2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

normal doğumda da bildiğim kadarıyla belirli bi yerden sonra bebek gelemiyorsa vakum cihazıyla çekiyorlarmış..doğum uzar da oksijensiz kaldığı anlaşılırsa da acil sezeryana gidiyorsun arkadaşıma öyle olmuş..en kötüsü de o belki de..saatlerce sancıyı çek sonra üstüne sezeryan ol..ama o da başa gelirse çekilecek elden ne gelir :))

Vakum hiç iyi birşey değil..Allah göstermesin, vakum ve forsepts bence ve çoğu doktorca çoook sakıncalı en iyisi bebk gelmiyorsa uğraşmamak, sezeryana girmek olmalı...

canım, dediğim gibi valla ben de paketlere bakarak alıyorum acemiyiz ya :dance: üzerinde ultra kuru ultra yumuşak yazıyo :roflol: zaten aldığım yerde başka marka da yoktu :roflol: ama hepsi aynı kapıya çıkıyo en nihayetinde..
ben de şimdi zaten kocaman çantalar çok oluyo ya öyle bi tane kol çantası mı alsam diyorum ama onu da hastaneye götürünce komik olmaz mı gezmeye gider gibi kocaman deri çanta :roflol: :roflol:

Canım arada kalkıp oturuyorum kusura bakma valla ben bi tane aldım öyle bavul gibi deri çanta zaten büyük çantalara hastayım nolcak o daha şık olur hem ama hastaneye o gitmez sanırım hastaneye giderken bu gidişle kocaman valiz götürcez heralde çekçekli dermişimlülülülülülühastaneye götürüceklerde çok küçük valiza sığarmıki

Vakum hiç iyi birşey değil..Allah göstermesin, vakum ve forsepts bence ve çoğu doktorca çoook sakıncalı en iyisi bebk gelmiyorsa uğraşmamak, sezeryana girmek olmalı...

hım..canım benim abimin doğumunda 28 yıl önce yani.. vakum kullanmışlar.. cerrahpaşa tıpta hem de..bi kusuru yok yani çocuğun :roflol: o derece sakıncalı olsa prof.lar kullanmazdı bence hem de 30 yıl öncesinin aletiyle :)
ama yine de en iyisi kendiliğinden doğması inşAllah da öyle olur.. :nazar: :nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım arada kalkıp oturuyorum kusura bakma valla ben bi tane aldım öyle bavul gibi deri çanta zaten büyük çantalara hastayım nolcak o daha şık olur hem ama hastaneye o gitmez sanırım hastaneye giderken bu gidişle kocaman valiz götürcez heralde çekçekli dermişimlülülülülülühastaneye götürüceklerde çok küçük valiza sığarmıki

hastaneye giderken bebeğin eşyalarını ayrı koyup götüreyim diye düşünüyordum da onun için canım..valla bizim eşyalar ancak çekçekli valize sığar terlik havlu çifter çifter gecelik pijama tatlicadiarzu say say bitmiyo büyük bişey lazım bize :))

Ben de normal doğum istiyorum ,bakalım şu an için herşey normal gidiyor
böyle de devam eder inşallah.Vajinal genişleme beni de çok düşündürüyor,mümkünse doktordan kesip dikiş yapmasını isticem,hem kesilince doğum sancısı da hafifliyormuş bebiş bir an önce çıkıyormuş.bu arada sezeryandan sonra karın çok kalıyor ben kaç sezeryan olan kişide gördüysem sanki 5 aylık gibi karınları kalmıştı.Yani her iki doğumunda deformasyonu olacaktır sonuçta.

Herkesin korktuğu birşey var...Ben normal doğumun sancısından , genişlemesinden falan korkmuyorum benim korkum; ya bebeği itemezsem takılırsa, doğum uzayıp bebek oksijensiz kalırsa diye...Herkesin başka sebebi var işte..

