2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

20 günlük bebekle sokaklara düşersem olacağı bu yaneee :kedi:

bugun bizde belediyeye belcika kimlik karti icin gidicektik, cocuguda grmek istiyorlar, once vesikalik cekildi beyefendi, sonra ucak bleti almaya gittik merkeze oradanda dondurma yemege gittik, arabada uyudu viyak viyaklayan cocuk, hatta evden cikarcikmaz sustu:))tabi tum isleri bitirdik tam dondurmalr geldi, uyandi mamasini verdim, alele acele kalktik ama 2 saat disarda kaldik:))

DIDOM cok gecmis olsun kuzum, insalah gecer en kisa zamanda..

benimde 10 kg gitti ama eski pantolonlar husran, hele gorumcem 42-44 bi pantolon vermisti ona bile giremedim(bide benim kollar ve kalcalar sinir ediyor gobekten cok:çç hele o selulitler iyyyy...

Evrim dunden beri bizdede durum ayni gece hic uyumadi huzursuzlandi, akka yapamadi dun geceden beri..bugun surekli bi memeyle savas halinde, sut geliyor emmiyor, biberon aliyor kusuyor,vik vik huzursuz, daha yeni uyudu emerken, uykuda cok sicriyor, geriniyor..bi sicsa belki rahatlar, sikintisi o mu anlamadim??sadece arabadakne uyudu 1-2 saat okadar..eve geldik yine ayni...

elifim kıyamam sana ben kolikmi şimdi neva?ya sürekli ağlayınca öylemi oluyormuş belki geçici bi durumdur bizimkide 2 gün boyunca ağladı gece gündüz sebebsz ama sonra sustu umarım düşündüğün gibi değildir Allah yardımcın olsun bitanem

misafir gelicek akşama off off iftardan sonra çaya geliceklermiş sıyırıcam yaaa
nolur 40 ı çıkınca gelse şu misafirler (
uykum var yorgunum bebişi yıkıcaktık mami gelince planların hepsi kaldı (

bende 73 le doğuma girdim en son tartıldığımda 63 olmuştum pantolonlarım olmuyor denedim kapanmıyor düğmeleri....
kızlar birde sizinde dikişleriniz zamanla sertleştimi benim taş gibi oldu hafiften şiştide bebeği eğilerek emziriom ondanmı acaba uzun sürüo emişmemiz sırtım ağrıdığı için bacaklarımdan destek alıom ondamı şişti yoksa bi aksilikmi varCADIARZU

( anlasıldı.. Allah yardımcımız olsun.

Uykuda Kuzey de cok sıcrıyor.. hatta yarı uyur yarı uyanık vazıyette.. kıyamam,korkuyor sankı.. aglıyor.. sonra gerı dalıyor.. koynuma aldım uyudu bı kac defa.Mınnacık sey.. derdını de anlatamıyor.. keske şu dıllerını çözebılsek bır an once.

misafir gelicek akşama off off iftardan sonra çaya geliceklermiş sıyırıcam yaaa
nolur 40 ı çıkınca gelse şu misafirler (
uykum var yorgunum bebişi yıkıcaktık mami gelince planların hepsi kaldı (

Esram.. Yahya mın masallahı var, cok ıyı gorunuyor, Allah nazarlardan saklasın.

Sende de ne cevre varmıs babam.. gel gel bıtmedı, bende olsa sıyırırdım herhal,Allah yardımcınız olsun bacım, ne dıyeyım..

Yavrum.. yenı gordum ıyı mı yazdıgını. Sanırım gelmedınız,bız evde yarı baygın vazıyette oglumla uyumaya calısıyorduk. Neden saglık ocagına gıdecektınız ki.. umarım kotu bısı yoktur.

Evris Teo yuda cok korkutuyorlar, az once uyuttum yanina uzandim uyurum diye 2 dakikada bir sicradi yavrum, dedigin gibi cok derin uykuda degil, ki kac kere okuduk ufledik(hayirdir..annem 40i cikana kadar olur boyle diyor, hatta sanada olur diyor(

yenı yenı gecmıse bakabılıyorum.. kusuruma bakmayın nolur..

