2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben hamileliğim boyunca 15 kilo almıştım. 7 kilosu gitti 8 i kaldı. şuan 58 im. göbeğim var biraz. onun dışında balık eti gibiyim. foto koyuyorum.

Çok tatlısınız maşallah.
çok teşekkürler kızlar opuyorumnanaktan

geçmiş olsun cnm

Sanada bebeğinede çok geçmiş olsun canım tez zamanda atlatırsınız inşallah.

Benimkilerde çok acıyo ama şükür şimdilik kanama boyutunda değiller umarım olmazlarda çok geçmiş olsun . Yahyamızada çok geçmiş olsun iyi haberlerle gelin dr dan inşallah.

Doruk akşam uyanık kalması gereken saatte uyuduğu için gece 2.30 - 4.00 nöbetine dikti bizi. Bır de anlamıyorum, aç olduğu halde mememi almadı gece. Çok az emdi. Sabaha acısını çıkarıyor ama, gece boyunca aç olduğu halde neden almıyor, anlamıyorum! Gazı mı vardı acaba? Mzırdanıp durdu çünkü!

evde 4 tane emzik var, Doruk illa da benim memeyi istiyor emzik olarak!

uykum var uykum var uykum var...

NURDAN, kaka yapmanıza çok sevindim. damlayı ihmal etme!

84 ile doğuma gitmiştim 74 üm. Hedef önce 67 (başlangıç kilom), sonra da 62 (ideal olmasa da, bu kilo bende fena durmuyor) ! Nutella yemesem her şey daha yi gidecek sanki!

NAZAN kayınvalideni tebrik ederim. Aynı annemi anlatıyorsun.

GYPSY acil şifalar diliyorum.

Sanırım biraz uyuyacağım, Doruk da hazır uyuyorken !

Esracim gecmis olsun tatlim, insallah krem iyi gelir, o aci cok fena tahmin ediyorum, ben 1 hafta ellerimi isirdim emziriken, etimden et kopmustu, bikac gun saginca duzeldi, simdi tekrar meme agirlikli basladim ama yine acimaya basladi eskisi kadar degil ama...

Buarad kaka yaptigimizdan beri deliksiz uyuyoruz, bi emmek icin uyandi, birazda mama verdim zeytin yagli ki onu begenmedi bi kismini kustu..simdi yine uyuyor..

Babamizda geldi seyahatten sabah yanimiza ugradi bi 20dk sonra ise gitti yine, acil bisey olsa icim rahat artik:))

esracım geçmiş olsun canım ya acil şifalar diliyorum..

nazan cerenin bi tek burnu sana benziyor bence sima olarak alın yapısı falan babsına benzettim ben ama...

bu arada minikim tugbam hiç girmedi dogumdan sonra dimiii..bi arayıp sorsammı.ne hallerde acaba

sağolun kızlar umarım düzelicez en azından umutluyum artık yani psikolojik olarak daha iyiyim

selam kızlar..
evdeki yoğunluk hala devam ediyor..kayınvalidemler büyükbüyükbabane felan hepsi bende..o yüzden giremiyorum nete..bugün gidicekler galiba..artık daha rahat takılabilirim buraya..çok özlüyorum sizleri ..
Rüzgar ve ben gayet iyiyiz şimdilik..bebeğim baş ağrılarım yüzünden rahat ilgilenemediğim için ve sarılık olduğu için 400 gr.kadar kilo kaybı yaşadı..yavaş yavaş toparlanıyoruz artık..dr.mama takviyesi de verdi.sütüm arttıkça mamayı bırakıcaz..şimdilik durumlar bizde böle..
Gypsyim benim de göğüs uçlarım hep yara..hatta birer küçük parçalarını oğlum kıyma niyetine götürmüş bulunuyor..:)) çırpınıyorum emzirirken..ilk ağzına aldığında canım çok yanıyo ama sonradan uyuşuyo..
kayınpederim muğla'dan kantaron yağı getirmiş..bir bitkini yağıymış..tv de izlemiş bir dr.göğüs yaralarına iyi geldiğini söylemiş..daha denemedim deniycem..iyi gelirse süper olcak valla..emzirmek hep imrendiğim bişeydi..doya doya emişmek istiyom oğlumla..

mercimekim pinkyim sağolun kızlar

kız güllü sen daha doğurmadınmııı hihiii yalnız diğer topikteki muhabette bayıldım :))) sapık senüüü doğurmak bahane sevişmek şahaneee

mercimekim pinkyim sağolun kızlar

kız güllü sen daha doğurmadınmııı hihiii yalnız diğer topikteki muhabette bayıldım :))) sapık senüüü doğurmak bahane sevişmek şahaneee
ayy sorma ya hala dogurmadım 40+2 yim bugun hakkımızda hayırlısı olsun ..yarın sabah doktora gidicem bakalım ne dicek ya gununun geçmesinden endişeleniyorum.. dua edinda sag salim kavuşalım ogluma.

