2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar herkese bugün ilk ben girmişim nete...bebişler nasıl arkadaşlar...gece uykuları nasıl ben problem yaşıyorum...yaşayanlardan yardım ve destek istiyorum....

hazalcım bizimde uyku problemimiz var,gece korkmuş gibi bağırıyor uykusunda,gözlerini açamadan başlıyor ağlamaya nedenini :uhm:anlamıyorum cnm

neysencim sağol çok şükür iyiyim. kuzeyi uyuttum şimdi işe giriştim. yarın apartman komşularım gelecek. bişeyler hazırlıcam. biraz bugün yapayım biraz yarın ancak yetişir.epey kalablığız çünkü.

gkcncim kolay gelsin,yarınki mamaların güzel ve kıvamında olur inşallahcokacimcoook

inşallah canım.tatlıları bugün yapıyorum.tuzluları da yarı yapıcam. 5 çeşit düşündüm. bizim komşulara az ama ancak yetişir. kuzeyden rahat yok çünkü.
kuzey de gece gözler kapalı ağlayarak uyanıyor. mızırdanıp duruyor. jel sürünce biraz rahatlıyor.sanırım diş çıkcak. biraz da kabartı var.. bizim ilk dişimiz olcak bu çıkınca tabi.

merhaba elif ben yeniyim ve sağlık durumunu tam öğrenemedim fakat alçıda imiş bacağın seni çok iyi anlıyorum yıllar önce ben de kaza geçirmiştim...anneler hep zor günlerimizin dostudur onlar hiç unutmaz ve hiç sıkılmaz geçmiş olsun canım kısa zamanda inşallah sağlığına kavusursun dualarımız seninler...

gülhancım aynı şikayetler geçen hafta benim kızımda idi dört adet şurup yazdı doktur şu an çok iyi...birşey demedi demişin ilaç filan yazmadımı doktor...başka bir doktora götür istersen

negiscim iyi geceler çayı bile denedim olmuyor...uyumuyor hanfendi...akşam yatıp sabaha kadar uyumayı özledim...

dry deniss hoşbulduk canım...

hosbulduk cnm cok uzun zamandir takip ediyorum hamileligimden beri diyebilirim ama yeni uye oldum guzel vakit gecircegimi dusunuyorum:1hug:

Merhabalar, nasipse ben de 2009 mayıs annesi olacağım. sizleri takip ederken de imrendiğimi söylemeliyim. Allah size ve güzel bebeklerinize uzun ve sağlıklı bir ömür versin.

Sizi rahatsız etmemin nedeni hem bir derdimi sizle paylaşmak hem de sizden bu konudaki fikirleriniz öğrenmek.

bugün tam 22 haftalık hamileyim. ve malesef ben hala kusuyorum. 7. haftada başlayan kusmalar giderek şiddetlenip 17 hafta gibi azalmıştı. tam geçiyor derken tekrar başladı. kahvaltıda dahil tüm öğünleri yer yemez 10 dk içinde kusuyorum. doktorum çok nadiren böyle durum olabileceğini ve 9 ay devam edebileceğini söyledi. bu arada bebeğimin gelişimi vs si iyi üstelik 5 kilo kadar da kilo aldığım için sorun yok dedi. ama inanın çok zorlanıyorum artık işyerinde evde nerde olursa olsun yemeğe öyle hevesle oturuyorum sonra 10 dk da çıkıyor. en son gaviscon şurup önerdi doktor o da kar etmedi. daha önce emedur iğne bile oldum kar etmedi.

en büyük endişem bebeğime bir zarar gelmesi ve bazı forumlarda 9 ay boyunca kusan birkaç kişiyi okudum. ve gayet sağlıklı çocukları olduğunu da biliyorum ama inanın sinir sistemim çok kötü. herkes daha geçmedimi falan diyince daha da kötü oluyorum.

böyle bir şey yaşayan ya da etrafında bu durumda olanları bilenler varsa lütfen yazsın.
cevabınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler...
mayıs 2009 anne adayı, özgün

hosbulduk cnm cok uzun zamandir takip ediyorum hamileligimden beri diyebilirim ama yeni uye oldum guzel vakit gecircegimi dusunuyorum:1hug:

hoşgeldin canım...

ozgun2008 Merhabalar, nasipse ben de 2009 mayıs annesi olacağım. sizleri takip ederken de imrendiğimi söylemeliyim. Allah size ve güzel bebeklerinize uzun ve sağlıklı bir ömür versin.

