2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

sağolun arkadaşlar.alahım hepimizi,yavrularımızı böylelerinden! korusun.
geceleri hepimiz için işkence.bozmayın moralinizi.ben d balkona çıkıyorum bikaçkere rahatlıyorum az da olsa.ya bu sancı nasıl bişey olacak böyle adet sancısı gibi gelen artçılar mı kızlar?

konu uzadikca uzuyor ama yazamadan edemedim :) bak simdi sende sezeryani bas taci anlatmissin ,hadi bunu okuyunca normaller amanin tasla gobk bagini kesecekler ,ben olebilirim ,bebek olebilir korkulariyla sezeryan olsunlar ..yani farketmeden ayni zorlamayi sizde yapiyorsunuz ..
bebgin cigeri konusunda aynen yazmistim tabiki oda saglikli olacak ..ama normalle sezeryan ayni kefede degil arkadaslar ..

Normal dogumda bebek annenin karninda su içinde yüzer ve bebegin cigerleride suyla doludur.normal dogumda bebegin önce kafasi, sonra gögüsü çikar.Bebegin gögüsü çikarken cigerlerindeki sivibosalir ve cigerleri hava ile dolar.
Sezaryen de ise bebegin gögüs kafesi basinça ugramadigindan bebek cigerlerindeki suyu atmadan dogmakta.Sezaryen ile dogan bir bebek normal yolla dogan bebege oranla 3 gün boyunca hizli nefes alip vererek cigerlerindeki birikmis suyu bu sekilde atiyor.Anne dogum için amaliyathaneye girdikten sonra dogum için anestezi verildigi için bebek hemen uyanmiyor ve annenin bebegi emzirmesi de normal doguma göre gecikiyor.Normal dogumda anne bir kaç saat içinde normal hayatina devam ederken, sezaryen de anne 8 saat sonra ayaga kaldirilip dolastirilmasi saglanmakta ve hastaneden çikmasi bir kaçgünü bulmaktadir.sezaryenden sonraki ilk bir kaç saati anne adayinin agrili geçmektedir ve sezaryende anne adayinin 6 ay kendini agir islerden sakinmasi gerekir.Sezaryende dikis yerlerinde zaman zaman agrilar olmaktadir.

bu arada sunu soyleyeyim ,sezeryanin bu kadar talep gordugu ,bu kadar cok yapildigi ve cok tavsiye edildigi sayili ülkelerden birisi turkiye ..madem artik tip ilerledi ,herseyin kolayi var ,benim yasadigim bu ulkede (avusturya) ve diger bircok ulkede halaaaa sezeryan hastaya ozel bir secenek olarak sunulmuyor ..yani burda gidipte ben korkuyorum sezeryan olacagim deme olanagini sunmamislar ,ikizi ,ucuzu ,bile halaaa normal doguruyor ,ne zaman ki bebek riskte anne riskte o zaman sana bile sormadan hangi sekil uygunsa o sekil sezeryan yapiliyor..ustelik burda normal doguma hic para alinmiyor ,sezeryan parali ,isteseler para kazanmak amacli herkese sezeryan olun diyebilirler ..
tip ilerledi tabiki ,burdakilerde tibbin yeniliklerinden faydalaniyor..o yuzden burdaki secenekler istersen suda dogurabilirsin yada kendini iyi hissetmek icin evinde yada hastanede secenekler bunlar ama illaki dogal yol olmali ..bu arada normal dogumda bebegin kalbinin yoruldugunuda hic duymamistim ..
simdi ayni normali savunanlara kizdiginiz seyi farkinda olmadan siz bize uyguluyorsunuz aslinda ..sonucta ilk kez dogum yapacak arkadaslari tedirgin ediyorsunuz ,acaba bebegin kalbi yorulurmu ,ölür mü,sezeryan dahami iyi diye kafa karistiriyorsunuz ,hem size baski yapilmasini istemiyorsunuz ama caktirmadan siz bize yapiyorsunuz ...

