2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Sen neden bu vakte kaldın?

Eşim git demişti tam çıkmak üzereyken seni ve Sumak'ı gördüm hem sizinle sohbet edeyim hemde eşimi beklerim demiştim. O arayınca da çıktım

sağol canımmm hadi yaaa ne iyi olur çıksan izne dinlenirdinnn ne güzeell..canım eşim uyanmadan bakınayım dedim uyanınca kahvaltı filan derken giremiyorum bide zaten çok az görüşebildiğimiz için eşim sevmiyo o evdeyken nete girmemiii

İzne çıkıcam da ocak olacak galiba.

İşte bu yüzden ben eve internet istemedim.BÖylece kimse takılmıyor net başında

Kızlar sizinle palaşmak istediğim bir konu var.

İşyerinde her zaman sıkıntı duyduğum bir konu var. Bizde ilgili bakım birimlerinden sorumlu mühendslar var. Bunların evrak angaryası gördüğü şeyleri kalite yapsın diye bana yıkıyorlar.Bende hep mühendislerin ilgisizliğinden yakınırdım. Patron dedi bakımcılar Kaliteye gitmesin dedi mühendisine gitsin dedi.

Geçen hafta bir sıkıntı oldu.İşi çözmek için ilgili mühendis arkadaşlar anlaştık. Cumartesi on buçukta işte buluşacaktık.11:30 oldu yok yöneticins esordum. sonrda sinirlendim ben onun işi için burdayım saat kaç oldu yok diye. Birde kz iş yerindeki yakın arkadaşım onu belirteyim. Ama diğer mühendislerle ayrımcılık yapmamak ve arkadaş olarak aramamk için yöneticisine sordum.

Sonra işi ben va burdan birkaç kişiyle birlikte yaptık. Biz yaparken o çıkıyrdu ben daha çok kızdım ve onada söyledim. Biz senin işini yaparken senin gitmeye bizim hakkımızı yemeye hakkın yok dedim.

İş başka arkadaşlık başka sen benim arkadaşımsın dedim ama benim çektiğim sıkıntıyı biirken aynı şeyden akşam sen yakınırken bana aynısını yapmaya hakkın yok dedim ama aramız işte

Sizin de yorumlarınızı almak istedim.Ne dersiniz?

günaydı hanımlarr nasılsınız?benim biraz boğazım ağrıyo çağanda grip olmuş çok zor nefes alıyo ya bugün ve yarın eşim izinli tamda zamanında hastalandık offf..neyse bugün çağanı anneme bırakıcaz eşim bana daha önce satmak zorunda olduğumuz alyansımızı geri alıcak sanırım bide bana alışveriş yapıcazz.
ayşegül nasıl oldun canım?masal nasıl?
nissam sen nasılsın canım?ecem su nasıl?
hülyacım sen nasılsın canım?doğalgaz işin halloldu değilmi?
bga sen nasılsın canım?izne çıkmıyomusun daha?
sibelll sen nerelerdesin ilayda nasıl?

Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum canım. Hayırlı olsun alyansın ve alacakların :) Bizim iş halloldu çok şükür, hafta sonu parkelerin çakılması için usta çağıracağız bakalım bulabilirsek.

Kızlar sizinle palaşmak istediğim bir konu var.

İşyerinde her zaman sıkıntı duyduğum bir konu var. Bizde ilgili bakım birimlerinden sorumlu mühendslar var. Bunların evrak angaryası gördüğü şeyleri kalite yapsın diye bana yıkıyorlar.Bende hep mühendislerin ilgisizliğinden yakınırdım. Patron dedi bakımcılar Kaliteye gitmesin dedi mühendisine gitsin dedi.

Geçen hafta bir sıkıntı oldu.İşi çözmek için ilgili mühendis arkadaşlar anlaştık. Cumartesi on buçukta işte buluşacaktık.11:30 oldu yok yöneticins esordum. sonrda sinirlendim ben onun işi için burdayım saat kaç oldu yok diye. Birde kz iş yerindeki yakın arkadaşım onu belirteyim. Ama diğer mühendislerle ayrımcılık yapmamak ve arkadaş olarak aramamk için yöneticisine sordum.

Sonra işi ben va burdan birkaç kişiyle birlikte yaptık. Biz yaparken o çıkıyrdu ben daha çok kızdım ve onada söyledim. Biz senin işini yaparken senin gitmeye bizim hakkımızı yemeye hakkın yok dedim.

İş başka arkadaşlık başka sen benim arkadaşımsın dedim ama benim çektiğim sıkıntıyı biirken aynı şeyden akşam sen yakınırken bana aynısını yapmaya hakkın yok dedim ama aramız işte

Sizin de yorumlarınızı almak istedim.Ne dersiniz?

Tavrın çok kesin ve net olmuş ve bence en güzelini yapmışsın. Aradaki bağın yakınlığını kullanarak karşısındakinin iyi niyetini suistimal eden çok insan var. Dediğin gibi arkadaşlık başka iş başka. Kız nasıl bir tutum sergiledi peki?

Tavrın çok kesin ve net olmuş ve bence en güzelini yapmışsın. Aradaki bağın yakınlığını kullanarak karşısındakinin iyi niyetini suistimal eden çok insan var. Dediğin gibi arkadaşlık başka iş başka. Kız nasıl bir tutum sergiledi peki?

Küser sandım ama küsmedi.

Aynı şeyi söyledim sen benim arkadaşımsın bensenle burda tartışsamda koluna girer burdan çıkarımdedim.

Bİraz mesafe var şimdi aramızda zamana ihtiyacımız var öyle işte paylaşmak istedim.

Küser sandım ama küsmedi.

Aynı şeyi söyledim sen benim arkadaşımsın bensenle burda tartışsamda koluna girer burdan çıkarımdedim.