Cok cok gecmıs olsun Deryam.. bı ara Yusufumun yenı fotolarından koyarsan cok sevınrıım, cok merak edıyorum son halını.

Ben dıkıslerı gostermeye doktora gıttım.. acılarımdan dolayı apar topar ambulansla hastaneye gondermeye, mr cektırmeye kalktılar.. ambulansı once eve yonlendırdım,oğlumu emzırmeden mr falan cektırmem dıye.. annelık ınsanı boyle yapıyormus, cok haklısın, o uyuyor ve ben onu ozluyorum.. Allah ayırmasın bızı evlatlarımızdan.

Biz de sarılığı atlattık galiba. Değerleri düşüşe geçti..

Nurdan, Nazan sıpalarınızı yerim ben sizin...

Çok çok gecmıs olsun..

oğlum uyuyokennn yaptırmayın bana monologgg
birazdan kalkıcakkk çıkıcammm puuu size

bı denk gelsek.. peahhh

Evris Teo yuda cok korkutuyorlar, az once uyuttum yanina uzandim uyurum diye 2 dakikada bir sicradi yavrum, dedigin gibi cok derin uykuda degil, ki kac kere okuduk ufledik(hayirdir..annem 40i cikana kadar olur boyle diyor, hatta sanada olur diyor(

Kuzey uyandı.. ( kacıyorum..

evris teo yuda cok korkutuyorlar, az once uyuttum yanina uzandim uyurum diye 2 dakikada bir sicradi yavrum, dedigin gibi cok derin uykuda degil, ki kac kere okuduk ufledik(hayirdir..annem 40i cikana kadar olur boyle diyor, hatta sanada olur diyor(

ah canım burçinede oluyor banada oluyor aynısı sanki biranda anlamıyorum sanki uçurumdan düşermişim gibi geliyor burçinin uyurken kollarını tülbentle sarıyorum öyle uyuyor çareyi onda bulduk sende dene istersen en azından uykusunda rahat eder canım

BugÜn benım kontrolÜm vardı dr da gıttık Önce ultraonda rahıme baktı gÜzel dedı kesı yerım bellı bıle degıl dr yaptıgı ıŞle ÖvÜnÜyor bak hıÇ bellı degıl dıye
alltan muaynede ettı ama aynı Şeylerı orası ıÇın sÖylıyemedı kızım Çok ıltahaplanman var dedı bırde bÜtÜn organların sarkmıŞ nasıl ılk dogumu yaptırmıŞlar yazıklar olsun onlara dıye kızdı ıdrar torbasının sarktıgını bılıyordum ama makatıma bıle zarar vermıŞler dr toparlamamız gerek dedı yanı tekrar ama bu sefer alttan amelıyat olucam dr bebegın bıraz bÜyÜsÜn ıstersen dedı ÇÜnkı amelıyettan sonra benım hıÇ ıŞ yapmamam mgerekmıŞ sana ve bebege bakıcak bırını bulmalısın dedı ılk olarak ılaÇ verdı penısılın ve fıtıl haftaya tekrar gıdıcem gÜnÜnÜ ve Ücretını konuŞacagım allahım ıyıyım dıye sevınırken bırde estetık oparasyon geÇırıcem ama Şart kendım rahatsızlık hıssedıyorum ıŞte bÖyle kızlar fazla gıremıyorum bu yÜzden hepsının anlatı verdım kusura bakmayın artık kontrole gıdınce alltan tekrar bakıcak ay kurtulamadık Şu muayne masasından resmen gerılıyorum artık

Canım çok geçmiş olsun. Allah şifa versin, çok üzüldüm.

