2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Günaydın kızlarrrr
ne tatlı bebek o öyle maşallah...
Bizim de olsun yaaaaaaaaa

günaydın eylül anneleriiiiiiiiiiiiiiii
herkes iyidir inşallah...
Ayşenur yeğenine allah uzun ömür versin çok tatlıymış..
kıızlaaaaaar istanbulda da hava güzel bugün neyse ki bugün 3 te çıkıcam test yaptırmak için heyooooooooooooooo :teytey::teytey::teytey:

üff bu arada ben cuma günü gidecem dr ..... çünkü yarın eşim alanyaya gidecek ve perşembe akşamı dönecek.

HİÇ BEBEĞİM OLMAYACAK MIYDI?

Hiç bebeğim olmayacak mıydı? Sonuçları olumsuz da olsa her ay içimde yeşerttiğim umutlarım ne olacaktı? Ya “Belki içimdesindir artık bebeğim” diye konuşmalarım? Ya duyduğum bebek kokuları? Ya rüyalarımdaki meleğim?

Hep hayalimdi bir kızımın olması... Sevgi dolu hayatımızı bir melek ile süslemek istedik. Bebek yapmaya karar verdiğimde heyecanla aldığım testlerin aylarca sonuçsuz kalacağından habersizdim. Her ay testteki tek çizgi değişmiyor, ben meleğimden biraz daha uzaklaşıyordum. Üzüntümü içimde yaşıyor, kimse üzülmesin diye sürekli tebessümle dolaşıyordum. Etrafimdaki sevdiklerimin beni teselli edecek mutlaka bir iki çift lafı oluyordu. Ben burnumda bebek kokusu, yüreğimde bebek hasreti ile güçlü duruyordum karşılarında. Tüm çocuklara sevgiyle bakıyor, kucağıma alıp sıcacık nefeslerini nefesimde hissetmek istiyordum. Umudumu yitirmeden hiç bıkmadan test alıyor, olumsuz sonuca inanmayıp bir test daha alıyordum. Test yapıp da tek çizgiyi görünce kocaman bir of çekip testi çöpe atıyordum. İçim içimi kemiriyordu çöpe atınca, belki 5 dk geçmemiştir diye hemen çöpü karıştırıyordum belki çift çizgi olmuştur hayaliyle. Sonuç hep aynıydı: Tek çizgi! Aylarca süren savaşımda bir rahatsızlık nedeniyle hamile kalamadığımı öğrendiğim an yüreğim savaşıyordu benim yerime. Hiç bebeğim olmayacak mıydı? Sonuçları olumsuz da olsa her ay içimde yeşerttiğim umutlarım ne olacaktı? Ya “Belki içimdesindir artık bebeğim” diye konuşmalarım? Ya duyduğum bebek kokuları? Ya rüyalarımdaki meleğim? Hepsi avucumdan uçup gitmişti. Oysa eczaneleri değiştiriyordum uğursuz diye, evin her yerinde test deniyordum belki bugün bu köşe iyidir diye.

