2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bugün doktora gittik 1 aylık olduk çok emzirmemek gerekiyomuşş sizede sölimde kendini yırtar gibi ağlayınca gaz sancısından ağlıyomuş ben çok beslemişim gece tısıldamalarımız falan hep ondanmış bebek aranınca meme vermiycekmişiz.. gündüz 2 saatte gece 4 -5 saatte bir emzirmek yeterliymiş.. biz 750 gr almamız gerekirken 1 kg 750 gr almışız doktor abartma dedi.. sizinde öyle dayak yemiş gibi ağlamalarınız gece sürekli hareket halinde ve zor uykuya dalmalarınız varsa çok emdiği için olabilir.. bilginiz olsun..

pişik olmuş oglum fena kızarık alttınıçok sık değiştirmeme ragmen neden olmuş anlamadım
sebamed sürdüm geçmemiş ne kullanmalıyım?doktor hametan yazmış kullanan varmı hiç?

pisik icin super tariff...
kizlar bugun pisik icin bitkisel bi tarif ogrendim, uygulayin derim, tamamen bitkisel ve ise cok yariyormus..
1 yumurtanin akini hizlica kopurene kadar cirpip, zeytin yagiyla kivama gelinceye kadar karistiriyoruz, asitsiz, safi zeytin yagi ve pisikli popoya pit pit vurarak elle yediriyoruz ve aninda sabaha geciyormus, deneyin derim...

buarada kesek izmirli annislerle bulusabilsek ayarlayip, cok isterim..

en kısa zamanda bırlıkteyız.. emın ol :)

kızlarrr sürekli bebeklerle olunca ben çokda farkedemiyorum kızımın büyüdüğünü ama sizden resimleri görünce nasılda büyümüşler diyorum hepsine kocaman maşallah... ayrıcada bu ağustos bebeklerinin hepisi çok tatluuu geliyor bana..

E Defnem.. hepımızın cocugu hepımızın elınde buyuyor gıbı.. o yusden kuzgun yavrusu durumlar mevcut hepımızde :)

kizlar ya sizin bebeklerde uykuda ikinirken yada gerinirken elleriyle yüzünü sikistirip canlarini yakiyolarmi.cok kötü bi huy edindi ya.uykuda nasil yüzünü sikistiriyo ikinirken görmeniz lazim.Bu arada MAVİŞ ayni aglama nöbeti bizede oldu dünaksam.2saat durdu durdu agladi.ama nasil bi aglama,sanki etinden et kopardik.icim gitti zaten

Olmaz mı.. agrıdan acıdan onlar da ne yaptıgını bılmıyor.. bızde de bu durum mevcuttur.

slm kızlar...evrimcim kuzey ne kadar yakışıklı ya maşallah allah nazarlardan saklasın. burnu falan hokka gibi çok muntazam .:)

Saolasın Pınkymm.. Allah razı olsun.

D-VİT

çok şükür yarın 15gunluk oluyoruz yarından itibaren demir vitamini damlası kullancas gunde 3 damlayazmış üstüne ama sabah ögle akşam birer damla şeklindemi yoksa bir defada 3 damla şeklindemi. siz nasuıl kullandınız?ve kaç gunkullandınız?

bır anda üç damlayı bırden verıyorum kuzum.bu ılac bır yasına gelene kadar kullanılacak bır ılac cıgerım.

pişik olmuş oglum fena kızarık alttınıçok sık değiştirmeme ragmen neden olmuş anlamadım
sebamed sürdüm geçmemiş ne kullanmalıyım?doktor hametan yazmış kullanan varmı hiç?

hametanı şükret, doktorun sana yazmıs.. bız arastıra arastıra bulduk :) hametanla baslarda olusan pısık sorununu kökten cozduk..

kızlar bugün doktora gittik 1 aylık olduk çok emzirmemek gerekiyomuşş sizede sölimde kendini yırtar gibi ağlayınca gaz sancısından ağlıyomuş ben çok beslemişim gece tısıldamalarımız falan hep ondanmış bebek aranınca meme vermiycekmişiz.. gündüz 2 saatte gece 4 -5 saatte bir emzirmek yeterliymiş.. biz 750 gr almamız gerekirken 1 kg 750 gr almışız doktor abartma dedi.. sizinde öyle dayak yemiş gibi ağlamalarınız gece sürekli hareket halinde ve zor uykuya dalmalarınız varsa çok emdiği için olabilir.. bilginiz olsun..

