2008 Mayıs Anneleri

Ebruucm bende senden haber almak umuduyla girmistim tam da...Umarim sagliina bir an once kavuusursun. Annenle yasadiklarini ve yasacaklarini tahmin edebiliyorum.Ben ilk esimden ayrilip eve geri dondugumde annemin bir sozu bana cok dokunmustu.... Ne kadar istesekte ayni olamayiz.Ekmek dilimden kopmustur bir kere demisti Ogun icin cok uuzldum ama onlarla kaldigim surece doru oldugunu anladim.Insanin ne oraya ne oraya ait olmamasi kadar zoir bir sey olamaz.Hic bir yere evim diyemiyorsun...Ama ailelerimiz iyi ki var ,bazen bize zorluk cikartip hayatin tadina varmamizi engelleselerde,onlar olmadan savrulan bir yaprak gibi surekli direncsizce suruklenirdik diye duusnuyorum....
Ebruucm aklim hep sende inanki...Icimden keske burda olsan diye geciyor...Neler yapardik beraber...Butun sikintilarini bir an bile olsa unuttiurmak isterdim canim arkadasim .Ama senin simdi hayatim iicin kalici cozumler bulma zamnin ve umarim bu zamani lehine kullanirsin...Kendine iyi bak ve bizi bilgilendirmeyi unutma lutfen...

Kizlar dun aksma yaprak dokumunu izlerken cok agladim .....Benim benden 1 yas kucuk kiz kardesim var.Kardesten cok arkadas ibi buyuduk ama tamamen zit karakterde,hic anlsamayan 2 arkadas..Siyahla beyaz kadar farkli.Disaridan bakanlar siz nasil kardessiniz tek bir huyunuz bile benzemiyor der...EE bu zitlikta arada hep tartismalar ve kavgalara yol acti...Mercanla kayrayi birbirine arkadas olsun diye yakin aralilarla dogurdum ama hep korkum" ya bizim gibi zit karakterlerin catismasina donerse aralarindaki iliski " oldu....Ama o kadar catismanin arsinda sevi bir yerlere sikisip kaliyor.Kendini gostermek icin hep zamanini kolluyor.....
Kardesim bir ara asiri stresten canina kiymaya calismisti.Haberi aldigimda nasil kostugumu ve nasil kendimi paraladigimi hatirliyorum....Genelde cok sakin v e sessiz olan ben kardesimi telefonla taciz eden bir adami nerdeyse parcalara ayiriyordum ..ama bunlarin arsindaki donemlerde sogukluklar ve tartismalar hep surdu...Taaa ki bu sene kardesim evleniyor diye kalkip turkiyeye gidene kadar....O kadar co dokundu ki onu pyle gelinlikle gormek...Gozyaslarim artik isyan seklinde akmaya basladi..O anda da butun buzlar eridi..Tipki dun aksam herseye ragmen leyla ile nejlenin sarilip birbirine bebek verdigi sahne gibi..Bir an gozumde kardesimle benim durumum canalndi..Cok dokundu cokkkk.....
Uzun lafin kisasi insanin kardesi gibisi yok.Ne kadar anlasamasanda...Ne demisler kardes kardesi bicaklar,kose basinda kucaklar....Aradaki kusluklerde bir sure sonra unutuluiyor,,,Anlayacginiz 2. cocuk duusnen anneler bence aralarini fazla acmayin....Iki kardes bir arada buyurler,hayatin tadina beraber vararak.....

Elif bende ağladım hatta o babasının leyla'yı çağırdı sahnede kalktım izlemedim bana çok dokunuyo böle şeyler.. bizde 2 kız kardeşiz benimde gözüme ikimizin çocukluğu geldi bidahaki sene evlenicek ama o daha çocuk gibi gelio bana halbuki aramızda 4 yaş var ama ne bilim sanki o hep küçük gibi

ebrucuğum çok geçmiş olsun canınm umarım herşey yolunda gider tedavin sonuçlanınca. sağlıklı kararlar alabilmene yardımcı olur.
mercancığım dediğine katılıyorum eğer arkadaş gibi olması isteniliyorsa ara uzamaması gerek. ablamla benim aramda 8 yaş fark var ve aramızda dağlar var gibi. hiç bir ortak noktamız yok bikere bile oturup koştuğumuzu bişeyler paylaştığımızı bilmem ta ki evlenene kadar. çünki önceden çoçuktum paylaşıcağı bişey yoktu şimdi büyüdüm evliyim birazdaha paylaşıcak noktalarımız var artık ama bi arkadaşı değilim. bizde zıttız dır birbirimize. çok isterdim herşeyi paylaştığım bi kardeşim olmasını:))

