2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

peki kızlar gunde kac defa bebegın altını degısıyorsunuz.
ben ıkıtane 66 adet 3-6 kıloluk bez aldım onlar 1 ay yetmez herhalde dımı
ilk zamanlar cok sık degısmek gerekmiş
birde gogus ucları için ne yapıyorsunuz ben şimdiden alıp sursemmi acaba:uhm:

Canım ben 2 paket 1 numara bez bitirdim bugüne kadar.. Artık 2 numaraya geçeceğim.. Depolamıştık biz bezleri eve... 3 paket de 2 numaramız var.Bakalım kaç gün gidecek onlarda... ilk günler çok fazla bez değişiyor... Genelde her bez de kaka oluyor...

Göğüs uçun için de şimdiden sür krem..Ben bir ay öncesinden sürmeye başladım..Ve göğüs uçlarımdan yana pek bir problemim yok şimdilik... Her emzirmeden önce ve sonra da kremi sürüyorum..

Allah sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inşallahh... Hayırlısıyla sende sağlıkla kucağına alacaksın oğluşunu......

a.s.:nazar:

bende hala beklemedeyım hergun yuruyuş yapıyorum yok anam geleceği yok beyfendinin:kızgın:
kızlar daha aceleci cıktı kız olsaydı kesin coktan kollarımda olurdu offffffffffffffffffffff
bende dogurmak istiyorum artııııkkkkkk:nazar:
betüş bence dogurdu bu saate kadar gelmediğine görekaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

evet canım ya eğer kız olsaydı kesin doğardı ama bu oğlanlar şimdiden uğraştırıyolar bizi,ben 9 ay boyunca yürüdüm,merdiven inip çıkıyorum bikaç gündür banamısın demiyo valla 2 günüm kaldı bakalım nolcekmirmirmirmirBu arada betüş banada doğurdu gibi geliyo inşallah doğurmuştur onun günüde geçmişti zaten umarım evine oğluşuyla birlikte döner,bizde inşallah bian önce doğururuz canım valla benim sabrım kalmadı artık:ecrin_bebek:

Kızlar iyi akşamlar...Seren canım sende mi hala beklemedisiiin??????????
Betüş nerde doğurdu mu dersiniz???
Ben kızımın uyanmasını bekliyorum uyanınca emzirip babasıyla
biraz dışarı kaçıcaz ayy 15 gündür evdeyim kafayı yemek üzereyim...

ay cok saol cnm yaaa cok yardımcı oldun valla
oh içime su serpildi :) bende nasıl olacak dıye hep dusunuyordum saol cnmmm
:1hug:
:1hug:ANNESA cnm benım sanada tesekkur edrım evet bıde yelek alım dedıgın gıbı
cunku benım bebiş bu gıdısle soguklara gelecek tekrardan saol cnm:1hug:

annesa cnm bu sorumda sana kıs normal dogum nasıl bişiii zormu ay cok merak edıyorum sancım gelmedı bı turlu ıkı uc gun onceden belırtı oluyormu yaaa benım kasıklarım agrıyo okadar aradada karnıma agrı gırıyo ama sancı mancı yok offff

canım ben göğüs çatlakları için madecassol krem sürüyorum bu siteden bi arkadaştan duymuştum hatırlamıyorum kimdi ama gülşahtı sanırım hamileyken aldım daha doğumdan sonra hemen başladım kullanmaya ve şimdiye kadar çok şükür bi çatlak oluşmadı.

doğum yapalı yarın bir hafta ve bezlerin yarısı gitti nerdeyse bende primanın 3-6 kilo olanını aldım ama büyük geldi yenidoğan olsa daha iyi olurdu bence

normal doğumun sancı aşaması çok zor ama doğum çok kolay oldu bende hiç sancı olmamaıştı gece 3te gaz sancısı gibi başladı tekrar yattım 5te kalktım sancılar fazlalaştı 7ye kadar evde çektim eşimle evde hep dolandık koluna girdim ve bol dua ettim sümme sebile yessera dedim allahım çıkışını kolay et demek hastaneye gittiğimde açılmam iki santimdi suyum henüz gelmemişti ama nişanım gelmişti 9da doktorum geldi yanıma baktı 3cm 9.30da geldi 4-5cm dedi akşama doğurursun dedi dayanamam akşama alın sezeryana dedim almadı hayır sen dayanıklısın başarırsın dedi ve gitti artık sancıların dışında bebeğim aşağıya doğru baskı yapmayada başladı bu doğumun başlama belirtisiymiş 10.30da eşime yalvardım çağar doktoru gelsin diye ama kadının hastaları bekliyo zırt pırt bana mı gelicek bakmaya ama başını önüne eğdi ve gitti doktro geldi bi baktı ki açılma 8cm çabuk jet hızıyla doğuma götürün dedi o bile şaşırdı zaten doğumhanede işler daha kolaylaştı ve bebeğim ecrinim dünyaya geldi umarım yeterli olmuştur verdiğin bilgiler:1hug:

Allah anessa gibi normal doğumlar nasip etsin inşallah :Saruboceq:bugün bari gelse sancımfisfisfis

ay cok saol cnm yaaa cok yardımcı oldun valla
oh içime su serpildi :) bende nasıl olacak dıye hep dusunuyordum saol cnmmm
:1hug:ANNESA cnm benım sanada tesekkur edrım evet bıde yelek alım dedıgın gıbı
cunku benım bebiş bu gıdısle soguklara gelecek tekrardan saol cnm:1hug:

annesa cnm bu sorumda sana kıs normal dogum nasıl bişiii zormu ay cok merak edıyorum sancım gelmedı bı turlu ıkı uc gun onceden belırtı oluyormu yaaa benım kasıklarım agrıyo okadar aradada karnıma agrı gırıyo ama sancı mancı yok offff

Serencim benim tam tutamamıştı göğsümü hastanede ama sütün yarıyo demişlerdi ve 7-8 kere kakasına çıkmıştı. Ama eve geldiğimizde ben pek besleyemedim , yani 4 saat falan oldu aralar. Biraz moral olrak yoğun ve stresli geçirdik ilk haftayı ve bebek 600 gram zayıfladı, sarılık başladı. Bu arada tabii sadece çişe çıktı yavrum. Bağırsakları boş olduğu için kakaya çıkmamıştır dediler. 4 gün yapmadı hastane sonrası sadece çişti , o da günde 5 kere falan. Sonra 6 gün kaka yamadı . Şimdi de dün akşam çok az yapmştı kakasını. Zayıfladığı için de mama takviyesi verdi, o da su ile yapıldığından fazla çişe çıkıyo.
İyi almışsın bezleri , bende 3-6 kilo prima yeni dopan almıştım. Bugün 18.gün henüz yeni bitecek bezimiz.

Serencim benim tam tutamamıştı göğsümü hastanede ama sütün yarıyo demişlerdi ve 7-8 kere kakasına çıkmıştı. Ama eve geldiğimizde ben pek besleyemedim , yani 4 saat falan oldu aralar. Biraz moral olrak yoğun ve stresli geçirdik ilk haftayı ve bebek 600 gram zayıfladı, sarılık başladı. Bu arada tabii sadece çişe çıktı yavrum. Bağırsakları boş olduğu için kakaya çıkmamıştır dediler. 4 gün yapmadı hastane sonrası sadece çişti , o da günde 5 kere falan. Sonra 6 gün kaka yamadı . Şimdi de dün akşam çok az yapmştı kakasını. Zayıfladığı için de mama takviyesi verdi, o da su ile yapıldığından fazla çişe çıkıyo.
İyi almışsın bezleri , bende 3-6 kilo prima yeni dopan almıştım. Bugün 18.gün henüz yeni bitecek bezimiz.

cnım bizim bebekde hastanede sütüm gelmediği için 400gr kadar zayıfladı.. doktorlar memeyi emsin falan dediler.. susuz kaldı bebek.. sonra serum verdiler.bizde eşimle anne sütünü alsın da nasıl olursa olsun diye.. pompa ile sütü sağıp biberonla verdik.. O şekilde kendini toparlamasını sağladık.. Sarılığımızda çıktı gibi oldu ama anne sütünü biberondan bol bol aldığı için kolay atlattı... Mama vermektense anne sütünü alsın biberonla...
Sana da tavsiye ederim.. Hem pompa göğüs uçlarını belirginleştiriyor.. 2gündür de oğlum kendini toparladığı için göğsümden veriyorum sütü... Göğüs uçlarımda büyüdü şimdi tutabiliyorda.. Daha rahat alıyor sütü...
Hem anne sütü alınca daha rahat kaka yapıyor... bizim nerdeyse her bezimizde kaka oluyor..
Sütüm artsın diye de kayısı suyu,humana , milupa anne çayları ve bol bol su içiyorum..

