2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ahh gülhancım yaa sabah sabah aynı dertten muzdarip döktürmüşüz ikimiz de..yeni okudum yazını..ALLAH yardımcın olsun arkadaşım..eşimin çektiği bir program var..aktarlarla ilgili...her gittiğinde bitkisel bişeyler getiriyor..mesir çayı getirdi geçenlerde..içinde her türlü bitki var nerdeyse..mesir macunu bu bitkiler eklenerek yapılıyormuş..macun şekerli olduğundan şeker hastaları da kullansın diye çayını yapmışlar..mükemmel rahatlatıcı bir içecek..ben çok az şekerle içiyorum..içindeki tarçın kokusu odayı dolduruyor..içmeden terapi gibi geliyor insana zaten..bunu neden yazdım aklıma mesir macunu geldi..çocuklardaki altını ıslatma problemi için bu macun da iyi diyorlar..
netten altını ıslatan çocuklarla ilgili konuları da araştır istersin..benim kardeşim ilkokul 5.sınıfa kadar altını ıslatmıştı..kendiliğinden azaldı ve geçti..kızım ağlıyor bi bakayım canım

ridacım ben değilde babası baya bi ıslatmış ona çekti galiba:)))))yarın yola çıkıyoruz ..beraber gidiyoruz bakalım neler yaşıcaz..inşallah herşey yolunda gider nişana yetişiriz.

selmacım merak ettim yazıcaklarını yazda bakalım neler olduda dartlendin bukadar.

gülhancığım senin eşinde bi garip kendi kardeşi olsaydı gitmesekte olur dermiydi acaba
iyi sen başarabilmişsin wc yi kendi söylüyormu peki geldiği zaman yoksa senmi götürüyorsun belli zamanlarda?

ridacığım şaşırıyorum bende işte kimisi öyle kendi kendine bırakıyor. bizimkiler inatçı dalga geçiyorlar bide diyorum çişin varmı var diyor wc gitmiyor yok diyor altına yapıyor hele uykudan uyandığında hayatta okadar dil döküyorum kaç saat uyumuş var çişi inat ediyor yapmıyor götüürdüm banyoya yerde yoktu paspas diyorum otur buraya yap sıktı sıktı kendini ağlaya sızlaya artık tutamadı ayakta saldı gitti. yokya uğraşılmaz bunlarla keyifleri bilir pişsin popoları bu sıcakta.

bugün çok sıcak havaya camlar ful açık resmen sıcak hava esiyor dışardan içeriye evin içi hamam gibi sıcak vuruyor adamın yüzüne. oturma odasında açtım çekyatı klima geceden beri açık yatıyoruz oğluşumla sabahtan beri. uyumuştuk ben uyandım bi bakim dedim oğluşum uykuya devam ediyor. böyle giderse odadan çıkamıcam ben heralde gece gündür ordayım:))))

tuğbacım kendi söylüyo canım ama dedimya çok bunaldım çok eziyet çektim bazen az işiyo farkedince söylüyo bide varya sünnetin çok etkiisi oldu sünnet olmadan önce hep altın ayapıyodu işedikten sonra söylüyodu sünnet oldu acısına biraz işedi biraz tuttu şimdilik iyi heran eskiye dönmezsek....selmacım bende merak ettimm gitmeden yaz ben sinop a gidiyorum köyde iletişim yok 1 hafta sizlerden ayrı kalıcam gelince nişan telaşı hepinizi çok özlicem..kendinize ii bakın..tuğbacım bu arada senin doğum ne zamandı?sıcaklarda çok zor oluyo büyük oğlum ağustosun 11 de doğdu çıplak yatıyodum banamısın demiyodu heran sudaydım cam diplerinde yatıyodum..canım Allah biran önce kurtarsın..hayırlı doğumlar nasip etsin

canım 4buçuk haftam kaldı son gün 24 ağustos. pişiyorum zaten bakalım bebiş gelince ne olucak klimalı odada yatıcam bütün gün heralde bebişe kışlıklar giydirip:))) iyi yolculuklar sana canım.. 3 e düşüyoruz ridacığım sen nezaman gelicektin istanbula?