bu arada hiç bilemsapukk değülüm ben.. sadece ogluma kavuşma çabaları içerisindeyim...opuyorumnanaktan

kızlar nasıl vakit bulup giriorsunuz. maşallah hepinize yaa.ben hiç vakit bulamıorum maksimum 2 sayfa okuyup çıkıorum.özlüorum uzun uzun kalmayı burda . belki irana dönünce evde misafir de olmas rahat rahat girerim

aynen canım banada öle geliyo bende altına ufacık yastık koydum üstüne oturma minderini şimdi daha rahat cocuk...hem şimdi turması yasak bunların
gecmis olsun canim ama biz hala yapamadik, gecede durmadi, zeytinyagi fayda etmedi bizde( bugun iki gun olucak, doktor fitil versin bari..ikinmaktan ve sancidan ne emiyor, ne uyuyor..agliyor surekli(daha yeni sizdi yine..gaz cikariyor ama kaka yok..
nurdancım içirme zeytinyağı daha içemez o ama ben her defasında her altını aldığımda poposuna karnına ve kutusuna zeytinyağı sürüyorum zaten hem karnını yumuşatıyo ağrımıyo hemde kakası poposuna yapışmıyo faydasını görüyoruz..ayrıca her mamadan sonra mutlaka su içmeleri gerek unutma canım

Kızlar merhaba,

Ben de heralde 1 saattir sayfada gözüküyorumdur ama anca oturabildim bilgisayarın başına. Bu mesajı yazana kadar 4 defa oturdum kalktım. Kızım geçtiğimiz pazar günü tüm günü uyuyarak geçirdi. O gün sanırım gündüz uykusunun jübilesini yaptı. Çünkü pazartesiden beri gündüzleri büyük adam gibi ayakta. Tabii uyuyamayınca huysuzluk da yapıyor. Beni yalandan emiyor, tam doymadan
mememi bırakıyor, ne yaparsam yapayım bir daha almıyor. Ya da yalancı meme emer gibi emiyor, devamlı memede kalmak istiyor. Böyle olunca uyku düzeniyle birlikte beslenme düzeni de alt üst oluyor. Çünkü ne zaman doydu, ne zaman acıktı takip edemiyorum bir türlü. Ne yapacağımı şaşırdım valla. Devamlı mıyırdanma, devamlı bir huysuzluk.. ne yapmam gerek anlamadım gitti..

mama verdiğimiz için suda vermek zorundayız doktor söylemiş olmalı sadece anne sütü alıyorsa bebek suya gerek yok ama biz mecburuz
çok memnun kaldım tavsiye ederim
Canım, su vermek gerektiğini bana da bir arkadaşım söylemişti. Ama biz hastanede kaldığımız sürece de mama verilmişti ve kimse getirip su içirmedi. Ben yine de doktora bir sorayım dedim, bana doktorun söylediği şu an verdiğimiz mamanın anne sütüne yakın bir bileşimi olduğu ve suya gerek olmadığı oldu. Suyu kaşık mamaya geçildikten sonra öneriyoruz dedi. Ben günde 1 veya 2 kere PreAptamil veriyorum.

Herkeze merhaba bişey sormak istiyorum arkadaşlar , aranızda kalsiyum kullanmaya devam eden veya konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba ?
Yardımcı olurmusunuz?
Tulay, benim doktorum Elevit ve demire devam ama kalsiyum almayacaksınız demişti.

geçmişi çok okuyamadım anneler ve bebekler iyidir umarım..sanırım uyumama ve uykuda viyaklama ortak sorunumuz..neva ağlıyor..

Ah Dide'cim bizde de aynı sorun var.. Uyumuyor velet... Az önce mememde uyudu. Kayınvalidem uyanmasın diye hemen ayaklarına aldı, sallamak için.. İnan 5 dk sürmedi uykusu.. Sanki birisi onu dürtmüş gibi viyaklaya viyaklaya uyanıyor..

Esra'cım benim kızın da bacakları eğri. Ama normaldir, düzelir dediler.. Şu an parantez bacak durumundayız..

Ebrucum bizdede surekli bir miyaklama durumu mevcut, huzursuz..birde resmen yatakta igne batiriyorlar, cocuk yatagina yatirilinca aninda uyaniyor, kucakta uyuyor..aynen memeyi de emzik niyetine kulaniyor...

norraa, aftabru+, babymom+, badibade, Ebrar06, Ebruska+, evriş+, evros+, gypsyesra+

hey masallah...bebekler yine telapati kurmus:))

Oh cok sukur sictik rahatladik:))macun gibi yapmis yavrum; sabah oyle bi ikindi ki cikti..
artik babyfen damlasinida duzenli vericem gunde 3 defa sanki biraz etki etti..

Neyse ki düzelmiş.. cok sevındım, Allah yardımcın olsun.

