2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Hastanede üç gün kalınıyor. Dolayısıyla bir tane yetmez. Hasta bezine rağmen kazalar olabilir. Ayrıca lohuse teri denen bir şey var sürekli terliyorsun. Mutlaka yedek bulundur yanında varsa evdekilerden bir şeyler ayarla bir kez giyeceğin şeyler için çok masraf yapma.

2 tane gecelık 1 tanede pijama koydum cantaya.. umarım yeterlıdır..
bebek içinde ıkı tane hastane cıkısı koydum..corap baslık vs.. onun dısında yıne ayrıyeten tulum fılan koymak gerekırmı ?

hadı ya ay cok rahatladım sımdı sagol aytencım:)demekkı hemen hemen herkesın aynı.35 te 2600 normal demekkı:)
ıyı valla kızlar sagolun ıcımı rahatlattınız:)
benım cıkmam lazım en kısa zamanda yıne gırmeye calıscam.
cok opuyorum hepınızı sevgılera.s.

canım benimde 35+3ken 2700gramdı doktor normal dedi böyle olması gerekiyo heralde 3000-3500 arası doğar dedi

ben iç ve dış zıbın giydiricem onun üzerine de cicili bi tulum aldım lilalı onu giydiricem allah nasip ederse ama yanıma yedek zıbın ve ayaklı pantolon alıcam tabiki

canım benimde bebeğin en son kılosu 36+4 de 2660 dı..drum 1 hatfa geri dedi..anneme söylediğimde telefondan zıplayıvercek sandım..ki ben 17 kılo aldım ve iştahlıyım hala..ama bende artık neme lazım diyip dediğin gibi gerçekliğe yaklaştıkça ağırlaşan sorumluluk psikolojisiyle kestiğim eleviti almaya ballı süt ve cevize yüklendimm..bi iki gündür mazallah maşallah tosunpaşanın kızkardeşi gibi gıdığıma gıdık eklendi sanırım..herkez ay yüzün ne güzel oldu ay gibi falan dedikçede fıttırıyorum..eskıden ince uzun bi yüzüm vardı hakketen şişmanların yüzü buyuzden güzel oluyomuş sanırım botoxlanmış gibiyim:)

aranızda hasta bezi yada yatak koruyucu bez alan oldu mu ben henüz almadım eczanelerde vardır dimi

buarada eşimde ogeday ismine taktı vazgeçmıyo..sanırım bizimkininde ismi ogeday olucak....ama ben korkuyorum duyulmamış bi isim oluşundan ötürü..

en kötüsü herkes oktay diyebilir sanırım zaten dönüşümde oktaydır bu eski bi isim heralde imparatorluk zamanlarından kalmaydı galiba yaa hatta ogeday han mıydı neydi biri vardı ondan mı esinlendi eşin yoksa

bizim kızn adı da SAYRA olucak kısmetse benim adım sadiye eşiminde rafet ilk harflerimizden oluşuyo ona kalsa tutturdu Sara olucak diye ben istemedim bu ne yaa dedim hastalık adı gibi yok istemem dedim sonra sahra olsun dedi o da olmaz çöl adı dedim sonun da sayrada karar kıldık

deryacım yanında kalan var mı sana yardımcı olacak biri falan, yalnız zor oluyor da hem bebek hem ev işleri, sen nasıl başarıyorsun ?

canım annem ve baba m var sağolsunlar...annemle yatıyoru gecelri zaten :)) sözde kayınvalideml aynı şehirdeyiz ama 1 haftada toplam 3 kez anca gldi o da gezmeye zaten ...kırkımız çıkana kadar annemler kalaak Allah a şükür...gerçekten çok zor olur..Allah yardımcın olsun canım...