AYYYYYYYYYYYY...doguracam simdi kaydirigubbakcemile3 son ayda hepimiz gerildik valla . kim sezeryan olursa olsun ,umrumda degil ..sonucta kendi istegi..benim savunmam sezeryanla normal ayni seviyeye hatta bazen sezeryandan daha asagi sekile indirgenmesi
yoksa isteyen istedigi gibi dogurabiliirrr kaydirigubbakcemile5

teşekkür ederim canım saol ben yaptımda nereye yapıştıracağımı bilemedim çok teşekkür ederim

:roflol: desene canım ben lınkımı aldım ama nereye kopyalıcagımı bılemedım dıye..
bende sana cızelge yapıyorum.. sayfayı ındırınce bı baktım bu baska bı cızelge ala ala dedım.. :roflol:
rica ederım canım.. yerimseniben

Mehtapcım ben de sana katılıyorum ve normal doğum olsun istiyorum...
ama illada kesin normal doğum yapacam diye diretemme son anda neler değişir
bir terslik olur sezeryan olursa bişey diyemem,tutturamam.allah herşeyi bu doğum olayını mucizevi bir şekilde ayarlamış...bana göre de sezeryan ancak anormal bir durum geliştiğinde yapılmalı,Avrupada kadınların hep normal doğum yaptığını biliyorum hatta ebeyle doğurduklarını biliyorum,bizim ülkemizde bu durum biraz abartılmış durumda,bence doktorlar da bir şekilde sezeryana yönlendiriyorlar,normal doğumun risklerine ve sorumluluklarına katlanmak ağır geliyor bence,saati günü belli yarım saat içinde doğurtuveriyorlar...

ama anne adayının korkuları vardır psikolojisini hazırlayamamıştır yapamam der ya da herkesin acı eşiği farklıdır ona da saygı duymak lazım tabiki çünkü normal doğumda ne ebe ne de doktor ancak annenin kendisinin çabasıyla sağlıklı ve acısız bir doğum oluyor,benim doktorum biz normal doğumlarda mucizeler yaratmıyoruz baş oyuncu annenin kendisi oluyor diyor. ben de şu an normal doğumdan tırsmıyor değilim hani...

ya kusura bakma canım ya senide uğraştırdım
tekrar saol

canim bende sezeryan dusmani degilim ki ,ne iyi etmisler sezeryani bulmuslar ki zor durumda bebek ve anne kurtulabiliyor ,,allah korusun bir sorun cikarsa tabiki bende sezeryan olurum o an..ama dedigim gibi oyle bir zamana geldikki sezeryan normal ,normal dogum ekstra bir islemmis gibi gosteriliyor ..bu arada ikinci dogumum olmasina ragmen bende korkuyorum ama bu cok dogal sezeryan olanlarda korkuyor..oyle iste sezeryanin cok ovulmesi beni rahatsiz eden yani a.s

Sanırım aynı konu tartışılıyor, burada su götürmez bir gerçek varki, işin aslı şu; eğer bir baskı varsa bu normal doğum yapılması yönünde oluyor, sezeryan üzerine değil...

Hep bir sorundan bahsediliyor, sorun çıkarsa elbet sezeryan oluruz deniliyor, bir kadın hiç bir sorunu yokken de sezeryan isteyebilir, hiç bir bahanesi olmadan hemde...İşte bu konuda anlaşamıyoruz...Sezeryan istemek suçmuş, vah vah tühtühlenecek birşeymiş gibi görülüyor, halbuki ben mesela ya bebek zora girerse,kalbi yavaşlarsa, ya itemezsem ya vakum kullanılmak zorunda kalınırsa gibi şeyleri düşünüp korktuğumdan sezeryan istiyorum, ve eminimki doktorum sadece para kazanayım yada zaman kaybı olmasın diye değil beni çok iyi tanıdığı için sezeryan kararını vermiştir, sen kontrolünü kaybedersin sana normal doğum yaptıramam diyor...Tabii allah bilir bir bakarsın normal de olabilir hayat bazen süprizlerle doludur...Bu hepimiz için geçerlidir...Sezeryan hakkında yalnış bilinen bazı şeyler var bu linkte, "doğrusunu öğrenelim" i okursanız sevinirim, çünkü site kopyalamaya izin vermiyor...http://gebelik.org/dosyalar/haftalar/hafta37.html

Aslında uzatmanın manası yok ben sadece sezeryan tercih eden anne adaylarına verilen tepkiden ve aşırı ısrardan rahatsızım bugün bunu belirtmek isterim ve bu konuyuda kendi namıma burada kapatıyorum...

