2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ben heeç iyiy değilim yarın doktora gidices ama bugunden sıkıntım binkat arttı. valla arayan sorandan gına geldi artık saolsun herkes iyi niyetiyle arıyor ama beni daha çok stresesokuyorlar.üstelik ruyasında beni gören görene. birde
eeee neye karar verdiniz muhabbeti başladı. bilmiyorum ne yapsak yarın doktorumla sezeryanımı konussak acaba?ya hiç açılma yok biraz açılma olsa 2 cm bile olsa suni sancı vericek doktorum ama en son açılma yokdu.dua edin sagsalim kavuşalım yavruma.edişe korku tedirginlik heyecan ne ararsan var yani karmakarışık duygulardayım...

canim insallah sagsaglim kurtulursunuz biran once..biraz daha sabir..

pinkycim ya allah kurtarsın seni de bebişini de. biz senle aynı sattaydık dimi. bak benim bebiş 2 haftayı bitirdi bile dün. bazen ben de diorum keşke kalsaydı sonuna kadar çok daha ii die. en sağlıklı ve en mutlu olduğu yere şu na. o gelceği zamanı bilir annesi. ama cidden son günleri bilemiorum ama bebişimin alındığı günlerde çok sancım vardı. ağırlaşmıştım. ondan 2 hafta fazla kalsa nolurdu ağrılarım düşünemiorum

merhaba kızlar
benim dikşlerden iltihap gibi bişey akıyodu dra gittim iltihaplanma olmadığı oradaki yağ dokusuda kesildiği için yağ dokusu parçalanıp akıyomuş
sizde de böle bişey oldu mu?
bide feci sızlıyo ya nedir bu başıma gelen anlamadımmmmmmm

simdilik oyle bi akinti yok ama agrim oluyor hala, agridan cok aci diyelim, sizliyor kose yerleri...ve kasiniyor tatli tatli..

kızlar ben heeç iyiy değilim yarın doktora gidices ama bugunden sıkıntım binkat arttı. valla arayan sorandan gına geldi artık saolsun herkes iyi niyetiyle arıyor ama beni daha çok stresesokuyorlar.üstelik ruyasında beni gören görene. birde
eeee neye karar verdiniz muhabbeti başladı. bilmiyorum ne yapsak yarın doktorumla sezeryanımı konussak acaba?ya hiç açılma yok biraz açılma olsa 2 cm bile olsa suni sancı vericek doktorum ama en son açılma yokdu.dua edin sagsalim kavuşalım yavruma.edişe korku tedirginlik heyecan ne ararsan var yani karmakarışık duygulardayım...

pinky bende 40+0 da sezeryan ile doğum yaptım. bekledim normal olması çin ama 3 ünde kontrole gittiğimde suyunun azaldığını alınmasının iyi olacağını söyleyince dr. sezeryan oldum herhangi bir risk yoksa bekleyebilirisn.

Kızlar ben vitamin olarak megadeyn kullanıyordum.Doğumdan sonrada az bişey kullandım ama kullanmak istemiyorum.Bebek için gerekli mi?Bana kilo yapacakmış gibi geliyor...Daha 8 kilo kaldı bendede ama daha 40mız çıkmadı genede dikkat etmeye çalışıyorum.Bu arada rezene ve günde 4litre su sütü çok arttırıyor üstelik rezene çayı içince oğlum gece ilk defa 3 saat aralıksız uyudu.Ama gaza çare olmuyor ne yesem ne yapsam bu gazlar bizi mahvediyor ne gazmış:)

