2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Selam kızlar gününüz aydın olsun.....

Bride selam canım, nasıl oldu bebeğin, emzirme falan? Ben uğraşmaya devam, daha da doymamaya başladı sanki. Fazla mama da vermek istemiyorum ama misafir falan gelnce napalım , ağlatmamak için yine mama veriyoruz. Evimin yakınındaki sağlık ocağında bi hemşiremiz var , oda mamayı kaşıkla ver alışmasın biberona diyo. İnşallah iyice tutmayı öğrenir kzım..
Bu arada benim göğüsler ağrıyo gibi bazen. Doluyo emmiyo da tam ondan mı acaba. Bu arada aranızda sütünü sağan var mı? Bi kerede ikisinden ne kadar cc çıkıyo süt?

Galiba doğurmayan bi tek ben kaldım benimkide kısmetse perşembe belli olucak eğer bebek kanala yerleşmediyse sanırım sezeryan olucam,zaten sancımın falanda geleceği yok,bugünde betül gidecekti dr.a inşallah o da bebeğiyle döner evine,Allah ım artık bekleyen kaç kişi kaldıysak hepimiz hayırlısıyla kavuşalım evlatlarımıza...

selam kızlarrrr naberrler bakalımmm hala doğum yapmayan kim kaldıııı eylül annişleriiii huuu benim kız feci yaramaz oyüzden pek sık giremiyorum bazen girip okuyorum 2-3 mesaj sonra çıkmak zorunda kalıyorummm bir süre böle olur sanırım zaten doğru dürüst oturamıyorum hala biraz oturunca sezeryan yeri ağrıyorrr basınç hissediyorum göbişte hala duruyorr yawww ne acayipp birde ben doğumdan 1 hafta önce 92 ye çıkmıştımmm son hafta kilo aldımmı bilmiyorum ama bugün tartıldımm 87 kg yim nasıl yani yaaaaaaaaa 5 kg mi verdim kızım zaten 3,250 e plasenta da bi okadar olsa 6 kilo suyu vsss ne oldu yawww yoksam 1 haftada kilomu aldım bennnn:çok üzgünüm:benneyaptımki

saat kaç olmuş kimse uğramamış.... Doğuranlar bebişleriyle meşgul ,, bekleyenlerde inşallah hayırlısıyla bebişleriyle buluşuyorlardır bugün......

a.s.:CüvCüv:

aynen öle galibaaaa bende dahillllll fırsat vermiyor bücürlerrrrrr malummm ancak birkaç dk bakıyoruzzz yattığında ya yemek yiyorum ya dinleniyorum yada accık kk ya takılıyorumm tv falan hakketire zatennn dizi mizi kalmadı bendeeeeee eve gelen giden oluyor doğru dürüst yanlarında bile oturamıyorum benim zilli en fazla 30 dk yatıp uyanıyor alt değiştir emzir piş pişleee yada otur onla konuşş benimki çok seviyor valla yatırıyorum kendi karyolamın üzerine battaniyesini serip onuda üzerine yatırıp başlıyorum konuşmayaa oda dinliyor benii bakınıyor öleee safa saf meraklı gözlerleee

allah yardımcın olsunnn allah kolaylık versin sana doğumda aman sezeryan olma canım son ana kadar bekle dirett umarım bebişin erken davranırda gelirrr ha bişii dicem bak hurma ye kim demişti bilmiyrum ama ben son zamanda süte fayda olur diye hurma yemiştimmm sezeryana gireceğim dakikalarda son kez wc ye gittim doğum nişanım gelmiştiii yanii sezeryana gerek olmasaydı o gün doğuracakmışım zatennn hurmamı yaptı bilemiyorum ama öle diyorlarrrr

hicrancım aynı bende öyleyim... benim göbişde 6 aylık gibi duruyor... kilom da sezeryan dan 2-3 gün sonra baktığımda hala hamileliğin son günlerindeki kilomdu... Hatta içeride bir bebek daha mı var diyor eşim... :))))))
bence daha ödemimizde vardır..birkaç gün daha geçsin daha net görürüz durumumuzu..