buğra bugün yuvaya gitmedi daha doğrusu gittide baba götüdü ağlayınca geri getirdi. bırakmamış ağlamış baba diye zaten göndermemeye meğilli almış gelmiş bidaha göndermicem bişeymi yapıyorlar orda ağlıyor içeri girince diyor bide. sanki evde arkasından ağlamıyor çoçuk. gıcık işte acayip moralim bozuldu oturdum ağladım buğrayla evde hala babasının arkasından ağlarken. şimdi pinekliyoruz evde beraber daha dışarı filanda çıkmam çizgi flimde açmıyorum dolansın dursun evde kendi kaybetti

selam kızlar,
3 günlük bir istanbul kaçamağından sonra tekrar merhaba :)
istanbula kuzenime gitmiştim onlarda internet varken şöyle bir göz atatyım dedim hatta bir şeyler yazdım göndereyim dedim alt kattaki görümceleri internetin fişini çekmişler hoş benim yukarıda internete girdiğimi bilmiyorlardı ama yine de kuzenime de sorsalardı iyi olurdu ya neyse
kızlar ben de gezmekten fırsat bulabilirsem çiş eğitimine başlayacağım bayağı hevesli ben tuvalete yapacağım diyor ama benim kız böyle der ama anneyi de maymuna çevirmeden edemez :bbo:

kızlar siz kahvaltıyı nasıl yediriyorsunuz benim kız halen bulamaç yiyor peynir zeytin ağzına sürmüyor sadece yumurtayı ayrı kaşıklayarak yiyor . çorbalardan sıkıntımız yok gayet güzel çorba yiyor ama iş pilav makarna gibi yiyeceklere gelince ben yiyecem diyor 2 ya da 3 seferden sonra başlıyor dolanmaya ve bana soldan soldan geliyorlar kafamçokkarıştı

hepinizi çok öpüyorum opuyorumnanaktan
bol sabırlı tuvalet eğitimleri diliyorum Allah yardımcınız olsun ....

kaderciğim hoşgeldin...

sanada kolay gelsin wc eğitiminde. başarılı olursan deneyimlerini paylaşırsın bizimle. çiş kaka çizelgesi yap wc kapasına yaptıkça ufak sevimli stikırlar yapıştır ve şekerle filan ödüllendir buğra kakasından korkmaya başlamadan önce çok işime yaramıştı başarılı olmuştuk. doğumdan sonra o şekilde deniyeceğim bidaha kısmetse.

kahvaltıları bazen süte ekmek, bal, peynir, küçük doğranmış zeytin koyarak yaptırıyorum bazende yağda peynirli yumurta yapıp yediriyorum. kimi zamanda normal kahvaltılık atıştırması yiyebildiği kadar. buğrayıda bıraksan gece gündüz pilav yicek. acıktınmı diyorum pilav yicem diyor her öğün sorsam. masada yedireceğim zaman koyuyorum önüne kendi yiyor kimi zaman sıkılırsa ben yediriyorum gerisini. diğer türlü oturuyoruz koltuğa ben yediriyorum. pek problem yaşamıyoruz yemek konusunda her türlü anlaşıyoruz bişekilde:)))

istanbul maceran nasıl geçti 3 günde azmış gezebildinmi? hangi semte geldin?

buğraya soruyorum cumadan beri okula gitmicem diyor. diyorum git abilerle ablalarla oyna ben seni gelip alıcam hayır diyor. evdemi kalıcan diyorum evde kalıcam diyor. resmen ciddi ciddi cevap veriyor sorularıma. hiç gidicem demiyor. yarın ben götürücem şansımı denicem bidaha. eğer yine ağlarsa yuva mevzusu kapanıcak malesef evde pineklicez beraber. akşama kadar çekyatın üstünde yatıp kalkıyoruz tv karşısında hiç şikayetçi değil. ne izlersem izliyor çizgifilim bile açmıyorum. çatlak bu çoçuk:))))

anaaaam kimsecikler yok.... rida nerelerdesin hayırdır inşallah bu sessizliğinin bi sebebi olmalı...

