2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canacım, tamamen aynılarını yaşamışız. Benim üstün çabalarım sonucu yükselmedi, diyebilirim. Bir kere aldığın ağrı kesici varsa kesinlike bırak. Çok fark ediyor. Ben ilk bir kaç gün parol içmiştim, uyandırmak azap oluyordu. Sarılığın hafif başladığı günlerde şöyle bir yöntem uyguladık; sütümü sağıp şırınga ile biraz ağzına veriyorduk. Bu esnada biraz ayılıyordu, sonra memeyi dayıyorduk. Bunu 1-2 gün uyguladık, çok işe yaradı. Şimdi ne sağıyoruz, ne başka bişi...

Şimdi ise geceleri 3 saat arayla emzirmeye çalışıyorum. Aynı dediğin gibi, 10 dk emsin diye 1,5 saat uyanık kalıyoruz. Üstünü soymak, altını açmak, kulağını, ayağını gıdıklamak işe yarayabilir. Ama bizde yaramadı. Ben reflekslerini uyarmak için soğuk bardak değdiriyorum bacaklarına falan. Ya da gazını çıkarıyor gibi sallıyoruz, o da biraz olsun işe yarıyor. Doktorun yaptıklarını gördükten sonra bunları yapmakta sakınca görmedim =) Bir de 8 - 9. günden sonra korkma, sarılık olsa da beyine zarar veremezmiş.

Kendince yöntemler geliştirmeye devam =)

kızlar hiç keyfim yok iptalim yani
gelen giden bitmiyor
bunaldım daraldım
mevlt felanda yapmıcam koydum kafaya
ananenisi babaannesi otursun okusun kuranın yapsın duasını kimseyi toplamıcam eve
gelen geliyor zaten mevlütteki maksatlardan biride herkesin toplu gelip bebeği görmesi değilmi
bi başına olmak çok zor kafayo gözü yedim artık resmen
bugün heryere sıçtı işedi delirdim aldım onu soydum bende soyundum girdim banyoya bilikte yıkandık tek başıma napim yukardakileride çağırmadım kimseye minnet edemem ben
ama çok zor oldu tek yıkamak birlkte ağladık zırladık çıktık banyodan
psikolojim son noktada hiç sağlıklı düşünemiyorum uykusuzum ama uyuyamıyorum ya uyuyo kaç saat yada saatlerce uyumuyor
birde boku kokmaya başladı osuruncada kokuyor sizinkiler kokmaya başladımı korkuyorum üşüttümü diye
birde artık ağlayınce gözünden yaş gelmeye başladı bi garip oldum o kadar içli ağlıyorki içim parçalanıyor
yine bunalımlardayım anlayacağınız
bide şu burun aspiratörü nasıl kullanılıyor bu emerken resmen nefes alamıyo ya şu tüpte bi su verdiler onu damlatıyorum o an açıyo burnunu sonra yine tıkalı

canancim gecmis olsun, benim en iyi yontemim alt acma; altini acinca basiyor yaygarayi uyaniyor...bi dene istersen, seninki alti acilinca nasil??hatta az once zorla oyle uyandirdik, bizimkinide uykusu cokagir, hele emerken uyuyakaldimi durtuyrum durtyorum uyanmiyor...

Esracim kiyamam sana yaa, sikma canini ara ara herkes psikopata bagliyor..benim simdilik aglama krizlerim gecti mesela, bugun hic aglamadim, dunde..duzeliyormu ne??o uyurken sen uyumaya calissan, belki biraz toparlarsin..

esracım o suyu burnundan damlat sonra burun aspiratorunu delige daya plastik yerine bas burak pompa gibi bikac kez yap sumukleri cekio. bizdede aynı sorun var her emzirme bogulma genzine kacma usandım artık yamyam gibi cekio memeyi sonra tıkanıo burun zaten tıkalı..bizimkindende yaş gelmeye basladı icim parcalandı dun. meme uclarım felaket sızlıo artık cok fena cekio cunku. napcam bilmem kremi aldım drun yazdıgı ama cokta kesmedi bakalım

buarada yahya manyak tatlı olmus cok begendim

canancım cok gecmis olsun canım.

cok tskler nazancım. annemler gitmeden yapılsın istedim gerekirse isterlerse tr ye gelincede yaparım ama burdada azcok cevremiz var ii oldu 30dan fazla kisi vardı atlattık gecti

birde kanamalar ne alemde??

