2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar oğlumun altını her aldığımda bezinde hafif kan oluo..pipisinden geliyo..hastanedeyken başlamıştı dr.normal dedi yeni doğanda..ama hala geliyo az az..sizlerde de oluyomu?
bizdede oldu canım dr ürik asit kristalleri dedi
çişini çok yapmaya başlayınca geçiyo merak etme canım

göbekleriniz kaçıncı günde düştü?? bizim bugün 10.gün hala düşmedi..yavrumu yıkamak istiyorum artık..siliyorum sürekli ama yıkamak gibi olmaz tabiki..bi rahatlasa yavrum artık.
bizde hiçbişey kullanmadık 13. gün düştü

selam arkadaşlar. sizi okumak çok rahatlatıyor beni. her ne kadar sizlerin arasında sıkı dostluklar kurulmuş olsa da bende hiç değilse okuyarak kendimi dinlendiriyorum. annemler 1 hafta 10 gün yanımda kalıp evlerine döndükten sonra eşimin izni de bitiyor ve ben oğlumla evde yalnız başıma kalıyorum. doğru düzgün komşu da yokki etrafta arkadaş olsunlar. o kadar yanlız hissediyorum ki kendimi bazen. hani kayınvalidelerden rahatsızlıklar iletiyorsunuz ya o bile tekrar düşünmemi sağlıyor çünkü benim kayınvalideler yazlıklarından dönmedi bile..sizi okuyorum ve bebeklerle ilgili aklımın takıldığı şeyleri sizinde yaşadığınızı görmek pimpirikliliğimin gereksiz olduğunu gösteriyor bi nebze de olsa rahatlıyorum. terlemeler. bebeklerin hareketleri, tuvaleti sarı mı ishalmi, çokmu kustu.. öylesine yazmak istedim. bende kendimden bişeyler anlatıyım istedim..neyse lohusalık işte..

Badibade arkadasım, sen yabancı mısın ki bole yazmıssın.. askolsun yaf.

saol canım idrar yollarında enfeksiyon varmış çok şükür geçti ama:Saruboceq:

cok gecmıs olsun eftelyam.. daha önümüzü yenı yenı goruyoruz, kusuruma bakmayasın.

Furcum.. senı burada onlıne goremezsem aramıyorum, uyuyorsundur dıye ya da musaıt deılsındır dıye.. ama bır gun, ınanıyorum bır gun yıne doya doya konusacagız senınle :))

Yafrum, benım gobek senden buyuktu, Babymın de benım gıbı ıdı.. yanı senınkısı gıbı degıldır emınım bızım gobekler.. yanlardan sarkmalar var,sende yoktur bu emınım..

Badibade arkadasım, sen yabancı mısın ki bole yazmıssın.. askolsun yaf.

cok gecmıs olsun eftelyam.. daha önümüzü yenı yenı goruyoruz, kusuruma bakmayasın.

Furcum.. senı burada onlıne goremezsem aramıyorum, uyuyorsundur dıye ya da musaıt deılsındır dıye.. ama bır gun, ınanıyorum bır gun yıne doya doya konusacagız senınle :))

Yafrum, benım gobek senden buyuktu, Babymın de benım gıbı ıdı.. yanı senınkısı gıbı degıldır emınım bızım gobekler.. yanlardan sarkmalar var,sende yoktur bu emınım..
saol evrişim çok şükür geçti atlattık:1hug:

arkadaşlar ii akşamlar herkese,
emzik kullanan var mı yada kullanmamız şart mı?kullanırsam nolur kullanmazsam nolur?ben daha hiç almadım.tecrubelerinizi paylaşırsanız o na gore alıcam..

slm güzel anneler..

henuz bu topiğe ait olamasakda takılıyorum arada işte sıkıntıdan aslında çok uykum var ama ocakda sahur için pişen yemeği bekliyorum..pişsin hemen uyucam.
annem yanımda ama onunda dizi rahatsızlandı tutuldu resmen.. kalkamaıyor yürüyemiyor. zamanlama çok feci oldu.