Kızkardeşlerinizden bahsetmişsiniz..elifcim, tuğbacım, canancım..
benim de birtanecik ablam var, onu çok seviyorum...onunla paylaşmadığım hiçbir şey yok..hem arkadaş hem abla...hem de en güzel dosttur ablam..ona çok saygı duyuyorum..çok temiz kalplidir..ben ne kadar hırçınsam o, o kadar sakindir..çocukken ona ne dersem deyim hiç ses çıkarmaz sadece tebessüm ederdi...annemin ipek kızıdır..(bana da köpek kızım derdi) çünkü ben ergenlik dönemini çok zor atlattım..ve annemi çok üzdüm ama annem beni hiç anlayamadı :KK43:( ama sonra anladı beni...sarı papatyası oldum yine...
ablamın hayal dünyası o kadar geniştir ki..onun uydurduğu masallarla hikayelerle şarkılarla, onun yazdığı şiirlerle büyüdüm..
çok güzel sesi vardır..Kur'an kursu hocasıydı evlenmeden önce..çok güzel Kur'an okur..
resim yapardı..kağıtlara çizdiği kız resimlerine isim verir onları konuştur bizi eğlendirirdi..o resimlerdeki kişiler bile bir çizgi film kahramanları gibi aklımda ..aysun ve başak...
Ablam benim gözümde bir ekoldür..sadece benim için değil onu tanıyan bilen bir defa gören birisi için bile ÖZEL olduğunu hissettirmiş biridir...İ
iyilerin kaderi gelmez derler..her yönden cahil biriyle evlendi ve çok acılar çekti..ama yine de hayata bakışı değişmedi..hep ümitvar oldu...
Seni çok seviyorum ablacım..

herkese hayırlı cumalar. kandiliniz mübarek olsun.
benimde bir kız kardeşimm birde erkek kardeşim var. kız kardeşimle hala anlaşamayız. ben eşek kadar oldum ama hala ona kızmaktan vazgeçmedim. kendime hakim olamıyorum başkasına gösteridiğim toleransı ona gösteremiyorum. kendime çok kızıyorum ama bi candan sevemiyorum el gibiyiz sanki.. böyle nasil gitcek bilmiorum, acaba söylediğiniz gib io da evleniince düzelirmi. aramızda 7 yaş fark var ondan olabilirmi. ay kendimden nefret ettim yani

ebrucum öncelikle geçmiş olsun diyorum. herşeyden önce çocuklarımız için ayakta kalmamız şart ben çok takıntılı birisiyim hemen herşeyin altında bişey ararım bazen öyle an geliyoki aklımı kaybettiğimi zannadiyorum herşey çok tuhaf geliyo bunların tek sebebide herşeyi fazla önemsemek bende eşimle çok zıtım bende olanların tam tersi var onda bişeyi hiç takmaz sallamaz bende öyle olmaya çalışıyorum artık n ekadar becerebilirim bilmiyorum ama Allah hepimize sağlık versin ve bizi çocularımıza bağışlasın