ELİMİ KARNIMDAN ÇEKEMİYORDUM
Maalesef gerçek bambaşkaymış, canımdaki can. Tedavi ile olma şansı çok zor da olsa sevgisi hep içimdeydi bebeğimin. Beyaz düşlerimin yerini siyahlar almışken tedavinin birinci ayında bir test daha aldım, alışkanlık olmuştu artık. Testi yapıp dua okuyarak sonuca bir baktım ki çift çizgi. “Yok yok kesin yanlış, o kadar çok çocuk istiyorum ki testi bile çift çizgi görüyorum” diye söyleniyordum. Testi alıp evin odalarında gezdiriyordum “Allah Allah ışıklar nasıl yansıtıyor hala çift çizgi görüyorum” diye uyku sersemi dolaşıyordum evin içinde. Pencereyi açıp da ne ışık, ne uyku hali, ne çocuk isteği değildi gördüğüm, gördüğüm benim bebeğimdi. Gözyaşlarımı tutamıyor vücudumun titremesini önleyemiyordum. İmkansız olmuş, kalmamam gereken bir ayda, testin akla gelmeyecegi bir ayda ben bir anne adayı olmuştum. Ben artık hamileydim. O kadar beklemiştim ki bebeğimi, elimi karnımdan çekemiyor, bebeğimi kaybetmek istemiyordum. Eşimin yanına koşup “Bak ne görüyorsun tek çizgi mi çift çizgi mi?” diye sordum. “Çift çizgi ne oldu?” dedi. Tüm mutluluğumu paylaşmak için sıkıca sarıldım eşime. Eşim de nihayet baba adayıydı artık. O sadece “Çift çizgi iyi bir şey sanırım. Ama ne anlama geliyor?” dedi. O kadar imkansızdı bu haber bizim için ve doktorlarımız için. Telefonu açıp da “Alooo kalkın anneanne, teyze, babaanne oluyorsunuz” diye sabahın 7’sinde herkesi arayınca, bana inanan kimse olmadı. “Kim hamile?” diye sordu her aradığım. Neyse ki kendimizi toparlayınca büyük bir eğlence yapıldı akşama. Herkes mutlu, herkes umutlu, herkes başka bir heyecanlıydı artık. Ve ben bu yazıyı yazarken nefesini nefesimde hissettiğim, kokusunu duyduğum, hayalini kurduğum melek kızım, mucize CEREN’im tatlı uykusunda yanıbaşımda. Hoşgeldin mucize meleğim.

günaydın kızlar nasılsınız bakalım 2-3gün girmedim neler kaynaymışsınız öle okumaya çalışsam 1günümü alın.
kzlar bu arada 21.haftadan itibaren bebişlerimizin doppler testi var.sakın ihmal etmeyinklava:bu testte bebişimizin tüm organları ve kan dolaşım sisstemi incaleniyormuş.sizlere kötü haber vermek istemem ama bu çevremde 2 olay oluyokomşumun yiğeni doğum yaptı ve bebeğin kalp damarı doğuştan kapalıymış 10gün sonra belli oldu ve bebegi acil kalp ameliyatına almışlar ama bebişi kaybettiler.sizleri etkilemek üzmek istemem ama biraz test konusunda titiz olalım doktorlarımız gerek görmese bile bizler bilinç olalım.allah bebeişelrimizi bize bağışlasın ve onların acısını bizlere yaşatmasın.benim psikolojim cok kötü etkilendi.

ayyyyyy çok güzell tutamadım gözyaşlarımı biran zamanında benim yaptığım şeyler aklıma geldii....
nasıl bebek istediğim nasıl geceleri sessiz ağlamalarım hepsi bir an gözlerimin önünden geçi verdi
allahım sana çok teşekkür ediyorum ki bize bu güzel mucizeyi verdiğin için..................

