2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gülhancım..nasıl geçiyor senin köy gezin..ne güzel temiz hava alırsınız..değişiklik olur sana ve çocuklara..eşler hanımlarının hep çevrelerinde olmasını isterler..eşinle birlikte gitmene sevindim..Allah sevgi ve muhabbet versin canım..tebdili mekanda ferahlık vardır diye boşuna dememiş atalarımız...

ridacığım çok üzüldüm rabbim şifa versin o küçük yavruya. ailesine sabırlar versin, dayanma gücü versin((

kısada olsa değişiklik iyi gelmiştir sevindim senin adına. kreş işinide yeniden bi gözden geçirdik. çok üzüldüm çünki halimde belli yapamıyorum bişey. eşimle konuştuk tabi hatasını anladı kendinden kaynaklandığının farkına vardı. istiyorsan gönderelim dedi içinde kalıcaksa. bende göndermeyi tercih ettim hemde hergün. ardım bugün öğretmeni tekrar getireceğimi söyledim indirimde yaptı haftanın 5 günü 350 tl çok güzel iyi bi fiyat bedava gibi bişey oldu eve bakıcı alsan 500- 600 tl den aşşa bakmazlar. busefer konuştum kapıdan girmicek bırakıp çıkıcak. çoçuk o günden beri numaradan babasının arkasından ağlıyor zorla gözyaşı çıkartmaya çalışıyor. anladı ağlayarak bişey yaptırabileceğini banada ağlıyarak yaptırmaya çalışıyor ama ben yermiyim hayattta yapmam söylüyorum ona bana güzel söyle yapayım ağlarsan yapmam diye hemen dönüyor lafı geçmeyince mecbur. küçücük çocuk parmakta oynatmanın yollarını keşvetmeye çalışıyor. ama biliyor annesini nekadar dominant olduğunu bu konularda. hayırlısı artık pazartesi başlıcak tekrardan

çok üzüldüm.Allah şifasını versin inşallah.mutlaka dua edicem.keşke dün kandilde öğrenip dua etseydik.

ay eskilerden birilerini görmek ne güzel. nasılsın canım paylaşımlarımızı hatırlayamadım ama isim tanıdık. aramıza katılırsan seviniriz

kızlar hepinize iyi geceler,
ben anca bu saatlerde girebiliyorum gündüz pek vaktim olmuyor artı bir de benim cadı :)
evime hayrlısıyla bir an önce yerleşmek istiyorum artık. eşim küçük şirin bir ev bulmuş sıfır daire her şey çok güzel (anlattığına göre) küçüklüğünü de pek takmıyorum ben zaten küçük evleri daha çok seviyorum:) ama ev sahibini seneye evlenme durumu var ve evlenirse seneye tekrar taşınacağım kafamçokkarıştı eşim adamı evlilikten soğutmayı düşünüyor :)
bir taraftan da yerimize geçecek olanlar hergün arıyor ne zaman taşınacaksınız diye halbuki biz zaten benim tayinden dolayı ağustos ortasını bulacağını söylemiştik , evi zaten anca bulduk nakliye işi daha problem bir nakliye firması bize 5 milyar fiyat biçti yeni eşya al ondan iyi ... 2250 tl ye bir tanebulduk bakalım 2000 tlye düşürürsek iyi olacak ya bakalım artık . bir aksilik olmazsa haftasonu evi taşıyabiliriz .
bir taraftan benim tayinler başladı bu hafta onunla ilgileneceğim diğer taraftan eşya taşınacak , artvine gidip eşyalarımı yerleştirmek lazım helini götürsem 18 saat yol, artı onunla ev yerleştirmek bir mesele helini bıraksam bir şekilde yol, su elektrik olarak bana geri gelecek . üstelik ablasını telefona "kaçık" diye kaydeden kardeşime (!) helini bırakmayı hiç ama hiç istemiyorum (((

