2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Sagol burcucum, onsallah duzelir, neden oldu bilmiyorum, usutcek biside yapmadik..
Beni 14.gun dikisler icin cagirdi, ucretini aldi, birdaha 1 ay sonra yani 6. haftada dedi ama ben trde olucagim icin donuste gidicem, yine ucret alicak gerci muayenehaneye gittigimdendir belki..zaten tr donusu gittigimde spiral taktiricam ayni zamanda 2 ay dolacagi icin..

Biz cocuk doktoru icin dogum yaptigm hastaneden secmistik birini hastanede kaldigim sure icinde cocugu gelip kontrol etsin diye, cok memnun kaldik, onunla devam ediyoruz, biraz tuzlu digerlerine gore ama cok anlayisli heran tel ile arayabiliyorum, o yoksa baska doktora yonlendiriyor telde aninda...

Canım 9 Eylülde mükemmel bir doktor var dediler bana. Her gün her saat her derdini dinliyormuş. Telefonunu bilmiyorum ama adını almıştım. Prof. Mehmet Ali Türkmen

burkom bu adam çocuk doktoru değil mi?

sağol kardiyecim...

Ben deli gibi su da içiyorum ama, anlamadım valla...

Aynı kakadan bizde de var! Normaldir diye düşünüyorum...

Spiral mi? böğğ desem? ama sen bana bakma! Ben hapçıyım =))))

valla sipral bence en garanti gibi biz cazibeli hatunların adamları heran nerede nasıl yakalayacagımız belli olmaz kendim için konuşayımda hapta iyidir ama unuturum birde kafam rahat olsun isterim

Özlem çok üzüldüm canım çok geçmiş olsun - hakkaten bitürlü oturtamadınız düzeninizi - ama sakın telaşlanma herşey geçer herşey unutuluyomuş
Sen içini ferrah tut ve yeter ağladığın sütün çekilecek daha kötü olacak
Birde Balıkesire gelip Bahadır Beye görünseniz??
Birdaha geçmiş olsun

Nurdan sanada geçmiş olsun kuzum - bu kusma olayı hakkaten çok sinir bozucu - sütünnü ziyan olmasına mı yansan yoksa bebişini aç kalmasına ve devamlı memede durmak zorunda kalmasına mı
Sen yarın ararım doktoru diyosun ama bak ben geçen gün bize gelen bir ablaya Ece emdiğini bazen çıkartıyo - sanki ağızında biriktirmiş geri çeviriyo dedim - acaba telaşlanmam lazım mı dedim Dedi ki şelale şeklinde çıkmadıkça telaşlanacak hiç bir durum yok - ama şelale şeklinde çıkarsa ozaman tehlikeli doktorunu ararsın öyle olursa dedi
Sen bunu değerlendir istersen bi ara doktoru danış

Spiral mi? böğğ desem? ama sen bana bakma! Ben hapçıyım =))))

Tazecim işine karışmak istemem ama hap yasak biliyon dimi emzirirken- ya spiral ya da 3 aylık iğne öneriliyo

Bana doktorum 40 ını çıkınca adet görürsen gel takarız spiral dedi - eeğerki adet görmeye başlamazsan ve 6. ay olursa ozaman takarız dedi - ama ozaman kadar da dikkat etmelisiniz dedi - süt korumuyomuş ( bilindiği gibi) !!!!

burkom bu adam çocuk doktoru değil mi?

He gülüm çocuk doktoru. Benim okulda çocuğu küçükken türlü türlü sorun yaşamış bir arkadaş var. Bütün İzmir'i gezdim odönemde, çocuğumun problemini bulamadılar dedi. En son bu adama gitmiş ve çok memnun kalmış. 9 senedir aynı adama götürüyormuş oğlunu. Görsen prof demezsin, acayip mütevazı ve ilgili dedi. Benim nazlı kızım bir gelsin sağ salim, ben de onu düşünüyorum

canım,ben geçen hafta 9 eylül'de doç.dr.abdullah kumral'a gittim,çok da memnun kaldım.istersen tel.no verebilirim.
il sağlık müd. konusunu paylaştığın için de çok teşekkürler... opuyorumnanaktan

Ben bişey sormak istiyorum - yazılmış ama emin olabilmek için - şimdi bebekler pompadan daha mı çok süt çekiyo - mesela 30 dk pompa ile gelen süt ile 30 dakka emmek arasında bebek daha mı fazla çekiyo????

AYÇA blog sayfanıza bayıldım, çok hoş olmuş!
Saol taze, fırsat buldukça güncelliyorum...

beni dr bir ay sonraya çağırdı... herhalde rahme falan bakıcak...150 çokmuş yaaa. Biz 20 TL'ye hallediyoruz:)))

kızlar acil bebişimin göbeği kanıyor. pazartesi düşmüştü kordonu ama bugün çok az gelen lekelenme tarzındaki kanama çoğalmış...

ben hap kullanirken hamile kalmayi beceren biri olarak bir daha risk almam sanirim:))
zira en az 4-5 sene bi sipa daha dusunmuyorum, ordekim yetti simdilik, birde o 9 ay:))

Senin o hikayeni biliyorum :) Sen uzak dur haptan, aman diyim :)))

valla sipral bence en garanti gibi biz cazibeli hatunların adamları heran nerede nasıl yakalayacagımız belli olmaz kendim için konuşayımda hapta iyidir ama unuturum birde kafam rahat olsun isterim

4 yıl kullandım, çok rahat ettim. unuttuğum da oldu ama önlemimizi aldık, sorun olmadı. Doktordan izin çıktığı anda hapa devam ! Adama öyle uzun süreli güvenemem ben de :)

İğne ile hap aynı şey aslında ama ? Valla işte doktordan izin çıkana kadar Onur korunsun. Sonra hapa başlarım artık. Spiral takamam, benim bünye zaten enfeksiyona açık, sürekli akar - kokar bir halde yaşayamam. Hap en iyisi benim için yerimseniben

canım,ben geçen hafta 9 eylül'de doç.dr.abdullah kumral'a gittim,çok da memnun kaldım.istersen tel.no verebilirim.
il sağlık müd. konusunu paylaştığın için de çok teşekkürler... opuyorumnanaktan

Teşekkürler Nevincim, anlaşılan bana 9 Eylül yolları göründü :) Sen özeline gittin değil mi? yoğun mu, nedir? Benim Ege'deki doç 1 ay sonrasına anca randevu verebiliyo mesela, öyle olmaması lazım.