allah yardımcın olsun canım zaten ne varsa annelerde var benimde herşeyime annem koşuyo doğumumda da yanımda o olucak zaten benim kayınvalidem de yok ben evlenmeden 8ay önce vefat etmiş

en kötüsü herkes oktay diyebilir sanırım zaten dönüşümde oktaydır bu eski bi isim heralde imparatorluk zamanlarından kalmaydı galiba yaa hatta ogeday han mıydı neydi biri vardı ondan mı esinlendi eşin yoksa

bi bilene rastladımhihoyyytevet cengizhanın oğlu ogeday ..bugune oktay olarak gelmiş bi isim..napalım bakalım hayırlısı..sağlıkla doğsunda ben artık karişmicam gamyoncuiremsu

eski isimlere bende çok meraklıyım ama genelde eski isimler hep erkek isimleri şöyle dolgun ağır bi bayan ismi bulamadım takmak için bulabilseydim bende çok isterdim

umut ogeday çok ilginç ve güzel geliyor kulağa, ama çoğu kişinin ilk söylendiğinde algılayamayacağı bi isim.. :) güzel ismiyle büyüsün, uzun ömürlü olsun inşAllah..
biz dr.a gidiyoruz nst ye de gireceğim..inşAllah herşey yolundadır bi aksilik çıkmaz..
off şu nst yi hiç sevmedim ben .. :))
hepinize iyi günler ..siz ve bebişler Allaha emanet olun..
derya duru yu öp kokla ohh mis gibi bizim yerimize de ..

sayra çok güzel..çok da yaratıcı...sara bencede evlerden ırak akla hastalık getiriyor...sayra güzel..su gibi lirik bi isim olmuş...çocuğa çok anlam yükleyen isimlere karşıyım ben yada ağır dini isimlere..abdülsametler muhammed mustafalar neblim başar korkmaz cesur gibi...benim adım gibi umut..umut nekadar buyuk beklenti ..buyuzden bazı konularda umutsuz vaka olduguma ınanmışımdır :)

konu uzadikca uzuyor ama yazamadan edemedim :) bak simdi sende sezeryani bas taci anlatmissin ,hadi bunu okuyunca normaller amanin tasla gobk bagini kesecekler ,ben olebilirim ,bebek olebilir korkulariyla sezeryan olsunlar ..yani farketmeden ayni zorlamayi sizde yapiyorsunuz ..
bebgin cigeri konusunda aynen yazmistim tabiki oda saglikli olacak ..ama normalle sezeryan ayni kefede degil arkadaslar ..

Normal dogumda bebek annenin karninda su içinde yüzer ve bebegin cigerleride suyla doludur.normal dogumda bebegin önce kafasi, sonra gögüsü çikar.Bebegin gögüsü çikarken cigerlerindeki sivibosalir ve cigerleri hava ile dolar.
Sezaryen de ise bebegin gögüs kafesi basinça ugramadigindan bebek cigerlerindeki suyu atmadan dogmakta.Sezaryen ile dogan bir bebek normal yolla dogan bebege oranla 3 gün boyunca hizli nefes alip vererek cigerlerindeki birikmis suyu bu sekilde atiyor.Anne dogum için amaliyathaneye girdikten sonra dogum için anestezi verildigi için bebek hemen uyanmiyor ve annenin bebegi emzirmesi de normal doguma göre gecikiyor.Normal dogumda anne bir kaç saat içinde normal hayatina devam ederken, sezaryen de anne 8 saat sonra ayaga kaldirilip dolastirilmasi saglanmakta ve hastaneden çikmasi bir kaçgünü bulmaktadir.sezaryenden sonraki ilk bir kaç saati anne adayinin agrili geçmektedir ve sezaryende anne adayinin 6 ay kendini agir islerden sakinmasi gerekir.Sezaryende dikis yerlerinde zaman zaman agrilar olmaktadir.

bu arada sunu soyleyeyim ,sezeryanin bu kadar talep gordugu ,bu kadar cok yapildigi ve cok tavsiye edildigi sayili ülkelerden birisi turkiye ..madem artik tip ilerledi ,herseyin kolayi var ,benim yasadigim bu ulkede (avusturya) ve diger bircok ulkede halaaaa sezeryan hastaya ozel bir secenek olarak sunulmuyor ..yani burda gidipte ben korkuyorum sezeryan olacagim deme olanagini sunmamislar ,ikizi ,ucuzu ,bile halaaa normal doguruyor ,ne zaman ki bebek riskte anne riskte o zaman sana bile sormadan hangi sekil uygunsa o sekil sezeryan yapiliyor..ustelik burda normal doguma hic para alinmiyor ,sezeryan parali ,isteseler para kazanmak amacli herkese sezeryan olun diyebilirler ..
tip ilerledi tabiki ,burdakilerde tibbin yeniliklerinden faydalaniyor..o yuzden burdaki secenekler istersen suda dogurabilirsin yada kendini iyi hissetmek icin evinde yada hastanede secenekler bunlar ama illaki dogal yol olmali ..bu arada normal dogumda bebegin kalbinin yoruldugunuda hic duymamistim ..
simdi ayni normali savunanlara kizdiginiz seyi farkinda olmadan siz bize uyguluyorsunuz aslinda ..sonucta ilk kez dogum yapacak arkadaslari tedirgin ediyorsunuz ,acaba bebegin kalbi yorulurmu ,ölür mü,sezeryan dahami iyi diye kafa karistiriyorsunuz ,hem size baski yapilmasini istemiyorsunuz ama caktirmadan siz bize yapiyorsunuz ...

