2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Sevgili MaVili_06,

Çok teşekkürler canım... Sonunda "mavi" oldu benimki de... Senin normal doğum olacak herhalde, değil mi? Nasıl,sancıların var mı? Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşaallah....

Arkadaşlar,

Şu "epidural sezaryen" konusunda tecrübeli biri yok mu aramızda yahu???? Cevap rica ediyorum,n'olur..... Sevgiler hepinize....

Normal doğum olacak inşallah.Sancılarım yok Biraz belim ağrıyo 1 saattir.Spinal sezeryan olan var galiba oda Derya.Eylül anneleri bölümünden doğum hikayelerine bir bak istersen.Ama herkezinki farklı olur senin için en uygun kararı doktorun verecektir.

Allah bir avazda kurtarsın inşallah canım. Doktoruma epidural;hatta spinal sezaryen istediğimi söyledim,ikisinin de olabileceğini söyledi... Biraz da bana bıraktı yani,ikisinin de "genel anestezi"den daha iyi olduğunu,yani uyanık olacağımı ve bebeğimin ilk anlarına aynen normal doğumdaki gibi şahit olacağımı söyledi. Hayırlısı artık... Yine de biraz korku var tabii ki....

günaydın anneler..ben doğuma gidiyorum..mevla iyi haberlerle dönmeyi nasip etsin..suretlerine olmasada kalplerine hitap ettiğim nice anneyide dualarımlara götürüyorum...allah cümlemizin yardımcısı olsun ve cümlenizden razı olsun..sevgiyle....

emetu arkadaşım ben genel anestezi ile olacağım fakat doktorumunda anestezi ızmanının da söylediğine göre ki bunu zaten biliyordum ama epidural olarak yapılırsa genel anesteziden daha sağlıklı olur anne içinde bebek içinde dedi benim oamıyor malesef zaten bende o kadar cesaret yokk birde doktorunun çok iyi ehil biri olması gerekiyor benim eltim 34 gün önce epidural ile yaptı tam uyuşmamış ameliyat esnasında acı hissedip fenalaşınca narkoz vermişler uyutmuşlar kızı hemen o da kötü yanii doktor hatasındanda olabilir bazı bünyelerin uyuşmama özelliği de olabilirrr yanii ama ben genel anestezi olacağım ve allahın izni ile kolaylıkla çıkarım inşallah bu doğumdan bende ençok ağrı çekmekten korkuyorum benimde bünyem hemen uyuşmaz ağrı kesicilerr pek fayda etmez nolcek bilmiyom valla

allah yardımcın olsun canım benim rabbim kolaylık versiz ağrısız sızısız inşallah atkatırsın bebeğini sağlıcakla kucaklarsın inşallah şimdiden ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜNNN

yahuuu kızlarrr gülmeyin ama bişii dicemmm ben daha ağdaya gidemedimmm nedenmii dersiniz ayol 5 gün oldu benim alt tarafta çok fazla terliyorum ondan mı nedir ama nerdeyse saat başıda ıslanan çamaşırı değiştirdiğim halde pişik oldum geçmedi ayol ne denediysem olmadı ben ne etçem yaww kuaförede bugün geçer diye randevu almıştım ay hala geçmediiii pudra aldım ı ıhhh popolin aldım ı ıhhh mustela krem kullandım ı ıhh doktor vermişti daha önce cilt tahrişleri ile ilgili onuda denedim ı ıhhh geçmedi geçmedi ay tamda kilot yerine denk geliyor sızlıyor ağda yapamam ki ben bööleee jilette vurmak istemiyorummm bana bir akıl verin nediyim yawwww çıldırıcam vallaaaa

Günaydın Arkadaslarrr;

Allah yardımcın olsun umut, kolayca kurtulursun bebeğini sağlıkla kucağına aslırsın ınsallah..
Şimdiden geçmiş olsun.. :teselli:

kaydirigubbakcemile3
canım böyle git ne olacak kı terden... vantılatör varsa kuaförde sıkıntı cekmezsın..
artık onun gecmesını bekleyecek zamanın kalmadı yanılmıyorsam.. :teselli:

kaydirigubbakcemile3
canım böyle git ne olacak kı terden... vantılatör varsa kuaförde sıkıntı cekmezsın..
artık onun gecmesını bekleyecek zamanın kalmadı yanılmıyorsam.. :teselli:
mecburen böyle yazdım yazdıklarım gelmiyor mesaj yazılan yerin altında gönder diye bişey yok neyse dün bebeğimle eve döndüm

günaydın eylül anneleri ve anne adayları
umarım herşey yolundadır....
ya halen bişi yok artık stresden dudaklarım uçukladı
allah yardımcımız olsun

günaydın...herkese merhaba...
Arizoni , tebrikler canım...Allah sağlık sıhhat versin bebeğinle birlikte..uzun ömürlü olsun inşAllah..
bugün sezeryana giren Cansu, Canan ve Umut.. sağlıkla kavuşmuşlardır inşAllah bebeklerine...
darıısı biz bekleyenlerin başına artık inşAllah...
bizim de akşama muayenemiz var yine..bakalım ne diyecek dr bu sefer?
böyle beklemek de çok zormuş yaaa şu son günler de geçecek mi acaba ?
bu arada bugün baana da vajinal bakabilirm dedi..umarım çok acıtmaz
betül birşey hissetmemişsin ne güzel..ama benim dr. da erkek eli biraz daha ağır oluyo erkeklerin :)
neyse acımaz inşAllah.. :)

mecburen böyle yazdım yazdıklarım gelmiyor mesaj yazılan yerin altında gönder diye bişey yok neyse dün bebeğimle eve döndüm

