2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

benim bildiğim kadarıylada öğretmenlerin yaz tatiline gelmesi durumunda izinlerinin yandığı, yanmakda değil de aslında,maalesef zaten tatille geçirmek desek daha doğru sanırım
okulların açık olduğu zamana rastlatanlar elbette kullanıyorlar kızlarr
birde mesela ben şimdi son 3 hafta için raporumu aldımya,Allah korusun bugün doğursam "yaa benim 3 hafta raporum vardı,onuda doğum sonrasına aktarayım" diyemiyorum maalesef(
yada bir arkadaşımın başına gelen gibi, 32.haftada çalışabilir diye rapor aldı, 34.haftada erken doğum yaptı, yani doğum sonrasına çalışabildiği 2 haftayı aktarabildi,5 haftayı değil((bilmem anlatabildimmi canlarım
merak etmeyin kanun herkeze aynı çalışır

cok saol cnm evet sonunda hallettımde aman yıne kafamı karıstırmaa kıss:))) ellı sefer sordum ben bıde 32. haftada calısabılır raporu almadım drek izin raporu aldım o yuzden 37. haftaya gerek yok dendı , ama ıkı hafta burdayım ıstedıgım saatte gelıyorum ıstedıgım saatte gıdıyorum izin raporum var cunku:)))) patronum rıca etmeseydı bugunden izne cıkacaktım ama rıcasını kıramadıgım ıcın burdayım cnm o nedenle 37. aftaya rapor ıcın gerek kalmadı anlayacagın
ınsallah dogru bişey yapmısızdır kıssssositososito:Saruboceq:

hııı o zaman olur işte:)))
bende işe gidiyorum diyince sen 32.haftada çalışabilir raporu aldın sandım

tabikide işgörmez raporunu aldıysan yeniden almana gerekyok fıstığımmm
hihoyyytkaydirigubbakcemile5

mersüü beybiiii:)))

ne yemegı yaptın kıs ayıptır sormasıı benım evde yimek yuuukkk
fıkır verde bende eve gıdınce yapam bariii:icecream:

kız şimdi canın çeker,biryerin şişer falan:)))

taze fasülye yaptım
birde izmir köfte canımm
aşkım gelincede yanına pilavmı makarnamı ister ona göre birşeyler yaparım artık:))
yanınada salata offff acıktım galiba ben

oohh mis mis ama bizimki taze fasulyeyi sevmiii askerde cok yemekten gına gelmiş adamasırnaşık şey
bide inan şu 8 ay canım hiiiiç bişey cekmedi kısss ne tuhaf hamişim ben hihoyyyt
ınsan aşermezmi canı bişey cekmezmii sadece 3 aylıkken ayıptır solemesı mıdye tava ıstedım okadar baskada hiiiç canım bısey ıstemdı:1shok: ilginçççç:))
o yuzden yazın benım cnm bişii cekmii:)))))))))))))

dun kofte yedik bide makarna yidik en iisi pilav salata yapam zati salata sofradan hiç eksık olmaz bızım yanınada baska bişey bulım saol tatlımmm size afiyet olsun kocacınlaaa veee prensesinleeee:teytey::1hug::asigim:a.s.

benimde öyle hamileliğim boyunca canım birşey çekmedi canımm
hatta kardeşim sen ne biçim hamilesin diyip durdu aylarca:)))

Kızlar ben tedirginim lütfen benim içimi rahatlatacak birşeyler söyleyin,

ben en son 2 hafta önce nst ye girdim, doktorum kendi istemeden hemde...ben kafama göre oynamıyor diye gitmiştim.2 hafta olacak...Ya kötü bir şey varsa kalp atışı yavaşsa bu sıcakta dışarı da çıkamıyorum...
çarşamba doktora gidicem o gün gireyim sonucu göstereyim diyorum sizce geç mi kalmış olurum.Çok mu paniğim???? birde benim nst sonuçlarımda kalp atışı 150-120 arası hep değişkendi derya 140 ın altına düşmemeli diye yazınca ben iyice panik yaptım, sizlerin kalp değerleri nasıl?
acaba rahat olmalımıyım? eskiden nst yokmuşki... ama bir yandanda yok kordon dolanması yok plesanta kireçlenmesi derken ben iyice panik yapıyorum...

Benimde çok bişey istmedi ama şeker yüksek çikincaa şekerli şeyler yasaklanincaa her türlü tatliyi canim ister oldu.

boş yere panik yapma canımm
ben cumartesi ilk defa girdim nst ye, ekranı görmedim ama aşkım izledi, benim kızımında kalp atışları değişkendi,mesela birara öyle çok güldümki oynamaktan kuzumun 156 falan oldu kalp atışlar, sakinleştiğinde 140 130 küsür falan değişkendi, ve doktorumuz herşey yolunda ve normal dediğine göre sıkıntı sendede olmaz canım merak etme olurmu