hem buğra hem kendin için en güzel kararı vermişsiniz..ee eşin de hatasını anlamış..kreş olayında yüzünün gülmesi beni de sevindirdi..Allah hayırlısıyla kızını da kucağına almaya nasip etsin canım..şunun şurasında bir ay sonra bebişin kollarında olacak..inan müthiş bir şey..ikinci kez anne olmak heyecanlı ve anlatılamaz bi duygu..şimdi her ne kadar hareketlerin kısıtlı olsa da çookk hareketli günler seni bekliyor..yeni bir serüvene hazırlan..hastane çantanı hazırlamış olacağını düşünüyorum..buğradan tecrübelisin..inşallah istediğin gibi gelişir herşey..Rabbim yar ve yardımcın olsun canım..iyi geceler sana, doğacak minik bebeğine..ve buğramıza...öpüldünüzzz

iyi geceler kadercim..ayy taşınma telaşı yine başladı yani.. Allah yardımcınız olsun canım..inşallah yeni mekanınızda ailecenek rahat ve huzur dolu günler geçirmenizi diliyorum..

tubacım okuduklarımdan dolayı önce üzüldüm ve erkeklerin bencilliğine çok kızdım klava: ama sonradan eşinin durumun farkına varmasına çok sevindim kreşe gitmesi hepiniz için en doğrusu ben de helini kreşe vermeyi çok istiyordum ama maalesef 4 yaş üzeri alıyorlamış hele bir de iyi bir öğretmene düşerse ve kreşini severse her yönden faydası olacaktır canım

selmacım ,
ben de bu hafta eşimin görev yeri kağıdı elime geçer geçmez tayin başvurusunda buluacağım gerçi puanım yüksek 172 puan ordakiler puanı iyi merkeze kesin gelir deseler de işiriske atmamak için köy okullarını da yazmak zorundayım içlerinde 60 km uzaklıkta dağ köylerindeki okullar var ya hadi bakalım hayırlısı. tamam evimin dibinde de gözüm yok ama 60 km dağ yolları of anam of :)
senin için de hayırlısı olur inşaallah daha yakın bir yerlere gelirsin ama önce hayırlısını istemek lazım canım...

ridacım yazdıkların içimi burktu(
Rabbim şu mübarek ayların hürmetine yavrumuza şifa versin .of çok zor bir durum Allah ailesine dayanma gücü versin dualarımız küçük yavrumuzla. selmanın dediği gibi bir an kendimi o annenin yerine koymaya çalıştım ona bile dayanamadım ((
güzel dileklerin için de teşekkür ederim canım inşaallah hayırlısıyla bir an önce evimize yerleşiriz.....

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar..hepinize ailenizle birlikte huzurlu ve sağlıklı bir gün diliyorum..
bizim minik hiç uyumuyor ya..her 10 dk ya bir uyanıyoruz..çoook uykusuzum çoook...

merhabalar. yazılanları ara sıra takip edip yazmaya pek fırsat bulamıyordum. son bir buçuk ayda hayatım değişti. annemi kanserden kaybettik. o ara göğsümde kitle farkettim. dr şüpheli dedi. cenazenin haftasına ankaraya gidip amelitatla aldırdım çok şükür temiz çıktı.o ara tayinim çıkmıştı annem çok isterdi gelmemi geldim ama o yok artık.evi taşıdık hala yerleşmeye çalışıyoruz.eşim özürden tayin istayecek en yakın 60 km yerde açık var.ve bende müthiş bir kanser fobisi başladı sürekli oramı buramı kontrol edip şüpheleniyorum nasıl kurtulcam bilmiyorum

aozli canım başın sağolsunallah sana sabrını versin...ve çok geçmiş olsun...korkularını da umarım kısa sürede atarsın...kanser beni de hep korkutur. sen öğretmen misin?
kader cim senin puanın süpermiş..benim 102 daha birde 12 eklenecek...ama yine de merkez zor olur gibi görünüyor
sana da allah yardımcın olsun bu taşınma derdi gerer insanı bilirim...birde bebek bir yandan...dediğin gibi bıraksan bir türlü bırakmasan bir türlü...ben açıkçası kimseye bırakamıyorum bırakamam da ne annem bakar ne ikizim...,
rida cım diş sıkıntıları mı başladı acaba uyutmuyor demişsin de...papatya çayı felan denesen...bende dün geceden uykusuzum ela 1 e geliyordu uyuduğunda..birde gece de uyandı mızırdadı süt istedi..neyse sabahta kalktık 10 da ama ben kendimi uykusuz hissediyorum yine de..
hepinizi öptüm kızlar..