üstelik doktorada götürmemizi istemiyor. onun için ugraşırken yabenim sancım tutarsaymış gibi gibi bissürü şey düşünüyor

bu arada bazen imdaaaaaat diye bagırmak geliyor içimden .Annem çok eleştirel yaklaşıyor eşime karşı. offf çok sıkıldım. bizim evlenmemizde zaten zar zor olmuştu 2 yıl boyunca istanbuldan konyaya sürekli dünürcü gönderdi eşim ve ailesi ancak razı oldular sebepde eşimin memur olmayışı.babamda memur takıntısı var dır hemde çok aşırır.. falan filan neyhse uzun hikaye..
annem herşeyden alınıyor sürekli eşimin bi yanlışını arar vaziyette.. her lafının altında bişeyler arıyor çıldırcam ya. valla offffffff
en son bugun çok sinirlendirdi beni bende kızdım ama sonrada kızdıgıma pişman olup oturdum agladım. off off hormonlarmıdır nedir bilmem ama ben biran önce ogluma kavuşup eşimle başbaşa evimde hzuur istiyorum..

mesela size şöyle anlatayaım olay şu.
annemin dizi tutuldu
eşim: anne hadi hastaneye gidelim,
annem: yook olmaz güli bu haldeylen benim derdime düşmeyelim
eşim: anne olurmu öyle şey senin saglıgın önemli bak acı çekiyosun gel hadi gidelim
annem: burası istanbul(kendisi tam bir istanbul düşmanı olarak hiiç sevmes herşeye bi kulp bulur) emar ister kaç gun sıra gelmes dursun şimdi gülii kurtulsun sonra gideriz
eşim: anne yapma lutfen hadi gidelim gülistan evde kalsın babam var annem var abim var yalnız değil ya bişey olursa onlar giderler hastaneye.......vs.vs. vs..
konuşma böyle devam ediyor ve 2 gundur annem gitmiyor doktora ve bugun tlf da ablama aynen şöyle konuşuyor..

geldim kıza yardım edicem diye yük oldum o bana bakıyor.yerimden kalkamıyorum. ablamda doktora gitsenize falan diyor annemin cevabı şu oglum olsaydı hemen uçururdu beni hastaneye burası istanbul .falan filan...eee siz bu konuşmayı duysanız ne yaparsınız ayy çıldırdım hee. güya eşimi kötülüyor allahım çıldırcam ya..

birde dün eşim hastaydı hem oruç hem sıcak çarpmış birde midesini üşütmüş işten geldi yattaı .iftardan sonra üşüme geldi titriyor falan zaten hiçbişey yiyemedi.
bende hemen sıcaksutorbasına su koydum.ateşini ölçtüm nane limon kaynattım falan üstünü örttüm gidip gelip kontrol ediyorum terini ayhhh annem bu manzara karşısında ne dese begenirisniz..

sen bu halinle emir kulu gibi ne dolanıyosun.ahh kızım gurbette sen bu haldemisin kendi işine baksana ne olmuş o çocukmu kocaman adam...

off offfffff biri bana acilen yarıdm etsin gerçekden çıldırcam. bende kzıdım anne adam hastakaç yaşında olursa olsun üstelik o benden bişey istemiyor aksine hayatım sen otur ben iyiym diyor..
abim hastaolsa yengem umursamadan ilgilenmeden gidip tv izlese ne dersin diye çıkışdım ayyh ama valla kızlar çok fenayım..annem o kadar negatif yaklaşıyorki olaylara anlatamm.. eşim işten yorgun gelir mesela memur olsa bu kadar yorulmazz biz boişuna demedik illa memur olsun.
yada işten birazgeç gelse saati belli değil kendi işi olmuş ne fayda .memur olsa saati belli sabah gider 5 de gelirgib gibi.....

eşim elektrk muh. ve klendi şirketimiz var ve annem bundan hoşnut değil çöpçü olsun memur olsun anlayışına sahip.

sizden başka bunlaraı anlatacak kimsem yok etrafda çok sıkıldım.ayyh nolur kusura bakmayın anneler topiğine bunları yazdım ama inanın canım çok sıkkın. yani takmayay çalışıyorum annemi bu yaşdan sonra değiştiremeem diyip kabullenmeye çalışsamda olmuyor ya...

