2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrrrrr
göğüs pedinden hastane çantanıza kaç tane koydunuz ve ıslak mendil de ben unı baby yenidoğan almıştım bir paket mi koyayım ne dersiniz??????
bir de emzik ve biberon koymayacağız dimiiiii

Ebrucum valla ben hala garip bi rahatlıkla çantayı hazırlamadım ama kimileri ilk etapta çok fazla süt olmuyo göğüs pedine gerek yok diyo kimileriyse fazla almayın diyo,alacaksan göğüs pedinden ilk etapta çok fazla koyma canım yinede sen bilirsin,ıslak mendilide bende uni yenidoğan aldım bi pk.götürücem ama hastanelerde genellikle ılık su ve pamuk öneriyorlarmış yinede koyucam arkadaşım,biberon ve emzik koymayacam ama silikon göğüs ucu koyucam benim biraz uçları küçükte her ihtimale karşı diye

göğüs pedinden hastane çantanıza kaç tane koydunuz ve ıslak mendil de ben unı baby yenidoğan almıştım bir paket mi koyayım ne dersiniz??????

ne o kızz sen çanta mı toparlıyonnn ???? naniknanik

Ben göğüs pedinden 5 tane koydum... ıslak mendil de uni baby nin bir paketini.. ama bir de hast.dekiler ıslak mendil kullanma derlerrse diye bir paket pamuk koydum.. ne olur ne olmaz ki pamuk hast. de de vardır.... emzik ve biberon da koyacağım cnm ben.. kullanılmazsa daha iyi eve getiririm.. ama ya ihtiyacım olursa nerden istediğim gibisini bulurum.. Eşime anlatmaktansa bir de onu da o telaşta koşturmaktansa ben aklıma gelen herşeyi yanıma alıcam...
:lepi:

ya inanamıyorum.buraya üye olduğumda henüz üç aylık hamile bile değildim.neredeyse ANNE olacağım.
kızlar iyisiyle kötüsüyle anlarımızı,şikayetlerimizi ve heyecanlarımızı paylaştık.birbirimizin içini rahatlattık "bende de var" larımızla.
teselli ettik,moral verdik
kızlar ne yapıyo acaba diye düşündük,merak ettik.
birbirimiz hakkında kendimizce analiz yaptık,değerlendirdik.dua ettik
sayfalarca yazı okuduk ödev gibi..ve ne cümleler döktürdük sohbet gibi
hayatımızın en önemli,en unutulmayacak,en sık hatırlanacak olayına birlikte tanıklık edeceğiz.
ve ANNE olacağız hepimiz.Allahın izniyle.. ve o çok değer verdiğimiz kocişlerimizi de baba yapacağız meleklerimizin gelişiyle.
eylül anneleri..
iyi ki varsınız..a.s.

ya inanamıyorum.buraya üye olduğumda henüz üç aylık hamile bile değildim.neredeyse ANNE olacağım.
kızlar iyisiyle kötüsüyle anlarımızı,şikayetlerimizi ve heyecanlarımızı paylaştık.birbirimizin içini rahatlattık "bende de var" larımızla.
teselli ettik,moral verdik
kızlar ne yapıyo acaba diye düşündük,merak ettik.
birbirimiz hakkında kendimizce analiz yaptık,değerlendirdik.dua ettik
sayfalarca yazı okuduk ödev gibi..ve ne cümleler döktürdük sohbet gibi
hayatımızın en önemli,en unutulmayacak,en sık hatırlanacak olayına birlikte tanıklık edeceğiz.
ve ANNE olacağız hepimiz.Allahın izniyle.. ve o çok değer verdiğimiz kocişlerimizi de baba yapacağız meleklerimizin gelişiyle.
eylül anneleri..
iyi ki varsınız..a.s.

yüzünü görmediğimiz insanlar için dualar ettik canı gönülden..bugun farkına vardım iki arkadaşımızın doğumu için dua ettiğimde yahu dedim bu site biranda yokolabilir,olmasada ömrümce görmeyeceğim insanlar için neler hissettim dedim..ama bence işte bu tarafı en hesapsız en nötr insan ilişkisi bi bakıma..farklı kültürlerden birbirini belkide hiç tanıyamicak insanlar birbirlerini sevebiliyo dualar edebiliyo...güzelşey bunlar..güzel ve insani...a.s.

kaydirigubbakcemile3
bakma öle tombiş göründüğüne sen 2,400 sadecee yawwwwww

Önemli olan kilosu değil zaten sağlığı yerinde olsun da.. benimki de 34+1 de 2071 gr dı... doktorum sağlıklı olduğunu söyledi ve benim için tamamdır... Zaten çok kilolu bir bebek olmasın...

Hele ki senin için.. Gebelik şekeri olan annelerin genelde kilolu 4kg ve üstü bebekleri oluyor.. Bu da hem bebeği hem anneyi sıkıntıya sokacak sonuçlar doğuruyor...
Maşallahh senin kızınaaa:nazar::nazar:

Şeniz
sıcak bastı bana arkadaşlarrr
herkese iyi akşamlar......

