Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Kizlar ,

Coook sukur bugunde kakasini tuvalete yapti...:KK66:)) simdi tek kakayi soylemesi kaldi kivraniyor ben alip götürüyorum kaka gelmis hadi soyle diyorum o zaman diyor anne kaka ama yapmayacam diyor bende tamam cis yapalım diyorum oturuyor kakayi yapiyor ...:KK66:)) ama kakayi yaparken bile yapmayacam diyor inatla :KK66:)))

Merhaba 22 aylık oğluma 2-3 günlük bir denemem oldu. Bununla ilgili konu açmıştım ama 1 arkadaş dışında cevap veren olmadı. Şimdilik erteledik. O sürede sabah ve öğle uykusundan kuru kalkmıştı. Ama su An yine altını islatiyor geceleri. Acaba yanlış mı yaptım devam etmeli miyim?? Yardimci olursanız sevinirim. Süreci konumda anlatmıştım detaylari bilmek isterseniz. Tesekkurler

Merhaba 22 aylık oğluma 2-3 günlük bir denemem oldu. Bununla ilgili konu açmıştım ama 1 arkadaş dışında cevap veren olmadı. Şimdilik erteledik. O sürede sabah ve öğle uykusundan kuru kalkmıştı. Ama su An yine altını islatiyor geceleri. Acaba yanlış mı yaptım devam etmeli miyim?? Yardimci olursanız sevinirim. Süreci konumda anlatmıştım detaylari bilmek isterseniz. Tesekkurler
Benim oglum da 27 aylik. Benim oglumda bi ara soyluyordu cisini kakasini fakat so ra vazgecti. Bende tekrar denemek icin gelecek hafyayi bekliyorum. Bakalim bu sefer ne yapacak. Erkek cocuklar biraz daha gec ogreniyor diyolar cevremdekiler. Bilmiyorum biz ne yapariz.

Dun 5 kere tuvalete cisini yapti. 2 kere disari ciktim ikisinde de 5 er saat tuttu eve gelince yapti. Bugun hic tuvalete goturmucem. Sabah yapmis uyaninca cis dedi yaptiktan sonra

Gunaydin. Oglum kakasini saatler gecsede soylemiyor. Rahatsiz oluyor. Cekistirop duruyor bezini ama sorsam da soylemiyor:KK43:

Ay cnm ya ne zormus bu surec cisini soyluyormu?
Canim ben daha egitime baslamadim aslinda. Haftaya baslicam. Ama onden hazirlik olsun diye soruyorum. Onda da soylemiyor. Bazen kakasini soyluyor. Oda duzenli degil. Cisini hic soylemiyor. Ama sordugumda var derse gercektwn yapiyor. Yok derse de yapmiyor.

Egitimde 18.gunumuz

Ben goturunce yapiyor sikinti yok kakasini farkedersem tuvalete goturuyorum lazimliga oturmadan ayakta yapiyor farketmezsem altina yapiyor. 18 gun boyunca sadece 2 kere tuvalete yetistirebildim:KK43:

Soylemesi icin firsat tanicam sadece gece kaldirip tuvalete goturucem gun icinde hic goturmucem ara ara cisini tuvalete yapmasi gerektigini hatirlaticam kendim yaparken gostericem 1 hafta da boyle denicem :KK43:

Gece kaldirdim yapti sabahtan beri 2 kerede altina kacirdi.
Ne kadar devam etmeliyim sizce??

Kafam cok karisik gun icinde uzun saatler tuvaletini tutuyor gece ve ogle uykusundan kuru kalkiyor. Her goturdugumde cisini yapiyor. Bunlar olurken beze donmek bana cok uzak geliyor. Bezi tekrar bagladigimi dusunemiyorum bile.. Cunku hep kuru herseyin farkinda kac kere disarilarda gezdik hep tuttu eve gelince yapti bu durumda ne yapmaliyim hic bilmiyorum:KK51:
B beypazari T ta mavra seyzen seyzen ada81 ada81 zey-mur zey-mur

Egitimde 18.gunumuz

Ben goturunce yapiyor sikinti yok kakasini farkedersem tuvalete goturuyorum lazimliga oturmadan ayakta yapiyor farketmezsem altina yapiyor. 18 gun boyunca sadece 2 kere tuvalete yetistirebildim:KK43:

Soylemesi icin firsat tanicam sadece gece kaldirip tuvalete goturucem gun icinde hic goturmucem ara ara cisini tuvalete yapmasi gerektigini hatirlaticam kendim yaparken gostericem 1 hafta da boyle denicem :KK43:

Kafam cok karisik gun icinde uzun saatler tuvaletini tutuyor gece ve ogle uykusundan kuru kalkiyor. Her goturdugumde cisini yapiyor. Bunlar olurken beze donmek bana cok uzak geliyor. Bezi tekrar bagladigimi dusunemiyorum bile.. Cunku hep kuru herseyin farkinda kac kere disarilarda gezdik hep tuttu eve gelince yapti bu durumda ne yapmaliyim hic bilmiyorum:KK51:
Bence kesinlikle geri donme beze. Bu sureci kabullenmeye basladi bence kizin. Ve illaki kakasinida cisinide soyleyecek. Cok iyi bi asamadasin suan. Sadece soylemiyor. Herseyin bilincinde. Donersen bence daha kotu sonuclar alirsin. Zaten yaz ayi. Birak isesin islak islak gezsin.

Egitimde 18.gunumuz

Canim kizin tam konusup kendini ifade edemedigi icin bu surec uzun olacak hemen olmasini bekleme...konusabilseydi tam olarak ozaman daha kolay olurdu isin...bu yazi boyle gecirmek seni kasmayacaksa devam et derim...biraz uzayabilir....
Ben acikcasi bir kis evde oturdum simdi tam gezme zamani diye senin yerinde olsam biraz erteler 15 agustos gibi tekrar baslardim...

Biz simdi bile kizim soylemesine ragmen tedirgin oluyoruz gezmelerimizi suresini azaltiyoruz ben bunu ramazanda degerlendirdim nasilsa cikamiyoruz diyeee. .ramazan sonrasi yazi iyi degerlendirmek istiyorum tabiii bu benim fikrim belliki bence kizin tam hazir degil...yani kuzu cabaliyor aslinda ama daha kucuk gibi geliyor bana...

X