2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

merhaba güzellerrr
benim geceler kabus oldu artık
sancı desem değil galiba ama gecenin bir vakti karnım taş gibi oluyor uykumdan uyandırıyor beni resmen
sonra kalkıyorum evin için dolanıp duruyorum
söylemesi ayıp gaz sancısı gibi oluyor
sonra sabah uyanıp birşeyler yiyince afedersiniz wc ye zor yetişiyorum
ishal gibi:KK43:(
bunlar erken doğum belirtisi olabilirmi kızlaarrr:KK43:((
korkmaya başladım

Anacım korkmasana 37. haftaya girmişsin ne erken doğumu? 36 dan öncesi erken doğum sayılır...sen şimdi doğursan miadında doğum sayılıyor...40 haftaya ulaşan zaten az...Üstelik sancılanman çok normal bunlar gitgide sıklaşacaktır da..Artık 9. aydayız çok normal bunlar..Dün nst çekilirken 37+3 günlük bir kız vardı suyu gelmiş sabah, herkes gayet mutluydu doktoru, kızın ailesi, kız falan son derece rahattı...normal bir hafta bu, 37. haftadan sonra doğum her an gelebilir ...

inşallah zamnında olur ama erken dogum belirtisi olduğunu sanmıyorum canım bende geceleri hiç uyumuyorum karnım kabartıyor sürekli gaz sancında yediklerinden olabilir yada sıcaklarda içini ferah tut ama kendini de kontrol et tabi a.s.

ediyorum ama anlayamıyorumki canım yaaa
kasılmamı bebek hareketimi
bazen karnımın bir tarafı kaskatı oluyor sonra kızım kıpırdıyor, bir tarafa toplanıyor yada içerde geriniyor gibi oluyor ama resmen uykumdan uyandırıyor:KK43:(
son 13 günümüz
iyişallah daha erkenden gelmeye kalkmaz benim kuzu

merhaba güzellerrr
benim geceler kabus oldu artık
sancı desem değil galiba ama gecenin bir vakti karnım taş gibi oluyor uykumdan uyandırıyor beni resmen
sonra kalkıyorum evin için dolanıp duruyorum
söylemesi ayıp gaz sancısı gibi oluyor
sonra sabah uyanıp birşeyler yiyince afedersiniz wc ye zor yetişiyorum
ishal gibi:KK43:(
bunlar erken doğum belirtisi olabilirmi kızlaarrr:KK43:((
korkmaya başladım

canım kotu dusunme allah korusun.geceler hepımız ıcın kabus artık sagsalım atlatsak su gunlerı baska bırsey ıstemıyorum...ama ıshal konusunda bence doktorunla bır konus cunku bılıyorsun hamısken hele son zamanlarda artık kabızlık bıle hat saffada olabılıyor mesela benımde tam tersı durumum...

güldencim senin kavuşmana çok az kalmış
Allahım izniyle pazartesi günü kucağına alacaksın yavrunu:)))
ben doğurana kadar fırsat bulursan gelde bir anlat, sonda nasıl takılıyor lavman nasıl yapılıyor? epiduralmi olacaksın canımm

güldencim hayırlısı olsun ınsallah son 3 gun emınım heyecan doruktadır..allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın...

Anacım korkmasana 37. haftaya girmişsin ne erken doğumu? 36 dan öncesi erken doğum sayılır...sen şimdi doğursan miadında doğum sayılıyor...40 haftaya ulaşan zaten az...Üstelik sancılanman çok normal bunlar gitgide sıklaşacaktır da..Artık 9. aydayız çok normal bunlar..Dün nst çekilirken 37+3 günlük bir kız vardı suyu gelmiş sabah, herkes gayet mutluydu doktoru, kızın ailesi, kız falan son derece rahattı...normal bir hafta bu, 37. haftadan sonra doğum her an gelebilir ...

ama daha var be güzelim, içerde ne kadar kalırlarsa okadar iyi hazırlanırlar bu tarafa
hem ben öyle apar topar acillere gitmek istemiyorum:KK43:(tabi benim istememe bakmıyor bu durum:)

canım kotu dusunme allah korusun.geceler hepımız ıcın kabus artık sagsalım atlatsak su gunlerı baska bırsey ıstemıyorum...ama ıshal konusunda bence doktorunla bır konus cunku bılıyorsun hamısken hele son zamanlarda artık kabızlık bıle hat saffada olabılıyor mesela benımde tam tersı durumum...

