2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

PıNKY d-vit e başlayacakmışsın ya, biz de başlamıştık sonra doktor onu bıraktırıp d- flor a başlattı. flor da alması gerekiyormuş dişleri için. onu da bi sor istersen doktorunuza

D-VİT

çok şükür yarın 15gunluk oluyoruz yarından itibaren demir vitamini damlası kullancas gunde 3 damlayazmış üstüne ama sabah ögle akşam birer damla şeklindemi yoksa bir defada 3 damla şeklindemi. siz nasuıl kullandınız?ve kaç gunkullandınız?

slm cnm..ben 4 damla tek seferde veriyorum dr öle söledi..sende heralde 3damla tek safer vercen

selam arkadaşlar
siz nasıl giriyorsunuz yauw? ben hiç fırsat bulamıyorum. bazen online göründüğüme bakmayın, girip anında kalkıyorum pc nin başından. ceren hanım beni sizden çok kıskanıyor galiba, hiç müsaade etmiyor okumama.

: aynen nazan benim pc hep açık msn,kk ama 1-2dk z<amöan bulursam giriyorum yoksa nirdeeeeeee...

benim pırtcığım çok ürküyo korkara ağlamay başlıyo hemen kucağıma alıyorum yavaş yavaş kendine geliyo..moralim çok bozuluyo o haline..

pişik olmuş oglum fena kızarık alttınıçok sık değiştirmeme ragmen neden olmuş anlamadım
sebamed sürdüm geçmemiş ne kullanmalıyım?doktor hametan yazmış kullanan varmı hiç?

SLM
benim adımı hemen hemen hergün aşağıda görebilirsiniz sizi hergün takip ediyorum ama fırsat bulupta yazamıyorum kusura bakmayın
ben 4 ağustosta normal doğum yaptım.2.860 gr 49 cm bir erkek çocuğu dünyaya getirdim.biraz zor oldu ama başardım:bbo:
oğluşumun adı TARIK
vee biz daha bir haftalıkken babamızı askere gönderdik:gitme:
bugün de kırkımız çıktı.oğluşum kocaman oldu.babamızla hasretimizi tel ile gideriyoruz ne mutlu ki size en zor zamanlarınızda eşiniz yanınızda...ben kendimi sahipsiz gibi hissediyorum...onu çok özledim tarık'ım da olmasa ne yapardım bilmiyorummafoldumben

Hoşgeldin Tarık'ın annesi :emir_bebek:
Bebeğini Allah bağışlasın, sağlıkla büyüt inşallah. Çok zor günler geçiriyor olmalısın, doğum sonrası kadınlar eşlerine daha fazla ihtiyaç duyuyor haklısın.

Zamanı kötü denk gelmiş. Malesef yapacak birşey yapacak birşey yok, askerlik herkesin sorunu, benim eşim de henüz askere gitmedi, şimdiden düşünmeye başladım askere gidince ben ne yaparım diye :sinifsinif:

Çok uzağa mı gitti eşin? Bebeğin biraz toparlanınca, ziyaretine gidersiniz belki. Sen güçlü ol, üzüntünü belli etme Tarık'a annesi. Babası askerden dönünce onu koca abi olmuş görsün kaydirigubbakcemile2

neyse banyodan sonra gaz sancılarımız başladı birden allahım aslında bu yaşananlar sabahon köründe değilde akşammı oldu diye sorasım geldi. ve devamındada gün boyunca uyanık hatta akşam araba turumuzdada inatla uyumamak sonrada 9 gibi ben hatırlamıyorum kızımın babası yani hüseyinin kucağında uyuyakalmış. bende sızmışım. gece 4 te birden uyandım benim sevgili kızım 7 saattir uyuyordu. hemen kaldırıp emzirdim ama bıraksan sabaha kadar uyuyacaktı gibi. neden böyle olduğuna dair hiçbir fikrim yok... bugün ne olacak bakalım...