tesekkur ederım paylasımın ıcın.

pisik icin super tariff...
kizlar bugun pisik icin bitkisel bi tarif ogrendim, uygulayin derim, tamamen bitkisel ve ise cok yariyormus..
1 yumurtanin akini hizlica kopurene kadar cirpip, zeytin yagiyla kivama gelinceye kadar karistiriyoruz, asitsiz, safi zeytin yagi ve pisikli popoya pit pit vurarak elle yediriyoruz ve aninda sabaha geciyormus, deneyin derim...

hemen püf noktasını eklıyım bende :) evdekı zeytınyagını cezvede kaynatın, sogutun, boylece ıcındekı asıt ucacaktır.. o sekılde kullanabılırsınız.muck..

hosgeldin dilekleriniz icin cok tesekkurler arkadaslar, insanin vatani ailesi gibisi yok:))

ben de pılımı pırtımı toplayıp ablamlara geldim. bahçeşehirde kalıyoruz iki gündür. burada çok rahat ediyorum. iki kardeşim de burda, çok yardımcı oluyorlar. topiğe girebilmemden bellidir. kolik belasının eçmesi için gün sayıyorum adeta. kız bebeklerin iki ay sürüyormuş. iki haftamız kaldı o zaman.
herkes gezmeye başladı mı? biz en başından beri kısa süreli gezmelere çıkıyoruz. yoksa ben evde kafa yiyecek gibi oluyorum. bu akşam kangurusunu ilk defa kullandık. malum kızım çok zayıftı diye kulanmaya cesaret edemiyorduk ama artık biraz daha etlendi butlandı gibi. denedik baktık rahat duruyor, aldık çıktık. 2 saat kadar dolaştık. uyudu kanguruda mışıl mışıl. biz babybjörnalmıştık, çok memnun kaldım. almayı düşünen varsa babybjörn kanguruyu tavsiye ederim.
sütümü artırmak için arpa şırası içiyorum. galiba işe yarıyor ama emin olamıyorum zira gerşeyi bol bol yiyorum, hangi besin daha çok atırıyor anlayamıyorum o yüzden. değişkenleri değiştire değiştire denemek lazım. birşeyden eminim sadece o da yorgunluk ve stres benim sütümü azaltıyor. bi de şimdi yeni başladm alkolsüz bira içmeye. tr de satılmıyor ama arabistana filan ihraç edilen lkolsüz biralardan temin ettim, tadı zaten aynı normal bira gibi. (hiç sevmem birayı) emzirirken elimd teneke bira kutusu çok garip duruyor ama... foto çekmek lazım. topa tutarlar bi gören olsa "zalim anne" diye.

aaaa NORRAA sen mi geldin? ne kadar kalacaksın? 27 eylülde izmirde misin? belki ben de geleceğim izmire 26 eylülde düğün için. ertesi gün ayarlayabilirsek izmir şubemizle görüşmek isterim. ne drsiniz EVRıŞ NORRAA BURKO VE TAZE görüşebilir miyiz?

burkom ve dilek yahu siz naptınız battaniyeyle sallma işi en zorudur bari beşikde sallayın şimdi yanınızda birileri var ama onlar gidinceçok zorlanıraınız. inşallah alımazlarda rahat edersiniz..

.

Ben birşey yapmadımsenağlamasenağlamasenağlamaDoğumdan sonra hastanedeki ilk gecemde kaynanam kaldı yanımda. O gün meme ucu problemim yüzünden hiç emememişti kuzucuğum. Mama da anlaşılan az gelmiş, ağladı durdu bütün gece. Tabii ben açlıktan ağladığını yeni yeni anlıyorum. O zaman tecrübesizlik, gazı var zannetmiştikmafoldumbenKaynanam "sen yorgunsun, yat dinlen, ben sustururum" dedi. Ben de sızdım tabii 26 saatin üzerine. Bir ara gözümü bir araladım ki, bizimki battaniyede sallıyor kızımı bir güzel:1shok:"Anne ne yaptın!!!" dedim, birşey olmaz dedi. Bana kalsa hayatta deneyeceğim bir yöntem değil. Ondan sonra da bir daha sallamadım zaten. Ama 2 gün önce teyzem bizdeydi, yapma etme dedim, o da tuttu salladı. "Çok ağlarsa göbeğine zarar verir" dedi:1no2:
Bugün bu saate kadar ağlamadık bakalım. İnşallah böyle devam eder:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

aaaa NORRAA sen mi geldin? ne kadar kalacaksın? 27 eylülde izmirde misin? belki ben de geleceğim izmire 26 eylülde düğün için. ertesi gün ayarlayabilirsek izmir şubemizle görüşmek isterim. ne drsiniz EVRİŞ NORRAA BURKO VE TAZE görüşebilir miyiz?

