2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

kızlarr bu arada benim meleğimin boyu 47 cm kilo 2 .400 müşş
kilo alamamış kızım öncekine göre
en son 5 ağustosta 2.200 dü 15 günde 200 gr alabilmiş doğruysa tabiii bu hesaba göre 38 haftada doğum yaparsam eğer 25 günde alsa alsa 300 gr 400 gr alır kızım yaaaaaa ozamanda 2800 veya 2900 olur benim kızımda inşallahhh sancım falan olmasında 38 haftada yapmıcam ben sezeryanı 39 haftaya kadar sorun olmazsa beklicemen azından 3 kiloya tamamlarız belkiii

canım bebekler doğduktan sonra şiş oluyor 1 * 2 gün sonra şişleri iniyor onur 2900 doğdu ama hastaneden çıkarken 2600 kg dı bugün kontrole gittik 50 gr almış onurum....:nazar:

Fatmacım masallah onurumuza:nazar: ne kadar guzel cıkmıs yerım ben onu yaaa
allah analı babalı buyutsun ınsallah..tombıs tombıs cıkmıs yanaklarda kıyamam:1hug:

fatmacım ne gıydırıyorsun uzun kollu tulumlarmı?

hıcrancım senın melegınede masallah:nazar::nazar:
cok seker gorunuyor hemde tombıs gorunuyor yanaklar:)allah nazardan saklasın saglık sıhat versın ınsallaha.s.
bızım senle gunumuz aynıymıs bu arada bu cumartesıde ben gıdıcem bakalım cok merak edıyorum kac kılo oldu
benımkıde o kadardır herhalde...

Fatmacım masallah onurumuza:nazar: ne kadar guzel cıkmıs yerım ben onu yaaa
allah analı babalı buyutsun ınsallah..tombıs tombıs cıkmıs yanaklarda kıyamam:1hug:

fatmacım ne gıydırıyorsun uzun kollu tulumlarmı?

ne giydirdiğimi hiç sorma ya onur zayıf olduğundan aldıklarımız hep büyük geliyor her kıyafetin kollarını sıvayıp öyle giydiriyorum kaydirigubbakcemile3 önceleri uzun kollu ve pijama giydiriyordum pazartesi sağlık ocağına kayıt yaptırmaya gittiimizde ebe hanım sadece çıtçıtlı atlet ve çorap giydir dedi bebekler sıcaktan bunalıyormuş o günden beri rahatım hergün ateşini de ölçüyorum çok şükür normal üşümüyor hava öyle çok sıcakki burda:1no2:

ne giydirdiğimi hiç sorma ya onur zayıf olduğundan aldıklarımız hep büyük geliyor her kıyafetin kollarını sıvayıp öyle giydiriyorum kaydirigubbakcemile3 önceleri uzun kollu ve pijama giydiriyordum pazartesi sağlık ocağına kayıt yaptırmaya gittiimizde ebe hanım sadece çıtçıtlı atlet ve çorap giydir dedi bebekler sıcaktan bunalıyormuş o günden beri rahatım hergün ateşini de ölçüyorum çok şükür normal üşümüyor hava öyle çok sıcakki burda:1no2:

evet canım hava cok sıcak ızmırde yanıyor usak gene gecelerı bıraz serın olurdu hala oylemı bılmıyorum...
en guzelı cıtcılı atletmıs arkadasımda dogum yaptı ara sırada yarım kollu gıydırıyormus...
aslında aldıkların buyuk gelmesı cok ıyı uzun sure gıydırme sansın olucak dar gelmesınden daha ıyıdır bol gelmesı bosver...

Allah allah benn de kimden duysam üşür bebek diyor
bebeklerin vücüt ısısı bizimki gibi olmuyormuş.Onlar vücüt ısılarını ayarlayamıyorlarmış

benim hastane çantamı teyzem hazırladı,hep uzun kollu iç ve dış zıbın koydu sonrada penye battaniyesi var ona sarar çıkartırız dedi.Anlamadım ben şimdii...