PETRıK, hoşgeldin canım. çağanı gördüm facebookta. maşşalh oğluna canım. çok tatlı.
ben de seni BURKO yu ve PıNKY i merak ediyordum. başka kalmış mıydı? doğurmayan kimler kalmıştı? kafam iyice kazan gibi... kusura bakmayın.
PıNKY, annen gerçekten bi alemmiş. allah sabır versin. benim annem de burdaydı 40 gün kadar. ayyy insanın kendi annesi bile nasıl irrite edebiliyor bazen insanı , o yüzden kayınvalidelerine içerleyen arkadaşları çok iyi anlıyorum.
SAKALEYN, çok geçmiş olsun canım. neyse ki iyiymiş oğlun artık.

BAŞAKçım sana da çok geçmiş olsun. zor bir ameliyat olsa gerek. daha doğrusu sonrası çok meşakkatli olacak gibi....şimdiden acil şifalar dilerim.

AıDA cım, buarada bebeğine bayıldım, allah nazardan sakınsın. gerçekten çok çok tatlı. bahtı da kendi gibi güzel olsun inşallah.

Kızlar fırsat bulup da giremiyorum ama aklım sizde. Herkes iyidir umarım. Ben iyiyim ama çok çabuk yoruluyorum. İş miş yapamıyorum. Hayatım bebeği emzirip, altına bakıp, yemek yiyip uyumakla geçiyor. Herkes benim gibi mi, normal yaşantısına dönebilen var mı?

Nurdancım evlilik yıldönümünüzü kutlarım. Nice güzel senelere, hep birlikte ulaşın inşallah !

Hmm, bana da öyle kurtarıcı bişi lazım. Gerçi elini eskisi kadar çok emmiyor. Meme ucuma alıştı artık. Gene hemen değil ama, 3. - 5. denemede yakalıyor, sonra 2 dk geçmeden uykuya dalıyor. mafoldumben

Geçmiş olsun Deryacım. Bağışıklık sistemleri çok güçsüz henüz. Çok normal. Kuş kanadından yel alır, derler. Sen hasta etmedin çocuğunu, böyle düşünme...

Fırlama da ne ki? ben neler diyorum =) Hatta ucu kendime de dokunuyor Doruk'a ettiğim lafların =)

Canım benim, allah hepimizinkini nazarlardan saklasın. Bizde Tatarlık var mı, bilmem ama, yörüklük var! Belki araya kaçmıştır Tatarlık da =) Gözde'yle bende de vardır azcık gözlerde çekiklik. Ama Doruk'ta artık ilk günlerde olduğu kadar belirgin değil. Daha bir eşek gözlü oldu oğlum anası gibi =)

Onu bunu bilmem! "6 hafta deniz, havuz, sauna ve ilişki yasak" dedi doktor bana! Öööyle üstten üstten koklaşsak sakıncası olmaz ama herhalde delikafadulden Hayat başlıyo denince bu geldi aklıma =) lülülülülülü

Canım benim yaa, allah yardımcın olsun. İnşallah en kısa zamand düzelir Nevacık. Kıyamam ben ona...

aa =) Kaç kişi kaldı şimdi? Ömürlü olsun, sağlıkla gelsin küççük sıpa =)

mafoldumben Geldik. Hatta aradım. Seni, Özgür'ü aradım, tlflar kapalıydı. Kuzey'i uyandırmayı (ve sonra uyutmayı) göze alıp kapını çaldım. Uyuyordunuz byük olasılıkla ! Sağlık olsun... Sağlık ocağından çağırmışlardı bizi! 15. günde getirin demişlerdi. D vitamini verdiler, ona başladık bugün, falan fıstık... Her şey yolunda yani !

Geçmiş olsun, inşallah em kısa sürede olup toparlarsın. Desene, takımlar sıfırlanacak =) oldu olacak evlilik öncesine döndersinler seni Kadriyem yerimseniben
Senin ilk doğumun normal miydi Kadriye ?

Hepimiz aynıyız aidacım. kızın çok tatlı maşallah, o ne güzellik öyle =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…