2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

gülşahcım dogum yapmıs demek:)ay cok sevındım:)))allah analı babalı buyutsun ınsallah arkadasım.tebrık ederım.

Arkadaşlar,

Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ediyorum.. Lohusa lolalı biraz kırılgan oldum galiba,kusuruma bakmayın. ..

Yeni doğum yapmış arkadaşları tebrik ediyorum. Allah bebişlerini analı babalı büyütsün inşallah... Sütleri bol olsun ve bebişleri iyi beslensin...

Doğum yapacak arkadaşları da Yüce Rabbim inşaallah bir avazda kurtarsın...

Herkesin Kadir Gecesi mübarek olsun ve tüm duaları hayırlısıyla kabul olsun inşallah...

Gül canım sana katılıyorum benim bebegimde dogdugu günden beri gögsümden ayrılmıyor inan bende senin gibi nerdeyse gögsüm açık gezecegim açıp kapamaktan bir hal oldum.
duygucum ve diger erkek bebek anneleri sizlere sorum olacaktı.hiç bebeginizin çişi dışına taşdıgı oluyormu ve pipisini bezini baglarken aşagıya dogru düzeltiyormusunuz. acaba onunla mı alakalı diyorum yoksa gevşekmi baglıyorum farkında olmadan anlamadım bazen çişi dışına taşıyorda.

kızlar bebişlerin göbişleri kaçıncı gün düştü ?
umut 9. gün düşmüş sizinki..bizim bugün 10. gün düşmedi hala..
ne zaman düşecek acaba ?

beş günde düşen bebekde varmış 12 15 gün arası düşende..kontroldayken dr farketti alıverdi..allahtan öyle oldu..düşünce daha rahat ediceksin..enazından bir badire atlatılmış olucak..

Benim kızımın 5. günde düştü göbeği.Burda okuyorum bazı doktorlar göbeği düşmeden yıkamayın demişler bizimn doktorumuz da hemşirelerde yıkayabilirsiniz dediler,ondan mıdır nedir çabuk düştü...Biz de doğduğunun2. günü yıkadık ve bir gün arayla yıkıyoruz artık,çabuk büüyrmüş yıkanınca ama hasta olacak veya üşütecez diye de ödümüz kopuyor.Bu 2 gündür de gaz problemimiz var ne yapacaz bilmiyorum yavrum katıla katıla ağlıyor gözümün içine bakıyor beni kurtar der gibi ne yapacağımızı şaşırıyoruz elimiz ayağımıza dolaşıyor.Elimden bişey gelmiyor,yediklerime de dikkat ediyorum alakası yok diyenler var ama...Siz ne çözüm buldunuz???

Çörekotu yağı
SAB damla
Medsil damla
Nurse Harvey's

Bunların hiçbirini henüz denemedim?Hangisini öneriyorsunuz??

:Saruboceq:Bu gece kimseler yok
herkes dua mı ediyor yoksa bebişlerle mi ilgileniyor?Benim kızım uyudu çok şükür.
yavrum uyuyana kadar çok kıvrandı gazdan....

Bu mübarek günde allahım bebeklerimize uzun ömür,güzel kaderler,sağlık,sıhhat versin
Gül yüzleri hep gülsün inşallah.Ailemiz,mutluluğumuz huzurumuz daim olsun...
:1hug:

Gül canım bende bebişimi yeni uyuttum sen oruç tutan varmı diye sormuş ama canım tutabilirmiyizki acaba.
Arkadaşlar erkek bebegi olanlar üstte birşeyler yazmıştım sizler ne yapıyorsunuz bebegin altını baglama konusunda.

aslııııııımm sana özel mj attım bak kıskaydirigubbakcemile2

selam kızlarrr nasılsınızzz umarım herşey yolundadırrrr bebkler geldiğinden beri fazla girilmiyor siteye sanırım bende aynı durumdayım gelenler gidenler ve bebeklerin huysuzlukları sayesinde 1 dk boş vakit kalmıyor nerdeyseee ama geçici bir dönem tabii şimdilik idare ediyoruzzz iştee benim kızım çok huysuz teyzelerii hep göğsümde kalmak istiyor emzik alıştıralım dedim almıyorrr kaç çeşidini aldımm ama fayda etmediii maleseff göğüslerimde hal kalmadı yalancı emzik görevi görüyorum göğsüme monte dolaşıyorum desem yeridir yanii dün kontrolümüz vardı doktorda herşey yolunda dedi dr çok şükürrr işitme ve kalça testimiz iyi geçti iyiymiş yanii dr kontrolüde iyiydi kızım 200 gr almış bu arada maşallahhh inşallah daha da alırrr sütüm yetmicek diye korkuyorummm az ama sık emdiği içinnn şimdilik fazla şişlikte yok göğsümde ayrıca göğsümdeki yaralarda daha az acıyor şimdi iyileşiyor sanırım sizler ne alemdesinizzz pekii

kızlar bebişlerin göbişleri kaçıncı gün düştü ?
umut 9. gün düşmüş sizinki..bizim bugün 10. gün düşmedi hala..
ne zaman düşecek acaba ?

