2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Allah kolaylık versin canım.
Shakespeare'in kitabı Macbeth mi?
Oysa biraz ağır gelebilir çünkü Shakespeare'in dili ağırdır 1500'lerin İngilizcesi olduğu için.
Level 6 lar kolay oluyor, onlarda zorluk çekmiyorsan ince romanlardan alabilirsin.
İnce diyorum çünkü kalın olursa yıldırabilir.
Alırken 1900 ve sonrası olmasına dikkat et, eski dönem İngilizcesinde zorlanabiliyor insan.

Allah kolaylık versin canım.
Shakespeare'in kitabı Macbeth mi?
Oysa biraz ağır gelebilir çünkü Shakespeare'in dili ağırdır 1500'lerin İngilizcesi olduğu için.
Level 6 lar kolay oluyor, onlarda zorluk çekmiyorsan ince romanlardan alabilirsin.
İnce diyorum çünkü kalın olursa yıldırabilir.
Alırken 1900 ve sonrası olmasına dikkat et, eski dönem İngilizcesinde zorlanabiliyor insan.

Evet evet

İyi almamışım ozaman bende ince kitaplar aldım bir tanesi sink of titanic diğerlerini hatırlamıyorum 3 tane aldım

Evet evet

İyi almamışım ozaman bende ince kitaplar aldım bir tanesi sink of titanic diğerlerini hatırlamıyorum 3 tane aldım

Olsun yine de bir göz gezdirirsin.
Shakespeare kitaplarını okurken illaki sözlük gerekiyor.
Ama günümüz İngilizcesi ile yazılan kitapları okurken bilmediğin sözcüğün anlamını cümleden çıkarabiliyorsun.

Valla ben de aynı şekilde hisssediyorum İnci

Hislerim kuvvetlidir benim de içimden bir ses bana da öyle diyor Sanki bahara kadar olacakmış gibi geliyor

Hayırlısı olsun eli ayağı düzgün olsun sağlıkla gelsin hep böyle dua ediyorum
Amin canım.
Bahara çok var daha, yılbaşına kadar olsun :)
İçim kıpır kıpır benim de.
Randevu alıcam ve belki 1,5-2 ay içinde meleğime kavuşacağım.
İnşaallah ya.

selam

sarılıgımız düşüyor bol bol emzırerek ınsallah gececek

gecen hafta bu zamanlar sancı cekıyordum hayat hızlı geccıyor sımdılık

annem benle annem ben esım oluyoruz evde gelen gıden cok yazamıyorum annem laptoba cok gıcık :KK1:

kayınvalıdem mısafır gıbı gelıp gıdıyor ıste

sütüm bollastı ama oturamıyoru m hala sadece sol tarafı cok guzel emzırebııyorum sag tarafı ayakta

kzım keyıf yapmayı cok sevıyor ve cok ınat daha 3 gunlukten belli

ınsallah bı gun uzun uzun yazabılırım buraya :)

opuuyorum sızı

Evet evet

Ne güzel siz genç anneer olacaksınız

Toplantıdaydım hala da çalışıyorum

Öptüm seni

Hayırlısı ile olalım da...
Sen arayı fazla açmazsın :)

selam

sarılıgımız düşüyor bol bol emzırerek ınsallah gececek

gecen hafta bu zamanlar sancı cekıyordum hayat hızlı geccıyor sımdılık

annem benle annem ben esım oluyoruz evde gelen gıden cok yazamıyorum annem laptoba cok gıcık :KK1:

kayınvalıdem mısafır gıbı gelıp gıdıyor ıste

sütüm bollastı ama oturamıyoru m hala sadece sol tarafı cok guzel emzırebııyorum sag tarafı ayakta

kzım keyıf yapmayı cok sevıyor ve cok ınat daha 3 gunlukten belli

ınsallah bı gun uzun uzun yazabılırım buraya :)

opuuyorum sızı

Maşallah maşallah :nazar:
Keyfine düşkün demek Masal kızımız :)
Ay bütün anneler böyle mi acaba :KK1:
Dikişlerin çok mu acıyor :KK43:
Bekliyoruz yazmanı zaten.
Biz de öpüyoruz çok.

Ben de iyiyim sağol. Az kaldı akşama. Ben bu haftanın nasıl geçtiğini anlamadım. Sanırım sıkı bir maratondan çıkmanın getirdiği bir tembellik var ama umarım uzun sürmez bu durum. Pazar günü de KPDS ye gireceğim. 1 haftadır dışarı çıkmıyorum, o gün biraz hava alayım :)

Ben de iyiyim sağol. Az kaldı akşama. Ben bu haftanın nasıl geçtiğini anlamadım. Sanırım sıkı bir maratondan çıkmanın getirdiği bir tembellik var ama umarım uzun sürmez bu durum. Pazar günü de KPDS ye gireceğim. 1 haftadır dışarı çıkmıyorum, o gün biraz hava alayım :)

Bende toparlıayım İngilizceyi bende gireceğim.

İş arıyor musun?

Yada ne yapmayı düşünüyorsun?

İş bulmadan çıktın sanırım

X