Merhaba arkadaşlar,

Desteğiniz için hepinize sonsuz teşekkür ederim :1hug: Muayene için gittiğimde doktorum bana şu anki ruh halinle önemli kararlar alma önce ilacı kullan (lustral) sonra biraz daha eşini gözlemle baktın olmadı o zaman ayrılık kararı alırsın dedi..Hayatta önce kendine değer ver sonra çocuğuna ondan sonrada artık kimi önemsiyorsan ona değer ver dedi..Birde bir an önce işe başlamam gerekiyormuş evde kaldığım süre içinde hem kocamın sorumsuzluğu hemde doğum sonrası yaşadığım aşırı sıkıntılar ( travma sonrası stess bozukluğu da diyolar buna) beni bunaltmış -tatlicadiarzu- Birde farkında olmasamda aşırı mükemmeliyetçiymişim ve her şeyde başarılı olmayı istiyormuşum başaramayınca da bu bende huzursuzluk yaratıyormuş (evliliğimin istediğim gibi gitmemesine de kafayı takmışım yani) Ha bi de eşimin beni maddi manevi sömürdüğünü anlatınca ilginç bir yol önerdi.. Çalışmaya başladığımda eşim parama göz dikerse (ki her seferinde yaptı bunu bende salak gibi müşterek hayat diye diye kazandıklarımın hepsini eline verdim borçlarını ödedim vs ama adam şimdi bana bi elbise bile almıyo ) "yemleme" denilen bir yol kullanacakmışım. Yani ucundan azıcık koklat paranın diyo doktor kaydirigubbakcemile3 Bunları uzun uzun niye yazıyorum biliyormusunuz eğer aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa onlara da hem ibret hemde akıl olsun diye.. Valla işin esası çalışıp kendi parasını kazanırken ve canı nasıl istiyorsa öyle yaşıyorken aniden hayatıma sorumsuz birinin girmesi ve bu insanın ailesi yüzünden hazır işimden olmam beni inanılmaz üzdü..Eşim ve ailesi bana karşı fedakar olsa belki bunu kolayca aşardım ama onlarda bana sürekli "açık giyiniyosun vs oğlumuz arabasız gezmez ona araba al" diye diye beni kullanmaya kalkınca hepten kafayı yedim işte..Sadece oğlumu dünyaya getirmiş olmam teselli ediyor beni, hayata bağlıyor..Ama ona bir kardeş düşünmüyorum açıkçası ( en azından şimdiki kocamdan:roflol:) Benimde bir abim ve bir ablam var.. Ablam evlenene kadar aramız kötüydü şimdi iyi telefonda sürekli dertleşiriz ama abimle resmiyiz..

ebrucuğum Allah sana herşeyin hayırlısını göstersin. zor bi imtihandan geçiyorsun. inş anlının akıyla çıkarsın bu işin içinden. aklımızda ve dualarımızdasın canım:teselli: asıl kocanla ailesinin gitmesi gereken yere sen gidiyorsun şuan onların sayesinde. Allah onları ıslah etsin bişey demyorum artık onlara. zamanla en doğru kararı vereceğine eminim. Allah yolunu açık etsin, üzmesin hiç sevindirsin artık:Saruboceq:

ebru dualarım seninle canım.inşallah herşey istediğin gibi olur.

ben de ayvalıkayım bayramda şimdiden herkese iyi bayramlar.hepinizi çoookk öptüm.

Ebrucum ya kocan baştan beri böylemiydi yani keşke çocuk yapmasaydınız. Yunus Emsu şuan en büyük tesellin gerçi umarım hayatın düzene girer sende biraz takmamaya çalış insan bişeyleri kafasına takınca kura kura büyütüyo kendi huzurunu kaçırıyo allah kocanada biraz merhamet vicdan versin oda kendine gelsin güzel ve mutlu bi yaşantınız olsun inşallah.

Allah kimsenin aile huzurunu bozmasın hayatta tek istediğim huzur başkada bişey deil inanırmısınız evlenirken hiç bişey istemedim eşyanın en iyisi olsun aman gelinliğim şöyle olsun diye hiç hırs yapmadın her zaman ben bişe istemem huzurum olsun dedim allahım inşallah istediğim huzura bigün beni kavuşturur. (bu huzura ölüncemi kavuşucam diyede düşünmüyo değilim)

merhaba kızlar yazdıklarınıızı hızlıca okumaya çalıştım...yine çok kalamıcam.mahmud itileşti mert bi türlü iyileşmedi öksürüyo gece uyuyamadı dün dr tekrar götürdüm nezle diyo burnu akıyo ve öksürüyo nasıl nezle anlamadım :KK43:( annemlere gidecektik bayramda mert hasta diye gitmedik yolda terler mola vericez zaten hasta korktum açıkcası.mahmudun da kreş karnesi zayıf :) elif(mercan) teyzesi sizde durum nasıl?öğretmen mahmud yanına oturanı arı gibi sokuyo dedi ya dirsek vuruyomuş ya tekme ya cimcik :) evde de öyle dedim kardeşine evde konuşun vs dedi baya bozzuldum ilk zayuf geldi karnede 3.5 yaşında :) umarım böyle gitmez.

ebrucum umarım tez zamanda iyileşirsin ALLAH yardımcın olsun....bende gitsem dr banada bi sakinleştirici verir...o ilaç süte geçiyordur dr sordun değilmi ebrucum?