bizimkide 9.gün banyo yaptırırken küvetinin içine düştü ay ödüm koptu valla dr aradım hemen bizimki bir ufak şişede alkol damla gibi verdi onu hergün 3 defa altını açtığımızda göbek bağına sürüyorduk kurutuyormuşşş düştükten sonra birkez daha sür dedi bir daha hiç bişii sürme dediii siz ne yaptınızzz başka bişii sürüyormusunuz bir de benim kızımın göbiş deliği dışarı çıkık biraz fazla değil ama dün sordum dr kontroldeyken düzelir o 2-3 aya yerine iner dedii sizinkiler ne alemdee

Biz göbeğine hiç bişey sürmemiştik.Ama dediğim gibi göbeği düşmeden yıkadık.Çabuk düştü.
Benim kızımın göbeği de dışarı doğru çıkık gibi sormadım doktora ama iner inşallah yoksa çirkin duruyor,kızım nasıl bikini giyecek yoksa...

canım bende dün gece saat 10da emzirdim ama uyutamadım bi inat etti uyumucam diye patlıyo ağlamaktan her yolu denedik eşimle tık yok bana mısın demiyo gözleri faltaşı gibi saat 4te kendi kendine uyudu anca bir önceki gece de saat 2.30a kadar uyumamıştı nedir derdi anlamıyorum ama o ağlarken kahroluyorum bide ben yanlızım yanımda kimse yok eşimle beraber ilgileniyoruz ama o da sabah erken işe gideceği için gözleri kapanıyo bende dayanamıyorum sen yat ben ilgilenirim diyorum şimdi tek düşüncem bu daha ne kadar devam edicek

Gül canım çok güldürdün beni , afrikalı kadınlar gibi...Valla harbiden öyle durum. Oynatıyo bizi bu kuzular.. Ama çok güzeller ya. Allah hepimizinkini nazarlardan, kötülüklerden korusun.
Tam süt yetmiyo galiba benim, birazda mama veriyoruz. Üzülüyorum o ağlarken çok, içim parçalanıyo. Bide yavrum meme emdikten sonra hıçkırık tutuyo, biraz daha geçsin diye emziriyorum. Devirdaim devam ediyo... 40'ından sonra değişecek mi kızlar, öyle diyolar . Ne zaman 2 saatler uzayacak ?

selam kızlar..
nuray benim bebişi de çok hıçkırık tutuyo..bi tuttumu 15 dk sürüyo en azından..artık sarsılmaktan çocuk da ürküp huysuzlanıyo..karnımdayken de çok hıçkırıyordu benim bebiş.. :)
gaz için milupa nın rezene çayını aldım..onu deneyeceğim ben...içiren var mı kızlar ?

nuraycım sütü arttıran; humana'nın emziren anneler için çayı var..denedin mi ?
çok işe yarıyormuş..ben bu sabah aldırdım başlayacağım..sen de denemediysen dene canım .. inşAllah bol bol sütümüz olur..bebişlerimiz güzelce beslenip büyürler...

mervecim benim bebek te çok hıçkırıyor ya .dedğin gibi 15 dk falan sürüyor.oğlumun sanki iç dışına çıkacak gibi oluyor.bazen kaynamış temiz su veriyorum kesiliyor.benim de karnım da çok hıçkırırdı.ben sinir olurdum.şimdi de dışarda hıçkırıyor.

kızlar ben ilk günler hiç birşey yemedim. humananın süt artırıcı çayını içtim bol bol.ayrıca kuru dut kaynatın.suyunu için.kayısı ve üzüm hoşafı da iyi geliyor.bi de taze yeşil üzüm yeyin bol bol.o zamnalar bile sütüm geldi bunları içerek.

sagol canancım... su vermek iyi fikir..ben de deneyeyim.. kesilir belki..
çok korkuyorr kendi hıçkırıklarında :)

benim hala fazla iştahım yok.. bi de evde anneler oruçlu falan..karşılarında yiyip içmiyorum..üç öğün düzenli yemek ve sadece bol bol su - sıvı yeterli oluyor..
bebişin gazı için de iyiymiş humana nın çayı..sende gaz için işe yaradı mı canan ?

bana doktor bir hafta yıkama göbeği düşsün dedi ama biz ghergün yıkadık tam 7.gününde göbeği düştü teninin rengi de açıldı banyodan

Arkadaşım bizim de gaz sorunumuz var hem de doğduğundan beri.önceleri bu kadar şiddetli değildi ama havalar soğudukça iyice şiddetlendi.artık saatlerce ve ağlayarak ıkınıyo çok zor bir durum.Ben medsille nurse harveysi deniyorum bir haftadır.Dönüşümlü olarak ikisinden de veriyorum ama hiç bir işe yaramadı diyebilirimsenağlama.Milupanın rezene çayını denemeyi düşünüyorum.Bakalım işe yarayacak mı.Kullanan arkadaşlar varsa bir fikir verir misiniz.Yani arkadaşlar şu gaz sorununu çözebilen var mı?:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…