selam kızlar inanın sizlei çok özledim topikten iyice koptum ama giremiyorum vallla girenler maşallah sizlere benim kızımla ilgili problemlerim oldugu için ikisi bütün gününmü alıyo yanımda yardım eden kimsede yok yanlızım çok zor oluyo kızlar kendime bile zaman ayıramaz oldum vampir gibi yaşıyorum gece oğlum dikiyo beni ayaga gündüz kızımdan dolayı uyuma şansım olmuyo işim zorrr anlayacagınız şöle bir bakim dedim ama yine fazla kalamayacagım sanırım geçmişide doğal olarak pek okuma şansım olmadı bir iki sayfa anca umarım herkeslerin küçük sıkıntılar dışında daha ciddi bir sorunu yoktur bizdede çok ciddi bişey yok gibi gazlı değiliz çok şükür uykuyu oturtmaya çalıyorum sadece sütüm yeterli gelmemeye başladı ve baktıgım kadarıyla herkes ek mama vermeye başlamış ben daha vermedim ama artık vericez gibi doymuyo çünkü ama çok şükür klo kaybımız yok 3.500 doğmuştu şu anda 3.850 herşeyimiz iyi bende kiloları verdim sayılır 59 la hamile kaldım 68 doğuma gittim şu anda 61 kiloyum bu kadar koşturmaya vermemde normal gibi geliyo bana meme başı yara olayı bendede vardı ilk emzirdiğim zamanlarda kanıyodu hatta 2 tane merhem verdi dr ondan sonra düzeldi o acı dayanılmazdır onun dışında bir şey yok bendede herkesleri çok öpüyorum bebişleride hepsini allahım korusunn

merhaba kızlar
benim dikşlerden iltihap gibi bişey akıyodu dra gittim iltihaplanma olmadığı oradaki yağ dokusuda kesildiği için yağ dokusu parçalanıp akıyomuş

benim duyduğumda iltihap olursa akıntı olur yönünde hatta ben çok ağrım sızım var diye doktora gittim ilk baktığı akıntın varmı diyeydi yok iyi dedi acının normal olduğunu bebeğimden başka hiç ağır birşey kaldırmamam gerektiğini(tabi dün kızım koltukta uyuya kalınca mecburen onu kucaklayıp yatağına götürdüm oda sefilleri oynuyor bu arada miyaklamalr bitsede kızımla ilgilenebilsem )ve bol bol dinlen dediğini ve en çok uç kısımlarının acıyacağını iç dikişlerin 6 ay içinde iyileşeceğini söylemişti bence bu akıntı işini iyi araştırın kızlar sonra başınıza iş açmasın ?

mnikim tugbadan haber var.bugunde aklımdan geçmişti kuzuck

bizim topiğe bi arkadaşı yazmışda bende aynen kopyalıyorum size...

Şevval kızımızda bi tatlı ki maşallah...

ben minik_kelebek yani tuğbadan haber getirdim size..
şevvalde tuğbada çok iyiler hepinize selamı var tubişin..eşi bilgisayarı 2 haftalığına iş yerine götürmüş bir süre giremeyecekmiş..
hepinizi öpüyorum taze annişler..

bu prenses minik_kelebek tuğbanın kızı şevval:nazar: :nazar: :nazar:
65801204821834524104798.jpg

65801204827194658104798.jpg

65801204821954527104798.jpg

slm kızlar kızımda troid bezlerının yavas calıstıgını söylemıstım hap verdıler hergun suyla ezıp verıcekmısım bu gun basladım ılaca cok kötüyüm dua edın yavruma cabuk ıyılessın gıttım endokrın bolumunde bır suru özürlü cocuklar vardı cok kötü oldum sonra sonuc götürdüğüm yerde bır suru kısı bebeklerı ıcın aynı seyden oradaydı yaklasık 3 sene tedavı görenler vardı bebeklerınde bır sey yoktu ama ben cok korkuyorum

Sevgili Ağustos Anneleri,

Çizelge alanına doğum , kilo vb harici resim koymak yasaktır. Lütfen buna dikkat ederek bu alana sadece çizelge resimleri koyunuz.

İyi geceler. Allah bağışlasın.

slm kızlar kızımda troid bezlerının yavas calıstıgını söylemıstım hap verdıler hergun suyla ezıp verıcekmısım bu gun basladım ılaca cok kötüyüm dua edın yavruma cabuk ıyılessın gıttım endokrın bolumunde bır suru özürlü cocuklar vardı cok kötü oldum sonra sonuc götürdüğüm yerde bır suru kısı bebeklerı ıcın aynı seyden oradaydı yaklasık 3 sene tedavı görenler vardı bebeklerınde bır sey yoktu ama ben cok korkuyorum

