2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Off pinky, valla bizdede basladi o gerginlik, ne guzel iyilerdi..annemin ultraalinma mekanizmasi devreye girdi( az once yumurtladi, bi suru seye gereksiz alinmis, yanlis anlamis, napicam yaa??yani esimin yaptigi bisi de yok ne saygisizlik ne bisi..yani her evin kendine gore bi duzeni, herkesin bi huyu var..off ki ne offf..idare etmek cok zor..

inş ciddi birşeyi yoktur canım ve inş sen doğumdan sonra psikolojini sağlam tutabilirsin
onlar gelene kadarda sana bişi olmass kız merak etme biz hep yalnız diilmydk son günlere kaadarr delüü
hatta şimdideee yalnızızzz :içelim:

dün gece uyku tutmadı sizin sayfanın geçmişini okudum herkesde bir kayınvalide sendromu var ama bende anne sendromu. hey ya rabbim bu anneler nie böyle.. neden çok alınganlar anlamam..

valla izlenen kanal bile sorun oluyor off ki ne offf

Nurdan ya senin minik ördeğinn aglamasın ı yerim ben ne tatlı ya. maşallah herşeyleri ayrı bir güzel ya maşallah.

Nazan ayy fotolaraınıza bayıldım dogum fotocusumu tutmuştunuz sizde yoksa?minik kızın büyümüş annesi çokda şirin olmuş fındık burnunu yerim ben onunya aynı usg deki gibi dimi burnu..:)

Tazem burcum valla senin bu doruk a hergun maşallah diyorum Allah nazardan saklasın.çok fırlama ya.(ben bu tabiri sevimlilik manasıonda kullanırım sıpa der gibi umarım kızmazsın)
eşim diyorki küçük adam ya bakışlar gözler falan hergun illaki bi bakıyoruz dun gece yeni fotolarını gösterdim çok keyifli ya..:)
bu arada sizde tatarlık varmı ya bu capon gözler nirdeeeen???

gypsym esram. Yahya napio maşallah yarı kırkınızda çıkmış ohh artık davetlerede gider oldunuz ne güzel gezdinmi bari olivyumda..
bebek arabasında hep uyurmuş bebekler öylemi oldu sizdede?

göbekleriniz kaçıncı günde düştü?? bizim bugün 10.gün hala düşmedi..yavrumu yıkamak istiyorum artık..siliyorum sürekli ama yıkamak gibi olmaz tabiki..bi rahatlasa yavrum artık.

Bizim de göbek düşmedi, ben dayanamadım dün yıkadık. Yıkayın diyen de var göbeği düşmeden yıkamayın diyen de var..Sen hangisi aklına yatıyorsa öyle yap canım..

Ayy herkes aynı, ben annemi erkenden gönderdim. Sürekli onu üzmemek için kendimi kasıyordum, sen git annecim biz iyiyiz dedim postaladım...Kızkardeşim de gitti, çekirdek aile kaldık başbaşa..Kayınvalidem hiç gelmedi allahtan:)))))) Üzme canını, bak az kaldı bebeğin gelince çok yardımı dokunacak sana..Ama bacağı aksilik olmuş tabi.Geçmiş olsun

Biz de sarılığı atlattık galiba. Değerleri düşüşe geçti..

Nurdan, Nazan sıpalarınızı yerim ben sizin...

deryacım canım cok gecmis olsun
bizdede ksuma var sabahtan beri dr ilac ismi soyledi eger gecirmezse gitcez hastaneye..stres oldum resmen

kızlar kanama bitince abdest almamız ve artık normal hayata gecmemiz gerekiomus oyle 40 gunu beklemeye gerek yokmus. ben yeni ogrendimde. gerci kanamada durmadı ama sizede diyim dedim . regl gibi kanama durunca hayat baslıo yani. cok sevindim

çok geçmiş olsun canım

hmm bunu duymak ne güzel zemuszemus eminmisin?
bnim bugün 10. günüm ve 2 gündür kanamam yok gibi bişey - yani günlük ped koyuyoum ama ona bile ihtiyaç yok - çok çabuk bitti bende - normalde adetim bile 8-9 gün sürerdi bu kanamam 1 ay gider diye düşünmüştüm ama güzel sürpriz oldu