Allah yardımcın olsun canım....
Sağlıkla kucağına al inşallahh bebişini... Senin bebişin acelesi yok.. içeride gününü dolduracak.. Anneciğinin içinde rahat rahat duruyor bebiş.. :ecrin_bebek:

merhaba kızlar uzunzamandır giremiyorum.ben ağustos annesi oldum 30 ağustosta gece 4:30 da erken doğum yaptım birden suyum patladı.36 haftalık doğdu ece nazım 5 gün küvezde kaldı 2.800 gr.dunyaya geldi çok zor günler geçirdik hastanede. bebişimin ciğerlerinde su vardı.ama şimdi herşey geride kaldı çok şükür bugün tam 24 günlük oldu benim aşkım.inşallah hepimiz hayırlısıyla sağlıkla büyütelim yavrularımızı ben hala anne olduğuma zor inanıyorum.herkeze sevgiler.

bende hala beklemedeyım hergun yuruyuş yapıyorum yok anam geleceği yok beyfendinin
kızlar daha aceleci cıktı kız olsaydı kesin coktan kollarımda olurdu offffffffffffffffffffff
bende dogurmak istiyorum artııııkkkkkk
betüş bence dogurdu bu saate kadar gelmediğine görekaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

saat kaç olmuş kimse uğramamış.... Doğuranlar bebişleriyle meşgul ,, bekleyenlerde inşallah hayırlısıyla bebişleriyle buluşuyorlardır bugün......

a.s.:CüvCüv:

kıs cansuuuuuuuuuuu napooonnn
oğluşunla güzel güzel vakıt gecırıyorsun dimiiiii
oh negüzel ay ben kaldım kıs doguramadım halakaydirigubbakcemile3
sen nezaman koyacan oğluşunun resmini bakımlaelaelaelaelae
buarada dogum yapan annişler
hastaneye ne gibi evrak götürücez:uhm:
kimlik yeterlimi sadece:uhm:
bide hasta bezi lazım oldumu? iki gecelik yeterlimi?

ben sadece sağlık kernemi ve kimliğimi götürdüm. hasta bezi de götürdüm gerçi hastane de veriyomuş ama ben istemedim ilk yatttığımda verdiler yapışkanı yoktu yanlardan hep tuttum alttan hiç rahat edemedm doğumdan sonra kendi bezlerimi kullandım çok rahat ettim normal doğum yaptım bir gece kaldım ama hiç alt çamaşır değiştirmedim çünkü benim bezim güzel korudu.

ben bir gecelik bir pijama takımı koydum ikisinide kullandım ama pijama daha çok işe yaradı hele şimdi havalar soğuyo insanı doğumdan sonra sıtma tutuyo sen pijama koy daha iyi

Seren selam;
sende avcılar hospital'de yapacaktın dimi doğumu? Ben 5'inde sezeryan oldum orada. Canım hasta bezi almana gerek yok oradan koyuyolar, hemen pislennince değiştiriyolar zaten.Ben özel oda tuttum. Fiyatı 75-100 dediler. Bide 470 sezeryan demişlerdi, benim kan uyuşmazlığı iğnem vardı. %30 bilirken biz ssk anlaşmasını, kızımın şansına %20 idi olduğumuzda. Gece olduğu için 23.30 da sezeryanım , bi doktorumuz 100 YTL almış, bide zeka testi için para lınmış, ama toplam 500 YTL vermiş eşim. Şanslıydık yani.Ben çok düşünüyodum nasıl olacak , pahalı çıkmayalım diye. Özel sonuçta ama hayırlısı ile iyi çıkmışız.
En çok pijama kullandım, alt eşofmanı çok koy çünkü kanama falan pedden kayıyo, batıyosun. Bide hastaneden bebek bezi gibi bişey koyuyolardı. Ama iki tane koydular sonra vermemişler, bende bebek bezi koydum. Hasta bezi , çocuk bezi gibi olanlardan kullanabilirsin. Orkid ince idi, bende ilk günlerde faazla geldiği için koymaya cesaret edemedim ve çocuk bezinden koydum. Eve gelince de orkidin uzunlarından kullandım iyi oldu.Şimdi azalmak üzere .
Sracağın bişey varsa sorabilirsin.

Bende sağlık karnesi ve nüfus cüzdanı ile gittim. Bide kontrollerde olan tüm ultrason görüntüleri falan tüm şeyler yanımdaydı. Ama gerek olmadı. Bide koridorlar çok soğuktu, şimdi ise daha soğuktu bi hırka falan mutlaka al. Yürütürlerken ben üşümüştüm.

