2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

estracım geldim canım..ben de çıkarıyorum nevayı dışarı.arabasında mışıl mışıl uyuyor..önce arabada başlıyor uyumaya..salihe kızardım çukurlara girme diye şimdi bozuk yıllardan git diyorum:) kız manyak hışuna gidiyor.gidip kendime bir kaç parça giysi aldım 12 kilo verdim ama hala eski kıyafetlerim olmuyor.özellikle göğüs kısmından.kabin genişti bebek arabasıyla girdik o sırada salifo pzara gitti herşeyimiz koşturmaca.
kahvaltıyı nasıl ettim bilemedim bu sabah.ne yiyiorum içiyorum inan haberim yok.iştahım da yok..maksat süt olsun

esra ne güzel ohhh sefanız olsun.iyi yapmışsın.eve mi tıılacağız..valla çok iyi geliyor nevaya da dışarı çıkmak.biz de yemeğe gittik 2 defa uyudu mışıl mışıl

Dido çok geçmiş olsun canım - Nevacık mahfolmuş yavrucaz
Bne 3-4 gün çektim gaz sancısı - gözümden yaş geldi resmen - ve hep şunu düşündüm - ufacık bebişler bu sancıya nasıl dayanıyo
Şimdi iyimisiniz? Bize doktorumuz bir şurup verdi bulunsun diye (inşallah ihtiyacımız olmaz onu kullanmaya ) - gıda takviyesi kolik sancısına karşı - eğer ilgilenirsen sana markasını yazabilirim sende doktorunuza sorarsın
Tekrar geçmiş olsun

doğuran var mı acaba diğer topikte..gerçi küsmüşler bana geyiğine finkiye bir kaç bişe yazmıştım

canom çok sağol.ilk 1 haftadan sonra huyları değişiyor bu sıpaların.ilk hafta emer sızardı.şimdi geceler kabus..şurup damla ve fitil verdi doktor bize ama bir halta yaramııyor.diğer doktor da öyle dedi..bizim şurup om-x sizinki ne?

bizimki Babuline bitkisel şurup
dqaha kullanmadık - inş ihtiyaç olmaz diyorum ama kaçınılmaz sanırım
bizimki de düne kadar emdikten sonra bayılıp uyuyodu - şimdi saattlerce kucakta - çok zor uyutmaya başladım - tam uyuoruz beslenme saatimiz gelmiş - zaten uyandırmak hala kabus gibi
Helese geceleri kesinlikle meme almıyo - biberonla besliyorum - akşamdan sütümü sağıyorum gece vermek için
Bakalım haftaya ne sürprizler bekliyo :) her gün suyu huyu değişiyo bücürüğün :)

canan valla senin de işin zormuş şekerim.bebek şte derler di mi ama hepsi birbirinden farklı mesala benimki de asla emzik ve biberon almıyor.istemem gerçi almasını ama çok çaresiz kaldık nafile bildiğini okuyor..şu kolik olmasa kolay bir bebek aslında ama ..yapacak birşey yok sonsuz sabırla yola devam sağlıklı olsunlar da

doğuran var mı acaba diğer topikte..gerçi küsmüşler bana geyiğine finkiye bir kaç bişe yazmıştım

yok beeaa ne küsces delü...

burkom burcum öylesine yazdı işte sıkıntıdan kime takılsakda muhabbet çıksa modundayız..
bizden hala dogura yok yani aktif yazanlardan kaldık öylece...
yahu annem burdayken teyzemler dayımlar falan bebk olsunda görmeye gelelm derdindeler üstelik herkes kendi yemeğini getirme k düşüncesiyle.. bakalım ne zmana başlar misafir trafiğimiz. aslında benmde işime gelir. ben odamda oglumla ilgilenirim nasıl olsa kimse ayıplamaz herkes kendin pişir kendin ye modunda olur.:))

bu ardaa oglum artık başak burcu olcak. aslan olma ihtimalimiz sona erdi...ve ben başak erkelerini çok sverim aslan ın aksine.:)yerimseniben

bu arada annemlerdoktordan geldi. ameliyat demiş. kireçlenme ve kıkırdaklar arası su kalmamsı gibi bişeyler söylemiş. tabii şimdi doktor araştırmasındayız.İstanbullu kızlar bildiğiniz iyi bir ortopedihocası varmı?yani opr. değilde prof yada doç lazım öneebileceginiz hastane falan varsa memnun olurum...

ayy şimdide benim bu yıl neden kpss ye girmeme takmış durumda... allahım ya ben minicik bebeği kime bırakıpgidicem işe.. takıntılı memur takıntısı var dedimya. ben kolejde çalışıyorum diye zaten bi hoşlar yani...

bizimki de emzik almadı - dün tanıştırdım ikisini ama yok miğdesi kaltı - tepti emziği
dün 5-6 saat boyunca iyi emmesine rağmen hala aranıyodu emzik vermeyi denedim aldansın diye ama olmadı
Biberona da hastanede alıştı - sarılıktan yattık 1 gün çok beslenmesi gerekiyodu - 15 saat bounca saat başı biberonla beslediler - çok korktum memeyi bırakır diye - hoş o günlerde memeyi de fazla almıyodu o yüzden aç kalıp sarılık oldu zaten ama Allahtan bırakmadı emmeyi - biberonla ikisi el el gidiyolar - gece biberon gündüz meme

pervinim ben her banyoda alıyorum abdestimi ama bi gün duruyosa ertesi gün başlıyo kanamam
inş kadir gecesine kadar biter tamamen o gün oruç tutmayı çok istiyorum inşallah

canım bende aynen.zaten normal hayattada her dusumda boy abdesti alırım alıskanlıktır bende o. bakalım benimde banyodan sonra cok oluyo kanama sanırım sıcak suyun etkisiyle.
2 gundur beni karabasan basıodu. rahat edeyim die dun namaz abdesti alıp yattım artık kanamam durana kadar oyle gezicem sizede tavsiye ederim ic sıkıntım gecti yoksa patlayacak gibi oluyodum.