Diğerlerini bilmem ama benim için biraz zor olur sanırım:uhm:Kuzum daha çok küçük. Dışarı çıkarsam da uzun sürmüyor. O zaman ne olur çok emin değilim amafisfisfisBuluşmayı bizim evde yapsak?sengözlerimebaksanab

hemen püf noktasını eklıyım bende :) evdekı zeytınyagını cezvede kaynatın, sogutun, boylece ıcındekı asıt ucacaktır.. o sekılde kullanabılırsınız.muck..

ayrica bu yumurta aki zeytinyagi karisimini egedeki bir prof. vermis ve cidden ise yariyormus..

ben de pılımı pırtımı toplayıp ablamlara geldim. bahçeşehirde kalıyoruz iki gündür. burada çok rahat ediyorum. iki kardeşim de burda, çok yardımcı oluyorlar. topiğe girebilmemden bellidir. kolik belasının eçmesi için gün sayıyorum adeta. kız bebeklerin iki ay sürüyormuş. iki haftamız kaldı o zaman.
herkes gezmeye başladı mı? biz en başından beri kısa süreli gezmelere çıkıyoruz. yoksa ben evde kafa yiyecek gibi oluyorum. bu akşam kangurusunu ilk defa kullandık. malum kızım çok zayıftı diye kulanmaya cesaret edemiyorduk ama artık biraz daha etlendi butlandı gibi. denedik baktık rahat duruyor, aldık çıktık. 2 saat kadar dolaştık. uyudu kanguruda mışıl mışıl. biz babybjörnalmıştık, çok memnun kaldım. almayı düşünen varsa babybjörn kanguruyu tavsiye ederim.
sütümü artırmak için arpa şırası içiyorum. galiba işe yarıyor ama emin olamıyorum zira gerşeyi bol bol yiyorum, hangi besin daha çok atırıyor anlayamıyorum o yüzden. değişkenleri değiştire değiştire denemek lazım. birşeyden eminim sadece o da yorgunluk ve stres benim sütümü azaltıyor. bi de şimdi yeni başladm alkolsüz bira içmeye. tr de satılmıyor ama arabistana filan ihraç edilen lkolsüz biralardan temin ettim, tadı zaten aynı normal bira gibi. (hiç sevmem birayı) emzirirken elimd teneke bira kutusu çok garip duruyor ama... foto çekmek lazım. topa tutarlar bi gören olsa "zalim anne" diye.
bende babybjorn aldim cok pratik..buarada bira konusuna katiliyorum, hatta havaalaninda bile beklerken ictim, kucagimda teo herkes bana bakti, halbuki alkolsuz:))
aaaa NORRAA sen mi geldin? ne kadar kalacaksın? 27 eylülde izmirde misin? belki ben de geleceğim izmire 26 eylülde düğün için. ertesi gün ayarlayabilirsek izmir şubemizle görüşmek isterim. ne drsiniz EVRİŞ NORRAA BURKO VE TAZE görüşebilir miyiz?
26 eylule ben mevlutumuzu yapicam, organize olabilirsek neden olmasin pazar gunu..

Diğerlerini bilmem ama benim için biraz zor olur sanırım:uhm:Kuzum daha çok küçük. Dışarı çıkarsam da uzun sürmüyor. O zaman ne olur çok emin değilim amafisfisfisBuluşmayı bizim evde yapsak?sengözlerimebaksanab

olabiler:))ayni zamanda su kiz isteme olayinida aradan cikarirdik di mi:))
buarada eslerle bi bulusma duzenlesek ya bu sefer??biz bebisler esler, tam aile ortami olur..