Kızlar Betülümüz normal doğumla oğlunla kavuştuuu:sm_cool:sırnaşık şey
Bebeğini emziriyormuş:sm_cool::sm_cool:sırnaşık şey
İkiside gayet iyilersırnaşık şey:sm_cool:sırnaşık şey

Bu arada bende cumartesi günü normal doğumla bebeğime kavuştum.
Doğum hikayemi dikişlerim ve basurum iyi olunca yazıcam
:1hug:a.s.

Canım ben 2 paket 1 numara bez bitirdim bugüne kadar.. Artık 2 numaraya geçeceğim.. Depolamıştık biz bezleri eve... 3 paket de 2 numaramız var.Bakalım kaç gün gidecek onlarda... ilk günler çok fazla bez değişiyor... Genelde her bez de kaka oluyor...

Göğüs uçun için de şimdiden sür krem..Ben bir ay öncesinden sürmeye başladım..Ve göğüs uçlarımdan yana pek bir problemim yok şimdilik... Her emzirmeden önce ve sonra da kremi sürüyorum..

Allah sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inşallahh... Hayırlısıyla sende sağlıkla kucağına alacaksın oğluşunu......

sereci ben de 3 paket 1 numara bitirdim..4. paketin yarısındayız...bitinc 2 nuaraya geçeceğim...artık krem sürmiyorum ben başlarda sürdüm ....

merhaba kızlar uzunzamandır giremiyorum.ben ağustos annesi oldum 30 ağustosta gece 4:30 da erken doğum yaptım birden suyum patladı.36 haftalık doğdu ece nazım 5 gün küvezde kaldı 2.800 gr.dunyaya geldi çok zor günler geçirdik hastanede. bebişimin ciğerlerinde su vardı.ama şimdi herşey geride kaldı çok şükür bugün tam 24 günlük oldu benim aşkım.inşallah hepimiz hayırlısıyla sağlıkla büyütelim yavrularımızı ben hala anne olduğuma zor inanıyorum.herkeze sevgiler.

kıvılcım canım çok geçmiş olsun hemde gözün aydın alla analı babalı büyütmeyi nasip etsinn uarım bebişin sağlıkla sıhhatle büyürrr allah kolaylık versin :nazar:

yok serencim , bizde sormadık mı doğuranlara hep ...
Evet normal olursa o fiyata çıkarsın heralde .Yok zaten diğer odalarda da tek kalınıyo ama odalar küçüktü. Ben yanımda rahat kalsınlar diye özel oda istemiştim benim yanımda eşimle birlikte 3 kişi kaldı.
Diğer odalarda tekli bi koltuk vardı ve küçüktü. Onu çektiğinde yatak oluyodu.Benim odada bi ikili koltuk vardı kenarları yastık gibiydi.orada oturarak iki kişi yatmıştı. Bide sandalye vardı. Hatta yan taraftan koridordan gece sandalye de aldık.Rahat ettiler yani. Bide refekatçi için gece sahurda yemek var.Bana çok iyi hemşireler rast geldi. İki annemi de bi gece sahura yemeğe soktu. Sonra altıma koydukları bezden iki tane veriyolardı. Biz bi daha istediğimizde 2 tane daha vermişti.
Benimle çok ilgilendiler. İnşallah sende memnun kalırsın. ama bebeğe hastane kıyafeti falan giydirilmemişti.Bizim kıyafetlerimizden giydirmişlerdi. Ben 3 tane almıştım bebeğe hastne çıkışı. Bu arada benimki hastanede iken çok kaka yaptı, bebek bezini paketle al yanına. Ben gecelik ile rahat edemem diye giymedim. Zaten dikişlerimden zor kalktım.Ama eve geldiğimden beri de hiç oturmadım.
Varsa yazmayı unuttuğum söyle.. :içelim:

ben özelde yaptım malum özel sağlık sigortamı kullandımmm internatıonal hospitalde yaptım doğumu gerçekten çok memnun kaldımmm ne ped ne çocuk bezi kendi götürdüğümden kullanmadım hep onlar verdiler hemşireler vızır vızırdı valla bebek hemşirem ayrı ilgileniyor kendi hemşirelerim ayrı ilgileniyordu doktorum her gün sabah kontrole geliyordu sağolsun.birde doğumdan sonra bizden bebek kıyafeti almadılar ilkten hastane kendi kıyafetini giydirdi ben 2.günü kendi kıyafetimi giydirmek istediğimi söledim de hemşirelere de giydirdiler benim götürdüklerimi birde çıkarken kendi kıyafetlerinden öle tek falan da değil çokta hoş bir kıyafet kalitelide resmen hastane çıkışı seti yani battaniyesie varana kadar hediye ettiler bebek bezi mendili vs falanda vardı