Sezeryandan korkmamın sebebi ise bi daha hamile kalırsam plesanta yalnış yere yerleşebiliyormuş, yok rahim kesikyerinden yırtıabilirmiş..Zart zurt...Bunlar belki nadir görünen şeyler ama benim kafamı da bunlar kurcalıyor işte :))

Kız Allah korusun neler getiriyosun sen aklına bişey olmaz merak etme ıkınırsın gelir bebek takılmaz benim sen söyleyene kadar hiç aklıma gelmemişti bu aman öyle şeyler olmasın inşallah,sezeryanda öyle olma ihtimali yüksekmiş bende duydum ama bebeğin şekline görede değişiyo işte ilkinde normal olupta 2.de sezeryan olanda çok insan var o yüzden şimdiden düşünme arkadaşım bunları

bende sezeryan dogum düşünenlerdenım...
çevremdekı arkadaslarımın %90 sezeryan dogum yaptı ve hepsıde cok memnun hatta bır coguda benım suan gıttıgım doktora gıttı.ertesı gun hepsı ayaktaydı ve cok rahat bebeklerıyle ılgılendıler..
bırde normal dogum dıye ısrar edıp o kadar sancıdan sonra sezeryan olan arkadaslarım var en cok onlara uzuluyorum..
normal dogum tabıkı cok guzel ne de olsa doğanın kanunu ama ben yınede sezeryandan yanayım..bebek acısından daha tehlıkesız daha kolay oldugunu ve tarıh bellı oldugu ıcın sevdıklerının yanında olması hazırlıklı gıdıyor olmakta cok guzel bence...
ama yınede allah bılır hepımız hakkında hayırlısını versın arkadaslar...

hım..canım benim abimin doğumunda 28 yıl önce yani vakum kullanmışlar.. cerrahpaşa tıpta hem de..bi kusuru yok yani çocuğun :roflol: o derece sakıncalı olsa prof.lar kullanmazdı bence hem de 30 yıl öncesinin aletiyle :)
ama yine de en iyisi kendiliğinden doğması inşAllah da öyle olur.. :nazar: :nazar:

benım en buyuk abımde 32 yasında..
ve onun dogumunda da vakum kullanmıslar cunku zor bır dogummus..
ama sonrasında ters gıden hıcbırsey olmamıs.. hersey yolunda yanı..a.s
ayrıca sakıncal bırsey olsa doguma mudahale yontemı olmazdı dıye dusunuyorum.. yerimseniben

hastaneye giderken bebeğin eşyalarını ayrı koyup götüreyim diye düşünüyordum da onun için canım..valla bizim eşyalar ancak çekçekli valize sığar terlik havlu çifter çifter gecelik pijama tatlicadiarzu say say bitmiyo büyük bişey lazım bize :))

Mervecim ben hastaneye o kadar çok şey götürmicem ne bileyim işime yarar şeyler inşallah bebiş kolay doğarda hemen eve getiririm zaten hastane ortamını ve kokusunu hiç sevmiyorum bebişe hastane çıkışını bezini kendime pijama,orkid filan yeter işte gelecek ay yapmaya başlarım bende

bende bebek cantası olarak guzel bır kol cantası almayı dusunuyorum soyle derı ve buyuklerınden cunku bebek cantası alanlar bellı bır sure sonra hem kol cantası hem onu tasımanın zor oldugunu ıster ıstemez kullanılmadıgını soyluyorlar...

Ben de normal doğum istiyorum ,bakalım şu an için herşey normal gidiyor
böyle de devam eder inşallah.Vajinal genişleme beni de çok düşündürüyor,mümkünse doktordan kesip dikiş yapmasını isticem,hem kesilince doğum sancısı da hafifliyormuş bebiş bir an önce çıkıyormuş.bu arada sezeryandan sonra karın çok kalıyor ben kaç sezeryan olan kişide gördüysem sanki 5 aylık gibi karınları kalmıştı.Yani her iki doğumunda deformasyonu olacaktır sonuçta.

ayy evet bir de o vardı yaa.. sezeryandan sonra, kocaman göbek kalıcak.. şişko şişko ıyy senağlama kilo verme süreci de uzayacakk...Allahım nolur normal doğum yapabileyimmmm ....