Bazen bu şekilde sapıtıyorlar, benim kızımda bazen saatlerce uyuyor uyanmak bilmiyor, bazen de gözlerinden uyku akıyor olmasına rağmen uyumuyor saatlerce, çıldırtıyor beni !
Daha düzenlerini oturtmak için çok erken galiba..

saol canım ya anlamadımki acaba kolikmifisfisfis ya nsl ağlıyor ağlarkende bi yandan ıkınıyor pırt yapıyor ortalığı yıkıyor sonrada acaba çıkartırken poposumu acıyor diye düşünüyorum bacaklarını karnına çekip ağlıyor avazı çıktığı kadar bağrıyor yavrum sanırım karnına ağrı giriyor ondan yapıyor medsil diye bi ilaç varmış onumu alsam diyorum ama ya benim bebiş gazını hem alttan hem üstten çıkarıyor fakat derdimiz büyük ihtimalle çıkartırken oluşan sancılar acaba bu medsil sancıları kesermi

kizlar ya sizin bebeklerde uykuda ikinirken yada gerinirken elleriyle yüzünü sikistirip canlarini yakiyolarmi.cok kötü bi huy edindi ya.uykuda nasil yüzünü sikistiriyo ikinirken görmeniz lazim.Bu arada MAVİŞ ayni aglama nöbeti bizede oldu dünaksam.2saat durdu durdu agladi.ama nasil bi aglama,sanki etinden et kopardik.icim gitti zaten

Aynı şeyleri son 4 gündür bizde yaşıyoruz, ilk gece öyle panikledim ki, hastaneye götürecektik, ama annem ısrarları sonucu bu durumun normal olduğuna inandırdı bizi..
Hastaneye gitmedik ama ben doktorunu aradım. Bebekler popo kaslarını henüz kontrol edemediklerinden, kakaları olduğu sürece sürekli ıkınırlarmış, bir süre sonra bu durum normale dönecekmiş, doktor teyzemiz, kakasını yapabilmesi için ona yardımcı olmamızı söyledi. Kakasını yapabildiği sürece-kakası katı olmadığı ve ağlama krizleri saatlerce sürmediği sürece ilacı tavsiye etmiyorum dedi, ilaç kullanmaya ne kadar geç başlarsa o kadar iyi olur dedi. Rezene ve papatya çayını tavsiye etti. Bende 2 gündür rezene içiriyorum, sabah ve akşam. Ben de rezene ve papatya çayı içiyorum, papatyayı Deva'ya içirmiyorum şimdilik, sütümden ona geçermiş.

Yine doktor teyzemizin tavsiyesi, alt açma vaktinde, bacaklarını dizlerden kırarak karnına doğru bastırma hareketi, gaz çıkarması ve kakasını kolay yapabilmesi için çok etkili oluyor. Alt açma anında, bacaklarını çok zorlamadan, 6-7 defa bu hareketi yaparsanız, gaz çıkarma anına gayet yakından tanık olabilirsiniz kaydirigubbakcemile3

Bir de uyku arasında sancı gelince, bebişi yan çevirip, sırtına hafif bastırarak aşağı yukarı masaj yaparsanız biraz rahatlayıp uykuya devam edebilir.

PİNKY d-vit e başlayacakmışsın ya, biz de başlamıştık sonra doktor onu bıraktırıp d- flor a başlattı. flor da alması gerekiyormuş dişleri için. onu da bi sor istersen doktorunuza

saglıkocagından verdiler bana monovit D diye bi ilaç

ama senn doktorunun söylediğide mantıklı flor da gerekli ben bi tlf açıp sorayım en iyisi doktora..

SLM
benim adımı hemen hemen hergün aşağıda görebilirsiniz sizi hergün takip ediyorum ama fırsat bulupta yazamıyorum kusura bakmayın
ben 4 ağustosta normal doğum yaptım.2.860 gr 49 cm bir erkek çocuğu dünyaya getirdim.biraz zor oldu ama başardım:bbo:
oğluşumun adı TARIK
vee biz daha bir haftalıkken babamızı askere gönderdik:gitme:
bugün de kırkımız çıktı.oğluşum kocaman oldu.babamızla hasretimizi tel ile gideriyoruz ne mutlu ki size en zor zamanlarınızda eşiniz yanınızda...ben kendimi sahipsiz gibi hissediyorum...onu çok özledim tarık'ım da olmasa ne yapardım bilmiyorummafoldumben
Allah kolaylık versin canımm
bebeğine de maşallah

Kızlar benim oğlan 20 günlük oldu tam bugün bende bir paket 98 lik prima bitirdim,ikinciye başladık.. yalnız oğlumun bacakları zayıf olduğu içinmi kakası cıvık olduğu içinmi anlayamdım gebelde acıcık body sine çıkıyodu.şimdi yine prima kullanıyorum ama bu paket bitince huggies yada molfix alsammı diye düşünüyorum..o markaları kullananlar memnunmu..sizce hangisi en iyisi..şimdilik pişik sorunumuz falanda olmadı diğer markaları kullanıpta pişik falan olan varmı?

