2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canım sana bi fikir olur.ben de bu gün taçtan organik nevresim takımı aldım fiyatı 40 ytl.çok güzel.yumuşacık ve sık dokunmuş.bir de bebek yorganı aldım o da 35 ytl.o da yumuşacık ama yastığını beğenmedim içini çok doldurmuşlar.aldığıma pişman oldum ama yataştan daha önce bi yastık alıvermiştim o çok güzel.fiyatı da 15 ytl.(yataşın yastığı)8 ytl(taçın yastığı)

sağol canımmcım
annem iki tane pamuk yastık yaptırdı,birde ince yüm yorgan yaptırmış
uyku setinin yastıkları yetmezse bende yataştan alıyım o zaman
meleğin iyi günlerde kullansın iyişallah canım

kızlar ben bugün doktora gittim, bebek 2500 gr olmuş alah şükür. ama bebeğimin sol böbreğinde büyüme varmış 2 hafta sonra ya gelmemi söyledi bakacakmış büyüme olursa daha fazla bebeği sezeryanla erken alabileceğini söyledi çok üzgünüm nedir şimdi bu acaba bebek doğduktan sonra bir prı-oblem olurmu. doktora sordum kontroller yapılır tabiki doğduktan sonra dedi.senağlama bu konuda bilgisi olan vermı yaaa.

aytencim üzülme sakın..zaten artık doğuma hzır bebişin...inşallah bir sorun yoktur..inşallah 2 hafta sonra güze haberlerle gelirsin...canım benim sakın üzülme bebişini de etkileme...

kızlar ben bugün doktora gittim, bebek 2500 gr olmuş alah şükür. ama bebeğimin sol böbreğinde büyüme varmış 2 hafta sonra ya gelmemi söyledi bakacakmış büyüme olursa daha fazla bebeği sezeryanla erken alabileceğini söyledi çok üzgünüm nedir şimdi bu acaba bebek doğduktan sonra bir prı-oblem olurmu. doktora sordum kontroller yapılır tabiki doğduktan sonra dedi.senağlama bu konuda bilgisi olan vermı yaaa.

canımm yaaa hemen kendini üzme
2 hafta sonra yeniden gittiğinde iyişallah daha güzel haberler alırsın canım
şimdi herşeyin bir çaresini buluyorlar unutma sakın ve bebeiğini strese sokma olurmu canımm

Kızlar slm.sizlere bişey sormak istiyorum lütfen bana yardımcı olun,dr.a gitmeme daha 10 gün var ben yürürken vajinamda çok kötü ağrılar oluyor resmen acıyor,tabi geceleri yatarkende öyle bi ağrı hissediyorum sizlerdede varmı kızlar böyle ağrılar,benim daha 1,5 ayım var korkuyorum lütfen normalmi böyle ağrılar bana bi fikir verin

tam olarak bilmiyorum ama sanırım bebekler ağırlaştıkça ce baskısı arttıkça böyle ağrı sızılar artacak ama sen yinede doktoruna da danış canım

Kızlar slm.sizlere bişey sormak istiyorum lütfen bana yardımcı olun,dr.a gitmeme daha 10 gün var ben yürürken vajinamda çok kötü ağrılar oluyor resmen acıyor,tabi geceleri yatarkende öyle bi ağrı hissediyorum sizlerdede varmı kızlar böyle ağrılar,benim daha 1,5 ayım var korkuyorum lütfen normalmi böyle ağrılar bana bi fikir verin

normal canım bende de oluyor böyle ağrılar.bebekler aşağa indiği için baskı yapıyorlar ve hareket ettikleri zaman ağrılar oluşuyor.

aytencim üzülme sakın..zaten artık doğuma hzır bebişin...inşallah bir sorun yoktur..inşallah 2 hafta sonra güze haberlerle gelirsin...canım benim sakın üzülme bebişini de etkileme...

tamam canım merak etme içimi ferah tutmaya çalışıyorum.:1hug:

ilk önce geçmiş olsun diyorum.bizde bu sorunla 27-28. haftalarda karşılaştık.
ilk öğrendiğimizde 7-8 mmdi.sonra 10 mm oldu en son 9mm düştü.
7-10mm arası orta tehlikeli, 10-15mm arası ciddi eğer 15 mm yaklaşırsa bebeği alıp dışardan müdahale ediyorlar.böbrek genişlemesinin nedeni ya idrar çıkışını yapan damarın dar olması yada idrar torbasından kaçak yapmasından kaynaklanıyor
genellikle erkek bebeklerde ve sol böbreklerinde görülüyor.
doğumdan sonra muayene'ye göre ilaç tedavisi yada ameliyat gerekiyor.bunları ben int.araştırdım yüzde seksen bu sorun kendiliğinden geçiyormuş.
şayet doğumdan sonra yapılan tetkiklerde sorun devam ederse çapanın nefroloji bölümü var.oraya götürürsün ben dr.umu sırf bu yüzden değiştirdim.eğer problemimiz devam ederse dr.umuz çapa için yardımcı olacak.
ayrıca kalbin ferah tut sonuçta bebeklermiz artık küçük değiller..
şuan ç.içi değilsin umarım okursunn
iyi gecelera.s.