Ya kılzar, ben takvimimi nasıl değiştireceğim. Hala hamileymişim gibi duruyo. Bakamıyom da fazla siteye. Pek beceremiyom ben takvim ve foto ekleme işlerini
Takv,m için ne yapmama lazım.

ay iyi oldu kıs senı buldugum:)))))))))))
evet bende orada dogum yapacam kısmetse.
ama ben hıc gormedım orayı hıc bakmadık sen dogumdan once gezip konusmusmuydun cnm?
ben tlfnla sordugumda bana normal 230 ytl dedıler dedıgın gıbı sezeryanada
470 demişlerdi ama ben allahtan bir sorun cıkmazsa normal istiyorum .
ozaman bende hemen hemen 400 falan veririm peki ben özel oda istemesem beni birsuru doguran kadınlarla aynı odayamı koyacaklar:uhm: yani tek bir odada ekstra ücret odemeden yanımda refakatcıyla kalamammı:uhm:
bide hasta bezi yinede birkactane alım dıyorsun dımı cnm..
ayrıyetten bazı hastaneler bebek kıyafeti veriyorlarmıs yani dogumdan sonra yıkıyolar falan ya onlar kıyafet gıydırıyormus sonra senın hastane cıkısını giydırıp yolluyorlarmıs dogrumu?? ben ıkıtane hastane cıkısı koydum bebege ,bide bebek bezi koydum
kendimede bir gecelik bir pijama ve sabahlıklarıda var.. kagıt havlu koydum birde,
ıkıtane emzırme sudyenı ve 3 adette temız camasır koydum,corap ve terlık var okadar
evrak olarakta sadece kimliğimi alım ozaman evlılık cuzdanınada gerek varmı cnm
ay cokmu soru sordum yaw:)))

canım bende özel odada yattım artı normal doğum 250ytl ödedik kızım gelirken bize yük olmadı

yelekte koy mutlaka terlediğinde yelek sırtında olmalı üşütmen sütünü bile etkiler allah korusun sen tedbirini al

yok serencim , bizde sormadık mı doğuranlara hep ...
Evet normal olursa o fiyata çıkarsın heralde .Yok zaten diğer odalarda da tek kalınıyo ama odalar küçüktü. Ben yanımda rahat kalsınlar diye özel oda istemiştim benim yanımda eşimle birlikte 3 kişi kaldı.
Diğer odalarda tekli bi koltuk vardı ve küçüktü. Onu çektiğinde yatak oluyodu.Benim odada bi ikili koltuk vardı kenarları yastık gibiydi.orada oturarak iki kişi yatmıştı. Bide sandalye vardı. Hatta yan taraftan koridordan gece sandalye de aldık.Rahat ettiler yani. Bide refekatçi için gece sahurda yemek var.Bana çok iyi hemşireler rast geldi. İki annemi de bi gece sahura yemeğe soktu. Sonra altıma koydukları bezden iki tane veriyolardı. Biz bi daha istediğimizde 2 tane daha vermişti.
Benimle çok ilgilendiler. İnşallah sende memnun kalırsın. ama bebeğe hastane kıyafeti falan giydirilmemişti.Bizim kıyafetlerimizden giydirmişlerdi. Ben 3 tane almıştım bebeğe hastne çıkışı. Bu arada benimki hastanede iken çok kaka yaptı, bebek bezini paketle al yanına. Ben gecelik ile rahat edemem diye giymedim. Zaten dikişlerimden zor kalktım.Ama eve geldiğimden beri de hiç oturmadım.
Varsa yazmayı unuttuğum söyle.. :içelim:

ay cok saol cnm yaaa cok yardımcı oldun valla
oh içime su serpildi :) bende nasıl olacak dıye hep dusunuyordum saol cnmmm
:1hug:
:1hug:ANNESA cnm benım sanada tesekkur edrım evet bıde yelek alım dedıgın gıbı
cunku benım bebiş bu gıdısle soguklara gelecek tekrardan saol cnm:1hug:
peki kızlar gunde kac defa bebegın altını degısıyorsunuz.
ben ıkıtane 66 adet 3-6 kıloluk bez aldım onlar 1 ay yetmez herhalde dımı
ilk zamanlar cok sık degısmek gerekmiş
birde gogus ucları için ne yapıyorsunuz ben şimdiden alıp sursemmi acaba:uhm:

annesa cnm bu sorumda sana kıs normal dogum nasıl bişiii zormu ay cok merak edıyorum sancım gelmedı bı turlu ıkı uc gun onceden belırtı oluyormu yaaa benım kasıklarım agrıyo okadar aradada karnıma agrı gırıyo ama sancı mancı yok offff

canımm benimm oğluşumla geçiyor bütün vaktim...
acele etme canım senin oğluş da vakti geldiğinde gelecek sağlıkla..
Canım benden sadece kimliğimi istediler.. Ama bazı hastaneler evlilik cüzdanı da istiyormuş.. Birr de sağlık karnesini de istediler..
Ben çok fazla terledim.. 2 gecelik ve 1 pijama götürmüştüm.. Çok terlediğim için terini kuruttuk yine giydim... Hasta bezini de hastaneden istedikçe verdiler... Ben yanıma da almıştım bir kaç tane onları da kullandım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…