KIZLAR SELAM...
nihayet geldik guzel izmirime, yolculuk fena degildi, cok yagmur vardi ucak inerken, korktuk:KK43:( yavrumun basinctan kulaklari agridi iniste, memeyi ve biberonu inatla almadi, yirtti ortaligi, kalkista cok problem yoktu, mamasini verdim cok agrimadi kulaklari..
bugun ilk defa disari ciktik teo yu kayinvalideme birakip bornovada gezdik, forum falan:)))

uff ben bisi sorcam, bizim buraya gelince hormonlar top yapti..40imizi beklememiz sart mi, oncesinde olursa bu kavusma kocisimle nolur???biri bana aciklarmi??:kedi:
valla dr ile konuştuk hiç bi sakıncası olmadığını söledi bize kanama bitti geçen gün ve bizde açılışı yaptık ve baybim dediği gibi acılı bir açılış oldu ilk gün bile bukadar acımamıştı ama ben sakıncası olduğunu duymamıştım hiç:uhm:
SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

hastanede bana süt içme gaz yapar 1 ay boyunca süt içmememi söylediler ama ben akıllım tabi sormayı unuttum sütlü tatlılardamı yasak diye*size ne dediler bu konuda. yogurt peynir tüketiyorum onlardaa bi sakınca yok dediler ama mesela sütlaç gibi sütlü tatlılar konusunda endişeliyim..

birde bulgur pilavı gaz mı yaparmış.. ben sadec mercimek kuru fasulye yapar diye biliyordum?bu konuda bilgileriniz ne?muhakkak benden önc konuşulmuştur ama dediğim gibi geçmişi okuyamıyorum..
valla gülistan canım ben süt içiorum süt oluyor bebeğede banada hiç gaz yapmadı bulgur pilavıda ayrıca gerçekten sütü çoğaltıo ben süt yeşil mercimek bulgur ve helva tüketiyorum bu kahvaltılık tahin helva varya onu bunlar çok süt yapıor

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

hastanede bana süt içme gaz yapar 1 ay boyunca süt içmememi söylediler ama ben akıllım tabi sormayı unuttum sütlü tatlılardamı yasak diye*size ne dediler bu konuda. yogurt peynir tüketiyorum onlardaa bi sakınca yok dediler ama mesela sütlaç gibi sütlü tatlılar konusunda endişeliyim..

birde bulgur pilavı gaz mı yaparmış.. ben sadec mercimek kuru fasulye yapar diye biliyordum?bu konuda bilgileriniz ne?muhakkak benden önc konuşulmuştur ama dediğim gibi geçmişi okuyamıyorum..

Bana hastanede muhallebi vermişlerdi, yasak olmasa gerek. Bulguru mutlaka çok iyi çiğne, ozaman gaz yapma olasılığı azalır. İyi çiğnenmediği için gaz yapar genelde.

NAZAN çok isterim görüşmeyi. İnşallah o tarih uygundur kızlar için.

Sanırım Doruk'u kucağa alıştırdık. Uyanık olduğu her an kucakta olmak istiyor. Hatta ayakta dolaşmamızı istiyor. Aslında duruyordu bıraktığımız yerde. Annem yaptı biraz galiba :KK43:

Bugün ben süpürge tutuyordum, Onur salonda duruyordu, Doruk da küçük odada uyuyordu, uyandı kendi kendine tatlı tatlı mıkırdanmaya başladı. Arada bir ıngaaa yapıp mıkırdanmaya devam ediyordu. Yanına gittim "aman da oğlum uyanmış mı" diye konuşmaya başladım. Bır yaygara bizimkinde! Çatladım gülmekten... Sıpa beni görünce direkt duygu sömürüsüne başladı, kucağıma alayım diye. Ya!

Evet ben oyüzden doydugunu anladigim zaman hala emmek istiyosa emzik veriyorum.benim kizimda 1ayda 1300gr almis oldu.bende birtek anne sütüyle besliyorum
Ben birşey yapmadımsenağlamasenağlamasenağlamaDoğumdan sonra hastanedeki ilk gecemde kaynanam kaldı yanımda. O gün meme ucu problemim yüzünden hiç emememişti kuzucuğum. Mama da anlaşılan az gelmiş, ağladı durdu bütün gece. Tabii ben açlıktan ağladığını yeni yeni anlıyorum. O zaman tecrübesizlik, gazı var zannetmiştikmafoldumbenKaynanam "sen yorgunsun, yat dinlen, ben sustururum" dedi. Ben de sızdım tabii 26 saatin üzerine. Bir ara gözümü bir araladım ki, bizimki battaniyede sallıyor kızımı bir güzel:1shok:"Anne ne yaptın!!!" dedim, birşey olmaz dedi. Bana kalsa hayatta deneyeceğim bir yöntem değil. Ondan sonra da bir daha sallamadım zaten. Ama 2 gün önce teyzem bizdeydi, yapma etme dedim, o da tuttu salladı. "Çok ağlarsa göbeğine zarar verir" dedi:1no2:
Bugün bu saate kadar ağlamadık bakalım. İnşallah böyle devam eder:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
Teyzen cok dogru sölemis.bebeklerde cok aglamaktan göbek fitigi oluyor.kuzenimin kizi 2aylikken fitik yüzünden 2kez ameliyat oldu.o yüzden asiri aglarsa yavrum denencek herseyi bende denerım sahsen.ama iste battaniyeyle sallanmaya alisirsa biraz yorar