Bİraz mesafe var şimdi aramızda zamana ihtiyacımız var öyle işte paylaşmak istedim.

Konuşmama gibi bir şey yapsaydı çocukça davranmış olurdu zaten. Zamanla düzelir seni gerçekten yakın bir arkadaşı olarak görüyorsa.

Önümüzdeki hafta için randevu aldım nihayet :) Telefonda konuşurken sesim acayip titredi ya, oraya giderken nasıl olacağım hiç bilmiyorum :26: İnşaallah olumlu geçer, dua edin benim için :18:

slm kızlarr ben geldim eşim işyerine tlf ediyo bende size bakınayım dedim
hülyacım sağol canım alyansımızı aldık çok içime sinerek aldım bide defactodan mont şişme mont aldım bugünde çıkıp kendime kıyafet bakacağım akşama arkadaslar yemeğe gelecek daha.
bga en iyisini yapmışsın canım arkadaslık başka iş başka
hülyacım çok sevindim canım inş hayırlısı olur güzel haberlerle gelirsin bize

hülyacım sağol canım alyansımızı aldık çok içime sinerek aldım bide defactodan mont şişme mont aldım bugünde çıkıp kendime kıyafet bakacağım akşama arkadaslar yemeğe gelecek daha.

Güle güle kullan canım aldıklarını da alacaklarını da :) Ben de alyansımı değiştirmek istiyorum ama hem zevkime hem de keseme uygun bir şey bulamadım henüz :KK43: İnşallah Deryam inşallah... İlk görüşmeyi bir atlatsam hayırlısıyla.

Önümüzdeki hafta için randevu aldım nihayet :) Telefonda konuşurken sesim acayip titredi ya, oraya giderken nasıl olacağım hiç bilmiyorum :26: İnşaallah olumlu geçer, dua edin benim için :18:

Hadi hayırlı olsun

Güzel haberlerle gelirsin inşallah

Güle güle kullan aldıklarını

Benimde koçiş alyansını takmıyo beyaz altın diye istemiyor. Daha doğrusu altın diye istemiyor. Ya gümüş ya platin alalım bana diyor.Bakalım benimki de eskidi iyice bizde almak istiyoruz ama sıra ona gelmedi henüz.

selam kızlar..gırıyorum yazamadan cıkıyrum aslında cıkamıyorum da acık kalıyor kapatmaya fırsat bıle bulamıyorum

nasılsınız gecmısı okumuyorum bıle hemen yazıp sızden de cevap beklıyım yazısmayı ozledım resmen..kızım da uyusa bıraz..

ben berbatım ..

bızde ıpler koptu ..

annemle esım kavga ettı pazar gunu annemde aldı bavulunu kardesımın yanına gıttı

ben agla agla helak oldum kocam bı yandan annem bı yandna ortada kaldım

annemı arıyorum glemem dıyıp duruyoru babam da alanya da uff cok zor gunler

sımdı annemı aradım bakamıyorum gel artık dedım sevmıyor musun bnı dedım ılker cıktı yola dedım hazırlan dedım

ılker cıcek alıp gıdıcek

ınsalalh ıyı olur ya ne dıyım

ama annme cok kırıldı ates gıbı ,daha detaylı yazamıyorum ıcımı dokmem lazım aglamaktan helak oldum kac gundur ılkere cok kızgınım kırgınım

ama ne yapayım oldu bı kere

oyle

sı 25 gundur basıma glemeyen kalmadı ne zormus

neler neler düşündüm ,Allah yardımcım olsun goren bu ne hal dıyor resmen dagıldım

slm kızlar sumak hayırlı olsun canım bebişin gelmiş Rabbim analı babalı büyütsün bahtı güzel olsun inşallah isteyen herkesede nasip etsin inşallah
üzme kendini canım herşey tatlıya bağlanır bu dönemde üzülmemen gerekir sütün giderse geri gelmez canım sonra bebişine yazık

selam kızlar..gırıyorum yazamadan cıkıyrum aslında cıkamıyorum da acık kalıyor kapatmaya fırsat bıle bulamıyorum

nasılsınız gecmısı okumuyorum bıle hemen yazıp sızden de cevap beklıyım yazısmayı ozledım resmen..kızım da uyusa bıraz..

ben berbatım ..

bızde ıpler koptu ..

annemle esım kavga ettı pazar gunu annemde aldı bavulunu kardesımın yanına gıttı

sımdı annemı aradım bakamıyorum gel artık dedım sevmıyor musun bnı dedım ılker cıktı yola dedım hazırlan dedım

ılker cıcek alıp gıdıcek

ama annme cok kırıldı ates gıbı ,daha detaylı yazamıyorum ıcımı dokmem lazım aglamaktan helak oldum kac gundur ılkere cok kızgınım kırgınım

oyle

neler neler düşündüm ,Allah yardımcım olsun goren bu ne hal dıyor resmen dagıldım

Bir türlü ulaşamadım sana... Bu dönemde bunların yaşanması çok normal. Eşin evde bir aile büyüğüyle yaşamaya alışkın değil, annen de damadıyla tabi bir de bebeğin getirdiği sorumluluk, uykusuz geceler... Ağlama nolur, olmuşla ölmüşe çare yok. Olan olmuş... Eşinle konuş, seni anlamasını sağla. Geçecek canım hepsi geçecek, sabır sadece sabır...

ben berbatım ..

bızde ıpler koptu ..

ılker cıcek alıp gıdıcek

oyle

Sumakçım

Üzülme nolur giçecek hepsi aslında herkes biraz anlayışlı olsa bunlar olmayacak ama işte oluyor. Boşver hepsi geçer unutlur.

Bulanmadan durulmaz der büyükler

Sen Masal'ının keyfini çıkar.Öpüyorum sizi

X