp şeklinde damla kullanıyorum ondan sonra hemen hapşuruyor burun deliği açılıyor

ohh çıtır anne sizden de hayırlısıyla güzel haberler bekliyoruzkaydirigubbakcemile2

arkadaşlar meraba,
bende pazartesi anne oluyorum. aranıza katılmasam da yakın takipteydim. çoğunuz doğum yaptı geçmiş olsun allah yavrularınızı size bağışlasın. ..benim size sormak istediklerim var cevap verirseniz çok sevinirim. lakin korkuyorum başıma geleceklerden..
genel aneztezi ile sezeryan olcam lavman ve sonda olayından korkuyorum. çok acıyo mu?
ayılırken çok sancı oluyo mu? ve daha başka ne gibi sorunlar yaşadınız?
şimdiden teşekkürler..

kızlar bir sorum olacak
bakırköy bahçeşehir avcılar vb. civarlarında tavsiye edebileceğiniz çocuk doktoru var mı?
türkiye hastanesinin doktoruna götürüyoruz şimdilik ama bahçeşehirden yol uzak geliyor.

kızlar ben pervin kardesimin sifresinden acık kalmıstıda ordan yazıorum sarkık gobusler ne alemde?? ben ilk zaman hastanede zorunlu korse takmıstım ama sonradan cıkardım. bugun mus corabı kesip ust kısmını giydim gobegim yercekimine yenik resmen.. bide krem surmeye basladım yavastan siz ne alemdesiniz bisiler yapıomusunuz duydugunuz bildiginiz vs

Günaydın taze anneler =)

ıstanbul'dan 4 tane öğrencim aradı. Festival için ızmir'e gelmişler, yarın bana geleceklermiş, çok ama çok sevindim. kaydirigubbakcemile2 çok sevdiğim öğrencilerdir kendileri.

BEYBıM, Ben böyle çok pimpirikli tiplere uyuz olurum normalde ama, şu anda normal bir durumda değiliz. Biz ameliyatlıyız, sıpalarımız daha 3-5 günlük. Hassasiyetimiz bu yüzden! En yakınların bile duyarsız olunca da haliyle sinirleniyorsun. Kızı çağırmakla iyi etmişsin. Ben de hiç arayıp sormadın kayınvalidemleri "geliyor musunuz" falan diye...

Ohhh, çoğalıyoruz :) Çok teşekkürler pinkym. a.s.

Ben spinal anestezi oldum. Sondayı uyuşturduktan sonra taktılar, hissetmedim. Çıkışını hissettim sadece. O da azcık rahatsız edici bir duygu, evet ama, 2 sn bile sürmüyor. Lavman olmadım, ama benim bir arkadaşım kronik kabızdı, kendi kendine yapıyordu lavmanı. Makattan ilaç sıkıyorlar, sen de WC ihtiyacı duyup, tüm bağırsaklarını boşaltıyorsun. Gözünde hiç bir şeyi büyütme, bu gadınlar bazı şeyleri çok abartıyorlar ! Üstelik apandist olmuyoruz, sonunda sıpalarımızı kucaklıyoruz.

Tabii ki her bünye bir olmuyor. Herkes aynı şeyi yaşamıyor ama, içini ferah tut, işlerin yolunda gideceğine inan. Ben yoğun bakımda yatarken yanımda bir kadın vardı, her şeye inliyordu. Ben ki iğneden korkarım normalde, hemşire bacağımdan iğne yaptı, aynı iğneyi o kadına da yaptı kalçadan. Bacak daha çok acır, kadın yarım saat inledi mesela. Ben hissetmedim bile! Şimdi sorsan o kadına, ölüp bitmiştir. yerimseniben

Son düzenleme:
uykum var ama uyuyamıyorum böyle fırsat zor bulurum biliyorum ama uyuyamıyorum bu pişikler beni öldürdü beter etti her yerim kabuk kabuk oldu bide kaşınıyorum deli gibi nolcak bilmiyorum mafoldumben
aynı durumdayım esracım ya bide 40kımız çıkıncaya kadar böyle orkitmi takcaz bana çok zor geliyo adet olduğumda 3 gün takıyodum sadece bebeğin pişik kremi kullandım pek fayda etmedi bide kadın doğumcum yazmıştı travocort diye bi krem sürdüm o biraz iyi geldi

lavman sonda hiç bişeyde en çok ayıldıktan sonra tir tir titredim en zor anım o oldu birde dikişlerim acıyodu uyandığımda sonra ağrı kesici iğne vurdular ozaman geçti
benim tavsiyem yanına uzun kollu kalın bir şey al çıkınca hemen giydirsinler