Ay ne güzel ya betüşte doğurdu sonunda demek çok ama çok sevindim,seninde bebeğin hayırlı olsun emelcim Allah analı bablı büyütsün darısı başımıza,bu arada emel haberin varmı betül sancım hiç yok diyordu suni sancıylamı doğurmuş merak ettimde canım...

ay ne güzel inşallah yarabbim darısı biizim başımıza hayırlı uğurlu olsun betüş umarım aklına geldik ve bizede dua ettin Allah analı babalı büyütsün çok sevindim inan çok sevindim

bebek.gif
]

:nazar::nazar:Tebrikler Betül hayırlı uğurlu olsun:nazar::nazar:

emel ve betul tebrik ederim ,hayirli olsun ,anali babali buyusun ..darisi bizler gibi bekleyenler basina ...

yineleme;

Bu arada arkadaslar sıralamayı bılmıyorum ama doğum yapmayanlar kımler yazmaya kalkarsak benım aklımda olanları yazayım bılelım..

Betül (ben), Gülşah (dream81), Emel (Mavili), Merve (minikanniş), Seren, Alin, Sadiye (anessa),

Elif (Mehtapelif), Arzu (arzuercan), Özlem (angelay), Dilek (mdm64), Hanife (sardunya_86), Naz, Gözde0120..... ??

sezeryan tarıhı alınanları, yanı yarın obur gun sezeryana gıreceklerı yazmadım arkadaslar..
Normal dogumu bekleyen ve gunu bellı olmayanları yazdım yanlıs anlasılma olmasın.. Eksık varsa ekleyın lutfen..

Gülşah (dream81), Seren, Alin, Elif (Mehtapelif), Arzu (arzuercan), Özlem (angelay), Dilek (mdm64), Hanife (sardunya_86), Naz, Gözde0120..... ??

dogrumu oldu liste kafamçokkarıştı özlem (angelay) dogum yapmismiydi hatirlayamadim ama bu kadar kisi kaldik :eek: yanlissa duzeltin kizlar..ha gayret :emir_bebek: liste yavas yavas bitiyor hihoyyyt

herkese günaydın..

emelcim gözün aydın Rabbim sağlık versin, uzun ömürler versin bebeğinle birlikte..:nazar:

müjdeli haber için de teşekkürler.. Betülcüm tebrik ederim...istediğin gibi olmuş doğumun..Allah uzun uzun mutlu sağlıklı ömürr versin bebişinle birlikte..:nazar:

gülşahcım sıra sende canım .. inşAllah yarın dr.un güzel haberler verir..açılman olmuştur...hakkında hayırlısı olsun ve Allah yardımcın olsun canım...çok çok öpüyorumm ..

canım bebeğin kaç kilo şu anda 1 numara denk gelmiyor mu biz hala 1 numarayı kullanıyoruz benimki 4 kilo

ben özelde yaptım malum özel sağlık sigortamı kullandımmm internatıonal hospitalde yaptım doğumu gerçekten çok memnun kaldımmm ne ped ne çocuk bezi kendi götürdüğümden kullanmadım hep onlar verdiler hemşireler vızır vızırdı valla bebek hemşirem ayrı ilgileniyor kendi hemşirelerim ayrı ilgileniyordu doktorum her gün sabah kontrole geliyordu sağolsun.birde doğumdan sonra bizden bebek kıyafeti almadılar ilkten hastane kendi kıyafetini giydirdi ben 2.günü kendi kıyafetimi giydirmek istediğimi söledim de hemşirelere de giydirdiler benim götürdüklerimi birde çıkarken kendi kıyafetlerinden öle tek falan da değil çokta hoş bir kıyafet kalitelide resmen hastane çıkışı seti yani battaniyesie varana kadar hediye ettiler bebek bezi mendili vs falanda vardı

Ne güzel hicran sende rahat etmişsindir. Öyle ilgi olunca insan kendini iyi hissediyo
Benim daha önce gittiğim doğan hastanesi öyleydi ama çok pahalı olduğundan Avcılara geçmiştim. Ama orada da iyi idi müdahale.
Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin.
Yeni doğum yapan arkadaşlar hepinize hayırlı olsun.Allah analı babalı büyütsün.

X