CANIM BEN CUMARTESİ GİTTİM İLK DEFA BENDE CUMARTESİ GİRDİM NST YE BENİMKİNİN KALP ATIŞLARIDA 120-140 ARASINDAYDI VE İNANIRMISIN 20 DAKİKA BOYUNCA 1 KEREDE 3 TEKME ATTI UYUDU HEP, BENDE SORDUM 140 NORMAL DEDİ HEMŞİRE. DOKTORDA NST SONUCUN İYİ DEDİ.:içelim: BENCE İÇİNİ RAHAT TUT. BENDE TROMBOSİT DÜŞÜK ÇIKTI BEN NE YAPEM TKMA KAFANA. HERŞEYİN HAYIRLISI ZATEN BİŞEY OLACAKSA (ALLAH KORUSUN) BİZ NE YAPSAK ETSEK TE OLUR KADER İÇİMİZİ FERAH TUTALIM Kİ GÜZEL ŞEYLER YAŞAYALIM. DİMİ:teselli:

DERyacım nasılsın bebişin geliyomuş çok sevindim allah sağlıckla kucağına almayı nasip eder insşşallhhh. heyecanlımısın nasılsın.

seda arkadasım doktorun sana panik yapıcak bır durumun varlıgından bahsetmedıyse sen kendı kendıne panik yapma canım..
bu kadar endişelenerek kendınıde yoruyorsun bebişinide.. kendını doktoruna bırak ters bırseyler olsa o zaten sana soyler.. kendı kendıne nst ye de gırmene gerek yok bence doktor gereklı zamanda gereken seylerı soyler.. içini ferah tut panik yapma canım..stres hıc ıyı bırsey degıl ozellıkle hamılelıkte.. stres yapmamaya calıs lutfen..

ben artık kaçıyorum kızlarr
aşkım gelmek üzeredir,sofrayı falan hazırlıyım,salatayı yapıyım dimi:))
hepinizi öpüyorum
kendinize iyi bakın

NST(Non Stres Test)

NST bebeğin iyilik halinin değerlendirilmesinde en sık uygulanan testtir.Rahim kasılmalarının olmadığı bir dönemde yapıldığı için üzerinde herhangi bir stres olmayan bebeğin durumu değerlendirilir.Nonstres test olarak adlandırılması bu yüzdendir.annenin dinlenmiş ve tok olduğu bir dönemde yapılması idealdir.

Anne adayı yatar ya da yarı oturur durumdayken ‘Kardiotokograf’ adı verilen bir cihaza bağlı iki prob (yaklaşık 8-10 cm çapında yuvarlak plaka tarzında yapılar) karnına bir kemerle bağlanır. Bu problardan biri bebeğin kalp atışlarını algılar.Diğeri de rahim kasılmalarını ve bunların şiddetini algılar.Aynı zamanda anne adayına bir buton verilir ve bebek hareketlerini her hissedişinde butona basması istenir.Genelde 20 dakika boyunca tüm veriler özel bir kağıt üzerine kaydedilir.

Böylece - 20 dakika içinde bebek kalp atım hızını
- Rahim kasılmaları olup olmadığını ve varsa şiddetini
- Bebek hareketlerinin sıklığını ve bebek hareketleri ile kalp atım hızındaki değişiklikleri
saptamak mümkün olur.Bütün veriler özel bir kağıt üzerine kaydedilir.

Anne karnında bebeklerin kalp atış hızı normalde dakikada 120-160 arasında sürekli bir değişkenlik içindedir.Kısa dönem ve uzun dönem değişkenliği olarak değerlendirilen bu durum bebeğin merkezi sinir sisteminin iyi durumda olduğunu gösterir.Aynı zamanda bebeğin her hareketi kalp atış hızında belirgin bir artışa neden olur. ‘Akselerasyon’ adı verilen bu artışların ne kadar sürdüğü ve kalp atış hızının ne kadar arttığı değerlendirmede önemlidir.

20 dakikalık kayıtta bebeğin kalp atışlarının normal sınırlar içinde olması , değişkenliğin normal olması, bebek hareketleri ile istenen özelliklere sahip akselerasyonların bulunması durumunda NST ’reaktif’ olarak nitelendirilir. Reaktif bir NST bebeğin plasentadan yeterli besin ve oksijen aldığını, merkezi sinir sisteminin iyi çalıştığını gösterir.NST reaktifse bebek için sonraki bir hafta için herhangi bir risk bulunmadığı söylenebilir Ancak doğaldır ki NST nin plasentanın erken ayrılması, göbek kordonu problemleri gibi ani olarak ortaya çıkabilen sorunlar için önceden belirleyici olması mümkün değildir.

İstenen kriterleri karşılamayan NST ler 'nonreaktif' olarak nitelendirilir.Non reaktif NST nin yanılma payı hayli yüksektir.Yani bebeğin durum iyi bile olsa NST non reaktif olabilir.Bebeklerin tam olarak aynı olmasa da uyku ve uyanıklık dönemleri olarak isimlendirilebilecek periodları vardır.Uyku döneminde bebek az hareket eder ve kalp atışlarındaki değişkenlik azalır. NST nonreaktif ise bir süre sonra tekrarlanması ya da 'akustik stimülasyon' adı verilen bir uyarı sonrası NST ye devam edilmesi önerilir.Tekrarlanan NST lerin hepsi non reaktifse duruma göre CST , fetal biofizik profil veya doppler ultrasonografi ile bebeğin durumunun değerlendirilmesi gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…