AYYYYYYYYYYYY...doguracam simdi kaydirigubbakcemile3 son ayda hepimiz gerildik valla . kim sezeryan olursa olsun ,umrumda degil ..sonucta kendi istegi..benim savunmam sezeryanla normal ayni seviyeye hatta bazen sezeryandan daha asagi sekile indirgenmesi :nazar:
yoksa isteyen istedigi gibi dogurabiliirrr kaydirigubbakcemile5

valla arkadaşlar bu konuyu kapatın artık bence..kimse sezeryanı ya da normali kötüleseniz de kafasındaki doğum şeklini değiştirmez...sadece o kişiyi üzdüğünüzle bırakırsıız..tıpkı burada bazı arkadaşların doğum öncesi benim üzerime gelip beni üzdükleri gibi...eminin farkında bile değillerdir kendileri....
sarıkanarya normal doğumu kötülememiş..gayet güzel yazmış aslında...sanki sen bu yazınla sezeryan yapacakları korkuymuyormusun elif...sezeryan yapmayı ne kadar çok istersen iste insan o kadar korkarak giriyor ki o amelyata...bu yazı da hiç hoş değil o yüzden...bu arada bilgi vereyim..ben spinal anestezi ile doğu yaptım..hastaneden ertesi gün hemen çıktım...odama bebeğimle berabe geldim...ve gelirgelmez de bebeğimi emzirdim...ve hiç dikiş yerimde ağrı olmadı...şuan da da bebeğimin her ihtişyacıni Allah a şükür karşılayabiliyoum....
yani kimse kimseye birşey kötülemesin ...herkes kendi seçminde özgürdür..ve herkesin kendi seçmi doğrudur...herkesin doğruları farklıdır çünkü...kafasında illaki normal doğum diye diretenler diğerlerinin kafasındaki karışıklığı anlayamazlar arkadaşlar...ya da tam tersi...bu kapatın artık da herkes dilediği gibi kafası karışmadan sağlıkla nasıl istiyorsa öyle doğursun....kötükedihüso

eski isimlere bende çok meraklıyım ama genelde eski isimler hep erkek isimleri şöyle dolgun ağır bi bayan ismi bulamadım takmak için bulabilseydim bende çok isterdim

sühendan..hürrem..nevbahar.. sayra çok güzel annesikaydirigubbakcemile5 zaten artık isimler hele kız isimleri hep güzel..duru da güzel duru kız:asigim: ayperiyide severim..alara ..ooyoy bakalım bi sağlıkla bu yavrumuza kavuşalım...belki bigünde ikici meleklerini kucaklarına alıcak anneler de yazışmak nasip olurr:eek:

ben sezeryanın anormalliğine inanmıyorum sonuçta bağıra çağıra bebeğini dünyaya getirmenin çok güzel bir tarafıda yok bence daha öncede dediğim gibi işinin ehli doktorlar yapıyorsa neden olmasın ayrıca yurt dışında sezeryan yapılmıyor kolay kolay biliyorum belçikada yaşayan arkadaşım tan 42 saat sancı çekmiş ve rahimde sorunlar oluşmuştu sezeryan la almak zorunda kaldılar bebeği fakat bebekte sorunlar oluştu beklediği için ve 6 ay kadar doktor kontrolünde oldu zavallım şuan iyi ama annede bebekte çok sorun yaşamış oldu ayrıca ingilterede yaşayan bir arkadaşım var oda 37 saat sancı çekti nrmal doğum yaptırdılar sonunda onda da annede rahimde sorunlar oluştu ayrıca bebeğin sıkışması nedeni ile bir kolunda hissizlikmi ne bişey olmuştu 1 yaşına gelene kadar fizyoterapi gördü şuan iyi ama annede bebekte çekti bunu bu tarz olaylarıda göz ardı etmek lazım

