2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

tesekkur ederızzz:1hug:canım o stıckler ınternette var ama 10 tanesı 60 ytl falan ben tanesını 2 ytlden aldım 4 tane cokta guzeller..yıne bır arastır ıstersen..toptan uyuncak satan bır magazadan aldım..

günaydın arkadaşlar
güldencim doğum günün kutlu olsun umarım yeni yaşında gönlünden geçen herşey seninle olur bugün eşimin de doğum günü:)

günaydın arkadaşlar
güldencim doğum günün kutlu olsun umarım yeni yaşında gönlünden geçen herşey seninle olur bugün eşimin de doğum günü:)

aynı dilekleri bende eşin için diliyorum canım Allah sizi bi ömür boyu her yaşınızda sağlıklı mutlu kılsın:1hug:

günaydın arkadaşlarr..
duygu Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin çok güzel olmuş maşallah canım
bizim oda tam ama halılımız yokk kaydirigubbakcemile2
dönenceyide dr.lar 6-9 ay kullanmayın diyorlar kararsız kaldımfisfisfis

tesekkur ederım arkadaslar allah kullandırmak nasıp etsın hepımıze
guldencım dogum gunun kutlu olsun nıce mutlu yaslara yıllara sevdıklerınle ınsallah..

canım zaten bebısı ılk 6 ay hemen hemen odamızda besıkte yatırcagımız ıcın bence cok sorun teskul etmez dıye dusunuyorum..yıne sen bılırsın ama cok seker muzıkler calıyor benım bıle uykum gelıyor:roflol:

günaydın merhabalar hepinize...

ümran bebeğinizesağlıklı uzun ömürler versin Rabbim..darısı bizlerin başına inşAllah..

gülden doğum günün kutlu olsun..yeni yaşında bebişinle çok çok mutlu olun inşAllah..Allah size
hep birlikte uzun ömürler nasip etsin..

duygu çok güzel olmuş ege nin odası..hayırlı güzel mutlu sağlıklı
günlerde kullanın inşAllah..

herkese sevgiler .. :))

duygucuğum ege beyin odası çok şeker olmuş allah sağlıkla büyümesini nasip eder bende görümcemin kızını merak ediyorum ya nasıl acaba cimcime güldencim bu arada doğum günün kutlu olsun canım nice mutlu yıllara

mervecim hoşgeldin tebriğin için tşk. ederim amin dediğin gibi darısı bizlerin başına :))))))))))

Günaydiiinnn ...herkese saglikli ,guzel bir hafta diliyorum ..
ümran allah anali babali buyutsun ,hayirli evlat olsun insallah..allah bizede o gunleri gostersin..
duygu odaniz cok seker olmus ,iyi gunlerde kullanin ,ege gelince oda dahada civil civil olucak insallah ..

gulden dogum günün kutlu olsun ,daha nice uzun mutlu seneler insallah..gogsunden sut gelmesi normal canim herkesin ki farkli oluyor ..kiminin az kiminin cok yada hic gelmiyor ,dogumdan sonra gelebiliyor ..yalniz senin tisorte akiyor diyorsun ya,hani ilk sut bebege cok faydali diyorlar ya ..ee senin ilk sut akiyor ,simdi bebek dogana kadar o ilk sut akmismi olucak senin yadadogumdan sonraki sutmu gecerli ..insallah akan sut o cok faydali olan degildir ...

mervecim hoşgeldin tebriğin için tşk. ederim amin dediğin gibi darısı bizlerin başına :))))))))))

hoşbulduk canım sağol Şeniz görümcen normal doğum mu yapmış? ne güzel kurtulmuşlar sağlıkla. yaa şimdi ne tatlıdır minicik bebiş.. biz de kolayca doğumlarımızı yapar, sağlıkla kucağımıza alırız inşAllah minişlerimizi..

bu arada hic alisik degilim diye gozume carpti ..derya yook..her sabah acinca ,o burda olurdu ,bugun gec kaldi ..deryaaaaa nerdesin kalkamadin mi :) alismisim valla :)

betul gozun aydin canim..masallah ogluna demek ters dondu artik ,gozun aydin ,normal istiyordun ..cok sevindim kaydirigubbakcemile5

kizlar bu aralar cok tuhaf oldum ,ustelik ikinci bebegim olmasina ragmen yine ayni panikleri yasiyorum..her gece ruyamda doguruyorum :) her yeni bir haftaya girince hemen arastiriyorum ,bu hafta bebek dogsa yasar mi diye :) ikincide bu heyecan olmaz diyordum ama oluyormus ..bir yandan bir an once bebegime kavusup ,hemde bir yandan hamileligin bitmesini istiyorum ..diger yandan ilk oglum 41.haftada dogmustu cokta faydasini gormustum ,az hasta olurdu ,bakimi cok kolaydi ..kucuk bebek herzaman daha zor bakilir diye ,hemen dogmasin istiyorum ..son gunler gecmek bilmiyor amaaa :S

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

mehtapelifcim inan hiç bi bilgim yok ilk süt yararlımı degilmi süt nasıl bişey gelir bilmiyorum ama benimki sarı geliyor anlamadım valla inşallah bebişimi saglıklı besleye bilirim

ANNE SÜTÜ VE ÖNEMİ

1. Yeni doğan bebeklere, tek ve en iyi besin anne sütüdür.

2. Anne sütü ve doğumdan sonra gelen ilk sarı süt, (kolostrom) bebeği ishal, soğuk algınlığı, öksürük ve diğer hastalılardan korur.