Geçmiş olsun canım Allah bagıslasın.. sende anne oldun artık sıranızı bıze savıyorsunuz ama bır turlu gelmıyor yıne .. benneyaptımki
darısı bızımde basımıza.. Agrın sızın var mı ? bebişin nasıl? hersey yolundadır umarım..

sardunya sorma canım beklemek su 9 aydan zor geldı bana.. benneyaptımki kaydirigubbakcemile3
merve umarım acıtmaz ama acısa bıle en fazla ne kadar acıyabılır kı dusun dogum var bu ısın sonunda..kaydirigubbakcemile3

günaydın eylül anneleri ve anne adayları
umarım herşey yolundadır....
ya halen bişi yok artık stresden dudaklarım uçukladı
allah yardımcımız olsun

Neden stres oluyorsunki?Daha vaktinde var gözüküyor.Nasıl olsa o gün gelecek.O gün geldiğinde stres olursun:) Şimdide psikolojini bozma,rahat olmaya çalış.Yarın 41+0 olucam,ve hâlâ rahatım şükür.İnanamıyorum bu rahatlığıma.Normal hastane kontrollerinden 2 gün önce uykusuzluk bulantı başlardı aslında bende.Rabbim çok büyük bir güç verdi bana.Doğuma gideceğim zaman bacaklarımın üstüne basamam o ayrı,ama hiç belli olmaz belki o zamanda bi cesaret gelir belki.Şu anki rahatlığımın en büyük sebeplerinden biride 40 gün önce doğum yapan komşum,sezeryana gireceği gece mışıl mışıl uyumuş ben ondan daha az uyumuşumdur heyecandan eminim.Aman korksamda başıma gelecek şey aynı niye uykumu böleyim felan dedi.Hep onu örnek almaya çalışıyorum ve rahatlıyorum.Ama yarın suni sancıyla doğumunu başlatacağız dedikleri gün ve sonrası 5 kilo veririm gibi geliyor:1no2:

ay aynen şu son hafta ne geçmezmiş
dudağım geçen uçuklamıştı sabah kalktım gene uçuklamış
artık strese giriyom ne olacak nasıl olacak artık bebişim gelsin istiyorum
sabırsızlanıyorum ne diyelim bekleyecez allah bilir

düzen diye bişey kalmıyor uykusuzluk şimdi karşımda yatıyor ben epidural sezaryan oldum ilkim anestezi olmuştu bunda herşeyi görerek oldum bebeğin ilk çığlını duymak çok güzel hiç kimse endişelenmesin doktor bana bırakmıştı hangisini olmak istersin diye amaliyathanede bunu tercih ettim ne olacakki dedim hiç pişman değilim

çok guzel canım, ksa zamanda agrın sızın da gecer bebegıne rahat rahat kosturursun ınsallah..

canım o kadar stres yapma kendıne.. daha 9 gunun var gorunuyor.. :teselli:
sonucta bunun bır hesaplaması var, erken gelme ıhtımalı tabıkı var ama sonucta dogum ıcın tahmını dogum tarıhı bellı.. a.s
o gunun 9 gun oncesınden hadı hadı dıye panık yapmak sana da yaramaz bebegıne de..
bende 9 gun kala oyleydım ama sımdı dusunyorumda zamanı bellı tarıhı bellı onceden gelırse kapım acık eyvalllah kaydirigubbakcemile3,
ama daha gunu varken kendı kendıme atraksyon yapıyorıum baska bırsey degıl.. kaydirigubbakcemile3
sımdı benım safak 5.. en gec 5 gun sonra gelse dıye dusunuyorum cunku asıl stresı gecıkırse yasayacagımı bılıyorum.. :bbo:

Slm.kızlar valla beklemek ne zormuş böyle,9 ay bekledik şimdi iyice zor gelmeye başladı sanırım herkesin tek tek bebeğine kavuştuğunu görünce aşırı şekilde bendede bi istek başgösterdi,ne diyelim bu zamana kadar hayırlısıyla gerldik inşallah şu kalan günlerimizide hayırlısıyla tamamlarız,meleklerimiz bizi daha fazla bekletmezler,bu arada bugün doğum yapacak cansu,umut ve canan inşallah güzelce kurtulmuş ve bebeklerine kavuşmuşlardır,merve canım ben senide bugün zannediyorum git bakalım muayeneye inşallah hayırlı haberlerle dönersin,galiba vajinal muayenesi yapılmadan doğuma öyle şansa gidecek tek benim umarım Allah yardımcımız olsun..
Hicran canım betülün dediği gibi zaten vaktin kalmadı git bencede pudra sürersin ben bacaklarımı almadan önce pudra sürüyorum biraz rahatlatıyo zaten benimde yapmam lazım şimdilerde artık hazırlıklı olmalıyız sanırım:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…