2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Herşeyi öyle be ayşegül çay bardağı aldığında da aynı kapıda da bıktım bu görgüsüzlüklerinden çekemiyorum artık altı üstü kapı çay bardağı adı herneyse al koy işte ne uzatıyosun sinirlerim laçka oluyor birşey alınınca bir hafta sürüyo muhabbeti bu ne ya

Habi bakalık güzel haberlerini bekliyoruz doktordan

inci tanesi bizde başka doktora görünücez görümceme anlattım gittiğim doktoru siz yinede başkasına gidin dedi

boşver hiç sıkma canını
onun da huyu öyle demekki
dinleme duymuyormuş gibi yap
baktın konuşuluyor lafı değiştirecek bir şey bul
canım gittiğiniz doktor ne demişti size
hatırlayamadım :26:

boşver hiç sıkma canını
onun da huyu öyle demekki
dinleme duymuyormuş gibi yap
baktın konuşuluyor lafı değiştirecek bir şey bul
canım gittiğiniz doktor ne demişti size
hatırlayamadım :26:

Hem danışmak hem ham,lelik öncesi kontrole gittik hiç bişi demedi sadece smear testi yaptı bir genetik tarama yaptırın falan filan hiçbirşey yok hamile kalınca gel dedi

Görümceme anlattım olmaz öle şey dedi başka bir yere daha bir git dedi bir yönlendirsinler sizi dedi

Biz karı koca maalesefki diyetteyiz bize yasak öle börekler felan çızzzz

diyet demişken kızlar
benimkinin göbeği aldı başını gidiyor
bu yaşta koca bir göbeğimiz oldu
diyorum benimki şişince hiç kavuşamıcaz :KK1:
kendisi de çok rahatsız oluyor
zaten mideden sorunu var
bu göbek meselesi daha da kötüleştiriyor
diyetisyene falan gitsek diyorum
evde bizim yöntemlerimizle eritemicez sanırım
sizin var mı bir tavsiyeniz?

Hem danışmak hem ham,lelik öncesi kontrole gittik hiç bişi demedi sadece smear testi yaptı bir genetik tarama yaptırın falan filan hiçbirşey yok hamile kalınca gel dedi

Görümceme anlattım olmaz öle şey dedi başka bir yere daha bir git dedi bir yönlendirsinler sizi dedi

hımm evet
bu doktor sadece kadın doğum uzmanı mı
tüp bebek konusunda bilgili mi
bunun için bir genetik bölümüne gitmeniz lazım önce canım
orada durumu anlatmanız gerek
o doktor size yapılacak testleri çıkaracak ve testleri olacaksınız
sorun tespit edildiğinde size rapor verecek
siz o raporla tüp bebek işlemine başlayacaksınız
yani burada öncelik genetik bölümü
gittiğiniz doktor büyük ihtimalle şöyle düşünmüştür
hamile kalsın, karnında bakarız çocuğa bir sorun olursa alırız
böyle doktorlar delirtiyor beni :KK47:

diyet demişken kızlar
benimkinin göbeği aldı başını gidiyor
bu yaşta koca bir göbeğimiz oldu
diyorum benimki şişince hiç kavuşamıcaz :KK1:
kendisi de çok rahatsız oluyor
zaten mideden sorunu var
bu göbek meselesi daha da kötüleştiriyor
diyetisyene falan gitsek diyorum
evde bizim yöntemlerimizle eritemicez sanırım
sizin var mı bir tavsiyeniz?

Ben daha düşük kiloda hamiile kalmak için başladım diyete şekeri kestim ekmeği tatlıyı felan eşim baktı ben zayıflıyorum (o bide şeker hastası) bende yapayım dedi birlikte devam ediyoruz ekmek yemiyoruz şeker ağır şeyler bir süre sonra kendi istememeya başladı ağır yemekler ama diyet değil beslenme düzenimizi değiştirdik akşamları salata kocaman bir kase şekersiz çay kahve içiyoruz hamurlu tatlı abur cubu yemiyoruz bol meyva tabi canımız isterse yiyiyoruz öle tam kesmedik öle işte oda 6 kilo verdi

Ben daha düşük kiloda hamiile kalmak için başladım diyete şekeri kestim ekmeği tatlıyı felan eşim baktı ben zayıflıyorum (o bide şeker hastası) bende yapayım dedi birlikte devam ediyoruz ekmek yemiyoruz şeker ağır şeyler bir süre sonra kendi istememeya başladı ağır yemekler ama diyet değil beslenme düzenimizi değiştirdik akşamları salata kocaman bir kase şekersiz çay kahve içiyoruz hamurlu tatlı abur cubu yemiyoruz bol meyva tabi canımız isterse yiyiyoruz öle tam kesmedik öle işte oda 6 kilo verdi

evet bunlar önemli noktalar
maşaallah ya
ne kadar zamanda verdi 6 kiloyu
ah ah benim aşkım da verebilse
fotoğraflarımıza bakıyorum ne göbek ne bir şey

hımm evet
bu doktor sadece kadın doğum uzmanı mı
tüp bebek konusunda bilgili mi
bunun için bir genetik bölümüne gitmeniz lazım önce canım
orada durumu anlatmanız gerek
o doktor size yapılacak testleri çıkaracak ve testleri olacaksınız
sorun tespit edildiğinde size rapor verecek
siz o raporla tüp bebek işlemine başlayacaksınız
yani burada öncelik genetik bölümü
gittiğiniz doktor büyük ihtimalle şöyle düşünmüştür
hamile kalsın, karnında bakarız çocuğa bir sorun olursa alırız
böyle doktorlar delirtiyor beni :KK47:

açıkcası bizde nerden nasıl başlayacağımızı bilmiyordum gittiğim doktor kadun doğumcu
Sonra ufaklığı götürdüler şimdi ona genetik yapılacak eğer kromozomal birşey ise eşime de bakılacak

ben yeniden başka bir kadın doğımcuya gidicem ufaklığın genetik test sonucunu beklicez

