2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hiç faydası olmadı mı rezene yağının?

off kizlar sagolun, panik oldum, uyur uyumaz o solugu burda aldim belki oneri alabilirim diye..
derya sanki gunduz mamasina 1 kasik zeytinyagi mi koyuyorum demisti, bi gecmise bakayim??

hiç faydası olmadı mı rezene yağının?

yok tatlim saat 5 gibi 8 damla vermistim, 1-1.30 saat uyudu uyandi, emdi daha dogrusu ememedi agrisi basladi 7.30dan beri agliyor..birde saat 10.30 gibi verdim 8 damla ,daha 30dk once sizdi, hic susmadi(arada biaz mama yedi kadar..

yok tatlim saat 5 gibi 8 damla vermistim, 1-1.30 saat uyudu uyandi, emdi daha dogrusu ememedi agrisi basladi 7.30dan beri agliyor..birde saat 10.30 gibi verdim 8 damla ,daha 30dk once sizdi, hic susmadi(arada biaz mama yedi kadar..

Bizimde bugün kaka yapamama sorunumuz vardı yavrucum kendini sıkıp ıkınmaya çalışmaktan bi hal oldu. Önce karnını zeytinyağıyla bi güzel ovaladı annem Bi kaşık zeytinyağı içirdim olmadı sonra tazeninde söylediği gibi poposuna zeytinyağlı kulak çubuğu soktuk hafiften yaptı kakasını 5 dk yavrucakta rahatladı. İnşallah teo yada faydası olur

gecmis olsun canim ama biz hala yapamadik, gecede durmadi, zeytinyagi fayda etmedi bizde( bugun iki gun olucak, doktor fitil versin bari..ikinmaktan ve sancidan ne emiyor, ne uyuyor..agliyor surekli(daha yeni sizdi yine..gaz cikariyor ama kaka yok..

günaydın kızlar dünkü doktor maceramı sizlerle de paylaşmak istedim
benim doktor her gittiğimde şekerime tansiyonuma bakıyor ve nstye bağlıyor beni malum biliyosunuz şeker kızız yaaa neyse nstye girdim sancı neyim çıkmadı akşamları evde ölüyom sancıdan doktora gidince tık yok bebişimin kalp atışları normal suyum ve plesenta iyi durumda bu iyi haber bende burkom gibi iyi ve kötü haber vericem sizlere kötü değilde moral bozucu
tansiyonum yüksek çıktı 14/10 ilk defa böyle oldu hadi bakalım bi tahlil daha dedi doktor ve idrar tahlili yapıldı idrar yollarım enfeksiyon kapmış ilaç verdi bunun için
cumartesi günün doluyor dedi biz 41. haftaya kadar bekleriz 41. haftadan sonra alttan muaynemizi eder duruma karar veririz dedi eğer 41. haftaya kadar olmazsa suni sancı verip doğurtma ihtimalimiz var dedi çünkü herşeyin normal gözüküyor sezeryan en son planda bizim için dedi tabi suni sancı deyince benim paçalar tutuştu
suni sancı alan arkadaşlarım meltem ve nazan biraz bilgi verirseniz sevinirim çokmu can yakıcı bu suni sancı akşamdan beri uykularım kaçıyor yaaaaa

off kizlar sagolun, panik oldum, uyur uyumaz o solugu burda aldim belki oneri alabilirim diye..
derya sanki gunduz mamasina 1 kasik zeytinyagi mi koyuyorum demisti, bi gecmise bakayim??

1 çay kaşığı zeytin yağı koy mamasına birde arada sade kaynamış soğutulmuş su içir mama verdiğin için suda vermen gerekiyor ondanda kabız olur poposuna zeytinyağı fayda eder
kakasını yapamadığı için kusar bebeğin haberin olsun telaş yapma kusarsa

deryacim cok sagol, her verdigim mamayami koyayim zeytin yagini,gunde bikac kez mama aliyor cunku 60cc... birde kac cclik mamaya 1 kasik farkedermi??
genelde su icirmeyin derler ama onuda deneyeyim olmazsa..
nurse harveys suruptan memnun kaldin mi canim??