ANNEDEKı PıŞıKLE ıLGıLı

Bir kaç gün sargı bezi içine pamuk kullandım. Orkidi 2-3 gündür kullanıyorum. Hiç pişik problemim olmadı. Bir de bana bir solüsyon verdi doktor, WC kağıdı ve su değil, solüsyonlu pamuk kullanıyorum WC'den sonra. şimdilik her şey yolunda :)

tazem benimde gogus uclari harap;kedi memesi gibi gogus ucundan cocuk nasil emsin ve hala sutum cok az, ek mamaya mecburen devam doymuyor, bu yuzden uyumuyor, mmayi alinca saldirip uyuyor, yavrum ac kaliyor yoksa(napsam artmadi bu sut(acisina raziyim elimi isiriyoum ilk aldiginda mamayi, ama yeterki sutum gelsin, her aciya raziyim(

dun ilk kez beraber uyuduk, ka gundur annem ilgileniyordu ben kalkamadigim icin, yazik kadin harap oldu bana emzirmeye veriyordu sadece, dun tum gece benim yanimmdaydi, ben kalktim tibetle, ben emzirdim, o gazini cikarip uyuttu besikte, gercekten super bir manzara..

pervincim benim gobuste yercekiminde ama hemen korseye baslamicam hele bi dikisim alinsin haftaya..muz corap olayina giricem..
ama evde ilk kez banyo yaptigimda pansmani degistiriken aynayla baktim ve sok sok sok, kukumun rengi kararmis, sizdede durum nasil??hele o dikisler, olctum kesiyi tam 20cm(( adam desmis resme,(
haa birde ben soylemeyi unuttum benim sipa bi gun daha sabretse kendi doktoru gircekti ama arkadasi girdi sezeryana..o sirada bizim doktor antalyadan donus hazirligindaymis, ertesi gun oglen geliyordu is basina(belki o bu kadar kesmezdi..

off birde soylemeyi unutttum dehset bir kabizlik yasiyorum dunden beri(hele bu dikislerle..
icmedigim hosaf , yemedigim kayisi kalmadi, cok dikat ediyorum yediklerime gaz yapmasin diye, yinede kabiz oldum, dun gece agliycaktim, karnimi ve dikislerimi geriyor...cok da su iciyorum halbuki..

Kızlar yaa ben emzirirken manyağa bağlıyorum, damacanaya hortum takıp içesim geliyor! Keşke sondayı çıkarttırmasaydım da, evde de sonda ile gezseydim lülülülülülü Doruk emmeye başladığı anda evdekiler bana su taşımaktan helak oluyorlar =))

Humana steel tea gerçekten etkili, öneririm. İncir, tahin helvası, su ve yeşillik diyorlar bir de. İncir yok ama orada değil mi? Varsa sakın kaçırma, hem kabızlığına iyi gelir, hem sütünü arttırır. İnek mantığı ile aynı düşün. İnekler ne yer de, çok süt yapar ? Bol yeşillik ve su ! yerimseniben

Seni çok iyi anlıyorum Nurdancım, emmediği zaman, hele ki araya 3 saatten fazla zaman girerse ağlamaya oturuyorum. Canımın acısını hiç mi hiç önemsemiyorum. Topuklarımı yere vura vura emziriyorum. Bugün kuzenim aradı. Hayırlı olsun diye, 6 yaşında kzı var. Durumu anlattım, sen de benim hatun gibi ağlamaya oturmuyorsun değil mi, dedi. 1 hafta -10 gün sürmüş onlarda memeye alışma süreci.

Bakalım, biz hastanede 3 - 4 defa aldık mama takviyesi, eve geldiğimden beri gerek olmadı. İnşallah her geçen gün daha iyi olur, iyice alışırlar. Sana önerim; mamayı bolca dayama! Azar azar ver ki, memeye tercih etmesin. Ben şırınga kullandım birkaç sefer (sütümü veriyordum sağdıktan sonra), basıyordum aldıkça ama bu sefer mememi almadı Doruk, biraz sıkıntı çekip meme konusunda ısrarlı oldum, 2 gündür fena gitmiyor.

Dünürüm şu tickerındaki fotoğraf ne tatlı öyleopuyorumnanaktanBüyük halini koysana şunun rahat göreyim damatçığımı:asigim:

Arkadaslar bu humana steel tea nin icinde ne var tam olarak..

Annem turkiyeden dogadan in rezene cayini getirmis, icinde rezene ve anason var, biraz arttirdi sanki??

Tazem kuru incir var burda, onu yiyim bari, helvaya kilo acisindan dadanmiyim dedim, ama dut kurusuda buldum onuda yiyorum..gece mama vermezsek uyumuyor..hastanede bizde siringa ile verdik son gece o bile yetmedi, biberonu yaladi yuttu((

oy nurdanım senin ördekinde benim ördegim gibi çok benziyorlar birbirlerine seninkininde gözler mavi degilmi ?benim burçinde ekstradan gamzeleride var teyzesi ama kucaga çok alıştı kucakta uyusun istiyor bende annemde maymun gibi onun oyuncagı olduk resmen

benim meme ucu olmadıgından silikonla meme ucuyla baktım zorlanıyor kuzum bende sagıp pompayla kaşıkla veriyorum anne sütünü hem hava yutmuyor hemde doydugunu anlıyor.
ama ütüm önceki günlere nazaran azaldı gibi bende dut kurusu ve sütlaş yaptım onları tüketiyorum süt olsun diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…