benim doktor çok sakin birtip
herşeye normalll diyor:)
bunlar ya yalancı doğum sancısı yada off bilmiyorum
ama sadece geceleri olması garip geliyor
belkide kızım öyleee uzun uzun deliksiz uykuyu artık unutayım şimdiden alışayım diye yapıyordur:))
ama gece olsun istemiyorum valla artık
bu gece yazık aşkımda kalktı yanıma geldi bir panikle iyimisin aşkım ne var sancınmı var diyişi vardıki...:)))

güldencim senin kavuşmana çok az kalmış
Allahım izniyle pazartesi günü kucağına alacaksın yavrunu:)))
ben doğurana kadar fırsat bulursan gelde bir anlat, sonda nasıl takılıyor lavman nasıl yapılıyor? epiduralmi olacaksın canımm

canım dr hastanenyi arayıp p.zartesi amaliyathanenin durumunu sorup tamam yazın dedi ismimi soyismimi verdi şaşırdım :1shok:kaldım p.zartesi değilde agustos 29 bekliyordum ve ne sorcamı ne yapcamı muaynehaneden nasıl çıktığımı bilmiyorum yarın nst gircez dr görcez hastanede sorcam bakalım

duygucum heycan dorukda ne kelime evin içinde turluyuyorum vakit geçmiyor şu çantayı kaç kez bakıp ablamı aradım bilmiyorum eksik varmı diye

ya kızlar ben çok mutsuzum
bugün doktora gittim 35+0 dayız bebeşim çok iyi maşallah 3050gr doktor önceki kontrolde sezeryan demişti bebek iri diye şimdi normal de olabilir diyo 37. haftada 3750 yi geçmezse normal doğum olur dedi
ya ben kendimi sezeryana şartlamıştım az kaldı diyodum ama şimdi ohooooooo daha çok var
bide 68 kilo çıktım kontrolde
5 hafta daha beklersem 78/ i bulurum diye düşünüyorum
bir de ağırlaştım son iki gündür şiştim kendimi taşıyamıyorum ağır vasıta gibi hissediyorum eşim elimi tutmadan oturduğum yerden kalkamıyorum
bi an önce zaman geçsin istiyorum .....................................

bugün doktora gittim 35+0 dayız bebeşim çok iyi maşallah 3050gr doktor önceki kontrolde sezeryan demişti bebek iri diye şimdi normal de olabilir diyo 37. haftada 3750 yi geçmezse normal doğum olur dedi
ya ben kendimi sezeryana şartlamıştım az kaldı diyodum ama şimdi ohooooooo daha çok var
bir de ağırlaştım son iki gündür şiştim kendimi taşıyamıyorum ağır vasıta gibi hissediyorum eşim elimi tutmadan oturduğum yerden kalkamıyorum

niye mutsuz hisediyosunm canım ben gece eşimi dürtüyorum anlıyor eliyle itekliyor beni kaydirigubbakcemile3 aynı durumları yaşıyoruz benim dr ilk başta sezeryan dedi sonra normal 30 haftada normal doğum da olabilir dedi şimdi baktı direk sezeryan dedi yani artık haftada bir kontroldeyiz böle bişey için mutsuz olunurmu :1hug:

maşşallah meleğine annesi,tosun olacak iyişallah desene:))
sıkma canını tatlım,hayırlısı nasılsa öyle olsun
eğlenmeye çalış kendinle ben öyle yapıyorum
sırtüstü yattımmı kaplumbağ gibi tek başıma kalkamıyorum diyorum :)))))))
kiloları sonra düşünürüz artık ne yapalım,bebişler iyi olsunda:nazar:

ben çıkıyorum kızlarr
ütü yapmam lazım maalesef:KK43:
bu sıcaktada hiçç çekilmez ama ne yapalım mecburen yapıcaz
kendinize iyi bakın olurmu
byeee