primadan memnunum bir paket canbebe kullandım idare eder ama primanın emiciliği süper

ben çıkmak zorundayım oglum banyo sonrası deliksiz bi kaç saat uyurken bende ütü yapmalıyım bebişimin kıyafetleri ve babsının pantolonları briikti...

pişik olmuş oglum fena kızarık alttınıçok sık değiştirmeme ragmen neden olmuş anlamadım
sebamed sürdüm geçmemiş ne kullanmalıyım?doktor hametan yazmış kullanan varmı hiç?

pinkimmm eğer çok değilse bepanten baktın geçmiyor o zaman travacort diye bir krem verdi doktor ona geçmedim henüz bepantene devam ediyorm gypsi kullanmıştı sanırım travacortu geçti demişti.

Aynı şeyleri son 4 gündür bizde yaşıyoruz, ilk gece öyle panikledim ki, hastaneye götürecektik, ama annem ısrarları sonucu bu durumun normal olduğuna inandırdı bizi..
Hastaneye gitmedik ama ben doktorunu aradım. Bebekler popo kaslarını henüz kontrol edemediklerinden, kakaları olduğu sürece sürekli ıkınırlarmış, bir süre sonra bu durum normale dönecekmiş, doktor teyzemiz, kakasını yapabilmesi için ona yardımcı olmamızı söyledi. Kakasını yapabildiği sürece-kakası katı olmadığı ve ağlama krizleri saatlerce sürmediği sürece ilacı tavsiye etmiyorum dedi, ilaç kullanmaya ne kadar geç başlarsa o kadar iyi olur dedi. Rezene ve papatya çayını tavsiye etti. Bende 2 gündür rezene içiriyorum, sabah ve akşam. Ben de rezene ve papatya çayı içiyorum, papatyayı Deva'ya içirmiyorum şimdilik, sütümden ona geçermiş.

Yine doktor teyzemizin tavsiyesi, alt açma vaktinde, bacaklarını dizlerden kırarak karnına doğru bastırma hareketi, gaz çıkarması ve kakasını kolay yapabilmesi için çok etkili oluyor. Alt açma anında, bacaklarını çok zorlamadan, 6-7 defa bu hareketi yaparsanız, gaz çıkarma anına gayet yakından tanık olabilirsiniz kaydirigubbakcemile3

Bir de uyku arasında sancı gelince, bebişi yan çevirip, sırtına hafif bastırarak aşağı yukarı masaj yaparsanız biraz rahatlayıp uykuya devam edebilir.

teşekkürler kedicimmmm .....

bu arda benim kızmın adı değişti tuana çok zor geldi bana..karnımdayken hatta hamile kalmadan tuana olcak kızımın adı diyodum öle benimsedim 2 hafta oldu hiç seslenmedim cnm,,kızım ,,kuşum dedim hiç tuana diyemedim..healde alışırım dedim bktım olmuyo eylül olsun dedim eylül adınıda çok beğenirim yakıştıda kızma..ama dayısı kulağına tuana okudu ismini tabi ozamanlar daha yeni idi e bizim kimlikte çıkmamıştı hep bi akisilik hastanelerde hiç vakit olmdı dmek böle olcakmış..

kk dan buldum...ne dersiniz

Annenin çizdirdiği an derler ya hani, ara ara o haller içerisindeyim. Etrafta kol gezen binbir türlü hastalık olunca, babamı kanserden kaybedip yaşanan acı şeyleri bilince, bir de üzerine Ponpon hanım aramıza katılıp, daha loğusa sayıldığım bir dönemde bel fıtığı ameliyatı eklenince duyduğum, okuduğum ne varsa etkiliyor beni. Etkilemesin mi? Söz konusu hayatı daha birkaç aydır tanımaya çalışan, masum, hiçbirşeyden haberi olmayan mini mini bir bebek. Önüne ne konursa yemek, içmek zorunda. Eline ne verilirse oynamak, eğlenmek zorunda. Kişisel tercihleri yok mu? Elbette var. ılk tercihini anne sütüne hayır demekle yaptı ne yazık ki. Oysa annesi onun anne sütü ile büyümesinden, su bile içmeyip yerine anne sütü içmesinden yana hayaller kurmuştu hep. Alınacaklar araştırmasında, listesinde hiçbir zaman biberon olmamıştı. O kadar kat-i idi karar ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Hastanede itiraz etse de hemşire ablalarının zoru ile bağıra çağıra içilmeye çalışılan süte yapıldı ilk boykot! Aman kaşıkla mama deneyin dedi süt hemşiremiz. Yer, gök mama, anne, baba, anneanne, kuzen teyze perişan oldu. 3 kabus gibi gün geçti. Ne yaptıysak, ne ettiysek olmadı, küçük hanım emmedi. Süt sağıldı, bizimki cokur cokur sütü içti. Mamaya da hiç itiraz yoktu. Üstelik epey de oburdu. Eh bunlar için de elbet biberon lazımdı!