Ben bişey sormak istiyorum - yazılmış ama emin olabilmek için - şimdi bebekler pompadan daha mı çok süt çekiyo - mesela 30 dk pompa ile gelen süt ile 30 dakka emmek arasında bebek daha mı fazla çekiyo????

Tabii ki! Tartışmasız bebk daha çok çeker!

Saol taze, fırsat buldukça güncelliyorum...

beni dr bir ay sonraya çağırdı... herhalde rahme falan bakıcak...150 çokmuş yaaa. Biz 20 TL'ye hallediyoruz:)))

Gebelik takibimi yapan adama gitmek istiyorum ama, o da 150 TL işte! Hadi hamileyken acımıyordum ama, neyse artık, 1 kereliğine daha vericem galiba !

evet normal doğum yaptım...Benimde doktorum 6 hafta sonra gel dedi.Yaa siz korunma falan deyince korktum normal doğum ya acaba acır mı uff strese giriyorum zaten.Spiral kanamayı arttıryor benimde adetim uzun sürer eşim korunsun bananee:))

kızlar acil bebişimin göbeği kanıyor. pazartesi düşmüştü kordonu ama bugün çok az gelen lekelenme tarzındaki kanama çoğalmış...

Daha yeni Kuruduğu için kan gelebilir bizimde geldi çok değildi ama kayınvalidem kuruyor bişey olmaz dedi 4 gün falan sürdü ama şimdi kurudu hatta göbekten öpüyorum:)

slm kızlar napıyosunuz bakalım..bizim bugün aşımız vardı aşıya gidip geldi sonra gelenler

oldu şimdi lena hatunumuz uyurken bi takılayım dedim...,

buarada albüm yaptım bakmak isterseniz kızlar doğum fotolarımız var...

aynı sorunu bende yaşadım arkadaşım ilk önceleri normaldir dedim dr gitmedim sonra 2 gün çok aglayınca soluıgu acilede aldım dr korkma dedi karacigeri fazla gelişmedigi için ibr vitamini üretemiyor biz şimdi o vitamini igneyle yaparız kan kesici özelligide var dedi yapıldı sonra kesildi şükür

Teşekkürler Nevincim, anlaşılan bana 9 Eylül yolları göründü :) Sen özeline gittin değil mi? yoğun mu, nedir? Benim Ege'deki doç 1 ay sonrasına anca randevu verebiliyo mesela, öyle olmaması lazım.

evet canım,ben özeline gittim ama planlı bir gidiş değildi.ameliyat yeriyle ilgili problemlerim için kendi doktoruma gittiğimizde bize çocuk doktoru önermesini rica ettik.abdullah bey'e gönderdi.onun yanına gittiğimizde de "madem serkan bey göndermiş,randevunuz olmamasına rağmen alayım." deyip öğle arası bizi kabul etti.ne derece yoğun bilmiyorum ama 1 ay sonrasına gün verecek kadar da yoğun olduğunu sanmıyorum.

Caancim daha once doktora sordum normal dedi, muayene etti reflu yada ciddi problem yok dedi, ama hala kusuyor, 1 kere fiskirtti onun disinda, sizinti seklinde bazen az bazen cok, hatta uykudan uyaniyor kusacegi zaman, kucagima aliyorum fosss...

buarada doktor bana hap verdi minipilul denilen, spirale kadar bunu kullanicam, bunlar emzirilirken kullaniliyormus..hatta 14.gun gittigimde verdi ve hemen basla dedi, hem rahimin toparlanmasina yardimci oluyormus...
malesef spiral kanamayi artiriyor ama yapicak bisi yok..

AYÇA blog sayfanıza bayıldım, çok hoş olmuş!

ÖZLEM geçmiş olsun canım yaa, inşallah önemli bişi değildir!
teşekkürler canım inş. benimde aklım çok karışık bilemiyorum ne olacak?!!

sizede geçmiş olsun canımmm bende anlamadım doğum videosunu izledim defalarca acaba ondan mı kaynaklandı diye tahmin ettiklerinden daha büyüktü kesi mi küçüktü inciterek çıkardılar diye amaaan aklım karışık ama düşün düşün ne geçecek elime bugünkü doktora güvenmeliyim sanırım...

yaa canım bugünkü doktordan olumsuz birşey duysaydık getirecektik ama çok iyiymiş adam namını duyduk yani aslına bakarsan ne kadar çok doktora gidrsek aklımız o kadar karışıyor 1 yada 2 aya geçer dedi zaten yenidoğan bebeğe alçı yapılamazmış yani kısa vadede yapılacak birşey yok bekleyeceğiz ...

bizimde kanama vardı doktor hergün 3 damla kolonya dökün dedi 3 gün boyunca....

kızlar slm ben cok kötüyum tsh degerı bebegımın yuksek cıktı hastaneleerdeyız habıre kızım elınden parmagıondan topugundan kan aldılar ve troıd bezlerının az calıstıgını söyledıler hap verdıler suyla ezıp yutturacakmısım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…