:eek:

nereye kısssssssssssŞeniz
eveeet çantayı yapayım dedim herşey hazırdı bari çantaya koyalım dedik kattım kocişi de önüme doooğru bebiş odasına topladık aklıma geln olursa da eklerim artık...
sağolun kızlar sizlerin fikriyle bir paket ıslak mendil aldım 10 tane de göğüspedi hee 5 tane de orkid aldım valla daha önce hasta bezi koyarlar diye az aldım artık bakarız olmadı ordan alırız kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Ebuuuşşşş

Çantamı hazırladın sen canuuum...Hadi hayırlı olsun..
bir çift çorapta koy ayaklar çok üşüyormuş dediler bana ben koydum.Kırmızı bantını da unutma bizde bebeğin beşiğine de kırmızı yağlık örtülür ben onu da koydum.2 de hasta bezi koydum ne olur ne olmaz vermezler belki.Makyaj çantamı da koyduuum...

emzik ve biberon lazım olmazki hiç
bebek emmese de ya da süt olmasa bile biberonla vermiyorlarmış,bardak ve kaşıkla mama veriyorlarmış

Alin ne kadar duygusal yazmışın kız..Ne o ayrılıyor muyuz?Bir yere mi gidiyosun arkadaşım?

iyi geceler hamiş arkadaşlarım.................

burda öğlenden buyana sular kesik ve çok kötü oldu ya duja girmem lazım günde 2 kez duşa giriyorum ama nasıl olacak şimdi of ya ...............

canımmmmm
tamam bant tamamdır...makyaj çantasını da koydum canımmm.çorabı da şimdi ekleyeyim
unutmuşum ...
ben 10 tane de bebek bezi koydum yeter heralde dimi gülümmmm

Gülan canım
depo falan yok mu??
Sular geldiğinde doldursan..

Allah yardımcın olsun canım yaa bu sıcaklarda duşsuz olmazz

Yeter Ebrucum yaa çok bile koymuşsun.
yetmezse eşin bi koşu alır gelir allahın izniyle 1 gece kalıp çıkacaz zaten hastaneden.

öpüyorum sizleri annişlerrrrrrrrrrr iyi geceler bol tekmeli şöööle hiçç bir tarafa atırmayan cinsten hehhe......

iyigeceler kizlar ..bugun misafirim vardi giremedim internete ..cok sükür deryada duruda iyiymis kaydirigubbakcemile5 cok duygulandim ,emziriyormus Allah sutunu arttirsin ,insallah bir an once Arzununda iyi haberlerini aliriz ..bebekler geldikce herkeste bir telas basladi desenize ..bende cok heyecanlaniyorum kaydirigubbakcemile2

ama erken dogacak diye umit etmiyorum ,kismetse ben normal dogum yapacagim ve ilk hamileligimde oglum 41.haftada dogdu kaydirigubbakcemile3 (bir arkadas hic 41.haftada doguran duymadim yazmis ,vaarr beeenn kaydirigubbakcemile3 ve 41 .haftada doguran benim gibi cok kisi var ) yuzden simdiden bebegimi beklememeye calisiyorum sonra hayal kirikligi olmasin diye :emir_bebek:

kimileride veda yazilari yazmaya baslamis ,alin murekkepbaligi durun ,daha dogum yaptiktan sonra kismetse rejim sayfalarinda birlikte olacagiz kaydirigubbakcemile3 bu bizim icin kacinilmaz ,oyle olmasada yok bebeklerimizin gazlarini ,yok uykularini konusacagiz kaydirigubbakcemile5 hayirlisiyla dogurali yine toplasiriz kaydirigubbakcemile2
hepinize guzel uykulu bir gece diliyoruuuumm kaydirigubbakcemile5

slm.kızlar...
Fatmanın bebişini gördüm maşallah ne kadar tatlı öyle valla görür görmez hemen bende kollarıma almak istedim minik kuzumu,aman iyi olsunda zamanı gelince gelsin kuzucum..çok sıcak kızlar ya ben serinleyemiyorum bi türlü,bide son günlerde kasıklarımdaki kramplarda arttı bugün dışarda yürüyodum resmen kilitlenip kaldım yolun ortasında çok canım yanıyo kramplardan dr.a göre bunlarda normalmiş inşallah öyledir:KK43:(
bu arada hicran ve seda maşallah sizin bebişlerede sakın kilo almıyo filan diyede düşünmeyin önemli olan sağlıklı olmaları zaten başka arkadaşlarda söylemişler ultrason gerçek kilosunu hata paylarıyla veriyo çok farklı olbiliyo kiloları kafanıza takmayın kızlar nasılsa az kaldı artık,allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

ya aslinda bende biliyorum ultrasonda net kilo boy olmuyor ama aşaği yukari olma ihtimali korkutuyor benide işte ya 2,400 değilde 2,100 falansa diyeee benim ilk kizima da 3,000 gr demişlerdi 2,600 doğdu hemde doğumdan 1 saat önce dediler bunu düşün yanii neyse hayirlisi doğumda görücez artikk

canım ben 10 ad bez 10 adet göğüs pedi koydum emzik gerekli değil ama biberon nolur nolmaz diye koydumm ben uny baby bende aldım yenidoğandan 1 paket koydum çantaya bir tanede dalininkinden koydumm 1 pakette selpak peçete koydum lazım olur diye

ooooo gece gece ne döktürmüşsünüz valla okumakdan yazmaya vakit bulamıyorum çünkü sandalye üstünde okurken tam yazmaya geçcem yoruluyorum kafamçokkarıştı
herkes telaşlı bakıyorumda valla benim herşey hazır ogluşum ve benim çantam kapının agzında bekliyor
fatmanın bebişinidede gördüm maşallah Rabbim nazardan esirgesin çok stresliyim iyce gerildim eşimide bu hafta dogru düzgün göremedim offf insan sıcaklarda vakitte geçmiyor Allahtan bıuraya takılıyorumda biraz zaman geçiyor

X