Sizi rahatsız etmemin nedeni hem bir derdimi sizle paylaşmak hem de sizden bu konudaki fikirleriniz öğrenmek.

bugün tam 22 haftalık hamileyim. ve malesef ben hala kusuyorum. 7. haftada başlayan kusmalar giderek şiddetlenip 17 hafta gibi azalmıştı. tam geçiyor derken tekrar başladı. kahvaltıda dahil tüm öğünleri yer yemez 10 dk içinde kusuyorum. doktorum çok nadiren böyle durum olabileceğini ve 9 ay devam edebileceğini söyledi. bu arada bebeğimin gelişimi vs si iyi üstelik 5 kilo kadar da kilo aldığım için sorun yok dedi. ama inanın çok zorlanıyorum artık işyerinde evde nerde olursa olsun yemeğe öyle hevesle oturuyorum sonra 10 dk da çıkıyor. en son gaviscon şurup önerdi doktor o da kar etmedi. daha önce emedur iğne bile oldum kar etmedi.

en büyük endişem bebeğime bir zarar gelmesi ve bazı forumlarda 9 ay boyunca kusan birkaç kişiyi okudum. ve gayet sağlıklı çocukları olduğunu da biliyorum ama inanın sinir sistemim çok kötü. herkes daha geçmedimi falan diyince daha da kötü oluyorum.

böyle bir şey yaşayan ya da etrafında bu durumda olanları bilenler varsa lütfen yazsın.
cevabınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler...
tatlım merhaba öncelikle bebeğini sağ salim kucağına alman dileklerimizle... benimde kusmam 5 aya kadar devam etti ve ben öyle böyle değil çok kötüydüm.. yemesem bile çıkarıyordum. hiç kilo kaybım olmadı ve hamileliğim boyunca 21 kilo aldım :eek:
ama benim yengem sürekli kusardı, kusmasada öğürürdü. kimi bünyeler bebeği kabullenemiyormuş.. yengeciğimin öğürüp kusmaları çocuğu doğurunca geçiyor . sanırım vücud bebeği kabulenemiyor. :emir_bebek: yabancı cisim olarak algılıyor.. delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
umarım seninki tez zamanda geçer. yengemin bebekleri 6 şar kilo doğuyordu. o kadar kusmasına rağmen :nazar: doğuruncada geçerdi.. takma bebeğin sağlıklı olarak doğar kaydirigubbakcemile5

ee bizim kızlar nerdesiniz bakem.ben kaç gündür adam akıllı yazamıyorum döncem size merak etmeyin bacılarrrr :jeyyar::jeyyar::jeyyar::jeyyar::jeyyar:

ulaseda elinle dişine bak eğer hoşuna gidiyor ve sesi kesiliyorsa diş problemidir akşam yatmadan diş jeli sürebilirsin eğer sebep diş ise ağrısını hafifletir ve rahat uyur...
totsak hoşgeldin...

Merhabalar, nasipse ben de 2009 mayıs annesi olacağım. sizleri takip ederken de imrendiğimi söylemeliyim. Allah size ve güzel bebeklerinize uzun ve sağlıklı bir ömür versin.

cevabınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler...

canım hiç korkma kusmak bebeğe zarar verenişey değilki hatta aksine bebeğinin sağlıklı olduğunu gösteren bişey
bunu doktordan duydum
bende hamilelimin 5 ayına kadar kustum endişe etme
allah kucağına almak nasip etsin tüm hamileleri kurtarsın:CüvCüv:

ulaseda elinle dişine bak eğer hoşuna gidiyor ve sesi kesiliyorsa diş problemidir akşam yatmadan diş jeli sürebilirsin eğer sebep diş ise ağrısını hafifletir ve rahat uyur...
totsak hoşgeldin...

Hazalcım hoşuna gtmek ne demek elimi kemirecek neredeyse:)kafamçokkarıştısalyası da çoğaldı bayağı,önlük yetişmiyor vallahi,diş jeli almayı düşünüyorum cnm sen ne kullanıyorsun?

gizemcim elifcim gökçencm deryacm fundacm hepinize çok teşekkür ederim
elifcm annende yetişmiş hemen yardıma ah ah şu annelerimizde olmasa kaç yaşına gelirsek gelelim onlar herzaman yardımımıza koşuyolar canım umarım ameliyatında çok iyi geçerde bi an önce dönersin çocuklarının başına moralini çok yüksek tut canım sen iyi olursan çocuklarda iyi olur onlar küçük anlamaz diyoruz ama inan herşeyi anlıyolar çok çok geçmiş olsun dualarımız seninle canım
edacm benikide dün çok huysuzdu dişmi çıkarıyo onlar diş çıkarıyo ama bizde de sıka sıka diş kalmayck heralde:1no2:kolay gelsin canım ikimizede sona biz kaldık he ridanınkide çıkarmadı daha
totsokcm niye bu kadar geç kaldın olsun hoşgeldin aramıza bebişin kızmı erkekmi canım yoğunlukta erkek var umarım seninki kızdır soyumuz tükenecek canımdelikafadulden
baya bi kalabalık olduk :teytey:
eda yaren selma gizen neysen rida esra hazalt totsak elif gülhan casser gökçn ervus adını unuttuğum arkadaşlarım hepinize günaydınmirmirmirmir mirmirmirmirmirmirmirmir

günaydın arkadaşlar
uleseda dentinox jel kullandım alt dişinin birtanesi sırıtıyor şu an fakat başka görünmüyor...kemirmeler ısırmalar başladı...bebeğin kızmı erkekmi...? benim kızın fazla salyası akmadı belki üst dişi patlayacaktır çünkü yeğenim çok mızmızdı ve salyasıda çoktu üst dişi patladı...

X