Allah tez zamanda şifanızı verir inşallah olumlu şeyler düşün kötü şeyler getirme aklına kızına iyi bak öptüm ikinizide

dün akşam o kadar stres oldum ki cerenin gaz sancısı tutunca, ondan mı bilmem sütüm azaldı. resmen doymadı kızım. cıyak cıyak emmeye çalışıyor, sonra da sinirle kafasını sağa sola sallayıp bırakıyordu mememi. sağıp bi göreyim dedim. o da ne 20ml anca birikti. çok moralim bozuldu ve hemen mama verdik yaladı yuttu kızım. gece emzirdim doydu gibi. sonra sabah tekrar test pompalaması yaptım. normalde 20dakikada 100ml birikirken bu kez yarım saatte 80ml ancak birikti. tabi sütüm azaldı diye biraz endişelendim. o sırada kızım uyuyordu. ben de sağdığım sütü dolaba koymak için mutfağa gittim e biberonun kapağını kapatayım derken sütü tezgaha boca ettim. zar zor sağdığım sütüm öylece tezgahtan süzülürken gözlerim doldu. resmen paha biçilmez bir şeydi o. dünyaları ersen alamıyorsun. sağana kadar zaten meme uçlarım acıyor. kendimi tutamayıp ağladım. çok koydu kızlar bana. şimdi gögüslerimin tekrar dolmasını bekliyorum. ne güzel mama ermiyorduk kaç gündür. dün e bugün yeniden vermek zorunda kaldık. moralimi bozmamaya çalışıyorum ki sütüm tekrar çoğalsın. ve çoğalacağına da gerçekten inanıyorum. tek kaygım mama ereyim derken kızımın biberona alışması.
sütü az gelen tüm arkadaşlara allahtan BOL SÜT DıLıYORUM.

tekrar çok geçmiş olsun amin canım inşallah çabuk iyileşir
nasıl anlaşıldı kan testi filanmı yapıldı biz doktora gidiyoruz normal muayene boy kilo ve nasıl beslendği soruluyor herşey yolundaki birşey denmiyor benimde kafama takıldı şimdi

offf nazan tahmin edebiliyorum bende sağdım sağdım ağlaya zırlaya ne hallerde ama kan karıştı süte dökmek zorunda kaldım kahroldum resmen
sonra sağdım sağdım yine aynı acılarla bu seferde almadı biberonu ne yaptıysam çok zorladım genzine kaçtı resmen kokrtum boğulucak diye Allahım sen koru
benimde sütüm sanki azaldı gibi acıdanmıdır psikilojikmi bilmem offf şu göğüslerim bi iyileşseydi

kızlar açıyorum sayfayı ama yazabilene helal olsun hep mızırdanıyor...
kucağımda şimdi tek elle yazma sanatımı geliştiriyorum...

göğüslerimmmm
hala çok kötüler acı çekmeye devam ediyorum uçlarını kan topladı sağamıyorum çok ama çok acı çekiyorum sağarken bu yüzden o acıyı emzirirken çekmeye razıyım sağdığımda kanda geliyor bu sefer kanlı sütü veremiyorum kaldıki biberonu almıyor çok uğraştım..tazeburcum şırınga ile ver dedi denedim ama doymuyor ağlıyor sürekli bende mecbur mememi veriyorum ağlaya zırlaya..
ama bi arkadaş fito diye bi krem önermişti dünden beri onu sürdüm sanki iyi gelicek gibi son emzirmede çok canm yandı ama ağlamadım belkide alışkanlık etti bu acı ondan ağlamadım bilemiyorum...

cnm çok zor bir durum Allah kolaylık versin umarım en kısa zamanda düzelir.. Bende aynı sorunu yaşıyorum yara ilk aldığında acıyor sonra uyuşuyor alışıyorum zamanla düzelirmiş sabırla bekliyorum...
özlem geçmiş olsun canım inşallah bi sorun çıkmaz
benim bebişinde ayaklarında yamukluk varmış dizden ayak bilekleri arası içeri doğru yamuk futbolcu olucak heralde diyorum ultrason çekilcek doktora gitmem gerek..

teşekkürler cnm valla benim işim çok zor bende bu şans varken..... sizde inş. güzel haberlerle gelirsiniz..
Çok tatlısınız maşallah.

Sanada bebeğinede çok geçmiş olsun canım tez zamanda atlatırsınız inşallah.