kızlar oğlumun altını her aldığımda bezinde hafif kan oluo..pipisinden geliyo..hastanedeyken başlamıştı dr.normal dedi yeni doğanda..ama hala geliyo az az..sizlerde de oluyomu?

canim bizdede ilk gunler olmustu, normalmis, her yeni doganda gorulurmus, endiselenme, bende ilk panik olmustum:))

göbekleriniz kaçıncı günde düştü?? bizim bugün 10.gün hala düşmedi..yavrumu yıkamak istiyorum artık..siliyorum sürekli ama yıkamak gibi olmaz tabiki..bi rahatlasa yavrum artık.

bizim 8.gun dustu ama biz 2. gununden itibaren hergun yikadik Teo yu niye size yikatmiyorlarki??bizede hergun yikayin dediler, gobegi kurulayin guzelce, hatta alkol bile surdurmediler ...

Tazeee, oğluşun naapıyor? yerimseniben

Oğluşum öpsün seni lülülülülülü Napsın, annesine eziyet etmeyi öğrendi =) Mıkırdanıp duruyor :)

Yarın bir engel çıkmazsa uğramak istiyorum sana. 15. gün kontrolüne çağırdılar sağlık ocağından. Gezmeye gider gibi oraya gitmek istiyoruz aneyle. Doruk'u pusetine koyup hem yürüyüş yaparız, hem oraya gideriz diye düşündük. Dönüşte seni arayacağım. Özellikle önceden haber vermedim. Olursa ! Böylece hem emzirip hem konuşabiliriz diye düşünüyorum =)

emzik kullanan var mı yada kullanmamız şart mı?kullanırsam nolur kullanmazsam nolur?ben daha hiç almadım.tecrubelerinizi paylaşırsanız o na gore alıcam..

Oğlumun emişken bir sıpa olarak doğması sonucu bir tane aldık. Çünkü beni 45 dk emdikten sonra bile hala yalanıyordu. Ama olmadı, almıyor emziği. Belki başka bir marka alsam olurdu, bilmiyorum. chicco aldık, tutamıyor ağzında. Şimdilik kullanmıyoruz. Bence acele etme. ihtiyaca göre alırsın.

bugun evlilik yildonumumuzdu, ilk once evde bisiler yapalim dedik, sonra annem bn bakarim siz cikin dedi disari hava alin biraz..Aksam yemege ttik ama ben mi yemegi yedim yemek mi beni yedi bilemedim, biran once bitse eve gidip minnosumu koklasam dedim..Icime hic sinmedi, 1 satte yedik kalktik:) annelik ne tuhaf bi duygu yaa, artik onsuz hic biseyden keyif almiyorum, aklim hep onda, hatta uzak bi restorana bile gitmek istemedim, eve en yakinindan yer ayirtik..
birde ordaki servis yapa kadinla sohbet acildi, iste sarap alirmiiniz diye dedim yok, esimde emziriyor dedi, tabi kadina birde ramazandayiz i acikliyamadim elin gavuruna:))neys sonra bebek kac aylik dedi, dedim 15 gunluk, kadiin gozler faltasi acildi, nasil yani oldu, dedi nasilsinz, dedim daha iyiyim, sezeryan oldum, bi kere daha faltasi, dedi dinlenmeniz lazim sizin..dedim icimden biz turkuz bize bisi olmaz, doguru ertesi gun tarlaya calismaya giderik:)))neyse saka bi yana, kostur kostur eve geldim, kuzuma sarildim..allahima binlerce sukur onu bana verdigi icin, iyiki dogurmusum:))

Tazem nuk markasini al, cok daha iyi, anne memesine en yakin oymus..bizimki uykuya dalana kadar alip sonra birakiyor, ama acken kesinlikle almiyor, hatta sinir oluyor, cekiyor cekiyor bisi gelmiyor firlatiyor..ama keyfi yerindeyken cok sakinlestiriyor..