O güne kadar bu konuyu araştırmayan annenin dövünme zamanıydı. Hemen araştırmaya başlandı. Baba ne olur, ne olmaz diye en azından yaş ve döneme göre bakmıştı. Annenin kimya mühendisi sıfatı öne çıktı. Cam olmalı illa dedi. Hidroflorik asid dışında hiçbir kimyasaldan etkilenmezdi ya cam, ama araştırınca öğrendi ki, anne sütündeki proteinler camın cidarına yapışıp bebeğe gidemezdi. Süslü püslü, en iyi markalarla sunulanlarda bile tespit edilmiş bir de BPA diye bir kimyasalın varlığını öğrendi anne!
Kanada ve Amerikan sağlık bakanlığı halkı bu konuda uyardı diye boy boy haberler çıktı tam da bu sırada televizyonlarda. Türkiye sağlık bakanlığı ne yapmıştı? ıthalat izinlerinin çıktığı onay mercii bu konuda ne demişti? Buna dair haber falan yoktu.
Neydi bu BPA yani Bisphenol A(Bisfenol A) ve neydi sorun olan? Cama benzer şeffaflıktaki polimer biberonların -polikarbonat biberonların- içeriğinde buluyordu BPA ve son araştırmalara göre, hormonal dengeyi bozarak canlıların vücüduna zarar veriyordu. .
Diğer yandan dikkatinizi çekmek istediğim çok önemli bir nokta var. Bazı üretici firmalar, BPA içermeyen ürünlerini kendi ülkelerinin pazarından kaldırarak Türkiye'ye ve Evin Kedisi'nin tespitine göre Birleşik Arap Emirlikleri'ne yönlendirmekteler. ısteseniz de BPA içermeyen ürün bulamıyorsunuz bu dünya devi firmaların ürünlerinde. Medela gibi duyarlı ve tüm dünyada BPA içermeyen ürünleri ayırım yapmaksızın satan firmalar da var! Ama sorun bunu yapmayanlarda ve bizi salak yerine koyanlarda ne yazık ki. Hele bu Avent - Philips gibi bir dünya devi olunca ister istemez kızıyorsunuz, üzülüyorsunuz.
Gerek bilim insanlarımız, gerek gelişen teknolojimizle bence örnek alınması gereken bir ülke olmamız gerekirken, neden 3. dünya ülkesi sınıfına sokuluyoruz ve neden çocuklarımız, masum bebeklerimiz bu ürünlere mahkum kalıyorlar? Bunu bir düşünüp, neler yapmamız gerektiğine karar vermeliyiz kanımca. Destek verir misiniz? Önerilerde bulunur musunuz?
Not 1: Pazar günü baktığım bebek mağazasındaki Avent biberonların hiçbirinde ''BPA'sız'', ''BPA içermemektedir'' ya da ıngilizce BPA Free yazısını göremedim!
Not 2: Burada yeralan linkte zaten Avent, Türkiye'deki ürünlerinde BPA'sız seriyi piyasaya sürmediğini söylemekte, gerekçe olarak çeşitli standartlara gönderme yapmakta ve ürünlerinde bulunan BPA'nın sağlığa zarar vermeyecek miktarda olduğunu iddia etmektedir. Ama gene de bu ürünleri temin etmek istemeyenlere serbest seçim hakkı tanımayarak, o ürünü almaya mahkum etmektedir!
Not 3: Türkiye Philips Avent danışma hattı ile görüştüm, BPA içermeyen ürünlerin Eylül ayında Türkiye pazarına sunulacağını söylediler. Bu durumda bugüne dek bize seçim hakkı tanımayıp, BPA içeren ürünleri Türkiye pazarında satmaya çalıştıkları için kınama mesajı gönderdim. Sizler de konuşmak, bilgi almak ve kınama mesajı göndermek isterseniz telefon numaraları 0800 261 33 02 ve e-posta adresi tuketici.danisma@philips.com
Not 4: Mesajıma karşılık Türk Phlips'den cevap geldi. Özetle, biz müşteri sağlığına dikkat ederiz, BPA belirli koşullarda zararlı değildir ve adresinizi söyleyin, BPA içermeyenlerinden gönderelim diyorlar.
Ancak ben mesajımda, BPA içermeyen ürünlerin neden Türkiye pazarına hala sokulmadığını, neden tek bir ürün almaya mahkum bırakıldığımızı, ayrımcılık yapıldığını sormuş, buna sebep olan Philips Türk yetkililerini kınamış, bir daha asla bebeğim için Philips Avent ürünlerini kullanmayacağımı, bununla kalmayıp Philips ürünlerini de almayacağımı yazmıştım. Gelen e-posta sorumun cevabı olmayıp, alın bu BPA içermeyen biberonları da başımızı ağrıtmayın ana fikrinin kibarlaştırılmış hali kanımca! Sonuçta tüm isteyen annelerin BPA'lı ürünleri BPA'sızlarla değiştirmesini kabul eden bir açıklama olmadığı gibi, Türkiye sınırları içerisinde BPA'sız Avent ürünü almak isteyen anneler Eylül ayını beklemek zorunda ve öncesinde doğan büyüyen çocuklar da umurlarında değil!!!
Avent'e e-posta göndermek isteyenler için yazdığım mesaj aşağıdaki şekildedir:

Sayın Yetkili,
Bir anne olarak, daha bebeğim doğmadan onun için sağlıklı ve güvenilir ürünlerin arayışına girmiş; Philips Avent ürünlerini çantasından, termosuna, sterilizasyon makinesinden, biberonlarına kadar güvenerek seçmiştim.

Ne yazık ki, Philips Avent hakkındaki son öğrendiklerim, bu güvencenin Türk annelerine, Türk bebeklerine verilmediğini gösterdi. Philips gibi dünya devi bir firmanin insan sağlığına zararlı olduğu tartışılan, pek çok ülkede kullanımı yasaklanan BPA içeren ürünleri, Türkiye pazarına sunması ve bunun dışında başka alternatif bir seçenek bırakmamasını, "Türk çocuklarının sağlığı" ile oynamasını, anne babaları tek ürüne mahkum bırakmasını bir anne olarak anlamak mümkün değil.

Hele BPA'sız ürünleri dünya pazarına sunmuş iken, adeta eldeki kusurlu malını bitirmeye çalışan paragöz tüccar misali Türk insanına bunu ancak Eylül ayında vermeyi vaat eden bir zihniyeti anlamak hiç mümkün değil.

Philips gibi bir firmadan beklenen Eylül ayında BPA'sız ürünler piyasaya sunulacaktır cevabı yerine tüm dünya ile aynı anda Türk pazarına BPA içermeyen ürünlerin alınması ve BPA'lı ürünlerin değiştirilmesidir.

Tüm dünya ülkelerinden ülkemi ayırt ettiğiniz için, bebeğimi bu ürünleri kullanmaya mahkum ettiğiniz için, Türk Philips Avent yöneticileri de bu duruma izin verdiği için sizleri kınıyor, Türk insanına karşı daha sorumlu ve dürüst olmaya davet ediyorum.

Sorumlu bir anne ve bu toplumun bir bireyi olarak, bir daha Philips Avent hatta tüm Philips ürünlerini kullanmayacağım ve bu durumu da web sitem dahil her ortamda, herkese bildireceğim.

Saygılarımla... ALINTIDIR

evet canım başlarda öle oluyo bizim şimdi azaldı hatta 2 gündür sabah kaka yapamadığı için başında kulak pamuğu ile anüsü uyarma çalışmaları yapıyoruz hatta dün ancak fitille yaptı maşallah de bırak bol bol yapsın.beratın ilk doğdugunda hedefi benim pijamalardı tam bezini değiştirirken benim üste cırtlatıyodu kafamçokkarıştı