Benimkilerde çok acıyo ama şükür şimdilik kanama boyutunda değiller umarım olmazlarda çok geçmiş olsun . Yahyamızada çok geçmiş olsun iyi haberlerle gelin dr dan inşallah.
sağol cnm :)
merhaba kızlar

bende ilk günlerde yoktu ama sarılıktan ötürü hastanede yatarken ameliyat yerimi zorlayınca başladı.hem dikiş yerinde akıntı hem de iç dokuda adım atmamı engelliyecek derecede acı vardı.doktorum "normal" demekle yetindi.şimdi acı azaldı ama akıntı devam ediyor.dediğin gibi bu akan yağsa yandık,çünkü bende o yağlardan çoooook var : (

geçmiş olsun kızlar :1hug:

inş. bu defa güzel haberlerle gelirsincnm sağ salim oğluna kavuşursun :Saruboceq:

çok geçmiş olsun inş. düzelir bebişin bu kadar küçük bebklerin hastanelerde sürünmesi çok acı verici ama düzelecek herşey sabır diyorum...
dün akşam o kadar stres oldum ki cerenin gaz sancısı tutunca, ondan mı bilmem sütüm azaldı. resmen doymadı kızım. cıyak cıyak emmeye çalışıyor, sonra da sinirle kafasını sağa sola sallayıp bırakıyordu mememi. sağıp bi göreyim dedim. o da ne 20ml anca birikti. çok moralim bozuldu ve hemen mama verdik yaladı yuttu kızım. gece emzirdim doydu gibi. sonra sabah tekrar test pompalaması yaptım. normalde 20dakikada 100ml birikirken bu kez yarım saatte 80ml ancak birikti. tabi sütüm azaldı diye biraz endişelendim. o sırada kızım uyuyordu. ben de sağdığım sütü dolaba koymak için mutfağa gittim e biberonun kapağını kapatayım derken sütü tezgaha boca ettim. zar zor sağdığım sütüm öylece tezgahtan süzülürken gözlerim doldu. resmen paha biçilmez bir şeydi o. dünyaları ersen alamıyorsun. sağana kadar zaten meme uçlarım acıyor. kendimi tutamayıp ağladım. çok koydu kızlar bana. şimdi gögüslerimin tekrar dolmasını bekliyorum. ne güzel mama ermiyorduk kaç gündür. dün e bugün yeniden vermek zorunda kaldık. moralimi bozmamaya çalışıyorum ki sütüm tekrar çoğalsın. ve çoğalacağına da gerçekten inanıyorum. tek kaygım mama ereyim derken kızımın biberona alışması.
sütü az gelen tüm arkadaşlara allahtan BOL SÜT DİLİYORUM.

çok moral bozucu bir durum gerçekten bende daha fazla mama vermek istemediğimden dayıyorum memeyi ne kadar süt geliyor daha test etmedim ama umarım yetiyordur doktor ver demişti ama o zaman sütüm çok azdı şimdi geliyor düzenli kakasını yapıp memeyi aldıktan sonra uyuyor yeterlidir herhalde :uhm:

Bu arada dün doktora gittim aklım karıştıkça karışıyor...
Doktor ultrason ve film istedi ... Ultrason temiz çıktı ve film çekildi beğenmeyip tam 3 kez film çektiler radyasyona maruzkaldığına mı yansam yoksa 3 filminde işe yaramadığına mı?? bir ii beceremediler ve sonunda bizim götürdüğümüz film üzerine yorum yaptılar...neyse çocuk doktoru !!!! gördü dedi ki ailede ne hastalıklar var bizim tarafta kalp, şeker, tansiyon var dedik eşimin tarafında da kanser bu kitle gibi duruyor dedi o yüzden izmir yada bursaya ünv. hastanelerine gidin dedi ben adam tuhaf tuhaf baktım nediyor diye bariz kemik belli ... Dedim ki madem öyle neden sizden önceki 3 doktor kırık gibi görünüyor dedi.. Baktı tekrar filme akıllı çalışanlar o kadar film çektiler ve özellikle sağ dememize rağmen sol omzunu çekmişler bu doktorda haliyle birşey görünmüyor diye ısraredince elimizdeki filmi verdim aa dedi bizimkile sol omzu çekmiş ayyy gelde sinirlenme yaaa. doğum yaptığım hastaneydi hani bize doğum hatası dendiği için gitmiştik... neyse zaten giriştede kızıma giriş yapıcaz neymiş efendim çocuk sigortaya geçmemiş annedende kimliği çıktığı için yaralanamzmış (normalde 1 ay süreyle anne üzerinden giriş yapılabiliyor muayene için ) biz bir sürü hastaneden benim üzerime giriş yapmıştık sonra eşim hastaneyi birbirine kattı o kadar yolgeldikhemde bu doğum hatası ne diye uğraştırıyorsunuz diye stres dolu bir gün yaşadık yani...
Ama sonuç itibariyle yine bizim yapabileceğimiz birşey yok kırık olsa bile bu bebek küçük en iyi ünv. hastaneleri bakar dedi.. Zaten benim anlamadığım birşeyde bebeği neden çocuk hastalıkları uzmanı yerine ortopedi uzmanı incelemedi branşı değil ki!!
Doktorumuzda bu arada şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmadım sorun bizden kaynaklı değil deyip işin içinden çıktı ... Ama Allah korusun birşey varsa ve bu dğumdan kaynaklıysa doktorun işi zor...
Bu arada inceleyen doktor sarılığı hala var dedi ve luminaletten diye bir ilaç var onu verin dedi netten araştırdım havale geçirenbebeklere beyni etkilemesin diye veriliyormuş şimdi gel de hastaneye doktora güven ve çocuğa ver ilacı iyice emin olmadan vermemeye karar verdim sarılık atlatan arkadaşlar böyle bir ilaç kullandınız mı??

sütü az gelen tüm arkadaşlara allahtan BOL SÜT DİLİYORUM.

süt olmaması ne moral bozucu değilmi ama canını sıkma artar tekrar su içimini artır birde yaş incir yersen baya etkili ama en önemlisi moral dökülen sütüne üzüldüm gerçekten çok kıymetli bizimki bir yudum içip kusunca bile ne biçim moralim bozuluyor kaldıkı okadar uğarşıp çıkarmışsın ama demekki bebeğinin nasibi değilmiş canım
mama vermene üzülme göğüslerin toparlar hemen bebeğin aç kalmasındansa öyle değilmi o ağladıkça stres olacağına uyur sende dinlenirsin uyandığında anne sütünüz hazır olur kaydirigubbakcemile5

offf nazan tahmin edebiliyorum bende sağdım sağdım ağlaya zırlaya ne hallerde ama kan karıştı süte dökmek zorunda kaldım kahroldum resmen
sonra sağdım sağdım yine aynı acılarla bu seferde almadı biberonu ne yaptıysam çok zorladım genzine kaçtı resmen kokrtum boğulucak diye Allahım sen koru
benimde sütüm sanki azaldı gibi acıdanmıdır psikilojikmi bilmem offf şu göğüslerim bi iyileşseydi

kaşıkla vermeyi deneseydin ya esracım kaşığın ucunu dudağına değdirdiğinda emer gibi alıyor içindekileri aklında bulunsun stres olduğun için ve canın yandığı için sütünü etkiler ama geçici bebeğin emince normale döner üzülme çok geçmiş olsun
ne yapıyorsun bu arada bebeğin gelişimi nasıl şimdi buda sorumu ben acı çekiyorum bu nediyor demeyesin paşanı merak ettim kuzu
bu arada resminizide çok tatlı olmuş serpil azcuk annesi çarşı maceranızda süper
yalancı emziği bizimki kolay kolay almıyor ama dışardaki en büyük kurtarıcıda yalancı emzik

cnm çok zor bir durum Allah kolaylık versin umarım en kısa zamanda düzelir.. Bende aynı sorunu yaşıyorum yara ilk aldığında acıyor sonra uyuşuyor alışıyorum zamanla düzelirmiş sabırla bekliyorum...

teşekkürler cnm valla benim işim çok zor bende bu şans varken..... sizde inş. güzel haberlerle gelirsiniz..

sağol cnm :)

geçmiş olsun kızlar :1hug:

inş. bu defa güzel haberlerle gelirsincnm sağ salim oğluna kavuşursun :Saruboceq:

çok geçmiş olsun inş. düzelir bebişin bu kadar küçük bebklerin hastanelerde sürünmesi çok acı verici ama düzelecek herşey sabır diyorum...