cnm bunun içinmi üzgünsünn maşallah bebişine:nazar:
hepimiz aynıyız hareket edemiyoruz az kaldı sabredelim dua edelim bol boll- geceleri inlemekle geciyo hep ağlıyo gibiyim kendi sesime uyanıyorum gece uyanınca ihtiyaç için bacaklarımın üstüne basamıyorum ağrıdan dün doğsun artık dayanamıyorum dedim sonra nasıl pişman oldum hissetmiştir diyee

güldenm, sarı kanarya
sağolun kızlar verdiğiniz moral için
ya sizde öle hisstetmiyomusunuz
kilo konusuna takıldım zaten biliyorum ama elimde diğil baskülde hiç görmediğim rakamlarla karşılaşınca
bi de dün eşim bilgisayar başındaydı neye bakıyo di,ye bende yanına gittim sonra biraz durunca ayağım ağrıdı taner azıcık dizine oturayım dedim ne dese beğenirsiniz nurdan aramızda 7 kilo var dizimi kırcan demezmi
ah ya zaman su gibi akıp geçse hayal kuruyorum
doğum yapmış olsam fazlalıklar gitmiş olsa oğlum bikaçaylık olmuş olsa mesela.........
çokmu şey istiyom acaba

kızlarr bu arada benim meleğimin boyu 47 cm kilo 2 .400 müşş
kilo alamamış kızım öncekine göre
en son 5 ağustosta 2.200 dü 15 günde 200 gr alabilmiş doğruysa tabiii bu hesaba göre 38 haftada doğum yaparsam eğer 25 günde alsa alsa 300 gr 400 gr alır kızım yaaaaaa ozamanda 2800 veya 2900 olur benim kızımda inşallahhh sancım falan olmasında 38 haftada yapmıcam ben sezeryanı 39 haftaya kadar sorun olmazsa beklicemen azından 3 kiloya tamamlarız belkiii

Hicrancım bende hiç duramıyorum. Şu anda işyerindeyim. Salı günü 37.haftamı bitiriyorum ve o gün doğum izni işlemleri hallediyorum inşallah .Ama o güne kadar nasıl dayanacağım bilmiyorum. SAndalyede oturamıyorum aşşağıya çok baskı yapıyo, bacaklar açık hep öyle oturuyom. Ama hep kabarıp geriliyo, dalgalanma var hep. Benimde biraz gazım var galiba , bebeğimi o da rahatsız ediyo galiba. Ayaklarım ve ellrim çok şiş ve dizimden aaşğısı ayak tabanlarıma kadar çok ağrıyo. . Zor duruyorum ya.
Doktoru aradım bi hafta daha sabret dedi. Zaten kafamız yukarıda sezeryan olacağız.
Allahım yardım et sen bize...:nazar:

allah yardımcınız olsun cyıldız ve derya..delikızında gözüaydın olsun..ama 38 haftalık bebek neden 6gün küvözde kaldı sıkıntı nedir merak ettim...ben bugun yemeği fazla kaçırınca kayınvalidemin yazlıktaydık açık hava mangal derken bi fenalaştım tüm vucudum şişti..nefsimin kendime eziyete varıcak kadar zayıf oluşuna bikezdaha öfkelendim..allahın gücüne gitmesin ama hem bendeki bu irade zaafiyeti hem fiziki koşullar hareket kısıtlığı takık psikoloji derken yoruldum artık..eşim bile dün yolda yürürkenki halimi görünce boş bi anında doğsun artık yaa deyiverdi..allahım sen emeklerimizi zayi etme..hasletlerinizi yazmışsınız saç boyamak makyaj giyim..oofof..selülit denizi olmuş bacaklarım ..çatlayan kılcal damarlarım.. sarkaça dönen göğüslerim.. gıdığım la ben ıssız bi adaya düşmenin bunların hayalini kurmaktan daha hayırlı olcana inanıyorum :)) enazından bi sene .....................

canım merhaba bende 7+1 günlük hamileyim diğer bir konu başlığında miyomunun olduğundan bahsetmişsin herhangi bir problem yaşadın mı canım benimki büyümeye başladı da.. doktorum endimetriuma uzak bir problem yok diyor ve şimdilik bir problem yaşamadım her hafta kontrolüm var çok şükür doktorum çok tecrubeli ama ileriki aylarda beni neler bekliyo bilmiyorum bilgilendirirsen sevinirim bu arada canım bu yaşadıklarını inan herkes yaşıyo zaten doğumda 7 kiloya kadar veriyosun çocuğun peşinde koşarken diğerleride gider anlamassın bile sevgilerimle..a.s.