aynen devam ama adetimin son gunleri kıvamaında.sadece dustan sonra artıo oda sıcak sudan sanırım. bıktım pedli gezmekten

evrimcim benim dr dediki beslenme vakti uyandıgı vaakitten itibaren hesaplanmalı ve enaz 3 saat olmalı. mesela 2de uyandı ama altını degis vs 3te emdi bir sonraki uyanması 5 olmalıymıs. ben cok denedim 3 saat olayını ama kendi uyanmazsa memeyi agzına almıo hamur gibi uyuyo beceremedim geceleri. gunduz yine daha sık uyanıo.

ama dun gece beni delirtti 10da uyandırdım emzirmek icin altını acma yontemiyle birdaha 1 de zor uyudu resmen gozunden uyku akıo ama uyumuo yerine yatırıorum cin kesilio zarzor uyuttum 1 de bidahada kaldırmadım sabah 6ya dogru viyakladı bide ozaman emzirdim sonra 8bucukta viyakladı yine emzirdim uyuyo simdi benim yatagımda

yani bende kafama gore davranıorum duruma gore

Dıkıs falan yok bende kuzu.. erıyen dıkıslerden yapıldı dıye bılıyorum.. sende dıkıs mı var?

benimkide eridi gitti ilk hafta

aynen ya yatagında yatmamak konusunda direnio sevmio orayı ya salonda koltukta yatacak ya kollarımda yada benim yatagımda. resmen inatlasıoruz o yatagında uyanıo ben uyutup koyuyorum o uyanıo ben koyyorum bakalım nekadar surcek bu

terlemekten bahsetmissiniz ben ilk zamanlar daha fenaydım resmen su icinde kalıodum simdide pek farkım yok gerci boynum saclarımın ici tum vucudum sırılsıklam oluyorum. bu sabaha birde uykumun arasında bunlara basdonmesi eklendi kabus gibi

canım bizimkide koku konusunda aynı bokuda osuruguda kokuyor
önemli olan kakasının rengindeki değişimmiş
eger anne sütünden başka bişey almıyosa altın sarısı olmalıymış
bende evimde istediğim gibi yatmak gezmek uyumak istiyorum ama olmuyo
çünkü kaynanam var yanımda bebek bakımında yardımcı olsa ciğerim yanmıcak
canı isterse yemek ve temizlik yapıyo o kadar
10 gün geçermi yaaaaaa
20 gün geçti
geçmiş olsun canım bende altını açınca uyanıyo
uzun yazcaktım ama <zzırlıyo çıkmam lazım

hepiinizi tebrik ediyorum Allah analı babalı buyutsun huzurlu ve iyi huylu bebekler olsunlar inşallah.Darısı geride kalmış bizlerin başına.
diger topikte özledim sizleri valla

nete çok takılma derim.doktorun olumsuz bir şey söylememiş.bir de 1. ayında her bebek olamaz ki 4 kilo.bizim topikte 4 kilo doğan var mesela onlar hiç kilo almayacak mı?
teşekkürler kızlar ay sonunu beklicem artık ve ay sonunu baz alarak devam edicez. bu arada ay sonunda başka doktora gidicem nedense doktora güvenemedim bi türlü hastaneden çıkarken götürdüğmüzde teni sarıydı bi test yap falan dedik gerek yok dedi sonra sarılıktan hastanede yattık tekrar gittiğimizde o zaman yoktu ilerleyen günlerde olmuştur dedi. bide netten araştırdım hakında sadece bi haber buldum burda yazmak istemiyorum ama çok sinir bozucu ve üzücü bir haberdi o yüzden pek güvenim kalmadı
esrako sen bu konuda şanslısın bildiğin bir doktora gidiyorsun bizlerde artık deneme yanılma yöntemiyle öğrenicez
dikisleri alinana anneler, dikis alinirken aciyor mu?
bendede dikiş yok estetik dediyse o zaman dikiş olmuyo diye biliyorum.
geçmiş olsun canancm ilk zamanlar bende yaşadım aynı şeyleri zamanla düzeliyo uyku problemi sarılığıda zaten zamanla atlatıyo belki birazda onun etkisir
hepiinizi tebrik ediyorum Allah analı babalı buyutsun huzurlu ve iyi huylu bebekler olsunlar inşallah.Darısı geride kalmış bizlerin başına.
diger topikte özledim sizleri valla

saol canım darısı başına en kısa zamanda

GYPSY; haline çok üzüldüm canım yaa! Annene tessüf ederim. Neden yalnız bırakıyor seni? Abinler gelmişti yurt dışından diye hatırlıyorum. Ama ilgiye ihtiyacı olan onlar değil, sensin diye düşünüyorum. 1-2 gün ağırlayıp dönseydi keşke sana...