İyi akşamlar herkese doktordan geldik, bu bir haftada bebek hiç 1 gram bile almamış, hatta 40 küsur gramda vermiş göründü.Doktorum bunu problem etme ultrason yalnış ölçebilir dedi.+- 400 gramdır o dedi.Belki geçen hafta fazla ölçmüşüzdür dedi.Haftaya netlik kazanacak acaba alıyormu almıyor mu diye...Bunun dışında sezeryan tarihi vermedi, ilk hafta olabilir diyor, 39. haftada alınır diyor.Böyle arkadaşlar kilosuna canım sıkıldı...ultrasonda hata payı vardır diyor genede endişe ettim biraz...

herkese iyi akşamlar arkadaşlaarrr.henüz okuyamadım var mı haber?
derya napmış kızlar.:sm_confused:

İyi akşamlar herkese doktordan geldik, bu bir haftada bebek hiç 1 gram bile almamış, hatta 40 küsur gramda vermiş göründü.Doktorum bunu problem etme ultrason yalnış ölçebilir dedi.+- 400 gramdır o dedi.Belki geçen hafta fazla ölçmüşüzdür dedi.Haftaya netlik kazanacak acaba alıyormu almıyor mu diye...Bunun dışında sezeryan tarihi vermedi, ilk hafta olabilir diyor, 39. haftada alınır diyor.Böyle arkadaşlar kilosuna canım sıkıldı...ultrasonda hata payı vardır diyor genede endişe ettim biraz...

cnm dert etme kendine kilosunu bence yanılma payı var
bi arkadasıma dr u 3100 gr en fazla dedi 3700 dogdu cocuk ertesi gün yuh yani dedim bu kadar mı anlaşılmaz dedim ama yanılabiliyo dr larda
valla ben cok takmıyorum kl sunu sağlıklı olsun yeter ama kayınvalidem takmış durumda ye diyip duruyo cok zayıftım da ben cocuk bana cekecek diye korkuyo heralade sırnaşık şey

Allah allah benn de kimden duysam üşür bebek diyor
bebeklerin vücüt ısısı bizimki gibi olmuyormuş.Onlar vücüt ısılarını ayarlayamıyorlarmış

benim hastane çantamı teyzem hazırladı,hep uzun kollu iç ve dış zıbın koydu sonrada penye battaniyesi var ona sarar çıkartırız dedi.Anlamadım ben şimdii...

Hastaneden çıkarken güzelce giydirir sarar çıkartırsınız ama evde kesinlikle üşümez.Komşum yeni doğum yaptı hapşuruyo üşüyo diye ne kapı açtılar ne cam uzun kollularıda giydirip bide battaniye örttüler tabi.Yapma etme evin içi 30 derece ideal sıcaklık 23 derecedir madem ev sıcak camları aç yada çıtçıtlı badi ve çorabıyla yatır üstünü örtüver dedim dinlemediler.Bebeğin suratı çok kötü isilik oldu.Doktora götürdüler sıcaktan olmuş dedi.Şimdi hergün yıkıyorlar ve çıtçıtlı badi ve çorabıyla yatıyor,bulunduğu odanın camıda açık.Bebiş düzeldi ve keyfi çok yerinde.

Son düzenleme:

Sedacım hosgeldın 35.haftadan sonra ultrason cok net sonuclar vermıyormus hatta benım doktorum bu cumartesıden sonra bırdaha ultrasona almayabılırım bıle dedı..sonuclar net degıl dedı..onun ıcın uzulme canım..bebısın kac kılo sımdı??daha zamanımız var artı son haftalarda gunde 28 gr alıyormusyerimseniben

Slm.kızlar...
Fatmanın bebişini gördüm maşallah ne kadar tatlı öyle valla görür görmez hemen bende kollarıma almak istedim minik kuzumu,aman iyi olsunda zamanı gelince gelsin kuzucum..Çok sıcak kızlar ya ben serinleyemiyorum bi türlü,bide son günlerde kasıklarımdaki kramplarda arttı bugün dışarda yürüyodum resmen kilitlenip kaldım yolun ortasında çok canım yanıyo kramplardan dr.a göre bunlarda normalmiş inşallah öyledir:KK43:(
Bu arada hicran ve seda maşallah sizin bebişlerede sakın kilo almıyo filan diyede düşünmeyin önemli olan sağlıklı olmaları zaten başka arkadaşlarda söylemişler ultrason gerçek kilosunu hata paylarıyla veriyo çok farklı olbiliyo kiloları kafanıza takmayın kızlar nasılsa az kaldı artık,Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrrrrr
göğüs pedinden hastane çantanıza kaç tane koydunuz ve ıslak mendil de ben unı baby yenidoğan almıştım bir paket mi koyayım ne dersiniz??????
bir de emzik ve biberon koymayacağız dimiiiii

arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrrrrr
göğüs pedinden hastane çantanıza kaç tane koydunuz ve ıslak mendil de ben unı baby yenidoğan almıştım bir paket mi koyayım ne dersiniz??????
bir de emzik ve biberon koymayacağız dimiiiii

cnm ben göğüs pedini ve ıslak mendili birer paket koydum
emzık ve biberonu koycam ama kaynatmadığım iç,n henüz koymadım
arkadasımın sezeryanında bulundum yanında süt yetmedi biberonla mama vermiştihemşireler

X