benimde bir ablam bir kız birde erkek kardeşim var toplam 4 kardeşiz çok kardeş olmak güzel...
sevgiler mahmud uyandı çıkmam lazımm

ebrucuğum yaşadığımız herşey sorun olabiliyor,mükemmeliyetçilikte varsa herşey birbiri arkasından geliyor..:sm_confused:insan güçlü olursa atlatıyor,güçsüz olursada yenilmeye başlıyor..tabi herşey güçte değil...güçün tükendiği noktadada kendini ,içini yemeğe başlıyorsun,kendine zarar veriyor kendine kötü davranabiliyorsun..şuan bence evden uzaklaşmakla iyi yaptın canım.destek almaklada cok iyi yaptın..biraz kendini dinlemen senin için iyi olacak,..çevrendekiler emin ol ki hala ne olduğunun farkında değillerdir..ve kendilerini melek gibi düşünürler..bu dönem hiç olmadığı kadar çok hassassın,düşüncelisin..hassas olduğun içinde şuan ister istemez bütün özelliklerin tepkilerin farklılaşmıştır..inş canım tez zamanda kendine gelirsin,ve biran önce kendini sevebilmeyi,kendine iyi davranabilmeyi ve güçlü olabilmeyi diliyorum...

ebrucuğum yaşadığımız herşey sorun olabiliyor,mükemmeliyetçilikte varsa herşey birbiri arkasından geliyor..:sm_confused:insan güçlü olursa atlatıyor,güçsüz olursada yenilmeye başlıyor..tabi herşey güçte değil...güçün tükendiği noktadada kendini ,içini yemeğe başlıyorsun,kendine zarar veriyor kendine kötü davranabiliyorsun..şuan bence evden uzaklaşmakla iyi yaptın canım.destek almaklada cok iyi yaptın..biraz kendini dinlemen senin için iyi olacak,..çevrendekiler emin ol ki hala ne olduğunun farkında değillerdir..ve kendilerini melek gibi düşünürler..bu dönem hiç olmadığı kadar çok hassassın,düşüncelisin..hassas olduğun içinde şuan ister istemez bütün özelliklerin tepkilerin farklılaşmıştır..inş canım tez zamanda kendine gelirsin,ve biran önce kendini sevebilir,kendine iyi davranabilir ve güçlü olabilirsin...

kimsecikler kalmadı bayram üstü buralarda temizlik hazırlık derken vakit kalmıyor heralde. ben temizliğimi bitirmiştim ama ne fayda battı yine heryer. gerçi biz bayramları eve yatmadan yatmaya geliyoruz. bize kimsecikler gelmiyor okadar yaşlanmadık daha galiba:)) annemler, kaynanamlar ziyarete gidip sonra iki tarafın akrabalarrı ziyarete gidiyoruz. zor yetişiyoruz valla. kıslar ne hazırlıklar yaptınız? gelen giden oluyormu sizlere? ben dün akşam buğrayı uyuttum 2 tepsi baklava yaptım anneme. sahura kadar uğraştım. artık annemin hazılıklarına gelinler kızlar biz yapıyoruz. görev dağılımı yaptık bana hep baklava düşüyor. kızlar biz kilo vermeye çalışırken galiba bu bayramı 2 kilo alarak bitiririz şimdiden düşünüyorumda gittiğim yerde neler yiyeceğimi. çünki yemeden geçemeyeceğim yerler var teyzelerimin su böreklerini asla yemeden geçememcokacimcoook

herkese iyi bayramlar kızlar. genel olarak baktım da bebişler biraz rahatsız gibi hepsine acil şifalar.

ebrucuğum canım çok geçmiş olsun. niye böyle arkadaşım ya. biz bunlara ne yaptıkta tepemize çıktılar. bizde yaz ortasında fena kapıştık. ben boşanmaya kararlıydım. neyse topladı kendini ben de toparlandım biraz. iyiz şimdi. umarım seninki de aklını başına toplar canım. sen kendine ve yavruna iyi bak gerisi için hayır dile allahtan. iyi haberlerini bekliyoruz.