Boku kokuyor evet =) osuruğu da kokuyor aynı şekilde ! Hatta Onur çok etkileniyor bu kokudan, midesi kalkıyor, gazını çıkaramıyor. Ben çok etkilenmiyorum.

Mevlüt konusunda; bence de gerek yok. Zaten ağırlayacağın kişileri ağırlamışsındır, boş ver ! Şu halinle ne işin var ? 1-2 günlüğüne kadın mı alsan acaba esram? hiç değilse ev işlerini toparlar, 2 kapyemek yapar, sen de Yahya ile yeterince ilgilenebilirsin, diye düşünüyorum. Kolay gelsin canımcım...

Ay kızlar, çok şükür benim sıpa bu gece saate gerek olmadan uyandı hep Çok mutlu oldum, hep kendisi emmek istedi :sm_cool: Memeyi zorla ağzına tıkmak zorunda kalmadım. Annem "memenin tadını daha yeni yeni alıyor, sen daha dur, yapışık gezeceksiniz" diyor. sırnaşık şey

Bu arada Nazan'ın dediği oldu, karnımda ince ince gri çizgiler gördüm. Hamileyken yoktu bunlar. Çatlaklardan bahsediyorum. Tek tarafımda 2-3 tane vardı. Hoş, çok da umrumda değil ya! Sadece önceden karnımın görünmesi beni rahatsız etmezdi, şimdi artık (zayıflayınca yani) dikkat etmem gerekecek. Çatlaklı bir karnı kamuya açamam, değil mi? :roflol: Bikini giyerim ama! Mayoyu mecbur kalmadıkça giymem ! Neyse bunları seneye düşüneceğiz =)

Yavaştan ev işlerine başladım ben de =) Uzun zamandır annem, Onur ve Gözde sağ olsunlar elimi sıcak sudan soğuğa sokturmuyorlardı. Ama insanın kendi işini görmesi ne güzel bişi. Artık yerdeki nesneleri alabiliyorum. Eğilebiliyorum hihoyyyt Yataktan rahatça kalkıyorum. Bana kalsa çok daha fazla zorlarım kendimi ama doktor "daha erken" diyor. Duruyorum.

evros sendekinden bitanede bizde var. canı istedimi yapamayacagı yok ama cocuga dokunmuor acıkcası benimde isime gelio ama annem varken hep o bakıodu iste fark napcan

tazem yorma kendini salla bakanın varken keyfiini cıkar.annem varken herisimi yapıodu ben istemeden kahvaltım onume geliodu. oysaki kvaldem 12 de uyandı kahvaltı yaptınmı dio emziren kadın 12yemi kalır emrah gider gitmez yaptım kahvaltımı. sen tadını cıkar annenin canım

kızıda tut canın keyfine bak suan en fazla nazlanacagımız zaman hamilelikten daha onemli bosver ne istiosan yap

benim karnım harita ama ince ince buzusuk cizgiler. krem suruyorum. ya bu karın nası sıkılasır yada biz nası kuculuruz. hamilelikte nası genissek oylemi kalcaz ya bilemedim gitti

Bütün güzel annelerimizin mubarek Ramazan ayını kutlarım. çok şükür bu senede kavuştuk ramazan ayına.seneyetekrar bu gunleri görmeyi nasip etsin Rabbim..evlatlarımızla sagsalim huzurlu ömurler nasip etsin inş...biz geride kalanlarada dua edin ya Rabbim sagsalim kavuştursun vakti zamanında.. inş.

bu arada hafif yogun ve açık pembemsi akıntım oldu..ama dun alttan muayene sonrasında kahveengi leke gelmişti doktorumda normal ama kırmızı olursa gel demişti..ne yapsam???bide pıtışımda çokçok fazla baskı var ve ıkınma hissiyle beraber.

esracım ya allahyardımcın olsun tekbasına insankafayı yer gercektende
nasıl tuttun nasıl yıkandın tekbasına yahya ile allah yardımcınolsun

biz aksamları babasınla yikiyoruz artıkbir iki gorumcemle yıkadıkzamanlarımız uyusmuyor o gelyior uyuyor oluyorbekliyor falan eniyisikalıcı insanlarla yıkamak dedim ve esimle yikiyoruzartık

aynen bizimkide yauyuyor tumg un ya hiç uyumuyorsaatlerce bagırıyor allah yardımetsinhepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…