Kıyamam ben sana.. bılıyorum o acıyı.. resmen perısan olmustum, düşün onu ıyı edecegım dıye buyuk boy lansınoh krem bıttı benım.. ama ıyı oldu, sureklı nemlı tutup kapatmıstım ucunu..

Ebrucum bizdede surekli bir miyaklama durumu mevcut, huzursuz..birde resmen yatakta igne batiriyorlar, cocuk yatagina yatirilinca aninda uyaniyor, kucakta uyuyor..aynen memeyi de emzik niyetine kulaniyor...

Yafrum, guven duygusu ıstıyor ıste.. arada Kuzey de yapıyor.. kucagımda uyuyor artık, kıpırdamıyorum dayanabıldıgım kadar.. sıcaklık guven duygusu ıstedıklerınde yaparlarmıs bunu. Ordegıme cok gorme annesı.. onun işi hepımızden zor, hayata adapte olmaya calısıyor.

Kuzey uyudugu an evı toplayıp,içinde ınsan yasanabılır hale getırmeye calısıyorum, sonra uyandıgı zaman tekrar bı onunla uyuyup kendımı toparlamaya calısıyorum.. sonra da yemek yapmaya calısıyorum.. butun gunum boyle gecıyor, ıkı dakıkam yok, su an yemek yerken sızı okudum, yemegımı yıye yıye yazmaya calısıyorum.. bı sure boyle gececek farkındayım.. ama yalnız olmak evın ıcınde gercekten cok zor.

merhaba kızlar
benim dikşlerden iltihap gibi bişey akıyodu dra gittim iltihaplanma olmadığı oradaki yağ dokusuda kesildiği için yağ dokusu parçalanıp akıyomuş
sizde de böle bişey oldu mu?
bide feci sızlıyo ya nedir bu başıma gelen anlamadımmmmmmm

bende ilk günlerde yoktu ama sarılıktan ötürü hastanede yatarken ameliyat yerimi zorlayınca başladı.hem dikiş yerinde akıntı hem de iç dokuda adım atmamı engelliyecek derecede acı vardı.doktorum "normal" demekle yetindi.şimdi acı azaldı ama akıntı devam ediyor.dediğin gibi bu akan yağsa yandık,çünkü bende o yağlardan çoooook var : (

Kızlar merhaba,

Esra'cım benim kızın da bacakları eğri. Ama normaldir, düzelir dediler.. Şu an parantez bacak durumundayız..
benim cerenin de eğri. ama bence düzelecektir. fiziksel özellikleri için şuan tahminde bulunmak için bence çok erken. heryerleri defalarca değişecek bence

çoğumuzunki aynı durumda. iyi bari. moral buldum. ben de biz kucağa alıştırdık galiba diye şaşıyordum.gerçi alışırsa da alışsın. onu kucağımda uyutmak bana ona verdiğinden daha fazla keyif veriyor olmalı. müthiş bir duygu. ben özellikle göğsümde yatırıyorum bazen. onun süt kokusu burnumdayken uyumak çok hoş...

valla benim dikiş yerlerimde akıntı yok. yağdan olması da bana çok garip geldi. iyice bi araştırın bence

kızlar ben heeç iyiy değilim yarın doktora gidices ama bugunden sıkıntım binkat arttı. valla arayan sorandan gına geldi artık saolsun herkes iyi niyetiyle arıyor ama beni daha çok stresesokuyorlar.üstelik ruyasında beni gören görene. birde
eeee neye karar verdiniz muhabbeti başladı. bilmiyorum ne yapsak yarın doktorumla sezeryanımı konussak acaba?ya hiç açılma yok biraz açılma olsa 2 cm bile olsa suni sancı vericek doktorum ama en son açılma yokdu.dua edin sagsalim kavuşalım yavruma.edişe korku tedirginlik heyecan ne ararsan var yani karmakarışık duygulardayım...

sagol canim, bakalim aksam gelicekmi sanci yine..insallah damla ise yarar da gelmez..

bende artik kucagimda dayanabildigim kadar dayaniyorum o uyurken, emerken uyudugunda mumkun oldukca gec koyuyorum yataga..bazende tibetin gobusunde uyuyor, hava yastigi hosuna gidiyor:))

allah yardimciniz olsun evde tek basina olanlar, gercekten onunuzde saygiyla egiliyorum..eger yalniz olsam ne yapardim bilmiyorum..annem teoyla ilgilanirken ben en azindan ev isi yapabiliyorum utu yemek camasir, yada ben bakarken o hallediyor, nobetlese dinleniyoruz bazen..hele gece bazen o yanina aliyor, emzireye getiriyor sadece..yoksa perttim heralde..insallah en kisa zamanda duzene giricek, bi iki ay daha sabir..ama bazende acaba hata mi diyorum yani sadece benim ilgilenmeme daha mi iyi olurdu, cunku trden donunce napicam hic bilmiyorum, her nekadar kayinvalide gelicekte olsa, brde o ilgi ve hizmet beklemez insallah, yada destekten cok kostek olmaz umarim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…