aman bırakma taze gerçi emzik ağzından düşüncede bağırıyo ama şu an hep emzikle uyuyo ben emziriyorum gazını alıyorum yatırıyorum biraz sallama faslı falan baktım mırıldanıyo hala bulanıyo veriyorum emziği alınca cork cork bi emiyo görmen lazım.ama ilk alıştırırken aç oldugu zamanları seç biraz onu emsin sonra emzir daha kolay oluyo
benim korkum damak yapısının bozulması internette öle yazıyo ama sonuçta bizde emmişiz hiç bişey olmamış :uhm:

evroscum birsey o lmaz iki yasından sonra sorun emzik kullanımı pek çokyerde de boyle yazıyor
ben oglumda iki yasına kadar gece uyuturken kullandım ve su an inci gibi disleri var ne dis ne damak sorunuvarr herkes hayran dislerine korkma o yuzden abartamamak gerek her seyi surekli emzikle gezrdirilirse bebek sorun olabilir bence

Daha 40 gunluk olmadık ama ıkı adet 98 lık prıma bez bıttı.. hatta üçüncüsünün de ilk sırası bıtmek uzere.. sızde bez durumları nası??

valla biz hep buyuk ikiz paketlerden aldık 98 lik sanırım onlar her marka degisiyor anacım bu bezolayını anlamakmumkundegil markette hesepmakinasi elimizde adet fiyatını hesaplıyoürkuz anlamıyoruzzçunku adekler degisik olunca hangisi daha ucuzalırken anlayamıyoruz

bizim kizin popousu pisik olmuyor pek saatlerce kakalı kaldıgı oluyor gece yapmıs haberimizy ok falan o yuzden her bezi kullanıyoruz ogulumda boyle idi ciltleri hassas degil bizimkilerni sanırım o yuzden hangisi uygun fiyatlı ise o bezi alıyorkuz simdilik uçunucu paketteyiz sanırım bizde 41. gundeyizbugun
ve 40ımız cıktı sonunda banada rahatlık geldi. sabah normal abdest aldım boy sonra duamı ettim kızıma okudum. kızımıda gece yıkadım cunku hapsuruodu boylece atlattık. hasretlikte bitti ama benim icin agrılıydı. tukkanı gec kapamama ragmen agrım oldu. 9ay kapalı tutanların Allah yardımcısı olsun diyim

yaa agrılımı oldu cidden bene onu dusunuyorum biz dukkanı 4 aylıkken kapattıkk korkudan su an yeni ilk kez birlikte oluyormus gibi mi hissetcem acaba hem istiyoürum hem korkuyüorum of bee ikincisi de agrılı olurmu acaba ?

selam kızlar ya ufff o kadar çok sıkıntı içindeyimki bebişim durmadan ağlıyor neyin nesi anlamadım gazı geliyor çıldırıyor çıkarana kadar yırtıyor ortalığı alttan çıkarıyor ama çıkarana kadar bende oda helak oluyoruz rezene çayını aldım kullanıyorum ama ağlaması hala dinemdi artık başka şeylerden şüphe duymaya başladım.
birde bunun sıkıntısı dışında kendi sıkıntım var dikişim sağ taraftan iltihap olmuş doktor ilaç verdi iltihap kurudu bu akşamda bir baktım sol taraftan pempe sulu bi akıntı geliyor geçmişi okudum fasulyeko ve evroştada olmuş sanırım kızlar bilgi verin nedir bu yaa ufff herşey üst üste geliyor

dilekcimticker inyok kac gunluk oldunuz bilmiyorum ama bizimde ilk iki hafta surekli aglamakla geçtçigunlenrimiz yana yakıla aglıyordu gaza bagladık vs ama su an daha iyi yani oyle aglama krizleri olmuyor
ama aglamalar genelde bagaırsak alakalı yani ya gaz ya kaka yapamamam vs gunler gectikce geceek diye umut ediyorum sizinkide baska bir sorun yoktur insallah dr unla konustunmu o ne diyor

KIZLAR SELAM...
nihayet geldik guzel izmirime, yolculuk fena degildi, cok yagmur vardi ucak inerken, korktuk:KK43:( yavrumun basinctan kulaklari agridi iniste, memeyi ve biberonu inatla almadi, yirtti ortaligi, kalkista cok problem yoktu, mamasini verdim cok agrimadi kulaklari..
bugun ilk defa disari ciktik teo yu kayinvalideme birakip bornovada gezdik, forum falan:)))

uff ben bisi sorcam, bizim buraya gelince hormonlar top yapti..40imizi beklememiz sart mi, oncesinde olursa bu kavusma kocisimle nolur???biri bana aciklarmi??:kedi:

hnosgeldin memleketine nurdancım ne guzel ya ucaga bindiniz birliktee
teo bey sanslı valla bu yasta ucakla tanıstı ben ilk 20 kusur yasımda iken ucaga binmistim:)

haliyle monolog yapıyorum. çünkü dün sabah uyandık ve herşey tersine dönmüştü... uyandık ağlayarak sonrada kaka yaptık uzun süre ortalığı batırana dek.. mecburen banyo yaptık.. banyoyu akşamları olabildiğince aynı saatlerde yaptırmaya çalışıyorum ama bazen şaşıyor işte. bu arada bendede bir düzen oluşturma merakı var ilk günden bu yana ama ne yaptın derseniz nerdeyse hiç..v e de tazemin ne düzeni el kadar sıpalara cümlesinden sonra biraz irkilip 3 ay sonrasına erteledim bu çabalarımı...
neyse banyodan sonra gaz sancılarımız başladı birden allahım aslında bu yaşananlar sabahon köründe değilde akşammı oldu diye sorasım geldi. ve devamındada gün boyunca uyanık hatta akşam araba turumuzdada inatla uyumamak sonrada 9 gibi ben hatırlamıyorum kızımın babası yani hüseyinin kucağında uyuyakalmış. bende sızmışım. gece 4 te birden uyandım benim sevgili kızım 7 saattir uyuyordu. hemen kaldırıp emzirdim ama bıraksan sabaha kadar uyuyacaktı gibi. neden böyle olduğuna dair hiçbir fikrim yok... bugün ne olacak bakalım...

zinco veriyordum gaz için.. bıraktım vermicem. öylede gaz böylede. papatya çayını deniycem....

evrimcim senide teruk ederim tırnak kesme eylemin için... ellerini aç artık kuzeyin yeter aaaa...

canım tumg unuyumayınca ecede 5 hatta 6 saat uyuyor geçen hafta tum gunduzler uyanık geçirdik mesela acayip bir hafta idi perisano lduk annemle bu haftanın normal olmasını umut ediyorum ama geceler iyi idi gece oldugunu birsekil anlayıp uyuyordu yine iki uç saatlik dilimler seklinde sizinkide bir donemdir diye dusunuyorum
donem degil hattagun yani

kizlar ya sizin bebeklerde uykuda ikinirken yada gerinirken elleriyle yüzünü sikistirip canlarini yakiyolarmi.cok kötü bi huy edindi ya.uykuda nasil yüzünü sikistiriyo ikinirken görmeniz lazim.Bu arada MAVİŞ ayni aglama nöbeti bizede oldu dünaksam.2saat durdu durdu agladi.ama nasil bi aglama,sanki etinden et kopardik.icim gitti zaten

hehe yapmazmı sacınıçektiyor hattab izimki sacları eline dolanacak uzunluktaoldugu için sabahda emziriken eli kendi yuzune carptı nasıl agladı bende gulmekten oldum napim komiktiXL:)))

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

hastanede bana süt içme gaz yapar 1 ay boyunca süt içmememi söylediler ama ben akıllım tabi sormayı unuttum sütlü tatlılardamı yasak diye*size ne dediler bu konuda. yogurt peynir tüketiyorum onlardaa bi sakınca yok dediler ama mesela sütlaç gibi sütlü tatlılar konusunda endişeliyim..

birde bulgur pilavı gaz mı yaparmış.. ben sadec mercimek kuru fasulye yapar diye biliyordum?bu konuda bilgileriniz ne?muhakkak benden önc konuşulmuştur ama dediğim gibi geçmişi okuyamıyorum..

bana bizim çocukdr u pipirikli çocuk dr u demeliyim tabi sut ve sut urunleri yeme içmke dedi zaten sutlu tatlılara hasrettim iyice hasret kaldım derken bir iki sutlu tatlı yemege basladım bir farklılık sezmedim yiyorum su an deneyerek devam et
tv de programlardada uzmanlar hep konusuyor net olarak gaz geçermi sute bilinmiyor yada su gaz yapar bu yapmaz demek zor anne deneyerek bakmalı duruma diyor uzmanlar yani dene canım bir tatlı ye bakalım neler olcak o gun
kavun karpuzda asla yeme dedi bizimki ben bir iki dilim kavunattım dun agzıma berkeye keserken birsey olmadı:=)

d vitamini

bizim dr da nazanın dr la aynı oldugundan d flor kullanmamızı istedi d flurettan diye bir ilac kacak geliyor ithal ama bulamadıkb irkaç gundur
yerli olanınıda kullanabilirsiniz dedi dr onu a lacagız bugun nazan siz buldunuzmu d flurettan ı ??