Son düzenleme:
ilk önce geçmiş olsun diyorum.bizde bu sorunla 27-28. haftalarda karşılaştık.
ilk öğrendiğimizde 7-8 mmdi.sonra 10 mm oldu en son 9mm düştü.
7-10mm arası orta tehlikeli, 10-15mm arası ciddi eğer 15 mm yaklaşırsa bebeği alıp dışardan müdahale ediyorlar.böbrek genişlemesinin nedeni ya idrar çıkışını yapan damarın dar olması yada idrar torbasından kaçak yapmasından kaynaklanıyor
genellikle erkek bebeklerde ve sol böbreklerinde görülüyor.
doğumdan sonra muayene'ye göre ilaç tedavisi yada ameliyat gerekiyor.bunları ben int.araştırdım yüzde seksen bu sorun kendiliğinden geçiyormuş.
şayet doğumdan sonra yapılan tetkiklerde sorun devam ederse çapanın nefroloji bölümü var.oraya götürürsün ben dr.umu sırf bu yüzden değiştirdim.eğer problemimiz devam ederse dr.umuz çapa için yardımcı olacak.
ayrıca kalbin ferah tut sonuçta bebeklermiz artık küçük değiller..
şuan ç.içi değilsin umarım okursunn
iyi gecelera.s.

çok teşekür ederim canım sanırım bu 10-15 mm dediğin tehlikeli boyut 27-28. haftalarda. ben şu anda 34 haftayı doldurdm 19mm sol böbreği doktor haftalık takip edicez büyüme olursa bebeği erken doğum başlatıcaz ya da sezeryanla alıcaz dedi. aallahım aşılmayan hastalık vermesin

herkese günaydınlar.daha pek gelen olmamış.herkesler uykuda herhalde.

bugün benim işyerimde son günüm.artık sizlerle de görüşemicem.senağlama .her ne kadar son zamanlarda çok fazla giremesemde siteye sizlere çok alışmıştım.:çok üzgünüm: arada belki gittiğim yerlerde pc olursa girerim.

artık kendimle ve oğluşumla ilgileneyim geri kalan zamanımda.yarın banyo küvetini,ana kucağını filan almaya gidicez.bugün de deterjan filan alıcaz.artık kıyafetlerini yıkamaya başlıyayım ve ütülüyeyim.çünkü bu hafta odası gelicek :emir_bebek: bebeğimin.uyku setini babaannesiyle küçük halası almış taçtan geçen hafta.çok güzel mavi piti kareli.üstünde 2 tane ayıcık var pembe ve mavili.ayrıca bugün oğluşumun perdesine de bakmaya gidicez ikea'ya.inş.buluruz güzel bi perde.

çok teşekür ederim canım sanırım bu 10-15 mm dediğin tehlikeli boyut 27-28. haftalarda. ben şu anda 34 haftayı doldurdm 19mm sol böbreği doktor haftalık takip edicez büyüme olursa bebeği erken doğum başlatıcaz ya da sezeryanla alıcaz dedi. aallahım aşılmayan hastalık vermesin

günaydın..evt dediğin gibi Allah kimseye aşılamayayacak dert vermesin..
eminmisin 19mm olduğuna çünkü ben daha önce nefroloji.comdan bilgisayarıma şunu kaydetmiştim
Pelvis AP Çap:
< 33. Gestasyon haftası;&#8805; 4 mm
>33. Gestasyon haftası &#8805; 7 mm
Herhangi bir dönemde > 10 mm ise bu yüksek risk anlamına gelmektedir.
IU dönmede
Pelvis AP çap Operasyon yüzdesi;
&#8226; > 20 mm % 94
&#8226; 10-15 mm % 50
&#8226; < 10 mm % 3

günaydın arkadaşlar....nasılsınız bakalı bugün....günaydın aytncim,günaydın sweet curse,günaydın dyonisos,haziran 00

günaydın derya
arkadaşlar aranızda saçını boyatan varmı.dün dr.umla konuştum bana boyatabilirsin korkma dedi..
şimdi bu kadar sabrettin az daha sabret diyeceksiniz:mymeka: ama abimin düğün var 22'sinde:çok üzgünüm:

günaydın derya
arkadaşlar aranızda saçını boyatan varmı.dün dr.umla konuştum bana boyatabilirsin korkma dedi..
şimdi bu kadar sabrettin az daha sabret diyeceksiniz:mymeka: ama abimin düğün var 22'sinde:çok üzgünüm:

ben boyatmadım canım.aslında bundan sonra da boyatmayı düşünmüyorum.biraz saçlarım dinlensin.ama dr.un boyat dediyse bi de doğal boyalardan kullanırsan sorun olmaz herhalde.çünkü bildiğim kadarıyla gebelikte saç boyamanın bebeğe zararıyla ilgili kesin bi açıklama yok.sadece ilk 3 ay için boyatmayın diyorlar.

X