bu sabah buğrayı yuvaya götürdüm arabadan inmek istemedi ağlamaya başladı eşimde zaten dünden rağzı gitti hemen hesabı kapatayım dedi. bende arkasından gitiim. yuvanın sahibi ve buğranın öğrtmeni olan bayan size bi tavsiyem var dedi. bidahaki göndericeğiniz yere karalı olup öyle gönderin dedi. bende benim çok istediğimi söyledim. oda sizin için demiyorum sizi çok beğeniyorum olaylara çok despot yaklaşıyorsunuz ama eşinizin kararlı olması gerekiyor dedi. cuma günü götürdüğünde içeri girmiş buğrada peşinde dolaşıyormuş kesin ağlasında getirmiyeyim diye yapmıştır. bide bana saklandım bekledim filan diyor. ben içeriye girmiyordum girsem bile merdivenlere kadar gidip çoçuklara gözükmeden bırakıp çıkıyordum hemen ağlamaya fırsat bırakmıyordum. yani eşimin başının altından çıktı kadın hemen çözdü eşimi. eğer kararlı olup bıraksaydı ogün ağlayıp susacaktı ve zamnla alışacaktı. yine kaçırdı huzurumu herzamanki gibi. dedim bende ona senin istediğin yere göndereceğin zaman bende aynısını yapıcam göndermicem dedim. şimdide nezaman ağlasa arkasından ağlatma al götür diye sepetlicem. sanki evde ağlamıyor hiç kendi keyfine gezmeye gittiğinde umrunda değil ağlaması arkasından. bi faydası yok hiç bizaman gelir sever sadece bi gün alim bi parka götüreyim gezdireyim ilgileneyim demez ama ağlamasına kıyamazmış nedense işine gelmediği zaman. büyük savaş açıcam başının etini yediricem. durmadan bişeyler isticem sıkıyorsa yapmasın. bu halimle elimden geleni yapmaya çalışıyorum bir çeşitte olsun yemek yapıyorum zorla ayakta duramadığım halde. yapmıcam artık ne yapıyorsa yapsın temizlikçide alıcam her hafta madem beni düşünmüyor ben onu hiç düşünmicem. çok kızgınım çooookkkk

tuğba cım hemen pes etmeseydiniz...eşini de ikna etseydin ya da o bırakmasın sen bırak hep...dediğin gibi 2. de geliyor sana çok zor olacak o zaman evt babalar kıyamıyor ama kahrını çekenlerde anneler onlara yine bişey olmuyor yani.. bu halinle yapma valla iş miş boşver...
il içi özür durumu tayinine başvuracağım bende çıkması çoook zor bir ihtimal ama bakalım açılan yerler de yine 15 20 km uzaklığındaki köyler
kızlar ela ya iştah şurubu aldım danonesine karıştırıyorum azcık bizimki hemen çözdü gerçi tadının değiştiğini ve yemek isteiyor ama zorla yediriyorum...biraz etkili oldu iştah şurubu en azından aç aç gezmiyor:)
rida cım nerelerdesin?
kader cim sende gezmişsin oh ne güzel...sende başvuracaksın şimdi özür durumundan değil mi hadi bakalım inşallah olur...il emirliği var mı benimkinde açılmıyor il içi olduğu için..

merhaba kızlar..
biz de iki günlüğüne küçücük bir tatil yaptık..fazla uzaklara gidemedik il sınırları içinde bile olsa farklı ortamlar görmek güzeldi..ancak dün bir haber aldım ve öyle çok üzüldüm ki anlatamam..hala aklım başımda değil..içimden bişey gelmiyor açıkçası..
dün çocukluk arkadaşım aradı...hani en iyi arkadaşım tabiri vardır ya..herşeyinizi paylaştığınız dert ortağınız, güvenip sırrınızı verdiğiniz..karşılıksız sevdiğiniz..zaman zaman kaybolup ortaya çıksa da..kalbinin bir yerlerinde hüküm sürdüğüme inandığım canım arkadaşım... dün öyle bir ses tonuyla aradı ki aylar sonra..nasılsın dediğimde..hiç iyi değilim sevcan dedi..ve ağlamaya başladı..beynimden vuruldum sanki..ne oldu demeye kalmadı..yeğenim ada lösemi.... deyiverdi...