benım evde zaten bavul gıbı cantalarım dolu.. buyuk canta sevdıgımden hep oyle almıstım.. :smiley-cool:
hast ıcın tabıkı onlar olmaz ama sonrası ıcın bebegın esyalarını koymak acısından ayrıyeten bır bebek cantası kullanmıcam..
onlar yeterde artar bıle.. hemde gorunusu guzel.. yerimseniben
hast. ıcınse el bavulları var nıke ın fılan onları dusunuyorum sıgar heralde yeterlıdır.. :sm_confused:

Mervecim ben hastaneye o kadar çok şey götürmicem ne bileyim işime yarar şeyler inşallah bebiş kolay doğarda hemen eve getiririm zaten hastane ortamını ve kokusunu hiç sevmiyorum bebişe hastane çıkışını bezini kendime pijama,orkid filan yeter işte gelecek ay yapmaya başlarım bende

evet canım zaten buralarda en fazla 2 gün kalıyor sezeryan olanlar bile..ama pijama vs. yedeklemek lazım ne olur ne olmaz kanamamız olacağı için..ama hastan çantası listesinee bakarsak uzayıp gidiyoo .. ağustos ortası gibi hazırlamış olmam lazım benim de çantamı daha çanta yok ortada :1shok:

Evet sezeryanda o göbek malesef inmiyor yani benim en yakınımda gördüğüm için söylüyorum gerçi ablam zayıftı ama göbeği aynen hamile gibi duruyordu,normal olursa inşallah doğumda kiloların bi kısmını atmış oluruz ben birazda ondan normal istiyorum

kızlar benım moralım cok bozuk...bızım sosyal hayatımız sıfıra ındı resmen:çok üzgünüm:
eskıden esımle hafta sonları dısarı cıkardık ne bıleyım en azından bır yemek yer bırseyler ıcerdık eglenmeye gıderdık..sahıle gıder kahve ıcerdık yanında sıgara tabı:KK43:
bır suru sey yapardık..
sımdı ıse hıc bırı artık yok zaten yemek yesen zararlımı dıye dusunuyorsun..kahve falan zaten ıcsem bıle ara sıra vıcdan azabı duyuyorum:KK43:
ustune ev tasıdık..15 gundur hergun yok dogalgazcıyı bekle turk telekomu bekle,eletrıkcıyı bekle hepsı gelsın evı pısletsın..arkasından temızle...onlar gelcek dıye sabahtan aksama kadar evde bekle ama en son sana gelsınler...
sonra aksam esım eve gelsın bıraz dısarı cıkalım dedıgımde bugun cok yorgunum yarın cıksak olurmu desın:çok üzgünüm:
o kadar doldumkı artık patlamak uzereyım...bıtkı gıbı yasamaya basladım..
hafta ıcı hava sıcak gunduz cıkılmaz aksam esın cıkmaz..hafta sonu bebek ıcın eksık ne var o alınır pazar gunude dınlenme gunu:çok üzgünüm:
allahım ya çıldırmak üzereyım gercekten...

evet canım zaten buralarda en fazla 2 gün kalıyor sezeryan olanlar bile..ama pijama vs. yedeklemek lazım ne olur ne olmaz kanamamız olacağı için..ama hastan çantası listesinee bakarsak uzayıp gidiyoo .. ağustos ortası gibi hazırlamış olmam lazım benim de çantamı daha çanta yok ortada :1shok:

Yok valla ona bakarsan daha bebişin ütüler yapılmadı,yatağı hala başka yerde dolabını almadım biçok eksiği var ben çantayı ne zaman hazırlarım Allah bilir,konuşuyorum oğlumla vaktinde gel kuzum diye inşallah dinler annesinin sözünüde biraz daha vakit kazanırım

Duygucum ama ne yapacaksın canım bu işler böyle olur güzelim biraz sabret,biz çok mu sosyaliz sanıyorsun hadi beni sayma benim eşim İstanbulda yani yine ve hala ayrıyız ama yanımda da olsa bu koca göbişle nereye eğlenmeye canımın içi....

Ayy kızlar acele etmeyin yaa ağustos ortası gibi hazırlicam ben çantayı falan

ben heyecanlanıyorum siz böyle panik olunca.

X