bide kızımla basbasayız artık kvaldemde gitti ondanda ruhum rahatladı duzenimi kurmayı bekliorum heycanla..

didom bendende 12 kg fix gitti ama bu haftada giden varmı bilmeme..eski kıyafetlerden ustler oluyo ama altları denemedim cunku kardesime vermistim hepsini kotların. suanda yine hamile pant giyiyorum bellerini insan evladı beline getirerek tabi.

bir arkadasımın feys te resimlerini gordum karın dumduz bildigin duz tahta modeli. bel vs yani fıstık gibi kızı 1 yasında ya var ya yok. nasıl duz kaldı dedim carsaf bagladım karnıma dedi.. yarından tezi yok korse ustu carsaf modeline geciorum evde:) emrah gelene kadar tabiki:))

en kısa zamanda su bakım topigini acıcam artık hemen hemen hayata donmeye basladık. istemzseniz ben kendim baslıom yarından itibaren yeme duzenine ve bakım vs yapmaya.. yani Allah nasip ederse:)

Allah yardımcın olsun.. kıyamam sıze ya, ınsallah en kısa zamanda duzelır. Allah sabır versın.

Senın neyıne minnak kadar cocukla olivıumlarda gezentılık?? Ulen harbı kırıksın be kadın kaydirigubbakcemile3 ne cesaret yaa.. ben hayatta yapamam falla daa.. daha senden ne hıkayeler dınleyecegız bız.. orası kesın :))

Gypsesrammm.. hanı demıstın ya.. memeyle kavga eder oldu Yahya.. durup durup cıglık atıyor emerken falan dıye.. yavrum o bızde de olmaya basladı, sankı bı yerını sıksıtırıyorum cocugun.. neden bunu yapıyor anlamıs degılım, bılıyorsan bana da yaz be bacım.

Kuzey, dun geceden berıdır bıze mum dıktırdı resmen.. hala daha huzursuz huzursuz uyuyor,basından ayrılamyıorum, aglayarak uyanıyor, huyu her gun degsııyor, benı uyutmadı, kendı uyumadı, sımdı kendı uyuyor, ben hala ayakta.. resmen suyum cıktı. Neden boyle oldu bu cocuk anlamıs degılım bunu da. Bı sıkıntısı mı var dıyecegım, gorunurde bırseyı de yok.. aglayarak uyanıyor, gazını, nazıını,cazını yok edıyorum elımden geldıgınce.. habıre emmek ıstıyor, ayaklı meme gıbı yasıyorum. En kısa zamanda su durumlar bı duzene gırse.. kahvaltımı 2 de yaptım,artık evde kımse de yok,tek basımayım, napıcamı bılemyıorum,Allah yardımcımız olsun.

foto eklim bende bariiii kahvaltıya gittiğimiz gün paşanın keyfi yerindee
Yaw bu yahya kocaman olmuş, çok tatlı maşallah herif gibi...

Canan biliyo musun, kan uyuşmazlığı bebeklerde sarılık yapıyormuş. Biz fototerapi almadık ama sarılık değerleri yüksek, en son biraz düştü atlattık dedik ama dr.yine çağırdı rengine bakıcam dedi. Neyse...

Benim dr. da sürekli karnına kemer, korse takmalısın diye uyarıyor beni... annem çok komikti.eee senin karnın olduğu gibi duruyor diyordu... Zaten aldığım 17 kilodan vere vere 5 kilo vermişim, nasıl iş anlamadım... çarşaf yakmasın seni bu sıcakta

merhaba
2009 agustos anneleri belkide bazılarınız bebeklerinizi kucagınıza aldınız bazılarınız hala gelmesini bekliyorsunuz Allah herkesin cocugunu analı babalı büyütsün her dogan cocugun kaderi güzel olsun şimdi benim nickime bakcaksınız ve bekar diceksiniz nerden cıktım diye nerden mi cıktım tuana3434 benim kuzenim olur bugun sabah saat 07,00 itibariyle 3,30 kg olan bi cimcime geldi dünyaya osgeldi sefa getirdi bilgileriniz olsun istedim

mercimekim bizdede geldi kan ilk bezinde önemsemedim olur die sonra ikinci bezde dr ye götürdük gittiğimizde hemen aldılar hastaneye enfeksiyon varmış idrar yollarına bende vardı hamişken onda bebeğede geçmiş 5 gün kaldık hastanede sonra dr kavga ettim izinli çıktık...
hastaneyi birbirine kattım valla insan evladı için herşeyi yaparmış şimdi karşılıklı dava açıldı yarın biz gidip ifade verecez sonra o verecek artı yerinden alınacak doktor ilçelere sürülecek cezesı oymuş uyarı alacakmış ohhh canıma deysin:lepi:

evrimim bilsem ah bilsem derdini hala öyle emerken bi anda çığlık çığlığa ağlıyor acaba diyorum sütmü gelmiyor bakıyorum gayet akıyor kaldıki çektini anlıyorum uyurkende yapıyor nasıl çözücez bunlarını dilini bilmem (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…