Sen hangi haztaneye gidiyorsun doğrusu biz nerden nasıl başlamamız gerektğini pek bilmiyoruzx

açıkcası bizde nerden nasıl başlayacağımızı bilmiyordum gittiğim doktor kadun doğumcu
Sonra ufaklığı götürdüler şimdi ona genetik yapılacak eğer kromozomal birşey ise eşime de bakılacak

ben yeniden başka bir kadın doğımcuya gidicem ufaklığın genetik test sonucunu beklicez

Sen hangi haztaneye gidiyorsun doğrusu biz nerden nasıl başlamamız gerektğini pek bilmiyoruzx

evet doğru yol bu
önce çocuğa bakılacak
sen zaten söylemiştin büyük ihtimal genetik diye
çocukta sorun bulunduğu an eşine bakılacak
sorun tespit edilirse iş gerçekten çok kolay
geriye bir tek tüp bebek işlemi kalıyor
ben çapaya gidiyorum canım
sen de ya çapa ya cerrahpaşaya git
ufaklığı nereye götürüyorlar

İnci tanesi peki hangi hastaneyi tavsiye edersin

Birde gebelikte bebekteki sıkıntılar farkediliyor mu

genetik için mi soruyorsun canım?
çapa veya cerrahpaşa yazdım
gebelikte bir sıkıntı olmasından korkuyorsan ilk zamanlar bakılabiliyor çocuğa anne karnında
ama sorun tespit edilirse ve ona göre tüp bebek yaptırırsanız buna gerek kalmaz

evet doğru yol bu
önce çocuğa bakılacak
sen zaten söylemiştin büyük ihtimal genetik diye
çocukta sorun bulunduğu an eşine bakılacak
sorun tespit edilirse iş gerçekten çok kolay
geriye bir tek tüp bebek işlemi kalıyor
ben çapaya gidiyorum canım
sen de ya çapa ya cerrahpaşaya git
ufaklığı nereye götürüyorlar

Cerrahpaşa ya randevu almaya çalışıyorum bir arkadaşım var orda ama henüz alamadık sen erden randevu alıyorsun

Nöroloğa götürdüler doğumsal felan çıkmamış bu durumda genetik duruyor demiş hamile kaldan önce genetik harştanıza baktrın demiş

Ya ben hızlı olsun istiyorum herşey biraz tez canlı ve avhamlıyım korkuyorumda onlar benim kadar sallamıyor ben de çok fazla bişi diyemiyorum biraz zaman geçsin hatırlatıcam

Cerrahpaşa ya randevu almaya çalışıyorum bir arkadaşım var orda ama henüz alamadık sen erden randevu alıyorsun

Nöroloğa götürdüler doğumsal felan çıkmamış bu durumda genetik duruyor demiş hamile kaldan önce genetik harştanıza baktrın demiş

Arkadaşının ismi ne? Ben de gitmiştim bir kaç kez oraya, randevu işi tam bir muamma. En güzeli oraya gidip yüz yüze görüşmek yoksa telefonla hallolacak bir iş değil. İşte önce çocuğa bakılacak, kesin genetikse o zaman eşinin gen haritasına bakılacak. ayy okuya okuya gide gele beynimi doldurdum bu bilgilerle :KK37:

Ya ben hızlı olsun istiyorum herşey biraz tez canlı ve avhamlıyım korkuyorumda onlar benim kadar sallamıyor ben de çok fazla bişi diyemiyorum biraz zaman geçsin hatırlatıcam

aynen senin gibiyim ben de
ben kolay olacak sanıyordum ama öyle olmuyormuş
bilseydim daha ilk yıldan başlardım gidip gelmeye
eşin ne diyor bu duruma?
bebek isteği ne durumda?

Arkadaşının ismi ne? Ben de gitmiştim bir kaç kez oraya, randevu işi tam bir muamma. En güzeli oraya gidip yüz yüze görüşmek yoksa telefonla hallolacak bir iş değil. İşte önce çocuğa bakılacak, kesin genetikse o zaman eşinin gen haritasına bakılacak. ayy okuya okuya gide gele beynimi doldurdum bu bilgilerle :KK37:

Arkadaşım genetikte yüksek yapıyor off inci tanesi kim ilgilenecen okadar düşmüyorlar üstüne o kadar randevu alabilseydim emri vaki yapmış olacaktım iyi olurdum eşimin illeri yoğun biraz ferahlasın hatırlatıcam gitceğim doktor da cerrahpaşanın hocası çocuğun bütün dosyasını istmeiş belki oda yardımcı olur arkadaşımın akrabası çünkü

aynen senin gibiyim ben de
ben kolay olacak sanıyordum ama öyle olmuyormuş
bilseydim daha ilk yıldan başlardım gidip gelmeye
eşin ne diyor bu duruma?
bebek isteği ne durumda?

EŞim bebek çok istiyor bana biraz zaman ver işlerimi toparlıyayım baktırıcam dedi zaten çocuğun hastane olaylarıyla da o ilgileniyor yapar o

çocukta istiyor ama ikimizde korkuyoruz birde maddi durumumuza pek güvenemiyorum ben ondan da erteliyorum

X