bu tarz olaylar benimd eetrafımda var...benim 4 tane tanıdğımda aynı şey oldu bebeklerini 2sene fizyoterapiye göürdüler..bebeklerinde kol ,bacak ya da gözlerindeki hissizlikten dolayı...normal doğumda bebk çıkarken sıkıştığı için....

Kızlar sancı acı diyorsunuzda durmadan kolunuz bacağız kesiliyor gibi işkence çekmek değilki bu sancı yavaş yavaş başlayan gitgide şiddetlenen aradada molaları olan bir olay.Kiminin daha uzun sürüyor kimisininde daha kısa.Her insan bağırmıyor üstelik sancıda.İsteseydi Allah sancısızda verebilirdi doğumu,her şey onun hakimeyeti altında çünkü.Demekki bir hikmet var bu sancıda bile.SEZERYAN BİR DOĞUM ŞEKLİ DEĞİL ZORUNLU HALLERDE YAPILMASI GEREKEN BİR AMELİYATTIR HEMDE TIPTA BÜYÜK VE CİDDİ BİR AMELİYAT OLARAK GEÇMEKTEDİR.Keyfi sezeryan isteyenler, insanlar hamile kalır 9 ay geçer zamanı geldiğindede sancısı gelir bütün dişiler gibi doğururlar.Aksilik durumundada tıbbın olanaklarından faydalanırlar.Bile bile vakti saati geldiğinde gerçekleşecek bu olayı tarih gün belirleyerek doğallığını bozmak niye.Milyarlar bu şekilde üremiş afedersiniz hayvanlar bile.Allahımın kulunu dünyaya getiriyorsunuz verir elbet kolayını.Bende korkuyorum doğumdan fakat yapamam ben doğuramam deyipte sezeryanı düşünmedim hiçbir zaman.Bu vücut hamile kaldığına ve 9 ay bu çocuğu taşıyabildiğine göre bu vücut doğumda yapabilir,problem çıkması halindede ne gerekiyorsa o yapılır.Normal doğumda ya şu olur ya bu olur diyen arkadaşlarım sezeryan olayına niye bu kadar basit bakıyorsunuz sezeryanın risklerinin çok daha fazla olduğunu tıp zaten söylüyor.Bence en büyük korkunuz abartılı doğum hikayeleri bazılarının gerçekten zor olmuştur elbette ama ne malum sizin doğumunuzun kolay olmayacağı zaten şimdi fazla zorlamıyorlar hemen sezeryana alıyorlar ya zor olursa diyorsunuz ama bu ihtimal için riskli,anne ve bebek sağlığı içinde daha sakıncalı olan ameliyata bile bile girmeye değermi?Çatı muayenesinde,vajinal muayenede çığlık atan kadınlar duydum kaç kez 3 saniye süren ve can yakmayan birşeydi halbuki.Siz işi doğalına bırakın duanızı edin ve bütün dişiler gibi üreyin üreyin üreyinn....Unutmadan acı dolu hikayeleri sadece nette okudum çevreme ben doğumdan korkuyorum çok zormuş bağıranlar felan oluyormuş dediğimde bana hemen hemen hepsi amann o kadarda değil çekeceğin en şiddetlisi 2 saat ondada dişini sıkarsın biraz hiçmi bi yerin ağrımadı dediler.İlk çocuğunu normal doğuran arkadaşlarımın 2. doğumlarında akıllarına bile gelmemiş sezeryan olmak.Yine olsa yine normal yaparım diyorlar.Etrafımda bir kişi bile yok ilkini normal yapıp ikinciye aynı acıyı çekemem sezeryan olayım deyipte sezeryan olan..

herkesin etrafındakiler farkılıo demekki...benim çevremde ilkini normal yapnlar ikinciyi sezeryan yaptılar..bir daha çekemem o sancuları diy....

X