çok moral bozucu bir durum gerçekten bende daha fazla mama vermek istemediğimden dayıyorum memeyi ne kadar süt geliyor daha test etmedim ama umarım yetiyordur doktor ver demişti ama o zaman sütüm çok azdı şimdi geliyor düzenli kakasını yapıp memeyi aldıktan sonra uyuyor yeterlidir herhalde :uhm:

Bu arada dün doktora gittim aklım karıştıkça karışıyor...
Doktor ultrason ve film istedi ... Ultrason temiz çıktı ve film çekildi beğenmeyip tam 3 kez film çektiler radyasyona maruzkaldığına mı yansam yoksa 3 filminde işe yaramadığına mı?? bir ii beceremediler ve sonunda bizim götürdüğümüz film üzerine yorum yaptılar...neyse çocuk doktoru !!!! gördü dedi ki ailede ne hastalıklar var bizim tarafta kalp, şeker, tansiyon var dedik eşimin tarafında da kanser bu kitle gibi duruyor dedi o yüzden izmir yada bursaya ünv. hastanelerine gidin dedi ben adam tuhaf tuhaf baktım nediyor diye bariz kemik belli ... Dedim ki madem öyle neden sizden önceki 3 doktor kırık gibi görünüyor dedi.. Baktı tekrar filme akıllı çalışanlar o kadar film çektiler ve özellikle sağ dememize rağmen sol omzunu çekmişler bu doktorda haliyle birşey görünmüyor diye ısraredince elimizdeki filmi verdim aa dedi bizimkile sol omzu çekmiş ayyy gelde sinirlenme yaaa. doğum yaptığım hastaneydi hani bize doğum hatası dendiği için gitmiştik... neyse zaten giriştede kızıma giriş yapıcaz neymiş efendim çocuk sigortaya geçmemiş annedende kimliği çıktığı için yaralanamzmış (normalde 1 ay süreyle anne üzerinden giriş yapılabiliyor muayene için ) biz bir sürü hastaneden benim üzerime giriş yapmıştık sonra eşim hastaneyi birbirine kattı o kadar yolgeldikhemde bu doğum hatası ne diye uğraştırıyorsunuz diye stres dolu bir gün yaşadık yani...
Ama sonuç itibariyle yine bizim yapabileceğimiz birşey yok kırık olsa bile bu bebek küçük en iyi ünv. hastaneleri bakar dedi.. Zaten benim anlamadığım birşeyde bebeği neden çocuk hastalıkları uzmanı yerine ortopedi uzmanı incelemedi branşı değil ki!!
Doktorumuzda bu arada şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmadım sorun bizden kaynaklı değil deyip işin içinden çıktı ... Ama Allah korusun birşey varsa ve bu dğumdan kaynaklıysa doktorun işi zor...
Bu arada inceleyen doktor sarılığı hala var dedi ve luminaletten diye bir ilaç var onu verin dedi netten araştırdım havale geçirenbebeklere beyni etkilemesin diye veriliyormuş şimdi gel de hastaneye doktora güven ve çocuğa ver ilacı iyice emin olmadan vermemeye karar verdim sarılık atlatan arkadaşlar böyle bir ilaç kullandınız mı??

ALLAH ALLAH nedir bu ya ammada kafa karıştırdılar ya yazık değilmi minick çbebek nasıl yanlış çekerler doktorda süpermiş yani yoruma bak sen en iyisi sağlam bir ortopediste götür derim iyice karışmış işler için rahat etmesi için doğru bir cevap alana kadar uğraşmak zorundasın zira bebeğinin geleceği var işin içinde
bunlar doktormu doktor bozuntusumu

özlem geçmiş olsun canım inşallah bi sorun çıkmaz
benim bebişinde ayaklarında yamukluk varmış dizden ayak bilekleri arası içeri doğru yamuk futbolcu olucak heralde diyorum ultrason çekilcek doktora gitmem gerek..

bebekler ilk doğduğunda alt dizden aşağısı içe doğru yamuk durur anne karnında çapraz bişekilde durduğu için zamanla normale dönüyor sana yamuk olduğunu doktormu söyledi esra geçmiş olsun inşalalh normaldir paşanın bacişleri

X