Tuğbacım KK yı bu ara hani İstanbul uzun bayram tatillerinde bomboş olur yaa ona benzettim akşamları bakıyorum bizim mayıs anneleri hiç ilerlememiş. Tuğba sende maşallah :nazar: ne marifetliymişsin kıymetini bilsinler

Biz bu bayram annemlerde toplanıyorum toplam 23 kişi amcamlar halamlar falan annecim neler yapmış neler bende bayılırım su böreğine dayanamam yerim bir çok dilim ee kızımada süt olsun dimi ama bide bizde laz böreği yapılır çokta güzel olur aranızda bilen varmı bilmem ama bilseniz bayılırsınız

bugüüüüüüün bayraaaaaaaaaam.....hihoyyyt erken kalkın çoçuklaaaaarr...... giyelim engüzel cicileriiiiiiiiii..... elimizde taze kır çiçekleriiiiiiiiii......a.s. üzmeyelim bugün ANNEMİZİİİİİİİİİİİ......:1hug: :dance:hihoyyyt:dance:hihoyyyt

HERKEZE BEBİŞLERİYLE HAYIRLI BAYRANMLAR........... ÇOK MUTLUYUM SABAHI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM. VALLA SANKİ CİCİLERİNİ BEN GİYİCEKMİŞİM GİBİ ÇOÇUKLUĞUMDAKİ GİBİ HEYECANLIYIM OĞLUMUN SAYESİNDE:sm_cool:

Cananciğim katılıyorum benzetmene. Hani sayim olurduda sokaklar bomboş olurduya aynen öyle:roflol:
laz böreğini duymuştum muhallebili baklavamı börekmi öyle bişey galiba. avrupa yakasında karadenizli birisi varya o bahsediyordu annemin tarifi, annamin baklavası diye filan. valla bizimkilerde hiç yapan yok 2 senedir görmedim öylebişey marifetleri yok fazla öyle misafire kuru çay veriyorlar yemek sonrası valla. (eşimin anne tarafı)

Merhaba arkadaşlar hepinizin bayramı kutlu olsun..

Hala annemlerdeyim.. Bayramın pek keyifli geçmiyor..Bugün annemler akraba ziyaretine gittiler ben evde kaldım..Oğluşum uyumuşken sizlere bi bakayım dedim ama pek kimsecikler yok ..

Ben bayram hazırlığı için anneme sadece temizlikte yardım ettim.. Baklavayı annecim kırık bacağıyla kendisi yaptı çünkü ben onun kadar marifetli değilim :KK43:(

Bu arada hala ilaç kullanmaya başladım anksiyete için.. Reçetede ani süt kesilmesi yapabilir diyor..Bebiş daha küçük bende biraz sabretmeye çalışıyorum..Ama çevremdeki herkes "psikolojin çenene vurmuş" diyor..Gelene gidene akşama kadar laf yetiştiriyorum..Bi de farkettim ki biz gerçekten bağırmadan derdini anlatamayan bir aileymişiz :)) Birde babamın kulakları zor işitmeye başlamış televizyonun sesini sonuna kadar açıyor bizimle bağırarak konuşuyor..Abimin küçük kızları deli gibi çığlık çığlığa ortalıklarda gezip ablalarıyla kavga ediyorlar ..:mymeka:kaydirigubbakcemileTabi bu kadar gürültüde akşama kadar benim kafam davul gibi oluyor..Ama bana en büyük faydası oğlumun artık gürültüdede uyumaya alışması oldu :)):lepi:

Birde bayramdan önce artık bana sürekli küsen kocama mesaj attım.." iyi günümde herkes yüzüme gülüp paramı kendi keyfine göre harcattı ama kötü günümde bana destek olup doktora götürmek yerine şimdi sırtınızı dönüp küsüyorsunuz, Allah hepsini görüyor, Hakkımı helal etmiyorum" dedim..Tabi akabinde hemen kaynana telefon açtı " aman kızım neyse masrafın ben cebimden ödiycem, kendini orda yalnız hissetme biz seni iyileş diye oraya gönderdik"falan diyo -tatlicadiarzu- Tabi lafta herşeyi yapıyolarda iş icraata gelince bi bahaneyle sıvışıyo herkes ..Neyse bu sefer annem arkamda.."Masraflarını ödemezlerse ben telefon açıp ağzıma geleni sölicem" dedi nihayet..Doktorda zaten hemen karar verme baktın yürümüyo boşanırsın dedi

Ya bide eniştem bana " çok kilo almışsın hiç sana yakışmamış hemen zayıfla" dedi.. Çok moralim bozuldu eve gidince başlıcam günde 1 saat yürümeye :KK43:(

X