teşekürler.Allah kimseyi hastalıkla sınamasın.evet öğretmenim ilköğretim matematik merkeze yakın beldeye çıktı tayinim önce merkezdeydim zor olacak ama napalım geldik memleketimize .eşim elektril elektronik öğretmeni o yüzden bekliyorduk onun tayini çıkmıyordu zaten doğu görevi affı gelince ben isteyebildim bakalım hayırlısı

canım Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun annenin..Allah kalanlara sabırlar versin..inanıyorum ki çok zor günler geçiriyorsun..Rabbim yar ve yardımcın olsun
çok şükür göğsündeki kitle temiz çıkmış..yaşadığın olumsuzluklardan dolayı kanser olma korkusu yaşamanı haklı buluyorum ancak korkunu lütfen yenmeye çalış..ve şöyle düşün: Beni benden daha iyi bilen Rabbim var..ben ona emanetim..ben aciz bir kulum ve Rabbim korkularımdan emin kıl beni ve hakkımda hayırlı olanı ver bana..taşıyamayacağım yükler verme ya Rab diye dua et..benim nacizane düşüncem bu..

Tayin meselesi de içimi burktu canım yaa..mukadderat böyleymiş..iki iyilik bir arada olmaz der annem hep..sizinkisi öyle olmuş..hayırlısını Rabbim bilir..Rabbine sığın başıboş olmadığına inan ve herşeyi Ona havale et..fobilerinden kurtulacaksın Allahın izniyle canım.. ( bu arada adını hatırlayamadım.paylaşırsan aozli rumuzu yerine isminle hitap ederiz canım).
selametle kal..

selmacım sanırım öyle..bizim kız diş çıkarma savaşı veriyor..ne bulsa ağzına atmaya çalışıyor..dün muhammet bisküvi istedi verdim..ebru betül ele geçirmiş bisküvileri doldurmuş ağzına ben de netteydim farketmedim muhammed içeri girince kız kardeşinin yanına geldi ben de yanından gitsin diye seslendim muhammed anlatmaya çalıştı ama oralı olmadım beni neden rahatsız ediyorsun diye arkamı bi döndüm kız nefes alamıyor..fırladım yerimden nasıl çıkardım ağzındakileri bilemedim..birden ağlamaya başladı nefes alınca çocuk..kendimden utanıyorum..(

eğitimci arkadaşlar aramızda çoğalmaya başladı..gökçen ve gizem siz nerelerdesiniz..betülle facebook ta görüşüyoruz..ama buraya hiç uğradığınız yok vallahi kırılıyoruz yaa..hiç olmazsa ayda bir girin de iyiyiz deyin :)) uyuma 2008 MAYIS annesi topicini sahip çık..

aozli canım öncelikle başın sağolsun Allah mekanını cennet eylesin...... kendin için de söyleyebileceğim herşeyi sağolsun ridacım yazmış

yerim ben muhammet i:) canım hepimiz insanız olabiliyor işte böyle şeyler...senin cadı da doldurmuş hepsini ağzına ne bu hız..
kızlar bugün bir arkadaşım geldi...dini felan konuştuk biraz çok iyi geldi bana:) sadaka hakkında konuştuk belayı kazayı defedermiş... hastalıkları sıkıntıları zaten biliyorsunuzdur..birde ben namaz konusunda hep derim ela yüzünden felan kılamıyorum bahane bulurum kılıyorumda 4 4 lük değil işte...onun içinde allah neyi bahane edersen ondan seni imtihan edermiş..hani diyorum ya ela dan kılamıyorum ela ile beni imthan edermiş...ben çok etkilendim bunu duyunca daha dikkatli olucam artık...kılıcam inşallah aksatmadan...size de anlatayım dedim...
tayin isteyeceğim dualarınızı bekliyorum...a.s.

teşekkürler arkadaşlar.bilseydim daha önce buraya yazar rahatlardim.özellikle rida yazdığın dua okurken bile içimi ferahlattı.çok teşekkürler. Allah razı olsun.bu arada adım özlem.tayin isteyen bütün arkadaşlara iyi şanslar.iyi geceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…