günaydın güzel anneler bizden haber vereyim biraz oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyormuş günlerdir hiç durmuyor uyumuyordu hep ağlıyordu en sonunda seside kısıldı bu üçüncü doktorumuz ve bunda sonuç aldık çok şükür dün acile götürdük yavrumu ağlayınca sesi çıkmıkyorud çok korktuk meğerse enfeksiyondanmış geniz akıntısı ve tıkanıklıktan uyumuyormuş ilaç vermediler önermedide sevindim deniz suyu kullanıyoruz mucize gibi yavrum dünden beri normale döndü uyuyor ağalmıyor rahat rahat emiyor ama henüz geçmiş değil ateşlenirse hemen getirin dedi çok üzgünüm bukadar küçük nasıl hasta ettim anlamadım

deruacim cok gecmis olsun, en kisa zamanda iyilesir insallah..bazen benimde aklim cikiyor usuyormu, terledi, ceryan varmi diye..ama yapicak bisi yok, illaki hasta oluyorlar..

kabızlık yok kan ialcı içince biraz yokluyor ama genel olarak iyi
uyku o ne demek yatakla benim aramda çok uzun mesafeler var artık
kilo iki kilo geri almışım süt olsun diey onu ye bunu ye geri geldi iki kilo
göbiş ayakta normal oturunca baya belli ama gidecek eli mahkum
devamı bi ara oğlum ağlıyor
formül sorulmuş en kısa zamanda verilecek

günaydın güzel anneler bizden haber vereyim biraz oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyormuş günlerdir hiç durmuyor uyumuyordu hep ağlıyordu en sonunda seside kısıldı bu üçüncü doktorumuz ve bunda sonuç aldık çok şükür dün acile götürdük yavrumu ağlayınca sesi çıkmıkyorud çok korktuk meğerse enfeksiyondanmış geniz akıntısı ve tıkanıklıktan uyumuyormuş ilaç vermediler önermedide sevindim deniz suyu kullanıyoruz mucize gibi yavrum dünden beri normale döndü uyuyor ağalmıyor rahat rahat emiyor ama henüz geçmiş değil ateşlenirse hemen getirin dedi çok üzgünüm bukadar küçük nasıl hasta ettim anlamadım[/QUOTE

ses kısıklığı üzerine mi şüphelenip doktora götürdün sakaleyn. bizimki de arada öksürüyor. doktoruna sordum muayenede. olur öyle boğazında balgam varsa onu çıkarmaya çalışıyotdur dedi. Allahtan azaldı da o kadar sıkılmıyorum ama arada kuru kuru öksürüyor bizimki de..

günaydın güzel anneler bizden haber vereyim biraz oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyormuş günlerdir hiç durmuyor uyumuyordu hep ağlıyordu en sonunda seside kısıldı bu üçüncü doktorumuz ve bunda sonuç aldık çok şükür dün acile götürdük yavrumu ağlayınca sesi çıkmıkyorud çok korktuk meğerse enfeksiyondanmış geniz akıntısı ve tıkanıklıktan uyumuyormuş ilaç vermediler önermedide sevindim deniz suyu kullanıyoruz mucize gibi yavrum dünden beri normale döndü uyuyor ağalmıyor rahat rahat emiyor ama henüz geçmiş değil ateşlenirse hemen getirin dedi çok üzgünüm bukadar küçük nasıl hasta ettim anlamadım
çok geçmiş olsun canım
göbeğinin üstüne tülbent koyuyoruz biz özellikle uyurken midesini üşütmesin diye bir de altını açınca o ıslak mendiller üşütüyor sanki ona da çok dikkat ediyoruz

kızım emzik tutmadı chicco nun ki var
meme sandı ağzına aldı ama sonra diliyle itti

selamlar herkese
oğluma kavuştum bu topiğe terfi ettim : ))
Çağan bey çok yaygaracı sütüm var çok şükür ama doymuyor 30 cc mama veriyorum sonra tekrar emziriyorum anca uyuyor sizlerinde öylemi ?

Esrako Esrako oğlumda şeker çıkmadı çok şükür bende de durumlar iyi çok ölçemedim ama
Çağanı emzirmekten halsiz kalıyorum uyuyorum hemen, siz nasıl nete girmeye fırsat buluyorsunuz?