Son düzenleme:
sedacım bu gönderdiğin linki ben de okudum burda da
sezeryanı öven bir ifade var bence.

ama ben zaten söyledim canım sezeryan olmak için illa bir sorun olması gerekmiyor tabiki

...ama anne adayının korkuları vardır psikolojisini hazırlayamamıştır yapamam der ya da herkesin acı eşiği farklıdır ona da saygı duymak lazım tabiki çünkü normal doğumda ne ebe ne de doktor ancak annenin kendisinin çabasıyla sağlıklı ve acısız bir doğum oluyor,benim doktorum biz normal doğumlarda mucizeler yaratmıyoruz baş oyuncu annenin kendisi oluyor diyor. ben de şu an normal doğumdan tırsmıyor değilim hani... bak aynen böyle yazmışım...

hem biz burda gerginlik yaratmıyoruzki durumumuzla ilgili,(çünkü hepimizin artık karnı burnunda) bir konuyu tartışıyoruz...konuştukça bilgileniriz,kararlarımız kesinleşir..

selam kızlar bugün aslı arkadaşımızın sezeryan olması ile bakıyorumda normal doğum sezeryan tartışması yapmışsınız baya aslıyla bende konuştum şükür oda bebek te iyi sezeryan konusuna gelince suyu aniden boşalmışş kuru kuruya doğum zor olduğu içinde sezeryan kararı alınmış bencede iyi yapmışş normal doğumda da sezeryan kadar risk var tabii ben ilk doğumumu normal yaptım şimdikini de öle olur diyordum fakat 4 fıtığım vardı ve biri patladığı için geçen yıl nisanda alındı ayrıca aşılama ve tüp bebek tedavisi olanları doktorlar riske atmak istemiyorlar e oda var bende ayrıca tansiyon sorunum vardı şekerim çıktı ve itiraz etme şansım sıfır fakat normal doğum diyede diretmek bence yersiizz sonuçta çoğu kişi oluyor ve olanlar sezeryan daha iyi diyorlar bende olacağım bakalım hangisi daha zo anlaşılacak

fakat benim şöle bir sorunum var normal doğumumda çok fena oldum ben bebeğin kafası tam gelirken tansiyon düştü bayıldım beni ayılttıklarında doğum bekliyordu koluma serum takılmıştı ve ben kör olmuş gibiydim karanlıktı her yer resmen ve ayrıca şansıma doğumu yapan kadın doktorun hatası nedeni ile iç ve dış dikiş denen dikişlerden kanamam oluyordu durması gereken kan durmuyordu ve ben o sıra tekrar bayılmışım ayıldığımda bana uyuşturucu iğne vuruyorlardı alttan çünki dikişler tekrar sökülüp dikilecekti ve bunu başka bir doktor yapıyordu doğumu yaptıran doktor ortadan kaybolmuştu bendeki eşşek şansı işte ben bunları yaşadım o yüzdende çok tırsıyordum açıkçası ama DOĞUM FASLI HATIRLADIĞIM KADARI İLE ÇOK FENA DEĞİLDİ BENİ OLAYLAR KÖTÜ ETKİLEMİŞTİ.şundan eminim ki şuanki doktorum çok iyi ayrıca doğum yaptığımda kendi doktorum ve hastanem değildi çünki doğum erken başlamış ve kendi hastane ve doktoruma ulaşamamıştım yani terslikler peşpeşe gelmişti allah kimseye yaşatmasın işte ve bu anlattıklarım sizi korkutmasın normal doğum tabiiki iyidir anne için de bebek içinde fakat düzgün ellerde yapıldıktan sonra ve çoğu kişidende iyi şeyler duyduğumuza göre bence sezeryanın zararı yok riskler daha az ve anne çok fazla yıpranmıyor ha hemen ayağa kalkıyor kendine geliyor faslı bence fasa fiso aynı hemen hemen tek fark biri ameliyat olması belki daha fazla itina ister olabilir ama zorluk derecesi aynı bence ben 1 ayda zor kendime gelmiştim normalde zaten sorunluydu malumm daha sonra dikişler iltihaplandı hadiii yara çıktı o yakıldı falan derken kızımı aldığım antibiyotikler penisilinler yüzünden emzirememiştim dediğim gibi allah kimseye yaşatmasın şans işte ben bunları yaşamıştım
bu gün bile hala acaba normali diretsemiydim demiyor değilim ama herkes aynı cesarete sahipte olamayabilir biri normal isterken göze alırken diğeri sezeryan olsun temiz olsun der herkesin görüşüne saygı duymak lazım bir yerde hayırlısı bu demekki deyip doktoruma teslim edeceğim kendimi önce allaha sonra doktoruma emanet ediyorum kendimi ve bebeğimi bakalım sonuç kolaymı zormu olacak umarım rahat geçiririm hepimiz rahat geiririz inşallah