3. Anne sütünün hazmı kolaydır. Kaynatmak gerekmez, daima taze, temiz ve bebeğe vermek üzere hazırdır.

4. Anne sütü alan bebeklerde kansızlık görülmez, çünkü anne sütü içerisinde kansızlığa karşı yeterli demir vardır ve bebek tarafından iyi emilir.

5. Anne sütü alan berberlerde pişik, karın ağrısı, gaz sancıları ve kabızlık daha azdır.

6. Anne sütünde bebeğin büyümesi için gerekli olan maddeler, inek sütünden fazladır.

7. Anne hasta, gebe veya adet görüyor olsa bile, sütü her zaman bebek için en iyi besindir. Çünkü bu dönemlerde bile kalitesi bozulmaz. Ancak bu dönemlerde anne kendi beslenmesine daha çok özen göstermelidir.

EMZİRMENİN ANNE İÇİN FAYDALARI
- Kısa sürede eski kilosuna döner.

- Rahim daha çabuk toparlanır.

- Bebekle arasında yakın bağ kurulur.

- Psikolojik tatmin sağlar.

- Özel bir hazırlık gerektirmez.

- Ekonomiktir

- Aynı zamanda bebeğin diş ve çene sağlığını korur. Konuşmayı geliştirir.

- BEBEK MEME EMMEYİ REDDEDİYORSA;
- Bebek Hasat olabilir, soğuk algınlığından burnu tıkalı olabilir.

- Ağzında pamukçuk olabilir ya da ememeyecek kadar küçük olabilir.

- Anneden, annenin işi ve hastalığı nedeniyle ayrı kalmış olabilir.

- Annenin süt salınması ile ilgili problemi vardır. Süt birden gelmiş ve bebek baş edemeyerek korkmuştur veya çok yavaş gelmiş bebek öfkelenerek emmeyi bırakmıştır.

- Bebek yeterince emmezse süt giderek azalır bebek ilk altı ay sadece anne sütü ile beslenmelidir.

Uz. Dr. İrfan MÜRTEZAOĞLU

Nafiz Kurt Bafra devlet Hastanesi

Çocuk Hastalıkları Uzmanı

ANNE SÜTÜ İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

1. Bebek için tek ve en iyi besin ANNE SÜTÜDÜR.

2. İlk 6 ayda bebekler sadece ANNE SÜTÜ verilir.

3. Bebeğinizi doğumdan sonra ilk yarım saat içinde emzirin.

4. Bebeğinizi gece gündüz bebek istedikçe emzirin.

5. Bebeğiniz 1,5 Yaşına gelinceye kadar emzirin.

6. Her emzirmede farklı göğsünüzden emzirin.

7.Bebeğinize sütünüz gelinceye kadar su ve/veya mama vermeyin. Biberon ve emzik kullanmayın.

insallah gulden :Saruboceq: benimde ilk ogluma ne yaptiysak emmedi ,cok uzuldum ,kismetse bu sefer zorla vericem yinede vericem ilk bebekte cok aglayinca zorlayamiyor insan ..uzuluyor ac kaldi ,aman bisey olmasin derken hata yapiyor ,tek sise mamayla bile isler bozuluyor .ben aman bi sisede alismazki demistim ,tadini alinca memeyi hic almiyor ..bu sefer daha gaddar anne olmaya calisicam kaydirigubbakcemile aglasada sizlasada MAMA YOOOKKK yasakkelime

arkadaslar cok tesekkur ederım...a.s.

ümrancım bebısınıze allah saglık sıhat versın ınsallah..allah analı babalı sevdıklerıyle buyumeyı nasıp etsın canım

kızlar bugun hava ızmırde bulutlu :dance:sıcak ama 3 4 derece daha dusuk of ya su havalar artık bıraz serınlesın butun hamıslıgımızı evde gecırmek zorunda kalıyoruz
sımdı olsaydı soyle 25 derece falan cık dolas sahıle carsıya pazara:dance:ama nerdeee.ben bugun guzellık salonuna gıdıcem sir yaptırmaya..son ayında yaptıran varmı ?daha cok acıyormus dıyorlar:bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…