güldenm, sarı kanarya
sağolun kızlar verdiğiniz moral için
ya sizde öle hisstetmiyomusunuz
kilo konusuna takıldım zaten biliyorum ama elimde diğil baskülde hiç görmediğim rakamlarla karşılaşınca
bi de dün eşim bilgisayar başındaydı neye bakıyo di,ye bende yanına gittim sonra biraz durunca ayağım ağrıdı taner azıcık dizine oturayım dedim ne dese beğenirsiniz nurdan aramızda 7 kilo var dizimi kırcan demezmi
ah ya zaman su gibi akıp geçse hayal kuruyorum
doğum yapmış olsam fazlalıklar gitmiş olsa oğlum bikaçaylık olmuş olsa mesela.........
çokmu şey istiyom acaba

valla güzelim hep aynı bende aglıyorum bazı geceler Allahım bitsin artık diye ama bu zamana kadar geldik şurda ne kaldı son zamanlarımız hem düşünsene bunları meleklerimiz katlandığımızı hepimiz kilo aldık benim resmi görmedinmi damacana gibi oldum ama inanıyorum ki bu gecici bi durum hem ben 75 oldum bile kaydirigubbakcemile2amannn napıyım yani ogluşum için kilo almışım çokmu yeterki o saglıklı olsun ooo bide çatlakları görsen hepten kafayı yerdin herhalde en iyisi melegini düşün kollarına alcanı kokusunu hissedeceğini düşün ve dua et Rabbim isteyen herkese bu duyguyu tattırsın yaşamak isteyip yaşayamayan okadar çok insan varki şimdi kşloyumu takcaz canım benim demi yani bebişimiz gelcez ne büyük mucize :sm_cool:

canım merhaba bende 7+1 günlük hamileyim diğer bir konu başlığında miyomunun olduğundan bahsetmişsin herhangi bir problem yaşadın mı canım benimki büyümeye başladı da.. doktorum endimetriuma uzak bir problem yok diyor ve şimdilik bir problem yaşamadım her hafta kontrolüm var çok şükür doktorum çok tecrubeli ama ileriki aylarda beni neler bekliyo bilmiyorum bilgilendirirsen sevinirim bu arada canım bu yaşadıklarını inan herkes yaşıyo zaten doğumda 7 kiloya kadar veriyosun çocuğun peşinde koşarken diğerleride gider anlamassın bile sevgilerimle..a.s.

her hafta kontrol olduguna göredr un çok ilgili baştan hiç korkma derimarkadaşım..hem bebeğe uzak oldugundan sanıyorumgebelik hormonlarının etkisiylebüyüyen mıyomlar nekadar buyusede ben şuana kadarmıyomdan ötürü bi sorun yaşamadım..benimki dogumyolunun üzerinde..son bıkaç kontroldede hakkında yorum bıle yapmadı dr um..ama dediğimgibi ben kanama falanda yaşamadım ..bu sanırım konumları ve buyukluklerıyle alakalı..belkı normal dogumum zorlaşıcak cunkı dogum yolunun ustunde..e ben zaten sezeryan istyorum ama sezeryandada hazır açmışken alalım denmiyoşmuş cunkı sezeryan zaten oldukçakan kaybına yolaçtıgından rısk almıyolar..önce allah sonra dr un a emanet et kendini kigüvenin tam anladığım kadarıyla ..allah cümlemizi sağlıkla kavuştursun yavrusuna..a.s.

Güldencim Allah ım oğlunu sağsalim kucağına almayı nasip etsin,kazasız kurtul inşallah hem sen hemde bizler,artık tecrübelerini bizimle paylaşırsın canım..
Bu arada herkese slm..Bu sıcaklardan bayılmak üzereyim açıkçası kendimi çokta mutlu hissetmiyorum belkide ruh halimide çok fazla etkiliyo,zaten geceleri vajinamda dayanılmaz ağrılar var tuvalete gitmesi bile ölüm bana,kilo konusuda ayrı mesele tabi kilolu olunca insan daha bi terliyo hayırlısı bebişler iyi olsunda veririz inşallah

X