Son düzenleme:
Herkesin bi sebebi var doğal olarak..benim de var sebeplerim ve bende sezaryanla doğum yapıcam..tabiki en sağlıklısı adı üstünde "normal" doğum...Herkes sağlıklı sıhatli bebişine kavuşsun inşallah..

herkesın hakkında hayırlısı olsun arkadaslar..
kimse kimsenin doğum yontemıne karar veremez tabıkı vermeye de calısmıyor..
tabıkı normal doğumun doğallığı tartısılamaz.. ama bunu yapamayacagını dusunen, yada herhangı bır saglık engelı nedenıyle sezeryan olan arkadasları da yarım annelık gıbı bır sacmalıkla ıtham etmek tamamen bır cahıllık..
bunun dısında gunden gunde artan sezeryan dogumlar bence kımsenın de dıkkatını cekmıyor degıl..
ve ozellıkle dıs ulkeler normal dogumu hatta evde dogumu bıle yaygın bır sekılde gerceklestırıyorken bızım ulkemızde bıcak altına yatan ınsan sayısı gunden gune artıyor..
bır bayan kendı ıstegı dısında sezeryan dogum yapmışsa vah vah tuh demem ama sonucta doğal gerceklesecek bır olayı amelıyatla gerceklestıgı ıcın uzulurum o kadar..
bunu dogum olarak gormeyın.. herhangı bır rahatsızlıgından dolayı amelıyat olan ınsanların durumundan bır farkı yoktur bunun.. ve benım uzulmemımde..
''ozellıklede sonuna kadar normal dogum ısteyen bır bayanın, doktorun kendı cıkarları uzerıne sahte bır gerekceyle sezeryanı gostermesı ıse soz konusu olan.. ''

Birde normal doğum için adı üstünde "normal doğum" deniliyor, peki sezeryan doğum anormal doğum mu oluyor bu durumda?

Yani normal doğumun tam zıttımıdır sezeryan doğum...Soru çok kazıktı dikkatinizi çekerim :1shok:

:içelim:kaydirigubbakcemile2

Son düzenleme:
iyi geceler hamiş arkadaşlar...........:lepi:
bakıyorum sezeryan normal doğum tartışması devam ediyor...........:1shok:..........
kaydirigubbakcemile5
hepimizin hakkında hayırlısı arkadaşlar herkes istediği gibi doğum yapar...................

sağlıklı bebişlerimzi kucağımıza alalımda....................

Son düzenleme:
hayır anormal doğum değil. herhangı bır sebeple normal yoldan gerceklesemeyen doğumu gerceklestırmek ıcın ve hamılelıgı sonlandırmek ıcın yapılan cerrahı bır ıslem/ ameliyat...

ben sezeryanın anormalliğine inanmıyorum sonuçta bağıra çağıra bebeğini dünyaya getirmenin çok güzel bir tarafıda yok bence daha öncede dediğim gibi işinin ehli doktorlar yapıyorsa neden olmasın ayrıca yurt dışında sezeryan yapılmıyor kolay kolay biliyorum belçikada yaşayan arkadaşım tan 42 saat sancı çekmiş ve rahimde sorunlar oluşmuştu sezeryan la almak zorunda kaldılar bebeği fakat bebekte sorunlar oluştu beklediği için ve 6 ay kadar doktor kontrolünde oldu zavallım şuan iyi ama annede bebekte çok sorun yaşamış oldu ayrıca ingilterede yaşayan bir arkadaşım var oda 37 saat sancı çekti nrmal doğum yaptırdılar sonunda onda da annede rahimde sorunlar oluştu ayrıca bebeğin sıkışması nedeni ile bir kolunda hissizlikmi ne bişey olmuştu 1 yaşına gelene kadar fizyoterapi gördü şuan iyi ama annede bebekte çekti bunu bu tarz olaylarıda göz ardı etmek lazım

neyse ben kaçtım kendinize dikkat edin sonuçta bebeklerimiz sağ salim gelsinde biz yıpranmayıp sorun yaşamayalımda normalmiş sezeryanmiş epidural spinal herşey mübahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…