arkadaşlar bir çocuk düşünün henüz iki yaşında..ve kan kanseri...ve bir anne düşünün aramıza katılmamış olsa da o bir 2008 MAYIS annesi...(Allah cümlemizden uzak etsin) tıpkı bizler gibi..evladını öper, koklar... zaman zaman kızar ama canı yavrusuna gözü gibi bakar..sakınır, sarar, sarmalar..
işte o yavru birgün sebepsiz düşer bayılır ve hastaneye kaldırılır..lösemi olduğu anlaşılır..o anne kızı ateşlendiğinde dahi sabahlara kadar gözünü kırpmazken böyle bişey duyduğunda ne yapar arkadaşlar.. Allahtan gelene sabır ..İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN..dememiz gerektiğini biliyoruz..ama anne ne kadar sabredebilir..işte evlatları hasta olan annelerin yerine koydum kendimi ve çoook üzgünüm arkadaşlar..

arkadaşım benden dua istedi..durumu haber verdi..DUALARA İHTİYACIMIZ VAR dedi..teyzesi telefonda bu türlü hıçkırıklara boğulurken ANNE ne yapıyor diye düşündüm..sürekli Ağlıyor başından bir an olsun ayrılmıyor..ŞAKA GİBİ dedi arkadaşım...inanamıyoruz dedi..yakıştıramıyoruz..

öyle ya insan en sevdiğine hastalığı da ölümü de yakıştıramaz..

çok üzüldüm rida cım ya...kendimi yerine koydum da koyamadım da aslında isyan eder insan..ne acı bişeydir bu...allah ım kimseye verme çaresiz dert...

çok üzüldüm.Allah şifasını versin inşallah.mutlaka dua edicem.keşke dün kandilde öğrenip dua etseydik.

arkadaşlar dualarınıza ihtiyacımız var..dün gece berat kandiliydi..ama bugün de gündüzü..yani şaban 15. günü.. dualarınız dualarımız olsun..şimdiden Allah razı olsun

aozl rumuzlu arkadaşım (uzun zamandır yoktun aramızda hoşgeldin) ve selmacım şifa dilekleriniz için teşekkürler..

tuğbacım, buğranın kreş olayına üzüldüm..inşallah ikna edebilsen de eşini tekrar başlasanız..nasılsa alışacaktır bir süre sonra kendisi arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyecektir..zamanla olacaktı..senin de ne kadar üzüldüğünü anlayabiliyorum..çocuğun gönlüne kalsa bi gitmek ister bi istemez..ama aileler kararlı olacak ki..çocuklara sorumluluk bilinci kazandırılabilsin..tabi eşin kıyamamış oğlunun ağlamasına ona da bişey diyemiyorum ki..Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler..vardır bunda da bi hayır değil mi canım..hayırlısı olsun hakkınızda..

kadercim seni tekrar aramızda görmek ne büyük devlet :) özletme kendini 3 gün dedin baya bi ara verdin..helin nasıl..kahvaltı konusunda ben mi beceriksizim oğlum mu seçici anlamadım..bizim kahvaltı diye bir menümüz yok..pilav çorba makarna..meyve suyu su şeklinde devam ediyor..yumurtayı binde bir yedirmeye çalışıyorum..bazen ne hikmetse yiyesi tutuyor..oğlan tarzan gibi dolanıyor etrafta..yürümezken yerdi hazırladığım çorbaları kase kase..şimdi öyle mi..dört dolanıyorum da ııh diyor da başka bişey demiyor..hayırlısı artık..soldan soldan bana da geliyor bazen ama tutuyorum şu günlerde..şımartıyorum oğlumu..sağlıkları yerinde olsun da..yemesinler ne yapalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…