gypsym esram. Yahya napio maşallah yarı kırkınızda çıkmış ohh artık davetlerede gider oldunuz ne güzel gezdinmi bari olivyumda..
bebek arabasında hep uyurmuş bebekler öylemi oldu sizdede?
ayyy ayyy hatırlatma bana dünüüü hemen yazayımmm ilk araba sendromuzu
mami bıraktı bizi olivin kapısında arabayıda açtık bebişi yerleştirdik o annemlere gitti bizde gezicezzz sözdeeee
neyse uyuyodu benim velet bitane çocuk mağzası var orda arkadaşım çalışıyo hem gidip bakayım dedim ne var ne yok yiğenlerimede bişiler alıcaktım hatta neyse bu uyandı başladı mıyırdanmaya
mağazaya girdimki bastı yaygarayı napcamı şaşırdım bebek arabasndan çıkardım pışpışlıyorum yokk ciyak ciyak kıza dedim bunu emzirmem gerek napcaz dedi kabine gir orda emzir o zaman dedii ayy girdim kabine bebek emzriyorum ayaktaa rezalete bakın sizzz emdikçe emiyo ay çekiyorum bırakmıyo delircem belim koptu ayakta en az 10-15 dk emzrdm sonra sustu yatırdım arabaya ama ağladı ağlıcak pzozisyonlarda
neyse çıktım ordan çiçek export var oraya gidicem asıl bebiş kıyafetleri orda
girdimki tabii üst katında asıl kıyafetler ve bir sürü merdiven asansörde yok ay dedim nasıl çıkcam ben buradan koskoca araba felan gerisin geriye çıktım ordandan olive girmeye niyetlendimki yine bastı yaygarayı öff pöfff soktum ağzına zorla yalancı memeyi sustu biraz yollarda rezil oldum dosdoğruu annemlere gittim..dedim emzirip uyutim gideyim iftara daha 1 saat vardı durmadı kimslerede iftardan sonra çıkarım dedim sonrada unuttum
ilk deneyim hüsranla sonuçlandııı
oto koltuğunda taş gibi uyuyooo bayılıyo arabada gezmeye ama pusetinde rezil etti beniiii
bakalım nolcek bundan sonra alışır diye umuyorum
bide pusetin bazı parçaları evde kalmış gölgelik felan güneşte geldi biraz yüzüne ondanda rahatsız olmuş olabilirrr acemilik iştee
pervinim ben her banyoda alıyorum abdestimi ama bi gün duruyosa ertesi gün başlıyo kanamam
inş kadir gecesine kadar biter tamamen o gün oruç tutmayı çok istiyorum inşallah

ama bu velet sokakları çok seviyo dün niye öyle yaptı anlamadım
mesela markete gitmem gerekiyo koyuyorum bunu kanguruya takıyorum belime sallana sallana çıkıyoruz markete yada çok ağlıyorsa parkta gidip oturuyoz 5-10 dk hemen uyuyo mışıl mışıl sakinleşiyor

Konuyu Toplam 9 Kullanıcı okuyor. (6 Kayıtlı kullanıcı ve 3 Misafir)
gypsyesra, dide+, dnzyildizi84+, jenny_sh+, maviş83+, telkirma+

ooo topiğe bakınnn hadi hadi yokmu arttıran

oğlum uyuyokennn yaptırmayın bana monologgg
birazdan kalkıcakkk çıkıcammm puuu size

geçmişi okumadan hemen yazayım isterim..her an uyanabilir sıpam

KOLİK BELASI

bir kaç gündür yani üçgündür topiğe giremememin perişanlığımın müsebbibi kolik sancıarıdır.
sağlıklı bebeklerde görülen, ilaçların hiç işe yaramadığı diyebilecerğim,nedensiz ve ani ağlamalarla kendini gösteren,saatler süren ve insanı çaresizliğin kollarına atan hele ramazanda işleri daha da zorlaştıran baş belası birşeymiş.

akşam saatlerinde başlayıp gece yarısı dıruğa çıkan kolik sancılarına iyi gelen belirli bir yöntem,teknik,eylem yokmuş maalesef.doktor öyle dedi.bizim uyguladığımız ki -her seferinde başka yöntemler geliştirmek zorunda kaldık- kısa süreli işe yaradı hepsi (ortalama 3-5 dk).

- şarkı söylemek
-türkü söylemek
-buziki orhanın kolik için yaptığı şarkıları dinletmek
-ses çıkaran oyuncaklarla dikkatini başka yöne çekmeye çalışmak
-masaj yapmak
-banyo yaptırmak
-milupanın rezene çayından vermek
-gece yarısı arabaya binip iki tur atmak ( işin garibi arabada hemen sızıp eve gelince yaygarayı basıyor)
-fitil vermek (uykuya dalıyor ama uzun sürmüyor)

işin diğer bir boyutuda yavrum tüm sıkıntılarının emerek geçeceğini sanması sürekli emmek istemesi emdikçe gaz sancılarının artması ve uyanık kaldığım için uzun saatler sütümün azalması ve gerçekten acıktığında doymaması.

gerçekten çooook zor ve yıpratıcı bir durum.olabildiğince sakin ve insanüstü sabırla yaklaşıyoruz ve nöbetleşe ilgileniyoruz.ama yine de annein yeri ayrı hep benimle olmak istiyor miniğim bir de kıyamıyorum salifoya.hem işe gidiyor hem oruç hem sahur falan..anlayacağınız bu ara yamulmuş durumdayız..bir de iftar derdi var.şu ana kadar yapabildim yemeklerimi..geceki yorgunluktan sonra gündüz leyla gibi olsam da..
bir de huzursuz uykular meleğimin hep aaklarını karnına çeip mıyırdıyo.
kendi odasna geçirdim gerçekten büyük rahatlıkmış.odasında emziriyorum,uyutuyorum.
bizden haberler böyle işte

foto eklim bende bariiii kahvaltıya gittiğimiz gün paşanın keyfi yerindee

[/URL][/IMG]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…