dr avrupa ve amerikada sulara flor katıldıgından bahsediyor bizde yokmus o yuzden d flor kullanmalı imisiz yani klasik devit ten kullanamıyoruz bi z florlu olanı arıyoruz

bu arda benim kızmın adı değişti tuana çok zor geldi bana..karnımdayken hatta hamile kalmadan tuana olcak kızımın adı diyodum öle benimsedim 2 hafta oldu hiç seslenmedim cnm,,kızım ,,kuşum dedim hiç tuana diyemedim..healde alışırım dedim bktım olmuyo eylül olsun dedim eylül adınıda çok beğenirim yakıştıda kızma..ama dayısı kulağına tuana okudu ismini tabi ozamanlar daha yeni idi e bizim kimlikte çıkmamıştı hep bi akisilik hastanelerde hiç vakit olmdı dmek böle olcakmış..

ismiyle yaşasın .. eylül ismi harika bence... çok severim bende bayıldım tuanadan kesinlikle daha iyi olmuşşş.dayısı bide eylülü okusa olmazmı.....

biberon işini ne yapcaz bilmiyorum ben chicco aln almıştım göğüs kalkanından aldığım sütü bir iki kez koyup vermiştim. sterilizatörde almadım kaynatıyordum chicconun üstüne baktım bpa free yazısı görmedim. biraz daha araştırmak gerek galiba.

Canim 2numara kücük gelmiyomu.benim kiz ondan hep gecirdi sirtina.bende 4_9a gectim hemen.cok rahat baglaniyor ve sikmiyor kizimi

Ay pervin hic sorma.negüzel 3gün cok iyiydi yavrum.ama dün aksam zehir oldu.hersey iyi güzel 7.5da uyandi oynastik emzirdim altini aldim vs 9.da uyutmaya basladim 1.5saatlik çabadan sonra bir aglama nöbeti geldi.Allah im sanki etinden et kopardik.nasil agliyo ayaklarini karnina cekiyn basiyo cigligi.5dakka duruyo aha uyudu diyos nerde 2saat agladi kendinide bizide mahvetti.bukadarda aglamamisti hic.kolik dedikleri bu galiba.ama sabaha karsida ikinmalar ellerini yüzüyle sikistirmalar basladi ve 4saat ya uyudum ya uyumadim

Oh hasret bitmis.valla bende düsünüyom canim cok yancakmi die.bizim hepten 7ay olcak tüüükkani kapatali.bayramda cikiyo 40imiz insallah
Aynen benim kızımı tarif etmişsin. Son 3 gecedir resmen çıldırmış vaziyetteyimkafamçokkarıştıGece uyurken ve gündüzleri - maşallah - hiçbir problemiolmayan kızım, akşam 8.30-9.00 gibi uykuya dalmak için 3,5-4 saat uğraştırıyor bizi. Emziriyorum, az emiyor sonra tekrar istiyor. Veriyorum, memeyle dakikalarca boğuşuyor bir türlü almıyor. Yırtılırcasına ağlıyor. Zorla uyutuyoruz - ki bunun yüzünden korkarım battaniyeyle sallanmaya alıştımafoldumben- 10-15 dakika uyuyor sonra yine basıyor yaygarayı. Saatlerce uğraştan sonra yorgunluktan 12.30-01.00 gibi sızıyor ama bizi de savaştan çıkmış hale getiriyor yani:1no2:

HAMETAN kesinlikle birebiralkisalkisalkisAzıcık sürüyorum, bir sonraki değişime bir şeyciği kalmıyor

Selamlar arkadaşlar,

1 haftadır bilg.başına oturamıyorum geçmişede biraz bakabildim
nasılsınız herkes iyimi ?

biz hastanede tdbir için kaldık 2 gün sonra oğlum ateşlenmedi çok şükür umarım birdaha hastanede yatmak zorunda kalmayız çok zor geçti

bebişlere rezenemi içiriyorsunuz ? ilk 6 ay sadece anne sütü veriliyordu ?? doktor tavsiyesiylemi veriliyor ben su bile vermedim henüz, sadece arada mama veriyorum doymadıgında rezene gaz için değilmi??

X