Seçil Çağan ında bezi kanlıydı çok değil ama vardı hep bugün geçti
bebek hemşiresi normal bu korkma dedi

yazacağım size soracağım çok şey var dikişlerim yanıyor oturdukça ilk fırsatta doğum hikayemide yazıcam çok komik narkozun etkisiyle çok saçmalamışım :))
resim ekleyecektim imagesac hata verdi facebook a 1 tane ekleyebildim şimdilik

facebook da seni kendi adınla arattıracağım canım
bu arada gözün aydın

Seçil doktor bize herggün yıkayabilirisiniz dedi, neden yıkamıyorsun ?
dün hastanede yıkanmıştı bugün de yıkıyacaz annemler var ama Seo u bekliyorum babasıyla ikimiz yıkicaz

hergün üşümezmi canım biz 3-5 güne falan ancak yıkıyoruz

selam sizde z.burnundamıısınız?: )
bir zamanlar z.burnundaydım evlendik bıraktık mekanı sizdemi z.burnundansınız?
bende yok mercimekim gelmedi hiç kan filan kafamçokkarıştı
benimki 7. günde düştü tatlım her bebeğin farklı olurmuş
selamlar herkese
oğluma kavuştum bu topiğe terfi ettim : ))
Çağan bey çok yaygaracı sütüm var çok şükür ama doymuyor 30 cc mama veriyorum sonra tekrar emziriyorum anca uyuyor sizlerinde öylemi ?
oyy oyy canım benim hayırlı olsun bebişin facete baktım çok tatlı çağanımız maşallah
slm güzel anneler..

henuz bu topiğe ait olamasakda takılıyorum arada işte sıkıntıdan aslında çok uykum var ama ocakda sahur için pişen yemeği bekliyorum..pişsin hemen uyucam.
annem yanımda ama onunda dizi rahatsızlandı tutuldu resmen.. kalkamaıyor yürüyemiyor. zamanlama çok feci oldu. sizden başka bunlaraı anlatacak kimsem yok etrafda çok sıkıldım.ayyh nolur kusura bakmayın anneler topiğine bunları yazdım ama inanın canım çok sıkkın. yani takmayay çalışıyorum annemi bu yaşdan sonra değiştiremeem diyip kabullenmeye çalışsamda olmuyor ya...
canım benim yaaa kimbilir ne kadar sıkıntıdasınki yazdın böyle yoksa yazmazsın sen şimdiden sorunlar başladıysa daha kötü günler yaşayablirsn gülistanım çünkü lohusayken kimseye katlanamıyorsun bırak anneyi evladın bile an geliyor çileden çıkarıyor seni
çünkü uykusuzluk yorgunluk acemilik anormal bir psikiloji çektiğin dikiş acısı vs herşey karmançorman oluyor
acaba diyorum güzel bi dille memlekete geri gitmesini söyleseniz çokmu alınır?çünkü senin ciddi anlamda yardıma ihtiyacın olucak desteğe yani eğer bu destek kösteğe dönüşürse zor atlatırsın bu dönemi
hem senin kayınvaliden sana yardımcı oluyor nasılsa yalnız kalmazsın??
günaydın güzel anneler bizden haber vereyim biraz oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyormuş günlerdir hiç durmuyor uyumuyordu hep ağlıyordu en sonunda seside kısıldı
geçmiş olsun yusufumuzaaa deryacım bende kullanıyorum sürekli deniz suyunu çok rahatlatıyor bazen bizimkinde ağlamaktan sesi kısılıyor çok korkuyorum

nurdancım tatlım nice nice uzun yıllarınız olsun eşinle ve teonla

esram evet ya nasıl bi haldeyim anlatamm hormoınlar tavan yapmış durumda.
kız sen ne diosun anneme git mi dices aaaaaaaa furur beni. zaten erken geldim sana yük oldum diye diye kendikendine dert ediyor.
neyhseki bugun hastaneye gittiler şuan doktordalr bakalım ne dicek doktor .ben evdeyim onlar gelene kadar bişey olmas herhalde. bekliyorum.

melteeeemmm
bizde ya günaşırı yada hergün yıkıyoruzzz
niye üşüsün tatlım sende yıka sık sık
zaten kışın haftada 1-2 yıkıcaz

X