çok geçmiş olsun tedavisi var ya önemli olanda o
bu da çirkin kızımdan karışık fotolar
maşallah güzel kızınada sanada gerçekten çok güzel çıkmışsın beni bir görseniz bakımsızlık abidesiyim

bize geçen doktor bir şurup verdi kimyon yağı ve dereotu yağı var içinde bitkisel bir ürün onun sayesinde iki gündür ne sancı ne ağlama nede uykusuzluk kaldı çok şükür sende kullanabilidyorsun anne sütü artırıcı özelliğide varmış aynı zamamda bebekteki gerginliğide alıyor ve rahat uykuya geçmesini sağlıyor nettede arşatırdım hiç yan etkiside yok ve adı
NURSE HARVEY'S BİTKİSEL ŞURUP MAMASININ İÇİNE KATIP VERİYORUM ANINDA GAZINI ÇIKARIYOR VE UYUYOR MAŞALLAH BU GÜNLER,İDE GÖRDÜM YA YOKSA ÇILDIRACAKTIM

HEPSİNE DEĞİL GÜZEL NORRAM GÜNDE 1 DEFA canım benim her mamada zeytirn yağınıda kaldıramaz miğdesi ama az önce yazdığım şurubu araştır derim ben kullanıyorum az düzene girince ihtiyaç olunca kullanıcam onu sayesinde kendi kendine gaz çıkarmaya başaldı hemde ağlamadan ortalığı yıkmadan zemuszemus

mama verdiğimiz için suda vermek zorundayız doktor söylemiş olmalı sadece anne sütü alıyorsa bebek suya gerek yok ama biz mecburuz
çok memnun kaldım tavsiye ederim

Nurse harveysi bende aldım benim bebek bıgün 30 günlük oldu bugün balyabilir miyim?Bizimkide gaz çıkarırken zorlanıyor kabız değil ama emereken uyurken ağlıyor hele iftar vaktinde bir başlıyor gece 11e kadar sürekli emmek istiyor gazı olduğu için daha çok gaz oluyor napayım sizce kullanmaya başlayayım mı

başlayabilirsin zaten 0 12 aylık bebekler yazıyor içeriğinde emmeden önce 1 tatlı kaşığı ver günde üç defa veriyorum ben gecede mama yerse mamasına katıyorum bize doktor verdi sen kendinmi aldın ?

Oh cok sukur sictik rahatladik:))macun gibi yapmis yavrum; sabah oyle bi ikindi ki cikti..
artik babyfen damlasinida duzenli vericem gunde 3 defa sanki biraz etki etti..

Bana da arkadaşım önermişti çok iyi diye yan etkiside yokmuş.Biz doktora haftaya gidicez ben merkezden uzakta oturuyorum çok zorda kalırsam doktordan önce başlarım diye aldım.Doktora haftaya gidicez sence bekleyeyim mi gazını çıkarıyor ama çok zorlanıyor geceleri uyuyor ama akşam üstü durmuyor sancıdan?Cevap yazdığın için sağoll:)

dun gece arastirdim o surubu ondan sordum, sen yazmistin gecen gun hatirladim..burda varmi bilmiyorum ama trye gelince alicam muhakkak..bizene rezene yagi damla verdi burdaki dr..

mama verdiğimiz için suda vermek zorundayız doktor söylemiş olmalı sadece anne sütü alıyorsa bebek suya gerek yok ama biz mecburuz
çok memnun kaldım tavsiye ederim
doktor bisey soylemedi, olmazsa sorup bende baslarim..
deryacim cok tesekkur ederim..DUN GECE SENI VE DIDE YI COK IYI ANLADIM.. KAFAYI YICEKTIM AZ DAHA..BU KOLIK BERBAT BISEYMIS...

sadece akşamları başlıyorsa akşam emzirmeden ver istersen yada sen bilirsin doktorada danışayım dersen neden cevap vermeyeyimki bu arada hoş geldin geçen yazmışstın hoş geldin diyemedim

oh kakiş yapılmış ne mutlu oluyor insan değilmi
hiç sorma ya neler çektim
ağlıyor kuzucuk bi bakayım

Teşekkür ederim biraz daha dayanayım bakalım.Sizi o kadar zamandır okuyorumki aranıza katılmak çok güzel.Gebeliğimi sizinle geçirdim resmen şimdi konuşmaya başlayınca çok seviniyorum sağolunn

oh avatar resimleirmde hayal olsa gerek ya
koşu bandının üzerine bi çıkabilseydim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…