Sütünü sağan arkadaşlara bir sorum var.
Bir seferde bir göğsünüzden kaç cc süt sağabiliyorsunuz? Bir de kaç saat arayla sağıyorsunuz ?
Bir göğsüm feci yara ve malesef iltihap başladı.Bu göğsümle kızımı emziremiyorum ama iltihabın ilerlememesi için bu göğsümü sık sık boşaltmam gerekiyor.Mecburen sağıp veriyorum kızıma, ama 3-4 saatte bir sağdığımda 40 cc civarında süt geliyor. Çok az gibi geliyor bana, sizlerin ki nasıl acaba?

Evet ben oyüzden doydugunu anladigim zaman hala emmek istiyosa emzik veriyorum.benim kizimda 1ayda 1300gr almis oldu.bende birtek anne sütüyle besliyorum

Hey maşallah maşallah maşallah :nazar:
Sütün çok yarıyor demekki, nazar değmesin inşallah. Bizde kızımın aldığı gramları sayıyoruz vallahi, 3610 gr doğmuştu, 1 hafta sonra 3200 e düştü. Bugün 25 günlük oldu ve doğum kilosuna daha yeni ulaşabildi.

Bu arada kilo takibi yapmak isteyen anneler için bir tavsiyem var. E-bebek mağasına gittik dün eşimle, bez alan almak için. Arçelik ve Beko'nun bebek-çocuk tartıları vardı kampanyalı. Arçelikler 50 tl, Bekolar 40 tl ye satılıyordu. Bebişler büyüyünce çocuk tartısı olarakta kullanılabiliyor, 20 kg a kadar tartma kapasitesi var. Fiyatlar çok uygun geldi bana, aldık bir tane, artık kilo aldı mı almadı mı diye doktor kontrolünü beklememize gerek kalmadı. İhtiyacı olanların bilgisine..

bazılarınız açılışı yapmış bakıyorum da...
keşke bizimde babamız yanımızda olsaydı.ama gelince çok hain planlarım var kötükedihüso

bu arada duydunuz mu bilmem ama mısır da süt yapıyor.deneyin derim..

allah kavuştursun tarık ın annesi..bende ilk hamileliğimde eşimi askere göndermiştim.bide hamile olduğumu öğrenmiştim 3 gün sonra gitmişti..tabi ben günlerce ağlamaktan helak olmuştum..bebeğim yaşamadı karnımda ölmüş....kürtaj olmak zorunda kaldım tabi...kürtajdan sonrada annem babam yanımdaydı ama kocamın yokluğunu o kadar çok hissettimki. anne baba bile kocanın yokluğunu aratıyo...annem babam ben ağladıkça üzülme bi daha olur dedi ama kocamın yanına gidince oda benle ağladı...yani Allah kocalarımızı yanımızdan başımızdan eksik etmesin...doğumdan sonrada kayınvaldeyle annemle acayip gerildim ki annemle aramızdan su sızmaz normalde...kimse eşin gibi sabredip onun gibi davranamıyo..ama allah bu geçici ayrılıklardan başkasını göstermesin...inşallah zaman su gibi akıp geçer tez zamanda kavuşursun eşine..

bu arada adım DıLEK...
aslında eşim okuduğu için 3 yıl tecil ettirmişti sonra kısa dönem askerlik kalkacak dendi ve o yüksek lisansı bitirip tecili bozdurdu gitti.
ben kayınvalidemle birlikte oturuyorum normalde yalnız değilim aslında ama onun yerini kimse dolduramıyor benneyaptımki

X