1. sweet curse........... 1 Eylül.................ERKEK
  2. asliiii......................2 Eylül.................ERKEK
  3. Mavili_06................2 Eylül.................ERKEK
  4. Güldenm.................3 Eylül................Cinsiyet
  5. B.tugan...................3 Eylül.................ERKEK
  6. emelgüzel...............3 Eylül................ERKEK
  7. glsm32...................4 Eylül................ERKEK
  8. Özdecan.................5 Eylül..............KIZ
  9. eylül_annesi............10 Eylül..............KIZ
  10. Bebeğim.................11 Eylül..............Cinsiyet
  11. müjdes...................11 Eylül...............KIZ
  12. sarikanarya.............11 Eylül................KIZ
  13. Yeniyaşam..............12 Eylül..............ERKEK
  14. Bires..................... 13 Eylül.............. KIZ
  15. Delikız....................14 Eylül..............ERKEK
  16. Kumralim................15 Eylül..............ERKEK
  17. Sel-inn....................15 Eylül.............ERKEK
  18. sayra......................15 Eylül.............ERKEK
  19. Mommy...................17 Eylül.............Cinsiyet
  20. Bride..................... 19 Eylül..............KIZ
  21. 6128......................19 Eylül..............Cinsiyet
  22. Ariazoni...................19 Eylül.............ERKEK
  23. cüvcüv.....................20 Eylül..............Cinsiyet
  24. Öznur83..................20 Eylül...............KIZ
  25. hilarya.................... 21 Eylül..............ERKEK
  26. Minikanniş..............21 Eylül..............Cinsiyet
  27. Wiski.....................21 Eylül...............KIZ
  28. İzmirgüzeli22...........22 Eylül..............Cinsiyet
  29. Frekans...................23 Eylül..............Cinsiyet
  30. İletişim....................23 Eylül..............Cinsiyet
  31. gamzeli26................23 Eylül..............ERKEK
  32. betulygt...................23 Eylül..............ERKEK
  33. mdm34....................23 Eylül..............KIZ
  34. ayşe&serkan...........24 Eylül..............KIZ
  35. Siyah-beyaz............24 Eylül..............Cinsiyet
  36. Gundogdus............. 24 Eylül..............KIZ
  37. alin.........................24 Eylül...............Cinsiyet
  38. Hetcik83.................24 Eylül...............Cinsiyet
  39. rabiyasin.................24 Eylül...............KIZ
  40. Papatyam............... 25 Eylül..............Cinsiyet
  41. Anessa....................26 Eylül..............Cinsiyet
  42. Dream81................ 27 Eylül..............Cinsiyet
  43. Selin jülyen.............27 Eylül..............Cinsiyet
  44. Kıvılcımm................27 Eylül...............Cinsiyet
  45. Angelay................. 28 Eylül..............Cinsiyet
  46. Amonra..................28 Eylül..............Cinsiyet
  47. Seda67..................28 Eylül...............Cinsiyet
  48. Sebek................... 29 Eylül.............. KIZ
  49. Seren_...................29 Eylül..............ERKEK
  50. Mehtapelif.............. 30 Eylül..............ERKEK

ayy kızlarr kasım annelerinden birinin bebeğinin kalbi durmuş allahım kimseye yaşatmasın......... sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucagımıza alalım. offff üzülüyorummmmm korkuyorummm ama elden bişey gelmezz canı veren allah alanda allah..... biz sadece dua edebiliriz................

günaydın canım.. Doğru söylüyorsun hiç birşeyi atlamamamız gerekiyor...
Allah kimseye böyle acı yaşatmasın inşallahh

kızım bi gün daha büyüdüüüüüü teyzeleri ve onu hissetmek çok güzell bazen hissedemiyorumm o zaman korku giriyo içimee ve bana agrı vermesini istiyommmm çünkü kasıklarımda olan her ağrı onun sağlıklı oldugunu bildiriyo bana yani benim için böyle..hele sağ tarafıma toplanmasıı elimi koyunca ona dokunmama içimi rahatlatıyor.allahım korusun bebeklerimizi........

Ben bugün alışverişe gidicem.. Ama bu sefer kendim için...
Cuma günü tatile gidicez ama benim sıcaklarda giyecek hiçbirşeyim yok...
İnşallah bişiler beğenip bulabilirim de alırım..
Bugün mothercare e de uğrayacağım.. Her ayın 15 inde orda süper indirim oluyor diyorlardı bakalım neler var... Belki hamiş elbiseleri de indirimdedir de ordan alışveriş yaparım...

Dün internette güzell hamiş elbiseleri buldum..
Gebe isimli mağazanın almak isteyenler olursa diye...

Hepsi birbirinden güzellll
:teytey::dance:

günaydın arkadaşlar...ayşe ya sabah sabah ağlattın beni allah isteyen herkese sağlıkla bebeğini kucaklamayı nasip etsin.yeni doğan bebeğinizide allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin ayşecim.elbiselerde çok güszelmiş cansu bir bakayım bu gebe nerelerde var gerçi orda fiyatlar çok yüksek diyordu bir arkadaşım

Hilayracım nautilus mothercare de anneler için hiç birşey yok, azıcık bir iki parça kalmış onlarda babane eşofmanı gibi... , şaşkınbakkla gitmeni öneririm.ben bugün oraya gidecektim fakat vazgeçtim, karnımda kasılma var evde oturcam.

evet cnm cok pahalı ben beylikduzundeki belliciuma gıttım orda vardı gebbe magazası ordan bi capri birde uzun bol pantolon aldım capri 74 tü zor 60a bıraktı cok pahalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…